От кога проходилка?

  • 5 559
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте мами! Кога започнахте да използвате проходилката?

# 1
  • Мнения: 2 447
Не съм ползвала.Не съм им привърженик.Но,ако ти си решила да ползваш-когато детето само се изправи.

# 2
  • Мнения: 182
Аз започнах да я слагам по малко след 6-я месец!Има много противоречиви мнения за проходилките,затова всеки сам трябва да прецени за детето си! Peace

# 3
  • Мнения: 9 814
Поне да навърши 6 месеца.

# 4
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Дъщеря ми започна да я ползва на 8 месеца.

# 5
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 872
Откакто стана на 8 месеца, но гледам да не прекалявам с нея. Държа я в проходилката половин- един час на ден максимум, когато трябва да свърша нещо, а детето не иска да стои само.  Peace

# 6
  • Мнения: 111
И аз не съм ползвала проходилка. Жики проходи сам на 10 месеца и десетина дни  Peace
Но съм чувала, че детето трябва да е навършило поне 6 месеца, преди да се сложи в проходилка.

# 7
  • Мнения: 4 335
Около 10-я месец Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 953
След 7 месец, по малко, колкото да свърша нещо.
Доста такива теми има тук, разтърси се.

# 9
  • Мнения: 2 374
След седмия месец я сложих на проходилка.

# 10
  • Мнения: 1 740
След 7 месец сложих моят син в проходилка.

# 11
  • Мнения: 66
Още не съм и незная дали изобщо ще я сложа.

# 12
  • Мнения: 4 434
На 7 месеца.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Нашия ортопед препоръча на 6 навършени месеца. Така и направих, помогна и със сядането също, проходи на 10 месеца. Чаках с нетърпение да дойде момента в който ще я скожа там и край с разнасянето на ръце  Crazy . Е да обаче не съм познала, стоеше точно по 5 максимум 10 мин и край  Mr. Green . Та мисълта ми беше да не залагаш много на този уред  Laughing

ПП: Сега видях че бебето ти е на 9 месеца, ако става въпрос за него. То може би скоро време ще проходи. В случая не виждам смисъл от проходилка  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 276
На 7 месеца Peace

# 15
  • Мнения: 6 025
не съм ползвала заради проблем с крачетата, но се уверих че така по бързо прохождат сами и по уверено

# 16
  • Мнения: 153
В края на 7 месец. Но моя син предпочиташе, аз да му помагам да ходи. Беше много стабилен в края на 8 месец и на 10 месеца проходи напълно.  Peace

# 17
  • Мнения: 1 372
Дъщеря ми не е слагана в проходилка. Държах я да ходи за ръчички.

# 18
  • Мнения: 422
1 седмица преди на навърши 8  я сложих в проходилка Peace

# 19
  • Мнения: 5 393
Не го слагах в проходилка.

# 20
  • плевен
  • Мнения: 644
Проходилка взехме към 8-ия месец.Първо гледаше като застрелян но после нямаше спиране

# 21
  • Мнения: 822
Аз слагам бебка от 8 месец. Peace

# 22
  • Мнения: 6 713
Когато е готоно детенце, аз я слагах в 8-ия и 9-ия месец в проходилка, но само за да свърша нещо по къщата и то за кратко. Peace

# 23
  • Мнения: 2 334
За първи път сложих дъщеря ми на 7 месеца и половина.

# 24
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Дъщеря ми проходи, без да съм я слагала в проходилка.
След като проходи, при това стабилно, около 2-3 месеца й беше много забавно да вилнее с проходилката из хола.

# 25
  • Мнения: 9 776
Не си спомням точно, но дъщеря ми със сигурност е сядала вече, за да я сложа. Твоето дете е по-голямо като чета, даже може би вече няма и нужда от проходилка.

# 26
  • Мнения: 8 999
На навършени осем месеца.

# 27
  • Мнения: 139
На навършени 7 месеца Peace

# 28
  • Мнения: 188
7 - 8 месец, но ако сега трябваше да реша дали да ползвам не бих.

# 29
  • Мнения: 1 322
На 8 месеца го сложих в проходилката.

# 30
  • Мнения: 292
След 7мия месец я сложих и коридора и хола се превърнаха в писти на Формула 1 ...  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 107
След 6 месец по малко за да свиква,а след 7 месец вече ходеше с нея като торпедо.

# 32
  • Мнения: 764
На 7 месеца и в нея изкара до годинка.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
На 9 месеца.

# 34
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен Simple Smile!Та за въпроса с проходилката- нашият ортопед ни предупреди да не ползваме проходилка и бънджи,защото били много вредни за бебетата Naughty.Та и ние не ползваме,сина ми е на 9 месеца и вече се разхожда в кошарката за игра без да се опира Grinning,но извън нея все още не може да се отпусне,детето само си знае кога е готово да проходи.

