Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 76

  • 39 520
  • 313
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 271
Ееее, Ванюшоооо, ти с`я толкоз умнотии изкаа, че за мен не остана, дека у наше село само язе викам АЗ!!!  Twisted Evil

И аз искам да ги видя тези пеперуди  Crazy Страхотни бяха!!!

Тандури и аз благодаря предварително за уроците, няма да мога да се включа с въпроси, защоо събота, неделя са ми заети, но ще изчета всичко дословно и само в краен случай ще питам!   bouquet

И за да не струй само умнотия от мен ще постна една тортичка-корона, от преди два дни.Първо да се извиня за лошото качество и фона отзад, но снимах точно за 40 секунди с нов телефон, на които почти нищо не му  разбирам още.Та за това-гледайте тортата и фона го оставете  Mr. Green



Албенче, и двете тортички са едно към едно с картинките.А за бордовете-нямам какво да кажа, освен, Страхотни саааааа  Crazy

Piaf , слагаш си подложката, на която ще поднасяш самата торта, слагаш първият блат, сиропираш и слагаш формата-сипваш крема, следващ блат, сиропиране и т.н.Стяга в хладилник няколко часа и после махаш формата и имаш перфектна равна и висока торта(зависи и колко крем ще слагаш де, че да стане висока)!

# 136
  • Мнения: 1 369
Кики Ники от къде ги гупи тези благинки.Имам предвид разтегателната форма и тази с мечето.На Кадемлия ли ходи или newsm78

 Не съм ходила на Кадемлия, макар че с удоволствие бих отишла и до там да похарча поредната крупна сумичка и да се почувствам добре Mr. Green Разтегателната формичка я взех от един магазин от типа на ТСМ на Иван Асен- оказа се, че са го открили преди няколко часа Shocked Казва се "Немска къща", срещу пицария /май/ Дон Вито,малко след Райфайзен. Дано го обясних и дано разбра. Формичката пък я взех от едно магазинче за домашни потреби пак от типа ТСМ, на В.Априлов/ на ъгъла с Оборище/.  Оттам взех и кутията.

 Вече нямам търпение да дойде неделя. И си представям после какви красоти ще се сътворят с тоз айсинг Crazy

# 137
  • Мнения: 57
Rumyasilrai благодаря за бързите отговори! Утре ще действам!

# 138
  • Мнения: 634
Аз също искам да видя как стават тези пеперуди,защото много ми харесват.Гледах в блога на Милена,но нещоне схващам как точно става.Идеята за такъв семинар е великолепна ,много ви благодаря и на двете  bouquet

# 139
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Според мен пеперудите на Тандури са това което тя е определила като детайли с очертания а на Милена са запълване с течен айсинг ( run out)
Ванче дантелите по тортата на Тандури са изрязвани от фондан а горната част над фондана мисля че е т.нар. пайпинг. Екстеншън уърка са фитилчетата от айсинг, които са частично във въздуха - както са пръчиците на тортата на Нелка (дано да я видим пак в темата).
Ако съм в грешка поправяйте ме.

Силрай тортата е супер - какво има вътре? как направи стърчащите елементи на короната - с какво ги залепи?
Албенче както винаги перфектни картинки Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 00:53 от shemet_neveroiaten

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
silrai, оправяй си апарата или се научи по-бързо на новият телефон. Снимката е доста размазана иначе идейна и и нтересна торта. Аз бих оцветила жълтото със златно отгоре и вместо розово щях да сложа червено

За айсинга да се произнеса и аз. Винаги съм оставала сотворена уста като гледам такива торти, и си имам фаворити в украсяването с айсинг: Тандури и Раечка от руските форуми

Ето тук висящите части са Екстеншън уърк. Поне по мое скромно мнение  Blush


На тази торта е рисувано с айсинг:


И имам любими на Раечка с дантели:

# 141
  • Мнения: 1 965
.......нар. пайпинг. Екстеншън уърка са фитилчетата от айсинг, които са частично във въздуха......
smile3521 smile3521 smile3521 - да, даааааааааа..... всичко ми е ясно, нали се сещаш....  smile3515 smile3516 smile3506 smile3511 smile3514 newsm09 smile3507 newsm61 hit
Ще гледам с интерес, обещавам,  ще си отворя всичките налични англоезични речници,ще си водя записки, сигурно ще задавам тъпи въпроси...... и накрая вероятно пак ще си измисля някаква рационализация, щото хич ме няма в уроците....  newsm62
Айде стига бъзици. Идеята е страхотна, наистина. Искренно вярвам че ще научим много неща. Поздравявам Тандури и Дими за инициативата. smile3525

