Загубили братче или сестриче

  • 8 699
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте,

Не знам дали тази тема е за тук, ако не е моля извинете ме и я изтрийте.

Моите родители са загубили две деца, които щяха да бъдат  моите братчета. Преди много години. Едно от тях преди да се родя. А другото, когато бях на шест години. Тогава никoй не поговори с мен и не ми обясни какво се е случило. Бебето почина на около шест месеца. Казваха ми, че си е заминало и аз винаги питах къде е заминало, или че го няма вече, което в моето съзнание не беше обяснение. Може би са си мислели, че не разбирам, или не помня. Вкъщи и досега не се говори за това, а мен ме боли душата. В мен се е запечатал безмълвна, необятна мъка, като камък ми тежи на гърлото.

И сега, когато имам дете, мъката ми е още по-силна. Все си мисля дали прилича на моите братчета и какво ли щеше да бъде, ако бяха живи. Боли ме душата. Сигурно е егоистично да пиша за своята мъка, след като на моите родители им е в пъти по-тежко, но все пак се питам има ли между нас загубили братче или сестричка в детска възраст и как го преживявате?

Извинете ме, дълго стана...

# 1
  • Мнения: 52
Аз съм имала сестричка,били сме близначки,като две капки вода..но тя си е отишла само 6 дни след раждането ни.Майка ми и до ден днешен/вече 33 години/когато говори за нея очите и се пълнят със сълзи и аз гледам да избягвам темата,Странното е,че и мене много ме боли от тази загуба и много пъти съм си задавала въпроса"какво ли щеше да бъде,ако тя беше до мен.."
за теб моя сестричке : Flowers Rose Flowers Rose

# 2
  • Мнения: 3 016
Плача и ми е мъчно като чета написаното от Вас момичета. Дали и моят син някой ден ще тъжи за  своето братче, което видя един единствен път?Дали го помни ???? ?goi, той също беше на 6 годинки  .............. newsm45

-за вашите братчета и сестрички !

# 3
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145
Майка ми също е загубила дете преди да се родя аз. Доколкото знам е нямало сърдечна дейност (надявам се да се изразявам правилно). Не знам много подробности само, че е било някъде към края на май, защото мама ходи да пали свещичка всяка година. Мисля, че е било момиче, но не съм сигурна. Много пъти съм си мислила за това и какво би било да имам по-голяма сестра или брат. Дори не знам имал/а ли е име. Но някак си не събирам смелост да поразпитам мама. А дали има друг начин да разбера?

 Flowers Rose за теб

# 4
  • Мнения: 1 574
рени нашите деца и на тях ще им е тежко ,затова че са загубили братче и сестриче ,не може да не им е тежко ,просто сега са малки и неосъзнават какво точно се случва .съжелявам момичета за вас ,които имате починали братя и сестри ,нека да почиват в мир . newsm45

# 5
  • Мнения: 1 413
Незабравям, така добре те разбирам! Споменавала съм неведнъж, че преди мен родителите ми са имали 3 момчета! Не си представям какво са преживели милите ми мама и татко да загубят последователно три деца! Това ми се е отразило в смисъл такъв, че съм била много пазено дете, трепереха ми постоянно и нямах голяма свобода. От друга страна винаги съм тъгувала, че нямам братя и сестри и раста сама, че нямам братска подкрепа, а съм можела да имам. Виждала съм им актовете за раждане, но много отдавна и не им помня имената, не смея да питам мама, защо да я натъжавам!
Но пък вече 2 пъти в живота ми се случва във важен момент да се появи някой, който да ми е подкрепа, да ме окуражи и накара да си повярвам и сякаш ми се иска да вярвам, че моите братя-ангели ми помагат, но пак е тъжно. Hug

# 6
  • Мнения: 52
ех,мечтице,разбирам те.И моята сетричка е била до мен в най-трудните ми мигове,колкото и странно да звучи това.Тя се е казвала Ивелина,исках да кръстя дъщеря си на нея,но баща ми ми каза"недей,това име е само на сестра ти,а на майка ти и е достатачно тежко"...и аз уважих тази молба..той за първи и за последен път отвори дума за това..нали е мъж..прави се на силен,но знам че и неговата болка не е малка.
Липсваш ми,сестрице..  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 7
  • Мнения: 533
Ами аз и тук имам какво да напиша.И двете ми баби са загубили по едно бебе но тогава по онова време за каква медицина може да се говори.Но много ми става мъчно като си помисля как моето Цвете ще тъжи за братчето си все пак как ще й обременя съзнанието с тази тъга мъчно ми е така Sad

