Виждаме по нашите ЦВЕТЯ, че пролетта вече е дошла!

  • 51 653
  • 482
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 701
Здравейте момичета. От скоро се запалих по цветята и мисля, че е време да следя вашата тема ... след като уморих едно цвете и едва не уморих една бананова палма!  Blush
Подариха ми малка роза в саксийка. С много хубави малки, яркочервени цветове, които ухаят страхотно. Още е във временната си саксийка и ме е страх да я преместя. Не знам как да я поливам, къде да я държа, на светло, на не толкова светло, ще мога ли да я накарам пак да цъвти, дали ще мога да я преместя на двора по-нататък ... Посъветвайте ме какво да правя с розичката си, защото наситина много си я харесвам!   bouquet

# 136
  • Мнения: 234
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=356359

Ей голяма съм шматка!Сега вече трябва да е както трябва!

Сега виждам,че доста от снимките ми ги няма,така ,че другите утре!

# 137
  • Варна
  • Мнения: 893
ей такива треволяци бяхме взели с мъжа ми , дето ви казах че само листа видях  Tired намерих им опаковките в шкафа Laughing
Muscari armeniacum - Кукувиче Грозде
http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=292
Аllium Мoly - Декоративен Лук
http://www.svetcebulic.si/image/allium_moly1.jpg

# 138
  • Мнения: 22
Здравейте момичета. От скоро се запалих по цветята и мисля, че е време да следя вашата тема ... след като уморих едно цвете и едва не уморих една бананова палма!  Blush
Подариха ми малка роза в саксийка. С много хубави малки, яркочервени цветове, които ухаят страхотно. Още е във временната си саксийка и ме е страх да я преместя. Не знам как да я поливам, къде да я държа, на светло, на не толкова светло, ще мога ли да я накарам пак да цъфти, дали ще мога да я преместя на двора по-нататък ... Посъветвайте ме какво да правя с розичката си, защото наистина много си я харесвам!   bouquet

Добре си дошла при нас, wish Hug! Розичката сложи някъде на хладно, докато стане време да я посадиш на двора - там ще се чувства най - добре. На моята всички листа окапаха от топлината у дома.

Наина, преди време бях поръчвала семена за живи камъчета, сега проверих - нищо не ми е останало, всичко съм посяла. Иначе щях да ти изпратя. Имаш много хубави цветенца   bouquet! С нетърпение чакам и другите снимки.

# 139
  • Мнения: 651
Здравейте и от мене!Много обичам цветята,но колкото ги обичам,толкова и ги моря.
Надявам се с присъединяването ми към вас да ги гледам по-успешно!
Ще помагате нали?
Бенджамина ми окапа до пръчки.Покара  Hug представяте ли си,но е със много слаби листа.Какво да го правя?

Подариха ми и декоративна роза,но нещо си сви листата.Толкова я харесвам.Мъничка е още.Не смятам да я местя в градина.Какво да я правя?

Какви цветя да сложа на южен балкон?

# 140
  • Мнения: 1 666
Здравейте, дами!
Щях да си пускам питането в отделна тема, но видях вашата и реших, че вие сте "моите хора". Тъй като не съм запалена цветарка, имам два бенджамина вътре вкъщи и градинка на двора, имам нужда от помощ в разгадаването на едно растение.
Подариха ми това растение. Какво е това? Как се отглежда - в смисъл през колко време се полива, има ли значение как се полива, нещо по-специално изисква ли? Това червеното цвят ли се води? Нещо трябва ли да се прави? Изобщо каквото ви е известно, ще ми е от полза!

# 141
  • София
  • Мнения: 231
Reny31 , честит рожден ден с малко закъснение!И честит амарилис!   bouquet
Сега няма да го пресаждаш, като прецъфти поливаш пестеливо до края на лятото, началото на есента, листата почват да изсъхват, няма да ги режеш, така преминава в покой, държиш го на хладно, но не много студено, за да не мръзне.Като почнеш да го поливаш рано напролет, тогава може да го пресадиш и го държиш на светло, ще избие отново

Благодаря ти Ками, сега ще ви го покажа този красавец
http://picasaweb.google.bg/lh/photo/0WFb4rY9ouzEislYLA6J2Q?feat=directlink

# 142
  • Мнения: 1 089
Подариха ми това растение. Какво е това? Как се отглежда - в смисъл през колко време се полива, има ли значение как се полива, нещо по-специално изисква ли? Това червеното цвят ли се води? Нещо трябва ли да се прави? Изобщо каквото ви е известно, ще ми е от полза!
Това е гузмания. Ето тук информация за нея.
http://zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=75
http://self.freeforums.org/guzmania-t77.html

