ОКТОМВРИйчета гушливи,ще люшкат мамите щастливи!

  • 10 506
  • 286
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 68
Добре дошли на новите мамчета  Hug

Аз чакам Десито да дойде да се похвали. Отивам да готвя, че съм МНОГО ГЛАДНА (както обикновенно) Tired

# 61
  • Мнения: 342
Здравейте мацки. Аз днес си взех изследванията и..кръвта е ок ама урината е мани...изолирали се някви бактерии. е,писна ми чесно. Гинеколожката ми предположи ,4е е капнало от те4ението и ми предписа някви глобули.Дано вс. се оправи.
Аз сега почвам да търся инфо за пустата ниска плацента -не ми излиза от ума, то нали няма пълно щастие ама все пак да съм наясно.
Искричка-Първо да ти благодаря. За плацентата спокоийно.Аз имах такава и през първата бременност и сега също. Не мисля,че е нещо кой знае колко опасно ,но тр. мн. да се пазиш да не вдигаш тежко.
Мартина-Не знам какво да кажа просто. Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 463
mama toni ,с такава плацента естествено ли роди или секцио?

# 63
  • Мнения: 342
mama toni ,с такава плацента естествено ли роди или секцио?
Естествено.

# 64
  • Мнения: 22 869
Taka сядам да разказвам.Според др.Янкова всичко е наред с бъдещото бебе.Рисковете за Даун и другите две генетични болести са доста минимални,спрямо възрастта ми.Бебето е добре,има си всичко и изглежда ,че засега проблем няма.
Не съм доволна от самия преглед,макар че целта на ФМ не е да ни забавлява,а лекаря да види дали всичко е наред.
Цялата процедура траеше не повече от 15 мин.Сестрата доста пъти прекъсна лекарката.Не ме гледаха на 3д,а накрая забравиха да ми дадат и снимка.Добре,че си поисках и се оказа,че е останала една в паметта на копютъра.Според термин съм в 11+2 дни седмица,а според големина на бебето 12-та седмица.Терминът ми остава 6-ти октомври.Нещо се обърках с тези седмици,в ЖК ми ги водят по-напред.Но както и да е.
За момичетата,които ще ходят там след мен:
питайте,разпитвайте,искайте в самото начало снимки.Лекарката иначе е любезна.Общо взето това е.Аз съм доволна,че всичко е наред,но очаквах повече екшън.Радвам се,че имам час при Марков за втората фетална,защото и с първата бременност 3Д тепърва излизаше като технология и не са ме гледали.Имам само 2д снимки,както сега.
Забравих да допълня:плацентата е екстра,околоплодните води също,шийката нормална.Бебето е 56 мм. за пол не се ангажираха.ЧУхме сърчицето,бие силно и с нормален ритъм.Попитах дали препоръчват БХС,казаха,че няма смисъл след подобни добри резултати.Това ми каза и моята лекарка и май няма да го правя.Феталния скрининг  е 65лв.

Добре дошла адашке,ДЕСИ!!! Hug

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 19:26 от ДесиХ2

# 65
  • София
  • Мнения: 463
Браво Деси, много се радвам за вас с бебето Hug Нека всичко да е наред ,пък снимките не са толкова важни .
Ох ,ако може само такива хубави новини да имат всички бъдещи мами, не искам повече да плачем Naughty

# 66
  • Мнения: 22 869
Браво Деси, много се радвам за вас с бебето Hug Нека всичко да е наред ,пък снимките не са толкова важни .
Ох ,ако може само такива хубави новини да имат всички бъдещи мами, не искам повече да плачем Naughty
Да де,ама се бях настроила и аз за забавление.Както и да е,важното е всичко да е наред.
Joya,как мина твоя преглед?

# 67
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Деси много се радвам,че всичко е ОК. Hug
Добре дошли на новите мами.  bouquet

# 68
  • Мнения: 68
Деси супер! Много се радвам, че всичко е наред. Другия път много снимки!  Hug

Аз в 21:00 излизам с моите приятелки. Повечето от тях още не знаят че съм бременна. 4удя се дали да го обявя гордо в началото или да из4акам някой да забележи или да се изпусне  Laughing

Много мразя, винаги като се уговоря да излизам, адски ми се доспива и едва издържам до часа в който трябва да изляза.... Ужас! 21:00 ве4е ми е късно.  ooooh!

# 69
  • Мнения: 0
Здравейте!

Чак сега успях да коригирам темата.
Моля ви се не се сърдете,че понякога се бавя с данните,но и аз съм човек,не винаги стигам до форума Blush.

За книгата-незнам защо не я показва newsm78,трябва да измисля къде да я кача или да потърся откъде съм я свалила.Не можах да я пусна в абв,защото е много голям файла(моони Wink)

За кафето-изобщо не искам да подушвам вече,преди много го обичах,но просто вече не ми се пие.Организмът си знае Grinning.Алкохол също не пия(много рядко една чаша бира,ама не му е вкусна като преди,бе-а бях такъв бироман.

Времето ми изтече....

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Opps Blush
Аз бях,но от бързане....

# 71
  • Мнения: 5
Здравейте, пак и от мен. Аз се завърнах в къщи след час и половина пътуване по градския транспорт. Прочетох веднага всичко, което съм пропуснала и бързам да поздравя моята адашка за чудесните резултати от прегледа. Пожелавам й все така всичко да е чудесно, а и на всички останали дами същите положителни емоции с бременеенето Simple Smile Относно умората, при мен започна да се връща енергията малко по малко, но като цяло и на мен ми се доспива рано, а сутрин уикендите ставам раничко.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 419
За пловдивските мами - май не сме много на брой, ако се решите на среща някъде в това гадно време, ще се видим. Аз оставям телефона си - 0885611524. Ако решите - звъннете ми без да се притеснявате. А, да, казвам се Гинка.
Относно доспиването в следобедните часове - аз към 15 часа реших, че ми стига толкова работа и се прибрах да спя в къщи. Та ме събуди мъжо в 18,05 - много криво ми стана.

# 73
  • Мнения: 183
Добро утро!

Мили момичета, стискайте палци днес сне на ФМ. Дано всичко е наред!!! Следобед ще ходя и вече съм притеснена.... мнооого.

# 74
  • Мнения: 571
Добро утро !
Айде на закуска...
Има за всички...
Със хапване кафенце,
и само добри новини за детенце! Simple Smile


Общи условия

Активация на акаунт