# 8
  • Мнения: 393
Майка ми имаше няколко спонтанни аборта, всичките в края на шестия и началото на седмия месец. Последния си го спомням сякаш беше вчера - бебето се роди живо но живя само няколко дни (беше много малко, по тогавашните стандарти на медицината). Детския ми спомен е (била съм тогава около  осем годишна), как утешавам баба и мама, че всичко този път ще е наред. Винаги съм искала да имам брат или сестра. Това стана реалност три години по-късно. Цялата си бременност мама изкара по болници-серклаж и само на легло. Брат ми беше изключително болнаво дете-спастичен бронхит, н-броя бронхоспазми... всички в къщи бяхме тренирани за спешна помощ. Изпитвах неистов ужас да оставам сама с него (е, тази школа ми помогна да си гледам моите деца с изключително спокойствие). Винаги всички сме треперили над него. На 18 години едва не го загубихме-падна от 5-я етаж, монтирайки антена. Шокът беше страхотен за всички. Майка ми и баща ми рухнаха (психически и физически)-това толкова години чакано дете и да го загубят. Минах през деветия кръг на ада-рентгенови снимки при приемането му (трябваше да присъства роднина, а мама и татко бяха рухнали на успокоителни в друга стая), денонощно дежурство в стаята му, отскачайки само да нагледам мама и татко и дъщеря ми. Едва ли не по това зарязах собственото си дете, тогава на 3 г. (добре че живеех на 5 мин от Военна болница и всички роднини, останали с малко акъл в главата се грижеха за нея). Не стига и това, ами по това време аз бях бременна с второто ми дете. 
Ужасът, че мога да загубя и този път брат, а покрай него мама и татко ме мобилизира до крайност. Не мислех за себе си и за бъдещото ми бебе-исках само брат ми да се оправи, мама и татко да бъдат спокойни (до колкото може в тази ситуация) че има близък който да дежури до леглото му ( да следи монитори и изпълнява всички желания). Възстановителния период не мина много леко. Наложи се да се преместя в апартамента на родителите ми-заедно с щерката. Така ми беше по-лесно да се грижа за всички-за брат ми, дъщеря ми и родителите ми. Родих едва ли не в "суматохата", разпределяйки вниманието си към останалите. Багажа ми за болницата си стоеше в багажника на колата-звънах на майка ми , брат ми и на съпруга ми (редът е точно този), че отивам към Майчин дом за раждане, да имат грижа да приберат щерката от градина и да се стегнат да пооправят МОЯ апартамент и в близкия месец да не разчитат на мене. Май това се оказа лечебното хапче за всички. Брат ми (да е жив и здрав) пое инициативата

# 9
  • Мнения: 351
Моите родители са изгубили 4 деца - първо близнаци (мъртво родени), после още едно детенце (пак мъртво родено), след това се е родила сестра ми, която е жива и здрава, Слава Богу, след това в 6 месец майка ми е направила спонтанен аборт и идва моя ред - едва не ме е сполетяла съдбата на моите братя и сестри - увита пъпна връв, едва са ме спасили... Много често си мисля за нещастието, което е сполетяло семейството ми. Мъчно ми е за родителите ми, защото братята и сестрите не съм ги познавала, а и нямаше да познавам, ако те бяха живи (т.е. нямаша да ме има мен). Възхищавам се на силата на мама и татко да имат други деца. И естествено съм им много благодарна за цялата любов, с която са ме гледали! Често, когато имам някакъв проблем, си мисля, че всъщност нищо фатално няма, освен това да изгубиш близките си и най-вече дете.

ПОКЛОН пред всички изгубили най-святото на този свят! Нека Господ ви дари със сили да продължавате напред!

