Помнят ли учителите своите ученици?

  • 3 745
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 432
Тези с които се срещам определено ме помнят. )) Но за съжаление има доста учители, които след като завърших никога повече не съм виждала, което е доста странно. )

# 16
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Помнят, да.
 Онзи ден ме видя директорката на училището ми и си поговорихме. Тя ме видя и ме спря, значи ме помни, не се бяхме виждали от години. Засичам се и с класната си до 8 клас - и тя ме помни, въпреки че имаше доста дълъг период, в който не се бяхме виждали, а отвреме на време ходим с мои приятелки и с брат ми и при началната ни учителка, при която живот и здраве ще учи и Георги - помним се.

# 17
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Определено с годините се помнят основно индивидуалистите, тези, които са те впечатлили. Аз от малко време практикувам тази професия (7 години) и може би по тази причина за сега си спомням всичките си ученици. Някои от бившите често ми напомнят за себе си с телефонно обаждане или картичка. Аз лично си спомням моите учители, както и те ме помнят! С тези, които съм харесвала, общувам интензивно и до сега, както и продължавам да се уча от тях на тънкости в професията!

# 18
  • Мнения: 527
Помня учителката си по психология - интелигентна, мила и красива г-жа. Дава пример с всяко свое действие.  bouquet Изобщо - прекрасна! Дано да има повече такива учители, че като гледам сега какви са ooooh!

# 19
  • София
  • Мнения: 6 363
помнят. старите учители помнят, за новите не знам.

моята учителка от първи до трети клас, Бог да я прости, ни помнеше и знаеше всичките, дори и след като завършихме университети и започнахме да работим. и нас, и семействата ни. а ние редовно й пращахме картичка за рождения й ден.

помнеше ме и класната до 7-ми клас, помнят ме и учителите от гимназията.

# 20
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 096
Помня ги всичките, повечето по имена, някои по физиономия. Все пак са минали повече от 25 години от първия ми випуск. А и физиономиите доста са се променили, все пак при мен бяха 7-10 годишни. Но достатъчно е да разменим няколко думи и ме връщат години назад.Някой съм ги учила само година, а последните випуски по четири.

# 21
  • Мнения: 77
Помня ги всичките, повечето по имена, някои по физиономия. Все пак са минали повече от 25 години от първия ми випуск.......

Аууу супер  Crazy

Аз само да си допълня, че с класната ми родихме децата си горе-долу по едно и също време и така останахме приятелки!
Другите все още я наричат "Госпожата", а аз "Мимето"  Joy

Иначе другите ги помня и с част от тях се виждаме на т.нар ни "Мини сбирки на класа"  Grinning

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Майка ми, ако я накараш да си припомни някого, веднага започва да разказва историите на учениците си. Много й се доверяваха и всичко й споделяха. Има заболяване за разпознаване на физиономиии и затова не би могла да ги познае на учлицата. Но ако й се обадят, то веднага се сеща.

Аз имам също няколко стотици ученици. Помня предимно тези, които са ми направили силно впечатление с нещо, по физиономия бих разпознала всичките, но много трудно запомням имена.  Embarassed

Много мои учители ме помнят, което ме радва.... Hug 

# 23
  • Мнения: 5 539
Наскоро се загледах в една възрастна жена, която ми се видя смътно позната, а тя се обърна се обърна към мен по име и закачливо ме попита: Ти защо се правиш, че не ме познаваш?
Учителката ми от първи до трети клас, преди повече от 20 години работа... Shocked А не се бяхме виждали изобщо през тези години. Не само че ме помнеше, но и помнеше майка ми, баща ми, баба ми и дядо ми, който ме е водил на училище. Спомняше си почти целия ни клас, кой какъв бил, на кого родителите какво работели и всякакви такива работи. Направо изумително!
Аз също съм учител по професия, но съм много слаб физиономист и едва ли ще помня учениците си задълго.

# 24
  • Мнения: 2 388
Помнят и аз ги помня.
Другарката до трети клас, госпожата до седми, после френската гимназия...
Доста от тях ми е изключително приятно да ги видя. Надявам се и те изпитват същите чувства към мен.

# 25
  • Мнения: 1 212
Мен ме помнят .
Аз помня само някои. Тях именно много уважавам .

# 26
  • Мнения: 431
Помнят ме из училищата, но дали с добро... Бях проблемен отличник.

# 27
  • Мнения: 5 393
Повечето ме помнят, да. Даже и тези от детската градина. Едната в момента е учителка на сина ми, който е първа група. Grinning

# 28
  • Мнения: 1 938
Учителка съм от 10 години. Помня всички ученици. Засега. Mr. Green

Помня всичките си учители. bowuu
Те също ме помнят. Hug

# 29
  • Мнения: 88
Помнят,помнят....Аз наскоро се обадих по телефона на първата ми класна учителка ( от първи до четвърти клас) във връзка за среща на класа, не бяхме се чували и виждали от близо 12 год.Само като ми чу гласа и като я попитах "Госпожо Иванова, дали ще се сетите,кой ви се обажда" и тя ми отговаря: "Е, как няма да се сетя-Руска (аз!). Ти все още не можеш да казваш правилно "С" Simple Smile.Стана ми смешно.Зарадвах се да поговоря с тази жена, която ме е научила да чета и пиша на български.

Едва ли някога ще я забравя.Както нея,така и моите съученици от онова старо време.С една от тези съученички сега живеем заедно на квартира и никога не сме губили контакт по между си.

Общи условия

Активация на акаунт