Силрай - Страхотна ти е короната. Ако снимката беше хубава, сигурно короната щеше да блесне в целия си блясък.
Албенче - Какво да ти кажа вече??? Уникална си просто.
Пепи - настъпих си езика като видях тия торти. Отначало реших че ти си ги правила, щото само се кокорих и гледах без да чета. Но не се и съмнявам че ако се захванеш, че ще ги направиш също така добри.

# 142
  • Мнения: 1 485
Здравейте!
И аз с нетърпение очаквам урока от Тандури за айсинга Peace
И аз показвам две снимки на торти с айсинг,които много ми харесват и очаквам разяснения Peace




Въпросите в деня ли ще задаваме само или може и след урока???

Силрай,супер коронка!!!Следващия път да е с айсинг Mr. Green
Албенка,а ти си цяла художничка!Отдават ти се рисунките и това си е Naughty
 Hug Hug Hug

# 143
  • Мнения: 1 271
Пепи, шъ сложиш ти черено, ама ако ги няма такива две като мойте да ти повтарят, че розовото е върховен цвят и освен него друг не признават.За златното си многто права, но  не ми стигна времето, пък и съм нова в употребата му и нещо все не успявам да го намацам правилно....Иначе първоначалната идея беше да е червена със златно и самите елементи да са раздалечени от самото тяло на короната, ама времвето...пак не ни стигна...

Тортите, които си показала са супер, особенно първите две, това с цветята от айсинг(с това разливане) го имам в една книжка и все не мога да го разбера!

Шемет, първо изчаках  да засъхнат елементите много добре, след това ги лепнах с водичка.Жълтото е млечен марципан на Нат и понеже моите го обожават, пък и с него се работи много лесно сложих почти всички елементи от него.Засъхва бързо и после се лепва моментално!

Момичета, радвам се, че ви хареса идеята за короната   bouquet

Ааааа, Фиорче, вече си я представям как ще изглежда с айсинг  Flutter

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 09:21 от silrai

# 144
  • Мнения: 1 485
Аз се сетих да питам някоя от вас ако знае:от къде може да се намери такава тава???

 

# 145
  • Мнения: 492
Tandoori  smile3501 smile3501  smile3501 за идеята ти за семинара , направо си велика! покрай всички грижи, които имаш(искренно се надявам, проблемите ти вече да са минало ), намираш време да се грижиш и за нас   bouquet

Atalanta,   bouquet за невероятния сайт, който си споделила
 
момичета, тази тема е препълнена с невероятни красоти   bouquet за вички вас

# 146
  • Мнения: 25
Здравейте момичета,
МОЖЕ ЛИ ДА ПИТАМ ЗА ТОЗИ АЙСИНГ КАКЪВ Е ВАШИЯ СЕМИНАР И КЪДЕ ??? ЩЕ ПУСНЕТЕ ЛИ ИНФО ПОСЛЕ ТУК/ВЪВ ФОРУМА:roll:

вчера пробвах пълнеж от ленкчето, което АТЛАНТА беше пуснала...не сме разрязали още торта и незнам как е на вкус - ще пиша ПАК!

# 147
  • Мнения: 25
А ТЕЗИ ТОРТИ НА ФИОР, КОИТО Е ПУСНАЛА СА СТРАХОТНИ!
ИМАМ ОЩЕ ЕДИН ВЪПРОС - ОТ КЪДЕ СИ КУПУВАТЕ В БГ БОИ ЗА СЛАДКИШИ???

# 148
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аз се сетих да питам някоя от вас ако знае:от къде може да се намери такава тава???

И аз много исках такава, но се примирих с тази.
Ширина от 18 до 34см, дължина от 27 до 52 см и едни разделител, койото се разтяга като широката част.

# 149
  • Мнения: 1 485
И аз много исках такава, но се примирих с тази.
Ширина от 18 до 34см, дължина от 27 до 52 см и едни разделител, койото се разтяга като широката част.

А тази от къде си купила???
Ясно е,че е от Пловдив Wink

Общи условия

Активация на акаунт