# 10
  • Мнения: 9 973
моята леля е загубила първото си бебе на 6м.Мъжът й и неговата рода са я изгонили,защото не могла едно бебе да гледа....Сега тя има 2 прекрасни породени дъщери-мои каки.Да са и живи и здрави!В семейството не се говори по случая,защото думите са излишни....

# 11
  • Мнения: 212
Моята маминка е загубила 2 деца...едно преди мен и едно след мен.
Момиченцето,което е трябвало да бъде моята кака е починало в 6я месец от бременността,след като бившата вече свекърва на мама я е накарала да простре прането и сама да си занесе лигена до балкона #Cussing out Естествено никой до ден днешен не желае да говори за това и се отрича.... За другото бебенце не знам много,само че го е загубила след развода с тате и че е било момченце. Сега имам сестричка на 9 годинки,която обичам безкрайно много. Разликата ни е 11 години. И с тази бременност мама имаше проблеми. Сестра ми се роди с дупка в непцето и много оплетена в пъпната връв. 3 месеца след раждането у нас беше кажи речи като болница. Тя не ядеше,караше предимно на глюкоза и хумана. Но постепенно започна да яде,да пълнее и си влезна в нормата. Когато стана на 1 годинка я оперираха,за да ѝ зашият дупката. Естествено благодарение на калпавите лекари за малко да я изпуснат,защото за такава операция се използват разграждащи конци,а те я зашили с обикновенни за рани,които бяха загнили и...не ми се мисли!
Сега моята сестричка е жива и здрава и е най-красивата принцеса на света. Въпреки всичко все още си задавам въпроса какво ли щеше да бъде,ако ги имаше моята кака и малкото ми братче. Никога няма да разбера. Но мама казва,че е за добро,защото така нямаше да ни има мен и сестра ми...
Все пак....поклон пред вас мои неродени братче и сестричке Flowers Rose

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 146
За съжаление и аз се вписвам в тази тема.Имах сестра,беше на 17  когато почина при катастрофа.А аз бях едва 11годишна,за първи път губех близък човек.Незнаех как да се държа,дали да покажа мъката си или да я скрия...Само знаех че трябва да съм до мама и тати.Другия месец ще станат 10год от както почина и знаете ли за кое най много ме боли,че тогава стават и 40дни от както изгубих собственото си детенце.Никога не съм си помисляла че ще се обърна към мама с думите "мамо знам какво е да изгубиш детето си".Сърцето ми се разкъсва от мъка,дано двете ми принцеси да са заедно там горе....

# 13
  • Мнения: 3 016
поля HugМного е жестоко......... smile3518

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 305
поля, миличка, те са добре...  Hug
доста ще си поплачете с твоята мама тогава...

# 15
  • Мнения: 22
Милички, изстрадали Душици,
Аз , слава богу не съм изгубила дечицата си , но вчера бях на погребение на едно 10 месечно момиченце. Много ми е тежко а на родителите е неописуемо тежко.
Аз имам една версия за смъртта на такива малки човечета. Според мен, човек се ражда на тази земя , за да се усъвършенства и да изкупи грехове от минали прераждания. И по тази логика след като толкова малки бебенца са си отишли от тази земя, толкова бързо, след раждането си, то те са съвършенни души и нямат грехове за изкупване. Затова си остават Ангели.
Смятам , че така по-лесно ще си изясните загубата и дано Ви стане по-леко. Борете се и не ги забравяйте, защото дори за краткия си живот те са Ви научили на много неща.


 Flowers RoseСпи спокойно малко Слънчице, Габка! Flowers Rose

# 16
  • Мнения: 575
И съм има брат.. но него го няма вече. Било е преди да се родя, и за него вкъщи не се говори. Аз разбрах от случайно изпусната реплика от баба ми, но не посмях да питам родителите ми. Щом са преценили да не ми казват-тяхна воля, явно така им е по- лесно. Но пък това обяснява, защо съм отгледана като писано яйце.
Винаги паля свещичка за него, макар да не знам дори името му. И съм сигурна че той ме закриля.

