БНД ми предложи формална връзка

  • 4 208
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11
Ух ама вярно всички мъже са си плюли в устите.  Няма смислъл да се съгласяваш на такова нещо.

Кво толкова пак драматизирате и мислите,че някой иска да ви прецака? Хората от векове го правят това нещо и му се вика "дворцов брак". А по-добре ли е да си бие шута и да каже "Опраай се!" newsm78

# 16
  • Мнения: 2 723
А по-добре ли е да си бие шута и да каже "Опраай се!" newsm78

В никакъв случай  Stop
Ама все си мисля аз, че има някакво средно положение де Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 8 348
Ух ама вярно всички мъже са си плюли в устите.  Няма смислъл да се съгласяваш на такова нещо.

Кво толкова пак драматизирате и мислите,че някой иска да ви прецака? Хората от векове го правят това нещо и му се вика "дворцов брак". А по-добре ли е да си бие шута и да каже "Опраай се!" newsm78

а, ще ме прощаваш ама си има условности нали
щото ако мъжът си живее живота в такава ситуация е късметлия и за пример, а жената си заслужава доста обяснителни епитети
и защото когато моят ми предлагаше едно време такива неща си значеше баш той да обикаля досреднощ, а аз да си домакинствам вкъщи и да не питам къде е бил
еми не, няма да стане

# 18
  • Мнения: 11
Аре бе условности. Всеки както си го напрай. Явно искате и щепсела до края и душата в рая, ама като не стаа, треа да се мислят работещи варианти. Няма да скрия,че и аз съм го предлагал това, ама на много малко им изнася. #Crazy

# 19
  • Мнения: 1 023
Аре бе условности. Всеки както си го напрай. Явно искате и щепсела до края и душата в рая, ама като не стаа, треа да се мислят работещи варианти. Няма да скрия,че и аз съм го предлагал това, ама на много малко им изнася. #Crazy

хех. а на теб ще ти изнесе ли?!
все си мисля, 4е не. ма, ако да предлагаш - некак друго си е.

# 20
  • Мнения: 11
Ми да ти кажа наще го разиграва некъф подобен вариант като прелюдия към разпърдяването и е доста по-елегантно от драматичното късане на ризи. Верно некво лицемерно и кофти е донякъде, ама е далеч за предпочитане пред грубото разделяне и мерене после кой е по,по,най. Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 157
Еее, на това предложение му се вика: НЕ благодаря! Какво означава това -аз ще си правя каквото си искам,а ти ще си ми благодарня, че не съм ти бил шута... Хайде нЕма нужда!

# 22
  • Мнения: 1 226
Еее, на това предложение му се вика: НЕ благодаря! Какво означава това -аз ще си правя каквото си искам,а ти ще си ми благодарня, че не съм ти бил шута... Хайде нЕма нужда!

 Peace Това мъжете, са голяма работа.

# 23
  • Мнения: 903
Кво толкова пак драматизирате и мислите,че някой иска да ви прецака? Хората от векове го правят това нещо и му се вика "дворцов брак". А по-добре ли е да си бие шута и да каже "Опраай се!"
Глей ся, не е до драматизирането а до реалната възможност това да се случи и да е еднакво комфортно и за двете страни.
Напълно съм съгласна с написаното по-горе от catnadeen и ако няма неизживени чувства, които да ми разбъркват душата и мислите, и при условие на посочените "клаузи", с две ръце ще се подпиша под такъв "договор за дворцов брак".
       Да ама що тъй ми се струва, че ако мъжът ми е способен на поведение и отношение, каквито catnadeen е описала /изключая търкалянето нейде в чужд креват/, на мен и през ум няма да ми мине да се разделяме, па после да се споразумяваме за формално съжителство - от къв`чеп да я прая тая гимнастика? newsm78
       Но да речем, охладняли сме просто един към друг като партньори и сме стигнали до въпросното споразумение...
       Тъй без да изпадам в сексизъм, ама си мисля че е като да намериш игла в купа сено - да се натъкнеш на подобен мъжки екземпляр. Щото по нашите географски ширини /еле конкретно в БГ/, в съзнанието на поне 90% от мъжете е здраво вкоренена една патриархална представа за за ролята на двата пола в семейството - т.е. ангажиментът на мъжа се свежда основно до осигуряване на средства, докато жената отнася домакинската работа и грижата за челядта. И това не го казвам като упрек към мъжете - те не са виновни - просто директно си копират модела който са наблюдавали да действа при собствените им родители. На малко от тях им идва на ума, че този модел има нужда от корекция, а на още по-малко им идва желание действително да направят нещо по посока на такава корекция.....

