Хранене на 8 месечно с шише

  • 1 312
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 14
Моето момиченце е на 8 месеца. Захраних на 6 месеца със зеленчукови пюрета, по-късно въведох и плодови, след това и каши. Всяко ядене близо два месеца представлява истинска борба между нея и този който я храни. Имаме проблем с лъжичката. То не е плюене, бръмчане и извиване, мазане и не на последно място силен рев. Като резултат, половината от пюрето или кашата (без значение какви) са по салфетките, лигавника, мебелите, лицето и и моите дрехи, а останалото изобщо не успявам да го дам.
Тук е мястото да кажа, че това продължава вече 2 месеца. Не че нямам търпение и желание да се научи да яде с лъжичка. Ние просто хабим храната, а тя си остава гладна.
Най-накрая открих начина по който  яде всичко и до края. Бъркам всичко в шише с голяма дупка.
Да, но до кога така?
Мами, които имате подобен проблем, споделете, ще се радвам да разбера има ли и други такива "мързеливи" бебета?

# 1
  • Мнения: 4 335
И синьт ми правеше така,давах колкото мога и след това дохранвах с АМ.
Никога не бих му дала твьрда храна с шише(това си е мое мнение,разбира се)
Успях да заместя цяло хранене някьде четири месеца след,като бях захранила.

# 2
  • Мнения: 15 379
Същият проблем съществуваше и при синът ми по отношение на зеленчуковите и месните пюрета. Предлагах винаги с лъжичка, колкото изяде, толкова. Никога не съм насилвала, никога не съм предлагала в шише нещо различно от АМ или вода.
Вярно, жал ми е било, че бурканчето струва 3 лева, че и отгоре, но по-важно е било желанието му (да яде или не).
Около годинката започна да харесва различните менюта на Хипп, Сънвал и Нестле Алете, които и досега хапва с апетит, макар, че яде и от ДК.
Така, че ти прецени дали да предлагаш с лъжичка и колкото изяде, толкова, или да продължите с шишето.

# 3
  • Мнения: 236
И Ема беше така, когато започнах, особено със зеленчуковите пюрета, НО никога не бих и не съм и давала различна храна от АМ или вода с шише. Разбирам те много добре, че е много изнервящо за всички, но имай още търпение. Просто някои дечица са си по-инатливи, по-трудно възприемат новостите. Не мисля, по-точно педиатърката ни е казвала, че не бива да се дават в шише твърди храни, не само, защото така се създават лоши хранителни навици, но е вредно и за зъбките, ако имате такива. Предполагам знаеш, че особено сладки неща не бива да се приемат с шише Peace

# 4
  • Мнения: 55
И с малката имах сходен проблем,и по точно със свикването с лъжичката ,но никога не съм и давала твърда храна с биберон.Колкото е искала толкова, след това си дохранвах с АМ.Просто се въоръжи с търпение  Peace

# 5
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
И моето бебе беше така, но аз захраних на 4 месеца и давах с шише само нещата, които не му харесваха.Това продължи докато стана на 6,5 месеца и изведнъж започна сам да си яде всичко с лъжичката.Сега със шишето давам само АМ,вода и сок.

# 6
  • Мнения: 39
мом4енцето ми е на 8 месеца и си яде много добре с лажица а 6и6ето го използваме само за вода и за млякото когато се приспива

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 14:56 от Vivi

# 7
  • Мнения: 2 110
Прояви търпение. Всички сме минали по този път. Но, както виждаш и всички мами ти казаха едно и също ,и аз ще го кажа .Никога не съм му дала твърда храна с шише.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не сме имали подобен проблем, но не бих давала по този начин пюрете и каша. След това ще имате много повече проблеми когато трябва да ядете не пасирано.
Мъчете се с лъжица.

# 9
  • Мнения: 1 062
И аз мисля, че така ще си докараш повече проблеми за в бъдеще.
В началото (а периода със свикването е различен за всяко дете) е трудно да се свикне с лъжичката.
Всичко е ново за детето, както и вкусовете, които му се предлагат. Много търпение и постоянство трябва, но в крайна сметка идва момент, в който всичко се нормализира и няма проблеми. Шишето с биберон е за мляко, вода и евентуално сокове. Останалото е за
лъжичка.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 712
Захраних дъщеря ми на около 6 месеца със зеленчуково пюре , после плодово ... и т.н. Тя също не се разбираше много , много с лъжицата , а и беше лято и през повечето време бяхме навън, затова смесвах пюрето с АМ в шише с голяма дупка и като резулатат тя беше нахранена и не бяхме омазани и двете.
В момента се храни сама с лъжица , пие от шипе само АМ и сок . Така че е много относително, аз нямах проблем с даването на храна от шише и ползването на лъжица в последствие Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 20
В началото и ние имахме проблеми с лъжичката. Аз и давах колкото мога с лъжичката и след това като тебе с биберона. Постепенно тя започна да си яде все повече и не се налагаше да пълня шишето. Дори сега и давам от време на време с биберона като я видя, че ни мъчат зъбите и откаже да яде. Няма смисъл да се изнервяте и ти и детето, рано или късно ще прояде и с лъжица.

# 12
  • София
  • Мнения: 448
Моето момиченце е на 8 месеца. Захраних на 6 месеца със зеленчукови пюрета, по-късно въведох и плодови, след това и каши. Всяко ядене близо два месеца представлява истинска борба между нея и този който я храни. Имаме проблем с лъжичката. То не е плюене, бръмчане и извиване, мазане и не на последно място силен рев. Като резултат, половината от пюрето или кашата (без значение какви) са по салфетките, лигавника, мебелите, лицето и и моите дрехи, а останалото изобщо не успявам да го дам.
Тук е мястото да кажа, че това продължава вече 2 месеца. Не че нямам търпение и желание да се научи да яде с лъжичка. Ние просто хабим храната, а тя си остава гладна.
Най-накрая открих начина по който  яде всичко и до края. Бъркам всичко в шише с голяма дупка.
Да, но до кога така?
Мами, които имате подобен проблем, споделете, ще се радвам да разбера има ли и други такива "мързеливи" бебета?

Същата история сме,а след месец ще станем на годинка.Шишето с голяма дупка и всичко пасирано.И баткото беше така.Успокоявам се,че все ще прояде с лъжъца.

# 13
  • Sf
  • Мнения: 978
По-добре не научавай детето да яде твърда храна от шише. Така храненето с лъжичка още дълго време ще ти е само мечта. Ако искаш да се научи да яде самостоятелно, даваш му лъжичка в ръката, с друга лъжичка храниш. И не го спирай, когато иска да яде с ръце - ще се омаже, но ще се научи много по-бързо. Освен това е добре да даваш някакви неща за гризане в ръчичка - коричка хляб, кокалче. Целта е и да се научи да дъвче, не само да борави с лъжица.

# 14
  • Мнения: 15 379
Освен това е добре да даваш някакви неща за гризане в ръчичка - коричка хляб, кокалче.
Що за идея #Crazy? Да не би твоето дете да гризе кокали?

# 15
  • Sf
  • Мнения: 978
Ако имаш проблем с това, не му давай. Но с кокалче няма да се задави, както с парче месо например.

Общи условия

Активация на акаунт