# 17
  • Мнения: 397
И аз ще се включа при вас  Sad  - година и половина  преди да се родя аз майка ми е загубила първите си две бебчета - близначета момченца. Живели са едва няколко дни. Никой не им е казал от какво точно са починали - обяснили са им, че бебчетата са се родили по-рано и са били много мънички. Едното е живяло повече - 5 дни, но изобщо не са му издали акт да раждане и смъртен акт, което винаги ми е изглеждало съмнително.
Мъжът ми също има едно починало братче - когато е бил на 2 години и не помни нищо. Бебчето е живяло 5-6 дена и са казали, че е починало от плевмония.
Майка ми е имала братче преди тя да се роди, то също е починало от плевмония, но е било на една годинка.
Сега  чакам първото си бебче и честно казано малко ме е страх, заради тези 3 бебчета - на майка ми и на свекърва ми.

# 18
  • Мнения: 57
Хайде и аз да се вкюча, през 1994 година загубих най голямата си сетра.
Нея най много обичах, нея чувстах като майка.
Сега когато 14 години вече я няма продължавам да се чувстам зле и подтисната.
Тя не беше бебе а едно 12 годишно дете, което никога не стана на 13
Когато майка е била бременна в 3 месец се е опитала да направи аборт, но се е отказала, но късно.
Сърчицето на малкото бебе било ранено.
И следкато се е родило, то се е борило за живот, но умря в моите прегрътки.

Само да можех да и кажа че много ми липства, че все още я обичам и че искам пак да ме прегърне. Cry
Умря защото беше настинала лежа почти месец в една тъпа болница, и накря докторите и скасиха живота.

Майка изхвърли всички нейни вещи и аз от 1994г.28 октомври след погребение товече нея видях
Боли ме че я сънувам и немога да я гушна, че гробът и едно цвете няма.
Знам че тя там нее добре!

Смъртати не бе наказана никога сестричке!

# 19
  • Мнения: 3 016
Знам че тя там нее добре!

А може би е по-добре ,защото  там със сигурност няма болка и страдание .... Cry
Fallen_91, Hugаз също съм изгубила дете със сърдечен проблем. Знам колко ти е мъчно и тежко.

# 20
  • Мнения: 6 029
Преди 6 години загубих моето братче. Остана на 19, завинаги.
Нямам силите да опиша защо и как. Само ще кажа, че беше насилствена смърт и че той беше съвсем здрав. Обичам го много и до момента не мисля, че съм приела смъртта му.

# 21
  • Мнения: 943
Много искам да изкажа моята тъга за вашите братчета и сестричета.
Слава Богу аз не съм преживяла такава трагедия,но мъжа ми е загубил батко си когато е бил на 7 годинки и въпреки,че не говорим никога за него,знам че често мисли и страда и чувствам някакси ,просто го чувствам,че има нужда от него,има нужда да се опре ,да му каже какво е постигнал и колко е щастлив.  Cry Не мога да си позволя да отварям тази рана,но просто темата ме жегна и исках да споделя.Надявам се такова нещо да не се случва на никого Cry

# 22
  • Мнения: 8
Майка ми също е била бременна с момченце преди мен , но поради лекарска грешка е направила спонтанен аборт..един единствен път ми е споменавала за това и не съм я питала повече,чудя се дали щяхме да си приличаме
за теб мое Неродено Братче

# 23
  • Мнения: 1 866
И моето братче стана ангелче на 12 години. Тази година ще станат 13 години откакто внезапно ни напусна. А днес щеше да стане на 25 години. Имам чувството, че колкото повече минава времето, толкова повече ми липсва. Страшно ми е мъчно, вместо да празнуваме днес, се чудя накъде да се обърна, за да скрия сълзите си. А като се обадя на майчето ми, не знам даже какво да й кажа. Чувствам се толкова сама...

