Детето ми си яде ноктите???

  • 3 446
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • 7800
  • Мнения: 243
И при нас се беше появил този навик около третата годинка. Спря сравнително бързо - като го хванех в крачка му казвах да спре и му обясхявах, че така лапа много мръсотия и ще има червеи в стомаха. Явно се стресна и помогна.

И аз ́и го разправям това на моята, също ́и казвам и че няма да може да има маникюри като порасне и няма да я харесват момчетата, но няма ефект. Ще го потърся този лак.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 552
И аз като малка имах този проблем. Получава се от стрес. Бях на 7 г. когато започнах, тогава се роди сестра ми. Вниманието на всички вече не беше насочено към мен и аз някак си минах малко в страни. Та си мисля, че това е причината. Гризах си ноктите чак до 7 клас. После сама си наложих да спра, понеже ме беше срам да се хвана за дръжката в автобуса с изгризани до кръв нокти.
През тези години майка ми само ми правеше забележки и никакви мерки не взе. Сега имам грозни, меки нокти, плочката е навътре от края на пръста и седят кръгли като копчета. Трудно задържам маникюр,бързо се чупи.
До авторката: Попитай детето какво го тревожи, някой да него тормози в градината.Не може да няма причина.Ако трябва консултирай се с лекар.

Последна редакция: сб, 04 апр 2009, 20:48 от Илиева

# 17
  • Мнения: 3 146
аз моите още си ги гриза като съм в стресова ситуация  Rolling Eyes 




И аз така.

Иначе, Даум-Екзолът при моя син проработи на 3 годинки, но за спране на смучене на пръст.

# 18
  • Мнения: 89
И мен много ме вълнува темата- дъщеря ми е на три и половина, от 2-3 месеца си гризе ноктите.В къщи не я виждам да го прави, явно е в градината.Наказвахме я с какво ли не , но не помага.Каза ми че я било страх да спи сама в стаята си, въпреки че спи там от година.Сега татко й спи в нейната стая, а ние двете в спалнята, но ноктите пак не порастват.Непрекъснато говоря и говоря и аз не знам вече какво да направя.

# 19
  • Монреал
  • Мнения: 17
И моя син си гризе ноктите(на 3г.)а-мажа с лак,когато заспи.Ефект нула-като се прибере от градината е из4езнал лака-изгризан ли,изблизан ли,не знам.В на4алото(преди около 6 месеца)обяснява6е,4е са мръсни и искал да си ги маха.Сега,а му се е скарал някои или не е на неговата,а ги е загризал.
От 2 дни,като кажа нежно да извади ръ4и4ката от устата,го прави.Ама в градината кои ще го гледа постоянно newsm78

# 20
  • Мнения: 2 479
Забравих да ви споделя и какъв беше отговорът, който получих на въпроса защо си гризе ноктите - "Ами защото съм гладен" ooooh!

# 21
  • Мнения: 311
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=178623.0

Това е темата, която пуснах преди време за същия проблем. Дъщеря ми не си гризе ноктите от много време, може би от около година. Дано успеете да се преборите.

# 22
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Минахме през такъв период. В градината, на заспиване. След доста време се оказа, че е имало конкретна причина за безпокойство, която явно е избила там. Отстранихме я и както се появи така и изчезна гризането.

За всеки случай помислете за стесиращи фактори. После внимателно проучете на кой как реагира детето.

# 23
  • Мнения: 14
Засега не може да ми даде сигурен отговор какво правят в яслата, с кои си играе и т.н. Според мен е  още малък и понякога си измисля,например като го питам какво ядохте за следобедна закуска и ми казва " Нитко не ни дадоха". Но със сигурност изживява случките през деня,защото вечер не спи много спокойно,бърбори нещо,вика ме и понякога пищи.

# 24
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Може да е филм, случка преди време, разговор, притеснение, което избутва  на заден план, но не може да забрави. При нас не беше нещо свързано с градината.

# 25
  • Мнения: 1 632
Минахме през такъв период. В градината, на заспиване. След доста време се оказа, че е имало конкретна причина за безпокойство, която явно е избила там. Отстранихме я и както се появи така и изчезна гризането.


Това е моето предположение, едно дете да си гризе ноктите.
Лошото е, че ако не се подходи с разбиране, може да остане навик за цял живот.

# 26
  • Мнения: 20
Този проблем го знам от личен опит.Преди време бях спряла да си гриза ноктите и кожичките ,но пак почнах  ooooh! Много вреден и гаден навик самата аз се срамувам от него  Embarassed  smile3518.Единствено когато имам лак не си гриза ноктите.Според мен човек си гризе ноктите защото е нервен или просто иска да се успокои.Има лек за този навик и това е да спреш като се занимаваш с нещо друго и на мен са ми казвали няма да те харесват момчетата явно при всички е така  Stop  Grinning Все някога се спира обаче има мното микроби под ноктите и това трябва да го знаят децата.

Успех на всички  bye newsm81

# 27
  • където има любов
  • Мнения: 307
Дъщеря ми също си гризе ноктите-на периоди.Когато я попитам защо го прави,отговаря -защото тати прави така.Обяснявам й че не трябва,а с мъжа ми се разправям на саме.Той пък го прави ,като е нервен.А тя съответно като го види.Ужас!

Общи условия

Активация на акаунт