# 35
  • Мнения: 58
Не съм използвала проходилка,доки ме посъветва да не го правя

# 36
  • София
  • Мнения: 1 185
Сложих сина си, когато стана на 6 месеца и я махнах към 10 месец!

# 37
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Здравейте и от мен Simple Smile!Та за въпроса с проходилката- нашият ортопед ни предупреди да не ползваме проходилка и бънджи,защото били много вредни за бебетата Naughty.Та и ние не ползваме,сина ми е на 9 месеца и вече се разхожда в кошарката за игра без да се опира Grinning,но извън нея все още не може да се отпусне,детето само си знае кога е готово да проходи.

На нас ни казаха същото, та и аз смятам да пропусна и бънджито, и проходилката.

# 38
  • Мнения: 135
В седмия месец Peace

# 39
  • Мнения: 2 910
На 7м. го сложих, но на ден прекарва в проходилката по 15-20мин.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 161
когато започне да седи стабирно, за не повече от час общо на ден----

# 41
  • София
  • Мнения: 614
На 8 месеца беше щерката, когато започнах да я слагам в проходилка, но тя тогава вече си се движеше сама в кошарата. Ползвала съм я не като средство за прохождане, а като уред за забавление за нея - така можеше да достига до всяка точка, която пожелае. Освен това бях спокойна, ако ми се наложи да свърша нещо, защото не се притеснявах, че ще падне и ще се цапардоса в нещо. Ако се регулира височината така, че да не е силен натискът върху крачетата, не виждам какъв е проблемът. Никой специалист не може да ме убеди, че нещо, което се ползва разумно и с мярка, може да навреди на детето /освен ако детето си няма някакъв двигателен проблем Peace/ Дъщеря ми си проходи на 10 месеца и не е имала абсолютно никакви проблеми, камо ли пък причинени от проходилката.

Ползва я и една комшийка за сина си, който е с много буен нрав, и откакто го сложи вътре, момичето се рахатяса. Малкият не знаеше как да пристъпи с крачета, а само 1 месец по-късно проходи  Peace

# 42
  • Мнения: 39
наи добре е в деветия месец според мен

# 43
  • София
  • Мнения: 44 161
наи добре е в деветия месец според мен

хахахахах, мойто в деветия ходише и тичаше на собствените си крака, изобщо не му беше вече до проходилки Wink
Все пак зависи и от детето Wink

# 44
  • София
  • Мнения: 2 044
Около 6-7 месец

# 45
  • Мнения: 114
Не съм ползвала проходилка, моята принцеска се изправи на 7 месеца самичка в креватчето (голям кеф беше), след дълго лазене и така проходи на 11-десет месеца. Тя самичка ми показа кога е готова да стъпи на крачета и с общи усилия сега тича в парка и кара колело.

# 46
  • Мнения: 1 232
След 8 месеца!

# 47
  • Мнения: 4 293
Ами четейки постовете... гледай да се вмъкнеш в интервала 6-9 месеца.  Mr. Green Мене ако питаш, когато детето започне да сяда само, то вече е готово за проходилка. Преди това - не!

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
На 7 навършени месеца.

# 49
  • Мнения: 64
Беше на 7 и половина. Аз немога да му дам /физически/ толкова движение и достъп до нови предмети за "изследване".

# 50
  • Мнения: 299
От 7 месеца и доста кратко и двата пъти я ползвахме. Големия имаше няколко преобръщания с проходилката и  не смеех да я ползвам , а малкия не му беше интересно .Аз бих посъветвала авторката да внимава в избора на проходилка ,колкото и хубава да е пак да си има едно наум .

# 51
  • Мнения: 985
след 6-тия месец по малко. Peace

# 52
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
слагам дъщеря ми в проходиллка от 6-тия месец.

# 53
  • Мнения: X
На проходилката пише ,че детето трябва да е навършило 7 месеца.
И аз сложих дъщеря ми наскоро.Като стои около 15 минути най много.

# 54
  • Мнения: 130
Сложих го като навърши 6 месеца и гледам да е там за не повече от 30 минути.  Peace

# 55
  • Мнения: 329
И нашия ортопед отрече проходилката напълно, така че всеки индивидуално си решава явно  Hug

# 56
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
На 6 месеца и половина.

# 57
  • Мнения: 512
След 7-мия месец.

# 58
  • Мнения: 2 960
След 7-мия месец сложих малкия в проходилка.

# 59
  • Мнения: 312
Сега я слагам но не повече от 15-20 мин. на ден! Simple Smile

# 60
  • Мнения: 542
ние не сме ползвали слагали сме я 1-2 пъти но тя вече беше проходила!но по принцип след 7-8 месец,зависи от детето!