# 143
  • Мнения: 1 692
Blue Jay благодаря ти за съвета  Hug Ще се опитам да се справя. Аз си я посадих есента, стана един дълък клон от топлото и сега е с въшки. Чаках да се стопли за да почна да ги изкарвам и се надявам да се оправят. (но ще ги поокъпя малко все пак)
Зюмбюла наистина е разкошен. Мислехме че е нежно лилаво, но не се го познали. Той е на дъщеря ми.  Grinning
Аз също щях да питам за малките розички, но видях че вече има инфо.
Ленито  изпревари ме с информациятя за гузманията.  Grinning
Reny31  все едно от едно и също място сме си купували амаралиса. Моя в момента е с два цвята и чакам още два.
Баба мравка супер е разсада.
За лавандулата си спомням че вкоренявахме на есента клонки и на пролетта се разсаждаше. НЯма ли някое поле на близо за да си отчеснеш и засадиш.

# 144
  • Мнения: 1 666
Подариха ми това растение. Какво е това? Как се отглежда - в смисъл през колко време се полива, има ли значение как се полива, нещо по-специално изисква ли? Това червеното цвят ли се води? Нещо трябва ли да се прави? Изобщо каквото ви е известно, ще ми е от полза!
Това е гузмания. Ето тук информация за нея.
http://zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=75
http://self.freeforums.org/guzmania-t77.html

Мерси!  bouquet

# 145
  • Мнения: 1 701


Добре си дошла при нас, wish Hug! Розичката сложи някъде на хладно, докато стане време да я посадиш на двора - там ще се чувства най - добре. На моята всички листа окапаха от топлината у дома.




Благодаря за отговора! Аз си мислех, че ще мога да я отгледам в саксийката у дома, но щом казваш, че на двора ще и е по-добре ще я засадя. Има ли значение по кое време се засажда...

# 146
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен ,
Честита пролет и на вас!И аз съм от тези закъснели да се включат в темичката Simple Smile
Не мога да ви покажа снимки от миналата година, а тази годишните ми са още на разсади имам лобелии (3 вида) диасции,аубриета,тубенгерии,лупин,флокс (обикновен и звездовиден)аубрицея,самакитка (която ще цъфне догодина),алцея,газании,импасианс,балзамина,агератум,кобея малеееееееееее колко разсад съм направила другите няма да ги пиша че ще стана досадна(но нали ми е за първа година -старая се) Поздрави на всички имате страхотни цветя момичета надявам се и моята градинка да стане красива а после ще гледаме снимки Simple Smile

# 147
  • Мнения: 2 591
здравейте, момичета!

цяла вечност не съм писала в този форум вече Blush Hug не че не се грижа за цветята си, но нещо нямам време напоследък Embarassed

имам един основен въпрос: тази година реших да си завъдя сакъзчета и за мое учудване през зимата оцеляха (до сега гледах повече мушкато и тук-там сакъзчета, а миналата година всички сакъзчета ми се изгубиха  Blush)
 та с мушкатата знам много добре какво да правя, как да ги подрязвам и т.н, но със сакъзчетата съм новак  Mr. Green
ще ми дадете ли съвети какво да ги правя, за да мога да имам по-рано цъфнали цветя и обилен растеж newsm78 newsm78 не съм ги разсаждала в отделни саксии - имам в две сандъчета коренчета, които междувременно са си зелени и изглеждат доста добре - трябва ли да ги подрежа newsm78 да ги разсея newsm78 newsm78 въобще какво да правя Blush Blush

мерси предварително Hug

защо има толкова много теми за цветя, в които не пишете newsm78 #Crazy newsm78
мерси на aitep че ми каза да пиша тук   bouquet

# 148
# 149
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
schneee аз знам от опит, че когато мушкатата и сакъзите са за втора година повече цъфтят, затова някой си ги разсаждат през август, септември  Peace . Може да ги  подрежеш и вкорениш за повече сандъчета, старите като ги изнесеш ще си избият нови от корените и може да изкопаеш старата почва и да я подмениш с нова. Дано ме разбра  Peace .
Основно, което практикувам аз е да не ги поливам много, защото не обичат много вода и за да се избегне изсъхването се сеят в по-големи сандъчета  Peace . а си призная
Да си призная аз моите миналата година не съм ги торила много, но тази година съм им се заканила  Mr. Green .
schneee не са много темите просто тогава стана объркване и вече бяхме започнали да пишем по тази и вече имахме много страници  Peace

Общи условия

Активация на акаунт