за отпушване на канали

  • 1 009
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 98
родилка на шест дни,има кърма, но освен топли компреси си спомням,че на мен ми варяха  преди 20години  семе от копър,за отпушване на каналите,дали е било правилно Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 401
Здравей! Болки в гърдите ли е причината да мисли, че има запушени канали? За запушени канали е добре да пие в началото 3-4 бр. лецитин от 1200гр., а  след отшумяването на проблема може известно време да продължи да пие по 1-2 на ден.

# 2
  • Мнения: 346
Много е объркан поста ти! Би ли споделила повече подробности. Какви са оплакванията - как изглеждат гърдите, болка има ли, зачервявания, как се чувства майка, от кога е това запушване?
Аз лично за семе от копър за отпушване не съм чувала, единствено за колики.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 056
Стандартно при запушен/и канал/и се процедира така:

1. Топъл компрес за разширяване на каналите /хавриена кърпа с гореща вода или топъл душ.../
2. Често сукане на бебето и е желателно да се слага първо на запушената гърда за да я изпомпи. Това ако бебето е при нея.
3. Лек масаж на гърдата по посока зърното за да се подпомогне отпушването + изцеждане ако е нужно. /ако бебето не успява да суче добре, ако го хранят в болницата с АМ и то почти не суче.../Това ако бебето не е при нея.
4. След кърмене - студен компрес.
5. Лецитин както е описано горе в постинга на Звездиче.
6. Зелеви листа в сутиена, надупчени с вилица за да си пуснат сока.

Те с бебето в къщи ли са си?
И аз бих искала да чуя отговорите на въпросите на ika_d.

# 4
  • София
  • Мнения: 98
благодаря за съветите,да,в къщи са,изписаха ги на третия ден,но каналите са и по тесни,а и бебо още е малък и не може да суче,затова изцежда и му дава,а компресите също помагат,така че дано всичко се нормализира Simple Smile

# 5
  • Мнения: 346
Много е хубаво, че вече са се прибрали у дома и поне на майката ще й бъде по-спокойно. Нормално е след раждането да има такава свръхлактация. Хубаво е да не дава шише на бебето, защото техниката на приемане на мляко от гърдата и от шишето е коренно различна и преди 3-4 седм. бебето все още не се научило как да суче от гърдата и може да се обърка и да не успее да се научи да суче от гърда или да започне да я отказва. Нека това, което цеди, за да облекчи гърдите си, да замразява, а да слага колкото се може по-често бебенцето на гърдата - хем да го стимулира да суче и да поема достатъчно количество кърма, хем то да изпразва добре гърдите й. В момента, в който гърдите не са вече така напрегнати и не са запушени може да спре с изцеждането, за да не си предизвика и свръхлактация.
Има ли бебето жълтеница, на какъв период от време се кърмят, как чувства гърдите си след кърмене - изпразват ли се или продължават да стоя напрегнати и пълни, чували го да гълта или само си стои на гърдата, колко време продължава едно кърмене.

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 17:13 от ika_d

# 6
  • Мнения: 2 401
И аз мисля, че е най-добре да слага бебето на гърдата, с това цедене и даване с биберон е вероятно бебето изобщо да не се научи да суче от гърдата и да свикне на лесното с биберона. Ако бебето не може да изпразни добре гърдите и  майката чуства напрежение да изцеди само колкото да облекчи напрежението.

# 7
  • Мнения: 66
И аз мисля, че е най-добре да слага бебето на гърдата, с това цедене и даване с биберон е вероятно бебето изобщо да не се научи да суче от гърдата и да свикне на лесното с биберона. Ако бебето не може да изпразни добре гърдите и  майката чуства напрежение да изцеди само колкото да облекчи напрежението.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт