Да станеш майка на 59........

  • 7 002
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Здравейте! Обръщам се към вас с огромна молба за съдействие и помощ за моя близка. Случаят е следния:
Майка, която е с 95 % инвалидност (пенсионер, без право на работа, с придружител, с епилепсия ,леко умствено изоставане и др. здравословни проблеми) има дете, за което не е способна сама да се грижи.Бащата не работи, няма и изгледи да започне работа,защото при него се наблюдават и признаци на психични отклонения. В момента бебето е с настанителна заповед (издадена  от закрила на детето)при баба си, която е работеща ,  разведена, с доста висока заплата. Откакто детето е родено,  реално бабата е в отпуск за отглеждане на дете и се грижи за него.Седмица преди бабата да се върне на работа, при инцидент  претърпява операция на окото.За сега лекарите не дават гаранция за връщане на зрението.Фактически тя сега не вижда с едното око и не може да се върне на работа.В момента се оформят и болничните й, което се оказа доста нелека процедура , хабене на нерви и разправии.Реално се оказва , че докато си в майчинство и не дай си боже изпаднеш в подобна ситуация , нямаш право на болничен.Вратичка оваче се намери и след явяване пред комисия тя ще получава болнични.При това полужение обаче, поради това че се забавиха плащанията от НОИ, жената забавя вноските си по кредити, които са теглени преди тя да разбере , че неочаквано ще трябва да става майка на 59 години.
С първият преведен болничен лист тя погасява задълженията си към банките и дефакто , остава без никакви други средства.Бащата и майката  не се интересуват от детето и макар , че майката взима  пенсия (нищо,че тя е твърде ниска)не отделят стотинка за него.
В момента токът и не е платен и благодарение на близък човек в енергото , не  е изключен.Пусната е молба за разсрочено плащане.....Благодарение на близки и приятели детето не е останало гладно и без най -необходимите неща , но баба му буквално гладува за да има за него.В момента и двамата са болни ,  с висока температура.Намерихме пари за антибиотик и панадол, дадох и наши лекарства , останали от малкия ми син , който беше болен скоро.....Надявам се и се моля това да е временно и да има шанс за възвръщане поне на някакъв процент зрение на окото, за да може бабата да се върне на работа.Тя е много борбен човек, много отговорен и се надявам с вашата и Божията помощ да излезе от тази ситуация.
Ами общо взето- това е, надявам се да съм била ясна в описанието на ситуацията. Искрено ви моля, ако някой има възможност и желание да помогне ,да пише.
 

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 00:05 от magi_2

# 1
  • Мнения: 133
'Морска пяна' кутията ти е пълна и не мога да ти пиша.

# 2
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
а може ли да пишеш от кой град си   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 471
A каква помощ се очаква от нас, финансова?!? От кой град си?

# 4
  • Мнения: 133
Здравейте мили мами , преди да пусна темата писах до една от мамите организатор по събирането на помощи за хора в нужда.Тя ме посъветва да не изнасям лични данни във форумът, за това не съм дала и координати на бабта.Поради  злоупотреби на хора представящи се в нужда , тя ме попита дали бабта е готова да приеме хора в домът си .Бабата и детето живеят в град близо до Пловдив.Детето има нужда от неща - първа необходимост.То живее при отлични условия.Както писах преди злополуката тя се справяше добре, въпреки заемите , които изплащаше .Но човек никога не знае какво ще му поднесе животът.......зимни дрехи на и на този етап не са нужни(аз давам дрешките от малкият ми син), освен яке(детето е на 1г. и 1месец.)Баба му е отрязала бебешкото му чувалче за яке
Има нужда от памперси , мокри кърпички и някакви витамини за подсилване...Млякото му е осигурено, дядото взима мляко от някакъв човек с крава.Преди малко ми се обади, че сестра и й е купила храна и някакъв билков сироп, та дано да оздравява детето защото е болно с температура , повръщане и разтройство.трябва да му се купят и някакви капки за нос( в момента му слага Виброцил, който не помага) и прахчета за разтройството. За сега вноските по кредитите са погасени само токът й не е платен, а идва време и за следващия.....
 Това са нуждите им .Ако някой има възможност да помогне да ми пише за да дам координати.
Благодаря Ви!

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 00:09 от magi_2

# 5
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Правилно са те посъветвали че не трябва да изнасяш лични данни,  като точен адрес,
име, телефон.. но името на града е важен за да се знае кой от хората които искат да помогнат е по-близо
тук са пловдивските майки
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=372113.0
ще пиша и там
  bouquet

# 6
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
magi_2, кажи ако искаш поне града за да знаят тези които са в блзост дали и как могат да помогнат.
Понеже аз контактувах с Маги налични , я посъветвах да неказва коя е жената и къде работи, тъй като някой може да злоупотреби с нейната длъжност като държавен служител.
Маги, за момента да разбирам ли че са необходими яке, памперси, лекарства и храна - основно?Пиши ,моля те, колко килограма е детето, за да преценим за памперсите и колко е високо за якето.  Тук евда ли ще можем финансово да и помогнем, но за другите неща можем поне да се опитаме  да преживее този труден период по лесно и да се надяваме че скоро ще може да се върне на работа.  Peace
 

# 7
  • Мнения: 1 251
Аз мога за помогна с един почти пълен пакет памперси 5 номер и с якенце номер 86, плътно е и му се махат ръкавите, става и за елече като се постопли времето, мога и няколко каши да взема от мен за детето! Hug Но нямам кола и щом са извън Пловдив не мога да ги закарам лично, ако се организираме ще занеса на някого с кола нещата където каже!  Hug

# 8
  • Мнения: 133
Бабата и детето са от Асеновград.Основно това са им нуждите- от първа необходимост.Детето е дребничко, не знам колко е високо точно обаче.Памперсите са 4-ка.+ или 5

# 9
  • Мнения: 1 251
Ами якето не е дълго като модел, мисля, че ще стане, защото нашият братовчед е на 1 г 3 м и носи същият модел цялата зима, значи давам и памперсите 5, а какви капки други са изписали, аз съм ползвала и Низита, мога да изпратя такива, имам и един сироп неотворен за кашлица и гърло изписан от докторката ни, ако ще  свърши работа ще дам и него! Момиченце или момче е детето, че нещо изпуснах от бързане да прочета! Embarassed Има и светло синьо и червено, да знам кое да подготвя!  Hug

# 10
  • Мнения: 2 353
  Доколкото разбрах е момче.

# 11
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Еее  magi_2, че Асеновград ни е на една ръка разстояние
аз отвреме навреме пътувам към града, ако не с друго поне с малко
памперси мога да помогна
дай на лс някакъв телефон за връзка
 Hug

# 12
  • Мнения: 1 251
antom , ще вземеш ли и моите неща като имаш време и отиваш до Асеновград!  Praynig

# 13
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
ORHIDEA само мъжката половинка да отпусне колата и ти пращам лс
за свръзка  Peace

# 14
  • Мнения: 133
Благодаря ORHIDEA , каша за сега има.Аз съм им купила една кутия и сестрата на бабата е занесла една.Не знам колко е високо детето точно , но ако на етикетът пише размер 86, а съм забелязала ,че отговарят на по- малко предполагам ,че ше му стане.Детето е момченце.Капки Коларгол са изписани, но ако твоите са в срок на годност и помагат ги приготви.Тъй като този месец моят син се разболя два пъти и дадох повече от 100 лв за лекарства, аз съм им дала нашите сиропи, антибиотик и панадол им купихме,свещички и сироп за повръщането също им взехме.Необходими са само капки за нос, прахчета за разтройство и някакви витамини.

# 15
  • Мнения: 1 251
ORHIDEA само мъжката половинка да отпусне колата и ти пращам лс
за свръзка  Peace

Мерсиии, аз ще подготвя нещата да са готови, ако още нещо е нужно, ще опитам да помогна също!  Hug Какви витамини да купя, че малкия не е пил все още, наблягам на плодовете?
Имам разтворими таблетки винамин С, те стават ли за малко дете, мога и тях да изпратя!
Освен яке други дрешки имат ли нужда, че другата седмица се очаква да се постопли! Hug

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 00:07 от ORHIDEA

# 16
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
magi_2 за разстройствои повръщане помага чай от шипка или от джоджан
/лично аз препоръчвам шипката, защото мирише по малко и детето не се муси толкова Wink/

и да се добавя в шипката има повечко витамин С, а чая е полезен, защото трябва
и да се пият много течности, за да не се обезводнят- без захар обаче

# 17
  • Мнения: 2 471
antom можеш ли да отидеш на място да се видиш с жената и детето? Предполагам няма да има проблем, нали magi_2?

Бабата и детето са от Асеновград.Основно това са им нуждите- от първа необходимост.Детето е дребничко, не знам колко е високо точно обаче.Памперсите са 4-ка.+ или 5

# 18
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Голям заплес това ми е идеята  Peace
Еmimimi урежда кола и щом се получи  newsm01

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Утре ще се видим с тези хора. Веднага щом се върнем с antom ще пиша дали имат спешна нужда от нещо и какво. Аз също ще занеса малко памперси-едва ли ще са излишни след като е с разтройство, ако се наложи на място ще купим каквото е нужно за детето-лекарство или някакви храни за затягане.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 433
аз мога да се включа с дрешки и обувки за малкия-синът ми е на 1г6м.имам обувчици-пролетни и ботушки 21 номер Peace
за растройството, понеже го минахме и този вирус-прахчета Ентерол, някаква каша-оризова-диетична, или да му пасират оризи морковчета сварени.
друго ако се сетите от каквото има нужда-пишете-имам и поларен космонавт Peace

# 21
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
galia2007 утре сутрин пътуваме натам, на место ще видим от какво има нужда
и като се върнем ще пишем
аз съм взела каша на хумана, която е специално за разстройство, но там ще се разбере
благодаря за съветите, ще ги кажа на бабата
  bouquet

# 22
  • Мнения: 133
Утре ще се видим с тези хора. Веднага щом се върнем с antom ще пиша дали имат спешна нужда от нещо и какво. Аз също ще занеса малко памперси-едва ли ще са излишни след като е с разтройство, ако се наложи на място ще купим каквото е нужно за детето-лекарство или някакви храни за затягане.
Мила emimimi , аз писах на antom на ЛС, че за сега и са осигурени памперсите и да донесете само един пакет.Днес детето не е повръщало и разтройството  се е овладяло.Вече не вдига висока температура- най много до 38 гр., дано вече да оздравява Praynig, че се измъчи горкото ,повече от 10 дена е така.Поне вече поема антибиотика , защото преди го повръщаше и от лечението нямаше ефект.Бабата обаче не е добре ,поддържа висока  температура, кашля и се оплаква от болки в гърдите.Моля се тази нощ детео да спи , та да може и тя да си почине горката.

# 23
  • Мнения: 133
аз мога да се включа с дрешки и обувки за малкия-синът ми е на 1г6м.имам обувчици-пролетни и ботушки 21 номер Peace
за растройството, понеже го минахме и този вирус-прахчета Ентерол, някаква каша-оризова-диетична, или да му пасират оризи морковчета сварени.
друго ако се сетите от каквото има нужда-пишете-имам и поларен космонавт Peace
Мила galia2007 , благодаря за съветите.За сега детето няма нужда от други зимни дрехи.То  живее при отлични условия,облякано е за зимата.Както казах просто в момента са изпаднали в безизходица и има нужда от неща- първа необходимост.Ще питам баба му утре дали има нужда от по-тънки дрешки. Hug

# 24
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
споко magi_2 памперсите никога не са излишни , аз съм взела деган за повръщане
за бабата, плодове от шипка и малко течен аналгин за температурата на бабата
антибиотик мисля че трябва да се пита лекар
 както и еми ти е писала повече можем
да направим на място като чуем какво е препоръчала лекарката
 Peace

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Завърнахме се. Срещнахме се с жената - наистина както писа Маги, детето и бабата живеят при прекрасни условия, но животът ти не се знае кога в каква посока ще поеме.
Занесохме им лекарства, дрешки, памперси. Жената беше трогната, свикнала е да се справя, била е сигурна в доходите си и в това, че ще се върне на работа и ще продължи да се грижи и да осигурява всичко необходимо за детето. 
За момента мисля, че това от което имат нужда- пролетно-летни дрешки, бодита, сандалки ще можем да им осигурим от тук от Пловдив. Имаме доста събрани дрехи, особено бебешко. Близо сме и може да реагираме. А и сега жената е болна, детето също, макар че се подобрява, и едва ли ще и е удобно да се разкарва да получава колети.  От пролетни обувки каза, че няма нужда, била е купила.
Ако има нещо спешно нека magi_2 пише тук в темата, защото жената е спряла кабелната и интернета си за да намали разходите. Телефона и май сега е спрян, но като се чуваме и ако има нещо спешно ще пиша и аз.
Ако се сещате за друго, питайте, защото за момента май се изчерпах.

# 26
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
и аз да се вмъкна  Wink
Детенцето е невероятен сладур! По добре е, спрял е да повръща, в момента няма и разстройство
Бабата здраво кашля, но поне каза, че няма температура и също вече не и се гади
Както е писала Еми оставихме лекарства, които се надяваме да помогнат.
Сина и / бащата на детето/ и майката въобще не помагат.
Нейни приятелки и колежки както и семейството на другия и син се опитват да помагат /макар, че явно и те не са добре финансово/ кой с каквото може. Жената се моли да се оправи и да устиска до връщането на работа, защото там заплатата и е доста добра и ще и реши проблемите.
Това може да стане когато детето се оправи и бъде записано на ясла. Намерила е и кой да го взима от яслата докато се прибере от работа. Разбрахме се ако пак се появи проблем да ни се обади.
За сега е заредена с памперси, занесохме  и каша, ще изпратим и още дрешки и ще поддържаме връзка.
Това е от мен момичета   bouquet

# 27
  • Мнения: 133
 :hug:Blagodarq на всички отзовали се!Хиляди благодарности от мен и от името на бабата.Благодарим за памперсите , дрешките, храната, лекарствата и паричките, които сте събрали мили мами  bouquet  Бъдете живи издрави  и дано да има повече хора като Вас.
Преклон!  bouquet

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Да споделя новините около темата, че чак сега имам възможност.
Вчера посетихме отново жената, съвсем за малко, защото имахме и други ангажименти с момичетата от ДБМ-Пловдив. Малкия беше усмихнат и пълзеше доволно из стаята. За няколко минути само поговорихме, оставихме една торбичка дрешки за пролетта и лятото, играчки, прах за пране и хранителни продукти - олио, ориз, макарони..... такива дълготрайни неща. Памперси за момента имали. След това ако се наложи отново ще помогнем.  Не знаех дали детето понася АМ и пюрета, затова не купих. Реших първо да попитам. Но жената каза, че всичко яде, не е злоядо дете и му понасят пюрета и АМ. Малкият пие прясно мляко, защото тя не може да си позволи да му купува адаптирано.  За момента май и това няма да може да му осигурява. Опитва да го уреди на ясла за да може да се върне на работа, колкото може по-скоро.
Молбата ми в момента към тези, които искат да помогнат е да се включат с храна за детето - пюрета, АМ, бебешки бисквитки, каша или каквото друго се сетите. Аз също ще проверя по складовете на каква най-добра цена мога да купя няколко кутии АМ и да им занеса, ще купя и прясно. Това е най-спешната нужда за момента, защото дори и тя да не може да купи за себе си и да гладува, както е ставало, поне за детето да има.  А и трябва да се храни добре милото, след като до скоро и двамата баха болни.
Ако някой иска да помогне ще давам моя адрес на ЛС, защото тя е сама с детето и едва ли ще е удобно да се разкарва до пощата за колети с бебето, особено ако времето е лошо. Поне засега, след като са преболедували, след това ще видим. А и в понеделник жената постъпва в болница за сваляне на конците и не се знае същия ден ли ще излезе или ще трябва да се възстановява.
Това е за момента, ако се сетя и друго ще пиша. Благодаря ви предварително момичета, зная че ще откликнете.

# 29
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
magi_2  знаеш ли как мина днес в болницата?
Свалиха ли конците? Как се чувства бабата, оставиха ли я в болницата?
 Hug

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Ани, свалянето на конците остава за  другия понеделник.  Тази седмица жената се е заела да подготвя необходимите изследвания на детето за ясла и се надява, че скоро ще може да го приемат. Защото ако се наложи да остане в болницата поне това да е готово и да е спокойна. Засега е притеснена много, докато не започне работа и не е сигурна в доходите си няма и как по друг начин да е.
Засега имаме 5 пюренца от една мила мама от Граф Игнатиево. Благодарим   bouquet

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 21:52 от emimimi

# 31
  • Мнения: 133
Здравейте! Както е писала Еми , конците ще се свалят другия понеделник.За момента бабата е много притеснена , защото не искат да вземат детето в яслите.Надявам се , че вариант има и ще намери начин да издейства приемането му.Токът вече им е изключен , така че  ще помоля тези ,които имат възможност да помагат с храна и адаптирано мляко.Детето не е капризно , общо взето се храни добре.Заредихме им бутилката с газ , за да може да готви и претопля.За сега бабата вари  прясно мляко и го стерилизира в буркани , защото няма възможност да му купува сухо.Това е момичета, ако някой има възможност моля за помощ.
Още веднъж искам да благодаря на всички майчета , които се отзоваха   bouquet

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Здравейте, да споделя че днес отново посетихме жената.  Възхищаваме се на волята и силата й, въпреки трудностите. В момента тока наистина е спрян и може би от това, че е хладно вечер малкия е леко настинал. Дано не е сериозно и бързо да се оправи. Надява се да изтегли болничния, който ще и преведат преди банката да го дръпне за заема. Макар, че пък ще забави плащането, но това е нейно решение. Свалили са конците от окото и има надежда периферното зрение да се спаси при предстоящите операции.  Помощ ще е все още необходима, поне докато тръгне на работа а и в началото, докато стъпи на краката си. Този път занесохме:
 От hrismi_13, една невероятна жена с голямо сърце от Пловдив: 5 бурканчета бебешки кажи, 2 пакета бебешки бисквити, 2 пакета мокри кърпички, 1 кутия адаптирано мляко.   bouquet
taylor, antom и моя милост събрахме парички и занесохме още: 12 месни и зеленчукови пюрета , 2 кутии ад. мляко, голям пакет сухари, козунаци и провизии.
Поне за момента докато е без ток ще и е по-лесно с храната за детето. Дано поме малко внесем надежда в ежедневието и покрай предстоящия празник.

# 33
  • пловдив
  • Мнения: 2 364


Христос Возкресе!

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Здравейте отново. Вчера antom посети бабата отново. Копирам от пловдивската ни тема, това което е написала за жената:
Тя е добре, яслата на малкия сладур е уредена. Сега подготвят документи, медицински...
и щом всичко е готово, жената се връща на работа. Още е без ток, но възможността да започне работа и дава голяма надежда да си стъпи на крака. Чрез мен благодари на всички момичета които и помагат.

Имахме пари дарени от BOSS SAMORAI за тока, но тъй като сметката е голяма и искат да се плати цялата за да се пусне, аз купих с тях това което бе спешно нужно на жената: голям пакет памперси, тоалетна хартия,  кухненска хартия, свещи, сухи и мокри кърпички.   bouquet  за BOSS SAMORAI. Дори останаха малко парички, при следващото ходене ще ги оползотворим до край за каквото е нужно.
От една мила мама Мария: дарени 6 пюрета, но занесени само 5,  защото моята Нели счупи едното за секунда. Другия път ще се поправя.
 Както и две кутии сухо мляко от   ФЕЙщица /Бомба самоделка/
Отделно за бабата са занесени малко зеленчуци и хранителни продукти.
Отново благодаим на всички, които са съпричастни и помагат на жената в този труден за нея момент.

# 35
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
днес бабата е получина известие за пощенски запис
паричките са изпратени от hastar
hastar благодаря ти за съпричастността!   bouquet

# 36
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Да разкажа какво се случи досега.
Детенце вече е на ясла. На първо време за по няколко часа докато се адаптира. Бабата още е в болнични, това ще и помогне
да го взима по рано от яслата, но пък значи и по-малко пари. От средата на юни по всяка вероятност тръгва на работа. Тока все още не е платен, защото Енергото искат да се плати за 3те месеца наведнъж, заедно с лихвите. Канализацията и е запушена и всяко ползване на чешма /било в кухнята,било в банята/ води до връщане на водата от сифона в банята. Жената се опитва да я отпуши с разни препарати, ръчни помпи и телове, но не се получава. Живее в блок и е напълно възможно тапата да се е получила от съседен апартамент, но явно е блокирала до нейния  Sad защото в другите апартаменти нямат проблем, а това разбира се ги прави и не съпричастни  Crossing Arms Говорих с ВИК Пловдив, отговориха, че нямат малка машина за отпушване по жилища. Препоръчаха ползването на частни услуги. Маги издирва възможности в Асеновград,
а аз в Пловдив. До момента най-евтината оферта която съм намерила е 80лв   Shocked.
Моля ако някой от Пловдив знае за ремонтни ВИК услуги да ми пише на лични. Продължавам да събирам оферти.

# 37
  • Мнения: 133
Момичета канализацията е отпушена.   newsm44  По съвет на продавачка от магазин за препарати, бабата е смесила два препарата,макар че на опаковките пише да не се смесват  newsm78 .Аз така веднъж се правих на "химик" и за малко да изтровя всички вкъщи........Дано да не се радваме излишно Praynig, че преди известно време се беше отпушила, но след два дни се зяапуши наново.
 

# 38
  • Мнения: 403
Здравейте...Днес една моя приятелка от Пловдив заедно с още 2 момичета е посетила жената и внучето  и,занесли са им доста неща Simple SmileНадявам се да им помагаме докато си стъпят на краката  bouquet

# 39
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Ani_Ani  благодаря ти и благодарности на твоите приятелки   bouquet
 Живота често ни изправя пред изпитания, с които се борим и нерядко побеждаваме,
 но понякога е така нужно до теб да застане добър човек, да ти подаде ръка за помощ.
Дори само мисълта, че в бедата си не си сам вече ти дава сили да продължиш напред!
Чудесно е, че има хора като вас!

# 40
  • Мнения: 403
Искам да ви кажа,че доста хора се заинтересуваха от тях и ще им бъдат пратени колети евентуално  и пари.Моите приятелки много са харесали детето.  bouquet

# 41
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Моите приятелки много са харесали детето.

Оооо да! Невероятен сладур е и много се смее  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 133
Днес бабата е получила един голям колет от приятели на Ani_Ani.Памперси, каши храни......Хиляди благодарности от името на бабата и от мен на това семейство и специално на Ani_Ani  bouquet

# 43
  • Мнения: 133
Една мама- s_smile ми писа, но има проблем с пощата и не мога да й отговоря.Изписва ми:
Съобщението не може да бъде изпратено. 's_smile' е изчерпал лимита си и е запълнил кутията си за входящи съобщения.

 EmbarassedАз писах,...... обяснявах....... ,пък забравих да дам координатите , които ми искаше.
 s_smile, виж какъв ти е проблема със ЛС и ми пиши за да ти ги изпратя.  bouquet

# 44
  • Мнения: 133
Момичета, пиша ви по молба на бабата, че ако някой иска да изпраща колет да не го прави, за да не ги затрупваме, а да са за някой друг , който има нужда..Тя е получила, както ви писах голям колет с АМ, каши, памперси, пюрета, мокри кърпи и др.......от приятелите на ани ани.  bouquet

# 45
  • Мнения: 133
Здравейте момичета. Simple Smile
Днес бабата е получила запис от s_smile .Благодаря newsm51(s_smile кутията с ЛС ти е пълна затова нямам възможност да ти благодаря лично    bouquet)
 smile3501
Какво ново- детето вече свиква с яслата , а бабата  от понеделник е на работа.Токът им още не е пуснат , но с помоща на s_smile , а и когато дойде края на месеца бабата може да поиска аванс и се надявам вече да си оправи проблемите.

# 46
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Днес бях до Асеновград.
Минах и през бабата, но не можах да се видя с нея, защото телефона и е изключен и понеже не знаех кога ще тръгна за там, бях казала на Маги да не се съобразяват с мен ако имат излизане.
Оставих при съседката и /много симпатично семейство, което и помага когато може/ голям пакет памперси, 2  летни комплекчета потник с панталонки и едни дънки за детенце. Малко продукти.
/Маги ми беше писала, че засега се нуждаят само от това/
Маги понеже ти си връзката, когато се видите питай дали дрешките са станали и дали
трябват още.
  bouquet

# 47
  • Мнения: 403
Момичето което прати голимия колет и тя ще прати памперси за Илко и къси панталонки   bouquet 

# 48
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Маги, телефона на бабата явно още е изключен, защото продължавам да нямам връзка
все още нямам информация от теб дали е получила нещата които оставих за нея,
какво стана и с аванса и с тока... И Хастар и прати пощенски запис / Hug Благодаря Хастар/
дано вече се е събрала сума поне за 1 месец или повече  newsm78
Предполагам, че си доста ангажирана и затова не пишеш, но моля дай някаква информация
за свекърва ти и малкия сладурчо  Praynig

# 49
  • Мнения: 133
Здравейте момичета! Извинявам се , но нямах никаква възможност да пиша Embarassed.
Ани отговорих ти на ЛС Peace
Нещата са получени, записът също !.Ток вече имат от 2 дни !
Благодаря на всички  bouquet

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 14:11 от magi_2

# 50
  • Мнения: 403
Маги,радвам се ,че вече имат ток ,както и че са получили нещата.Надявам се да има вече само хубави мигове за тях  bouquet

# 51
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
и аз се радвам, че единия проблем частично е решен  Hug
получих и ЛС , Маги поздрави на бабата и пиши ако има нужда от нещо   bouquet

# 52
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
magi_2 във вторник, по всяка вероятност ще ходя до Асеновград, за едно мероприятие от 17ч в дома след това ще отскоча до бабата. Моля те пиши ми има ли някакви спешни нужди .
  bouquet

# 53
  • Мнения: 133
Здравейте момичета Hug
Съжалявам , че не съм се включвала с новини по темата, но чак сега имам възможност.
Детето е вече добре , защото на няколко пъти беше болен, но това все пак е нормално при деца , които тръгват на ясла.....Доста парички са отишли за лекарства , а последният път малкия е бил и на антибиотик.Ток вече имат , както ви писах, въпреки че бабата е платила само половината от дължимотo .От енергото са и направили компромис и ще и разсрочат остатъкът. Simple Smile, иначе нямаше да го пуснат до като не се погаси цялата сума.
Ани видяхме се на бързо и забравих да я питам от какво имат нужда.Онзи ден бях у тях и видях ,че имат памперси и още доста пюрета....
Понеже телефонът й е изключен и ми е трудна да ги открия и да й предавам съобщенията ви, направих регистрация на бабата тук.Тя ползва интернет в работата си и ще ви чете. PeaceНека тя да каже ако има спешна нужда от нещо.
Никът й е dina_50

# 54
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
dina_50 как е ситуацията при теб? Как е детенце и имате ли нужда от нещо?
Докъде се стигна с тока и канализацията, която пак се беше запушила?
  bouquet

Последна редакция: сб, 18 юли 2009, 16:36 от antom

# 55
  • Мнения: 1 251
Момичета, как са бабата и бебчо? Вече справят ли се сами или имат нужда от нещо през зимните месеци?

# 56
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
За съжаление не съм се чувала скоро с тях  Sad Бабата е с изключен телефон, а на работата са им спрели интернета. Илко беше болен, лежа и в пловдивска болница, но докато получа информация къде точно, бабата е напуснала болницата след подписана декларация и се е върнала в Асеновград.
magi_2 знам, че си доста натоварена с проблеми напоследък, но ако имаш възможност
моля дай някаква информация как е Илко и какви са нуждите към момента, защото ти си единствената връзка за момента с тях  Praynig
 Hug

# 57
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
 Embarassed премествам се

Последна редакция: ср, 04 ное 2009, 16:04 от antom

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 706
То хубаво пишеш Ани, ама я копирай поста в правилната тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=413643.90

# 59
  • Мнения: 133
Здравейте момичета!Прощавайте, че не съм се включвала скоро с новини по темата.Телефонът на бабата не е изключен - с нов номер е.
Ани ще ти изпратя номерът и на ЛС.Като е слагала новата карта в телефона и са и са загубили всички номера и тя много съжаляваше, че не е могла да се свърже с теб и Еми.
Илко пак е болен и в момента са в болницата в Асеновград.Не знам да имат нужда от нещо, все пак бабата работи и свързва двта края, дето има една приказка.Благодаря Ви още веднъж момичета ,че когато ставаше въпрос за оцеляването им миналата зима , Вие се отзовахте  bouquet

# 60
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
magi_2 , радвам се че писа в темата, ще чакам на лс телефон
ти как си  Hug
моля те пиши ако все пак разбереш за нещо с което да можем да помогнем, че много не вярвам да си признае по телефона  Peace

Общи условия

Активация на акаунт