# 24
  • Мнения: 9
 newsm45 Много е тежко момичета, много!

# 25
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 386
И аз имам починала сестричка.Тогава бях на 6г.и бях безкрайно щастлива че ще си имаме бебе.Нямам много спомени от тогава ,но никога няма да забравя мама когато се върна от болницата без бебе и с очи пълни със сълзи.Никога няма да забравя и колко пъти съм я утешавала че пак ще си имаме бебе.Сестричката ми се е родила голямо бебе по думите на мама цели 5кг,но след два часа са съобщили на родителите ми че бебчето е починало.Причина прекъснат хранопровод.Ние също нямаме смъртен акт издаден и мама до ден днешен има съмнение че сестричката ми е жива.Баба ми по майчина линия също има починало бебче.Имала съм двама вуйчовци близнаци,но единият умира на 9 месеца от спукан апандисит.И баба по бащина линия има две деца починали преди баща ми.Леля мъртво родена и друга леля ,която умира на 3 г пред очите на баба ми.Пада една стена и я затиска догато си играела.
За вас моя скъпа сестричке  Flowers Rose Flowers Rose , скъпи мой вуйчо  Flowers Rose Flowers Rose и скъпи мои лели  Flowers Rose Flowers Rose

# 26
  • Мнения: 90
Вторият ми брат почина-Пламен...имам надеждата че ще го видя..и ще го запозная с дъщеря си един ден!

# 27
Преди да се родя, майка ми е направила спонтанен аборт. Веднъж си говорихме за бременности и т.н. и тя ми призна това - било й е много тежко. Въпреки това с баща ми не са се отказали да имат деца. Отгледали са мен и брат ми с много любов, но и с доста ограничения до определена възраст - разбирала съм ги, че се страхуват и не съм ги винила за това.. Преди 2-3 години изведнъж майка ми започна да кърви постоянно. Ходи по лекари къде ли не, казаха й, че има киста на яйчниците и че е нужна операция. Един слетобед се прибра разплакана, гушна ме и само ми каза: "Никога не се доверявай на доктори.. Било е цветна бременност.. Убиха ми детето.." И до днес, като си спомням за това, очите ми се пълнят със силзи.. Sob Sob Sob

# 28
  • Мнения: 533
Ох, това за цветната бременност е покъртително, ужасно! Майка ми е била с цветна бременност с мен, всъщност добре че е било така иначе да ме няма сега...

# 29
  • Мнения: 4 965
Съвсем скоро разбрах (майка ми сподели), че съм имала брат-близнак и е починал веднага след раждането. Сега разбрах защо мама се притесняваше толкова много за моята бременност и защо изживя толкова тежко загубата на момченцето ми (тази година на 31.08. щеше да стане на 6 г.). А азс винаги съм живяла с усещането, че нещо ми липсва, че няма начин да нямам брат - много странно - вероятно е бил някакъв подсъзнателен спомен. Беше ми много тежко, когато разбрах...
Странно е да живееш с мисълта, че този човек сега можеше да го има и да е до теб.
Майка ми е решила да не ми казва, защото самата тя е загубила братчето си, когато е било на 3 г., а тя на 13 г.

# 30
  • Мнения: 393
  И аз съм родена след като моите родители са изгубили второто си момченце- на 4г. след лекарска грешка.Той е паднал от колелото си и си е ударил главичката,имало е т.нар."камшичен удар" , в резултат на което му правят една операция заради хематом,но никой не вижд ахематома от другата страна на удара Cry
  Бях на 4г.,когато разбрах,просто татко ми каза една вечер,а аз не можех да разбера всичко,само,че моя батко,който много е исклал сестричка е починал...но баба ми не спря да ме сравнява с него и всичко беше в мой минус....Болеше ме.по детски..
   А наскоро го видах в съня си-голямо момче,обича моторите и много искаше кожено яке,рокерско...После купихме с майка ми едно и го дадохме на едно момче без майка.Знам,че той е добре,че ако иска нещо,ако се нуждае -ще се появи в съня ми,знам,че са заедно с татко и един ден ще се видим всички!

