Швейцария - фондю, реклета, шоколади, и дружина майки млади!

  • 48 860
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
мерси, момичета  Hug Heart Eyes 3а обясненията....хич не сьм на ти с високите технологии  Blush...сега ра3брах Laughing...
монеч, днес видях поканата в хелп-а и веднага я пуснах( така де, опитах се  Rolling Eyes Grinning   hahaha Joy) и тук....то не е сигурно, че ще отида, ама....а ти що не се мелдна по-рано че ще си идваш пак...апропо, кога Grinning?

# 46
  • Мнения: 264
Амеике, не съм планувала за сега да идвам поне още месец, идеята беше последното идване да го позабавя малко.  Peace Peace.
А за това че не си на ти с компютрите няма какво да се извиняваш, то ако всички бяхме нямаше да има работа за такива като мен  Hug Hug

# 47
  • Мнения: 166
Здравейте момичета,преди една година бях писала във вашия форум тъй като ни предстоеше пътуване до Швейцария свързано със здравословния проблем на мойта дъщеря,и по точно закупуване на инсулинова помпа.Тогава много ми помогнахте с информация,затова отново се обръщам за помощ към вас.Искаме мъжът ми да си намери работа в Швейцария,и евентуално ако успее да се установи да заминен и ние.,но незнам къде да търсим свободни места.Тук в България се предлагат много малко работни места за Швейцария.Той е работил като готвач,барман.Желанието ни за Швейцария не е просто така,лекарката която се грижи за детето ни е много добра и имаме добри резултати а  и знаете в България как е-имама само една лекарка, която може да работи с инсулиновите помпи,  но както и да е .. .Наши познати който живеят там му предложиха да се настани да живее при тях,но немогат да му помогнат за работа,защото е сложно.Те живеят във френската част,близо до Нюшател.Благодаря ви   bouquet

# 48
Здравейте ! аз също бих искала да попитам какви са възможностите за работа в Швейцария за медицински сестри, особено от България. Бихте ли ми дали линкове със свободни работни места , където наемат и чужденци, благодаря предварително  Hug

# 49
  • Мнения: 456
момичета, я дайте идеи къде да празнуваме втория РД на Вики?
Мой колега ми каза да отидем в Euro Park в Германия (около 2 часа с кола е), но ако има нещо подобно по-наблизо е по-добре.
 Peace

А кога ще си правим среща?

# 50
  • Мнения: 957
Здравейте и от мен!  Hug
Чувам много бавно крета швейцарската темичка, та реших да я раздухам малко Grinning Вярно, че от спокойствие в швейцарско няма как и темата да не е спокойна , но все пак сме с българска кръвчица!

maria-juliaf  Hug, още не съм имала път до Женева... но до Норвегия успях да прескоча Grinning Как върви салона?

nova vyv foruma , за лекарите знам, че трябва да държат изпити, за да им бъде призната квалификацията. За сестрите нямам представа, знам само, че поне в кантон Тичино често търсят сестри за някоя болница... Дали признават бг образование, след като вече сме в ЕС? Мога да ти дам обяви за мед. сестри, но трябва да разбереш какви са възможностите, за да работиш тук.

lussi17 , трудно ще е като готвач или барман... Наскоро приеха работници от България и Румъния, но нямам представа в какви сфери. Дали от нашето посолство не биха ти дали инфо? newsm78

# 51
  • Мнения: 264
Момичета, ние рано ходихме до морето. Днес се върнахме и сме много доволни, като изключим факта, че мисе налгаше да го вория повече английски от колкото българси като се има впредвид че бях в България. Но като цяло всичко беше на 6. Сега както изглежда ще си резервирам и за същинското лято там (Златни Пясъци).
И доколкото разбрах май се ореждаме с апартамент, с 3 етажа по-горе от този в който е сега моят мъж. Та към средата на Август май официално ще се връщам.
Поздрави на всички малки и големи  Hug Hug

# 52
Здравейте и от мен!  Hug
Чувам много бавно крета швейцарската темичка, та реших да я раздухам малко Grinning Вярно, че от спокойствие в швейцарско няма как и темата да не е спокойна , но все пак сме с българска кръвчица!

maria-juliaf  Hug, още не съм имала път до Женева... но до Норвегия успях да прескоча Grinning Как върви салона?

nova vyv foruma , за лекарите знам, че трябва да държат изпити, за да им бъде призната квалификацията. За сестрите нямам представа, знам само, че поне в кантон Тичино често търсят сестри за някоя болница... Дали признават бг образование, след като вече сме в ЕС? Мога да ти дам обяви за мед. сестри, но трябва да разбереш какви са възможностите, за да работиш тук.

Благодаря за отговора , интересуват ме предимно възможностите с немски , тъй като италиански не знам. Единствено се чудя дали чужденци без местожителство в Щвейцария могат да кандинатстват по масовите обяви като тези в monster.ch или stepstone.ch.Има ли друг сайт с обяви за чужденци или нещо подобно. За жалост намирам оскъдна информация в нета и сякаш Швейцария не е отворила трудовия си пазар за българи все още . Явно става доста трудно

lussi17 , трудно ще е като готвач или барман... Наскоро приеха работници от България и Румъния, но нямам представа в какви сфери. Дали от нашето посолство не биха ти дали инфо? newsm78


# 53
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Нова вьв форума, преди години имаше специално спора3умение 3а бг. мед. сестри, който искат да работят тук...в Министерството на 3аетостта даже имаше специален формуляр, беше подписано и спора3умение между двете страни ( сьвсвм легална работа )....говоря 3а 2003 година...можеш да провериш дали е още в сила...от посолството тук едва ли ще дадат някакво инфо, няма от кьде да 3наят подобни неща....успех Hug....

# 54
  • Мнения: 38
Здравейте ,
набързо минавам ,да ви поздравя за днешния празник.  bouquet

Аз съм горе долу добре. Майка ми е тук и ми помага с детето. Иначе всички неразположения на ранната бременостт ме споходиха и ми е много трудно да издържам на работата. Но какво да се прави. Днес ще им кажа ,че съм бременна ,и каквото ще да става.

# 55
  • Мнения: 126
Здравейте , момичета  някой ще ходили на празника организиран от Войводите

# 56
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Здравейте , момичета  някой ще ходили на празника организиран от Войводите

на мен ми е малко далече, Мим, а хлапетата са още малки ...та3и ще пропусна, но другата година, ако правят пак, мисля да отида....ти ще ходиш ли?

# 57
Здравейте ! Бих искала да попитам майките в този подфорум какво ви доведе в Швейцария и как се чувствате  Crazy

# 58
  • Мнения: 38
Здравейте момичета,

Какъв е този празник и къде?
В сряда казах на работата ,че съм бременна ,приеха го много добре. Simple Smile Ще продължавам да работя всяка сряда ...докато мога ,разбира се.
Докато се появи бебето. baby_neutral

# 59
  • Мнения: 126
amei няма да ходя за съжаление......gigi123 какво ме доведе-любовта към швейцарските банки newsm48 newsm03  .. и как се чувствам  тук - прекрасно ..спокойна за детето и мен ..  ladyuu

Общи условия

Активация на акаунт