Как се справяте с лавината от дрехи и предмети у вас?

  • 14 542
  • 125
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 958


кабелите, които са ми 'включени', например тези от плейстейшън, уредби, телевизор, двд и декодер т.е всичко к е около телевизора са подредени и защипани със специални щипчици, които се продават по магазините и ти ги държат в ред, а не в хаос:Wink)

а, ето това ми трябва май на мен, че зад компютърът е пълен хаос, понеже и рутер има, и какво ли още не.... Confused

А за другите кабели и зарядни - идеята за кошничка ми хареса, защото като се започне едно търсене на кого, къде му е зарядното...и разбира се никога не е в шкафа, където ги прибирам....

# 61
  • Мнения: 22 887
Аз от години държа кабелците в една голяма червена стъклена купа,която ки е декорация на секцията,но се ползва за съхранение.Понеже е високо горе,не се вижда,че е пълна с кабели.

# 62
  • Мнения: 4 380
ами например, ксения кабелът с който свалям снимки е един от тях.
зареждачки разни също. за батериите на телефони, айподи .. каквото се сетиш.  имам и други кабели- от епилатори, разклонители също имам....
моята стратегия за кабелите е да си държа в кутия, не в кошница, но това няма значение.
важното е, че са на едно място и когаот ми трябва нещо знам къде е.

кабелите, които са ми 'включени', например тези от плейстейшън, уредби, телевизор, двд и декодер т.е всичко к е около телевизора са подредени и защипани със специални щипчици, които се продават по магазините и ти ги държат в ред, а не в хаос:Wink)

Кабелът за сваляне на снимки ми е постоянно включен и през ниша в бюрото се показва другия край за включване на апарата. Айпода се зарежда директно от станцията му с тонколонки. Тя също си е винаги включена. Разклонители и удължители се държат при инструментите, не мисля че мястото им е на бюрото. Устройството за зареждане на батерии си е цяла кутия- не кабел.

Аз нямам кабели в насипен вид.

# 63
  • Мнения: 5 710
браво ксения, както винаги си най-перфектната:)))
получаваш звездичка.

# 64
  • Мнения: 4 380
браво ксения, както винаги си най-перфектната:)))
получаваш звездичка.

Това някаква ирония ли е? В този форум постоянно ми се отправят някакъв вид намеци и директни упреци за неща които са ми наред. Направо да се почувстваш виновен и гузен защо знаеш или можеш, и защо нещо ти е както трябва.

# 65
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Защо пък ирония, мъжът ми горе-долу по подобен начин е организирал цялата `кабелна салата`, както той я нарича. За да не се провисва кабел между камера и компютър, той монтира четящо устройство за всички чип-карти. Кабелите са вкаране в едно каналче и на практика не се виждат.

Аз пък друг кахър имам- не зная какво да правя с пластмасовите купи и купички. Мразя такива, а свеки на всяка Коледа ни подарява нещо от сорта. Така си стоят неразпечатани и гълтат място в шкафа Close  Не се осмелявам да ги разкарам, за да няма нацупени после. Но пък и на нас да ни набутват такива "подаръци",  Naughty

# 66
  • Мнения: 4 380
Купите и купички са удобни в кухнята, аз ползвам няколко големи и една огромна, които ми вършат перфектна работа, но сама съм си ги избирала. Аз пък имам много пластмасови кутии, т.к. в тях се носи храна за работа или училище. Имам цял един долен шкаф в кухнята заделен изключително за пластмасови джунджурии.

С подаръци от свекървата е деликатна ситуацията особено ако свекървата те посещава често. Но сама помисли, дали просто няма да ги открие в шкафовете или ще ги намери запечатени, не е ли едно и също? В такива случаи аз се придържам към максимата да останеш себе си и искрен. Може тактично да и кажеш, че някак за толкова време не са ти влязли в употреба, дали не би си ги взела обратно, може на нея да са и по-нужни.

# 67
  • Мнения: 4 300
Ох, как ми се щеше да се боря за звездичка и аз Laughing

Свеки обикновено ме пита преди да ми подари някоя безсмислица ( като например резачка за яйца), но се случват и изненади. Хвърляла съм, честно казано, но пък тя не е разбирала. Може би защото ми е подарявала предимно неща за готвене, а не за сервиране ( гевгир, сито за брашно и тем подобни).

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Трудно е отговорът при мен  Joy.
Иначе с малко дете и малко шкафове човек се научава да има и малко вещи само, най-необходимите Rolling Eyes Дрехите са прибрани в тези пликове, на които после се изсмуква въздуха. Играчките редовно ги редуцирам. А дрехи които не ми стават подарявам  Peace. Нямам търпение да се преместя в новото жилище  Blush ,  там поне шкафове има много Joy.

# 69
  • Мнения: 1 180
Дрехи, обувки и чанти - заминават при свеки, братовчеди, братовчедки.... родата на мъжа ми е доста многобройна и определено им вършат работа тези неща, защото някои са с по-ограничени финансови възможности. Веднъж на един-два месеца /при отсъствието на децата Mr. Green/, разчиствам играчките и ги изхвърлям - счупени камиончета, боклучета от шоколадови яйца и т.н. Вестници и списания не се задържат вкъщи. Имам достатъчно шкафове и общо взето, всичко е прибрано. Зарядни - в една кошничка, в чекмедже. Дребни играчки - в прозрачни пластмасови кутии с капаци /лего и др./.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 877
майчета,
откъде вземате тези пликове за запечатване на дрехи, дето се изсмуква въздуха от тях?

аз имам кутия с капак от камъшит, която е пълна със зарядни, кабели, листчета з абележки, тиксо, стик лепило, кламери, безопасни игли и подобни дребни вещи, които трябва да са изсипани някъде. стои на шкаф от секцията и ме устройва много добре.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 806
ва ни ла аз ги вземам от Практикер . Има ги в 2 размера ,много са ми удобни  Peace

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 12:53 от mrancho

# 72
  • Мнения: 4 733
 У нас е много, много тясно и прибирам какво ли не на всемъзможни места. Добре че спалнята, която взехме последно е с повдигащ механизъм и там прибрах зимните дрехи. Много ми е кахърна тази тема.

# 73
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
ва ни ла аз ги вземам от Практикер . Има ги в 2 размера ,много са ми удобни  Peace
Къде точно ги намираш там?

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 806
ва ни ла аз ги вземам от Практикер . Има ги в 2 размера ,много са ми удобни  Peace
Къде точно ги намираш там?

При торбите за прахосмукачки  Wink

Общи условия

Активация на акаунт