       Та в тоя ред на мисли, ако един мъж не е способен на подобна "преоценка на модела" и не намери достатъчен стимул да предприеме нещо по въпроса докато още чувствата към жена му са налице, държи на нея и му е важно да съхрани отношенията помежду им.., някак неправдоподобно ми се види, когато връзката им вече има сериозни пробойни, той тепърва да се напъне и почне да се държи като равнопоставен и уважаващ другия съжител в един "дворцов брак".
Peace

Надявам се добре аргументирах тезата, че не става хич дума за драматизиране, а за реална оценка на нещата...
Та накрая и аз като Déjà vu ще река за такваз формална връзка "Хайде нЕма нужда!" Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 803
То явно се е стигнало до края , така като чета ...В крайна сметка , ако ти си наясно със себе си сама ще решиш, какво ти оттърва. За мен официалния развод си е официалната формула, ако е имало брак , ако ли не тук се отварят ред въпросителни , които по мои наблюдения върху познати вече не двойки са по-големия проблем. Аз съм човек, който обича с чувство за принадлежност и в двете посоки и на компромиси не съм съгласна. Няма ли ми я любовта , няма ли ми го секса , няма ли ми го задоволеното его ....формулата не работи.
Много отворковци напоследък се изживяват като махараджи, после си реват на рамото по баровете и  си разказват как гледали на тях като на банкомати. Ми като на к`во да ви гледат , като на вирнат чеп, дето не мисли к`во прави ....

# 25
  • София
  • Мнения: 3 648
Когато се отказах да чакам повече мъжа ми да се върне и духом в семейството, да скъса с любимата, за да се борим за подобряване на микроклимата и му казах повече да не ме счита за своя жена и че нямам вече против да си поддържа връзката, че го освобождавам от обещанието/ което той не спазваше, разбира се/ да не се виждат и че им пожелавам щастие, реално аз точно това предлагах - формална връзка. Престанах да го гоня периодически, защото вече не ме беше еня какво прави и къде ходи и не изпадах в състояния, че да го гоня, станах супер добра и учтива, услужлива и внимателна. Просто като като бащата на децата ми, с когото вече нямам нищо друго общо. Така продължи, обаче, само около 4 седмици, докато той не разбра, че се виждам с някого и не видя в очите ми липсата на любов към него. Той я забеляза чак тогава, макар че нея я нямаше от близо месец. И формалната връзка се разруши, защото човека се сети, че е сбъркал и си ме иска обратно.
Та исках да кажа, че такава връзка може да има, но май само, докато се появи сериозна друга за някой от двамата. И дори това да не събуди собственическото чувство у другия, си мисля, че намерилия пак любовта не ще иска да се продължава така.

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
съгласна съм за любовта
но зависи - тук в една тема една дама заяви, че така тече живота й - имат дойм и семейство, но любовта е другаде - просто и двамата с мъжа й не искат други бракове, добре съжителстват и са си поделили задълженията към детето....
"дворцовия брак" ако така му се вика за мен не е фикция и дори не е прелюдия към развод, а е вид брак - според мен с годините много двоййки преминават на такава връзка - няма страсти и секс до припадък, но може би се появяват други взаимоотношения и чувства...

авторката, съвети много...
важното е ТИ дали можеш да живееш така - без да се побъркаш емоционално, и дали мъжа ти реално си дава сметка - щото ако те види с друг да не запее друга песен...
за такава връзка трябва хладен ум, и много хладни и прецизни сърца...тук всякакви чувства освен уважение към личността на човека отсреща и зачитане на правата и свободите му - всички други чувства са излишни и ще съсипят всякакви опити за нещо подобно...

обаче аз на твое място ако нямам друг, ако не гоня голямата любов и най-вече ако вече мъжа ми ми е безразличен - бих избрала този вариант...
Девиатор е прав в едно - дори да е преход, може би е по-добрия от шут в гъза без предизвестие....
обаче всеки е различен по отношение на чувствата...та прецени за твоя душевен мир кое е енай-добро...
ако пробваш да не излезеш една влюбена патка в края.....

# 27
  • Мнения: 2 175
Вени, сценария явно си е класика..

И при мен беше така - в мига, в който разбра че имам сериозна връзка,  изведнъж ме заиска безумно отново.. Shocked
Но вече нямаше как..и в мига, в който го осъзна бързо-бързо и той се обзаведе с вече само с една по-специална любима.. Laughing

# 28
  • Мнения: 903
Та исках да кажа, че такава връзка може да има, но май само, докато се появи сериозна друга за някой от двамата. И дори това да не събуди собственическото чувство у другия, си мисля, че намерилия пак любовта не ще иска да се продължава така.
Абе шашави изклечения винаги ще се намерят...
Някъде бях разказала за много близка приятелка на майка ми, която от близо четери десетилетия си живее така с мъжа си. Вече са на по 72-73 години. Той с дългогодишна любовница, с която ходи по екскурзии, на виличка и т.н.- един вид "легализирана  кифла" Mr. Green /т.е. за която приятелката на майка ми си знае/ само дето в тях си не я води Crazy... И по някакъв /признавам непонятен за мен/ начин тая конфигурация си ги устройва и тъй са карали през повече от половината си съвместен живот. При това без да имат деца, та да кажеш че някога си заради тях са си устроили така отношенията - да не ги лишават от двама родители...
Та свят широк, хора всякакви.

# 29
  • Мнения: 1 425
Питай го какво точно има предвид и после мисли. Ако погледнеш темата тук почти всеки има различно тълкуване по въпроса какво значи ФВ.

Общи условия

Активация на акаунт