# 61
  • Мнения: 534
Сложих след 7-я месец.Не бих повторила тази грешка!Детето се научи да бута проходилката с гърдите и не искам да обяснявам колко трудно ми беше докато проходи,което беше на 1г. и 1м.Махнах проходилката,детето се научи да лази за 2 дни ,седмица по-късно вече се изправяше по диваните за около 1м. се научи да ходи.Проходилките за улеснение за майките,и то даже до един момент,после ги затрудняват повече.

# 62
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Най-добре като отидеш на консултация питай лекар. Не за всички деца е полезно ползването на проходилки. При момчетата особено има доста фактори, поради които лекарите не препоръчват проходилките.

# 63
  • Мнения: 2 015
Ние много малко ползвахме, а и малкия падна два пъти с нея.Много нестабилни са ги направили.

# 64
  • Мнения: 242
около 6-тия месец започнах да я слагам Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 17 592
Уокър - след като си ходеше добре, движейки се по мебелите. Паяк - не съм. Няма и място у дома за такъв. Но и не намирам да има нужда от него. Впрочем, с уокъра още си играе - бута си го като камионче, количка или нещо подобно.

# 66
  • Мнения: 3 929
На 5-6 месеца, като в началото не беше постоянно.

# 67
  • Мнения: 242
никога не сме ползвали проходилка,просто в нас не  беше много широко.

# 68
  • Мнения: 4 784
Не съм привърженик на проходилките. Според мен ако все пак ще се ползва е добре да е около осмия месец.

# 69
  • Мнения: 1 715
И двете си деца сложих в проходилка на 6 месеца.

# 70
  • София
  • Мнения: 23 098
От когато ми каза ортопедът - на 6,5 мес  Peace

# 71
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 024
На 6,5 месеца, след като педиатърката каза, че може, но само по за 10 мин максимално за целия ден  Naughty

# 72
  • Мнения: 93
Мился,че 6-7мес.е идеално,но пак зависи от самото дете Simple Smile

# 73
  • Мнения: 27 524
От 7-ми месец  Peace

# 74
  • Мнения: 2 172
На 4 месеца я сложих в проходилката,ама не и стигаха краката до земята  hahaha След около половин месец вече си ходеше с проходилката,но на 7 месеца някъде реших,че може да забави прохождането и и я дадох у свеки да я ползва за столче.Общо взето я ползвах за да я оставя някъде в безопасност,но след като купихме кошара за игра въобще не съм се и замисляла за проходилката.Не ми е помогнала изобщо,с другото ми дете няма да ползвам  Peace

# 75
  • Мнения: 71
От 8-я месец. В началото не и харесваше, но като посвикна не слизаше от нея с часове.

# 76
  • Мнения: 2 677
Изобщо не съм ползвала.

# 77
  • Мнения: 204
Аз детето в проходилка не бих си сложила ,има много инфо против тях Naughty.На мен ми бяха подарили ,но не съм я използвала.

# 78
  • България
  • Мнения: 105
От 9-ия месец.

# 79
  • София
  • Мнения: 723
след като навърши 9 месеца, и е много важно, когато е в нея крачетата му да стъпват изцяло на земята, а не да е на пръсти.

# 80
  • Мнения: 743
Когато беше на 4 месеца я заведохме на ортопед, профилактично. Човекът просто каза - "Детето е нетърпеливо, слагайте го в проходилка". Беше ме страх, но след 1 седмица се престраших. Тя беше толкова щастлива.

# 81
  • Мнения: 81
От 9 месец.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Синът от 6 месец по малко, сега с малката не ползвам

# 83
  • Мнения: 1 558
Сина ми го сложих в карая на 6-я месец Peace

# 84
  • Мнения: 1 725
Проходилката не е задължително да се започне да се ползва - по-добре си е без нея, така детето се научава да пълзи по-бързо. Може да се ползва само като вид игра, т.е. за кратко, все пак е улеснение, примерно, докато мама се приготвя за разходка, да остави детето в паяка. Аз се принудих да я ползвам към 9-я месец чак и по-добре - вече се беше научила да лази и да се изправя самичка.

# 85
  • Мнения: 2 011
Най-рано от 8-ия месец,не че някои не ги слагат от 5-ия.А най-добре да минете без проходилка.

# 86
  • Мнения: 3 932
От 6-я месец а в края на 8-я проходи. Не смятам, че има строго определена възраст за това, важно е де се следи рзвитието на детето и да се действа според неговата степен на развитие.

# 87
  • Мнения: 209
Ние сме на проходилка от 8 месец сега сме в 9-ия

# 88
  • Мнения: 335
купихме проходилка,когато малкия беше на 7 месеца,но така и не пожела да стои в нея,предпочиташе да пълзи.

Общи условия

Активация на акаунт