# 31
Макар че отдавна не е писано в тази тема,бих искала да се включа и аз,защото просто искам да споделя с някого.Когато бях на 13 загубих баща си.Боледува 3-4 месеца от рак на панкреса,беше в последен стадии и нямаше как да се спаси.Тогава останахме само аз,майка и моята кака.Преди 2 години моята сестричка се разболя от една гадна болест,спомням си още в началото как майка се прибра един ден и плачеше,а аз я попитах защо.Отговори ми,че кака може да има рак на белите дробове.За секунди всички моменти прекарани с нея ми минаха пред очите,затворих се в другата стая и неможех да повярвам,след няколко дена се оказа,че не е болна от това,а от А-клетъчен лимфон.Тази болест не беше точно рак и никой не каза,че е смъртоносна.Започнаха тежки химеотерапии,почти всеки месец,опада и косата,милата.Беше като ангелче без косичка.Точно накрая,когато и правеха трансплантацията,няколко дена след нея започна да се влушава и един ден просто майка ми се обади от болницата и каза:"Кака ти очина".Неможех да повярвам,че това се случва.Та ние отраснахме заедно,21 години сме били една до друга.Като малки бяхме най-добри приятелки,после всяка пое в своята посока и малко се отдръпнахме,но последните месеци и особено дни имахме сякаш една особена връзка,това бяха най-хубавите дни в живота ми,защото бях приятелка с кака.Минаха вече почти 7 месеца,откакто тя си отиде,но аз и до ден днешен не съм я забравила и доста често я сънувам и знам,че където и да е,тя винаги ще бъде с нас.

# 32
  • Мнения: 13
Моите съболезнования за загубата на сестричката ти. Били сте много близки, останали са ти много спомени. Ще извикваш тези спомени с нежност. Естествено, че няма да я забравиш.
Нека почива в мир.

# 33
  • Мнения: 3 016
Диди , толкова млада ... Cry - за твоята обичана сестричка!

# 34
Много ви благодаря.Аз все още немога да говоря за нея,сякаш не е между живите,все още немога да кажа:"Лека и пръст","Бог да я прости" или "Почивай в мир".Няма да забравя последният ми сън с нея. Беше не тази,а предната нощ,даже по-скоро рано сутринта.Сънувах,че тя е била в болницата и никои няма достъп до нея,както беше и в действителност,само майка и приятелят й(на сестра ми) ходеха като ги извикваха,дори нямаха достъп до нея,именно за да не се получи инфекцията,заради която тя си отиде завинаги.Сънувах я,че се прибира от там и в нашата къща имаше доста хора,които я чакаха да се прибере.Малко преди това и бях звъннала по GSM-а,но тя не беше дигнала.Влезе през портата,аз бях на терасата и чаках.Тя държеше телефона си и казваше колко много хора са я подкрепяли,докато била в болницата.Погледна GSM-а,после към мен и каза:"Сега разбирам кои са ми истински приятели" и се усмихна,както правеше доста често.В този момент се събудих и ми стана много мъчно,че беше сън,а не реалност,но и се зарадвах,че поне и това имам,защото не всеки я сънува,например майка никога не я е сънувала.Възхищавам се на кака,защото беше много силна и се бори до край,просто лекарската грешка неможа да я спаси.
Възхищавам се и на майка,защото откакто е дошла в този дом,да живее с тате,не е видяла почти нищо добро и въпреки всичко продължава да живее.Много ми е мъчно и за нея.
P.S.Искам да кажа на всеки,който е изгубил близък човек,че това е най-лошото нещо,което може да се случи,но колкото и да ни е мъчно,трябва да показваме,че сме силни пред другите,на които болката им дори е по-голяма(в моя случаи-майка,баба и дядо).Още същата вечер когато почина кака и като се видях с майка,сълзите ми тръгнаха,а тя ми каза:"Моля те,недей да плачеш".И аз направих всичко по силите си,за да може тя да не ме види как съм плакала за кака.НАправете и вие така.Колкото и да е гадно,защото неможеш да споделиш с близък,така е по-добре.Споделяйте с някой в нета,с някой непознат,но не и с човека,който най-много го боли.
Ако някой иска да сподели свочта болка с някой,аз съм на среща.

# 35
Az do sega ne s1m gubila brat ili sestra imam brat4e koeto mnogo obi4kam.Kogato maika mi bila na 6 godini gubi maika si i nai-golqmata si sestra, no do sega ne e spodelqla pri4inata za sm1rtta im.Ne iskam i da govorim za tazi tema,za6toto znam 4e ne i e lesno Cry Moite s1boleznovaniq na vsi4ki koito sa zagubili bliz1k 4ovek  Cry newsm45 Weary cry cry cry cry Poklon pred svetlata pamet na vsi4ki po4inali  Flowers Rose Flowers Rose  newsm17

Общи условия

Активация на акаунт