Отговори
# 45
  • Мнения: 2 453
По този метод най- подходящ ден ми излиза 19 август, а точно тогава съм (не)чакаща  newsm78.

# 46
  • Мнения: 879
При регистрация в руския сайт ме питаше за датата на раждане, защото това играе роля при забременяването. И аз виждам, да речем в случайно избрана графика за същия месец има луна на различна дата, където има посочена за мен. За това си мисля, че при всеки е индивидуално!!!  newsm78 Но кой знае...

# 47
  • Мнения: 1 746
Индивидуално е разбира се. Затова са изчисленията.  Peace Това е фазата на луната в момента на раждането на жената.

# 48
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Сега погледнах за месеца, в който забременях, според ФФ новолунието е било на 25-ти, а според руския сайт на 19-ти  #Crazy Графиките и в двата сайта са ми абсолютно еднакви... , не мога да си обясня от къде идва разминаването  Thinking

desitalee, а защо гледаш кога е било новолунието? На новолуние ли си родена?

За себе си го отбелязах този факт - че съм родена на новолуние и това ми е ориентирът. Но според обясненията на предишните страници всяка жена трябва първо да изчисли градусите на луната в деня, в който се е родила. Ако пише еди-колко-си градуса на нарастваща луна, се гледат дните след новолуние; но, ако пише еди-колко-си градуса на намаляваща луна - следиш дните след пълнолуние. За това казах, че луничките във ФФ могат да помогнат  Peace

Както и да е, не гледам на това като на начин да определя кога да забременея, но ми беше забавно да изчислявам Grinning Ако шансът на една двойка да постигне бременност в даден месец е около 15%, трудно може да се установи какво влияе на това процентът да е толкова нисък  Thinking



# 49
  • Мнения: 568
Градусите на луната в деня, в който съм се родила са 285. Но си нямам и идея това какво се пада  newsm78 Новолуние? Старолуние? И ако е новолуние, тогава това какво означава? Че ще мога да забременея само от овулация, която се пада преди новолунието или след него? Или овуто трябва да съвпада с деня на новолунието?  #Crazy

Бе много сложна тая работа...  Crazy

# 50
  • Мнения: 2 453
Ох, и аз нещо се пообърках. Как да разбера, дали съм се родила на новолуние? И изобщо това има ли значение за правилното изчисляване с този метод?

# 51
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тук е описано: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=383172.msg10718641#msg10718641

Waxing Moon е нарастваща луна (т.е. след новолуние); Waning Moon е намаляваща луна (т.е. след пълнолуние) - освен това гледаш и колко градуса ти показва сайтът. След това вкарай датите на предполагаемите овулации през следващите ти няколко цикъла и следи кой месец ще ти даде близки/еднакви градуси до тези, които са ти били при раждане  Peace

Няма значение дали си се родила на новолуние ooooh!, просто при мен е така и това прави изчисляването по-лесно, твърде вероятно е ти да си се родила при друго положение на луната, не както било при мен  Laughing 

# 52
  • Мнения: 2 453
Благодаря. Интересуваше ме, дали има значение при каква фаза на луната съм родена аз. Явно съм се заблудила, че има.

# 53
  • Видин
  • Мнения: 168
 ooooh! Нулев шанс до края на годината. А за след 2009 няма опция #Cussing out

# 54
  • Мнения: 29
какво да правя аз, когато не знам , а и майка ми не помни - в колко часа съм се родила. Аз пробвах варианти (знам, че е сутрин), но след това нещо не мога да се оправя със следващото изчисление на лунния ъгъл - просто не ми дава никакви градуси ! #Cussing out   newsm78
Та така - надеждата си умира последна!

# 55
  • Мнения: 79
Привет и от мене! Hug
Да Ви се похваля вече мога! Grinning Чакам Бебо през юли! preggo  Party Time Убедих от личен опит че "Метода на Д-р  Йоген Йонас " действа! Случи се точно два месеца след като започнах работа. Взех че забременях! Бях съвсем забравила за "Метода на Д-р  Йоген Йонас " ! Когато преброих дните се оказа че трябва да съм заченала на дата с моя лунен ъгъл! Който иска нека вярва, който иска да не вярва. За Вас лъжа а за мене истина! Grinning

От сърце желая скорошна радост на всички!  bouquet

# 56
  • Мнения: 182
Зелено Нещо, поздравления!!!  bouquet Желая ти прекрасна бременност и здраво, сладко бебче през юли! И аз съм юлско пиле, да знаеш, много сме добрички  Laughing
Аз чак сега попадам в тази тема и ми стана много интересно, изобщо съм далеч от мисълта да се съмнявам във влиянието на Луната, понеже при мен това е очевидно, от зодията ли, не знам.
Опитах с калкулатора, обаче там година 2010 изобщо не излиза. Някакви идеи?  newsm78

# 57
  • Мнения: 312
да ви помоля...не ми излиза 2010 година..пак и общо взето нещо не мога да се справя с из4исленията.аз бях забременяла ноември месец...как да из4исля дали метода е верен

# 58
  • Мнения: 3 695
и аз се пробвах да го направя, но не е актуализирано  Laughing

Зелено Нещо, честито

# 59
  • Мнения: 312
аз оба4е из4ислих нещо друго.......
аз съм забременяла то4но в ден в който луната е била в новолуние и после нарастваща.........според 28 дневният ми цикъл...смятах.смятах ето тукhttp://lunaf.com/bulgarian/fazi-na-lunata/lunen-kalendar-2010/...и из4ислих..4е при 28 дневен цикъл овулията ми съвпада с новолунието.тогава когато казват 4е се забременява по4ти 100 % то4но на 5 януари 2011
тогава ми е 14 ден от цикъла и е новолуние 0 %...и после нарастващо
...ИНТЕРЕСНО НАЛИ
Е АКО СТАНЕ...СТРУВА СИ ДА ПО4АКА 4ОВЕК
АЗ ОТ 6 ГОДИНИ ГО 4АКАМ БЕБ4О/но го загубих..../но когато съм забременяла.о4акваики най малко...двата цикъла  овулациа и новолуние са били в пален синхрон.....
е АЗ ВЯРВАМ НА ТАКИВА НЕщА

Общи условия

Активация на акаунт