Wizz air- таксуване на багаж

  • 25 738
  • 136
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 541
Ние също  ще пътуваме само с ръчен багаж. На летището в Лондон ще се прикачваме на вътрешен полет до Единбург и няма много време между полетите за да чекираме багажа. Затова се налага да пътуваме с ръчен за да не ни отнеме време. Затова ме интересува какво мога да пренеса в ръчния.
 А за размера и килограмите знам и мисля, че ще се поберем в изискванията им. Peace

А освен  ръчен багаж от 1 малък куфар или чанта, може ли да си нося и една малка дамска чанта, представляваща  по голямо портмоне носена през рамо?

Последна редакция: ср, 14 окт 2009, 12:07 от Denni

# 76
  • Мнения: 2 603
Доколкото знам дамската чанта не се брои за багаж от повечето компании. Тоест ръчен багаж плюс дамска чанта е ок. Аз обикновенно пътувам с ръчен багаж и чанта за комп. и никога не са ми правили проблем. Нека все пак и другите да кажат, защото при уизз имаше някои особености. На сайта им има подробна информация какво може да се носи.

# 77
  • Мнения: 6 243
Особеността е, че за полетите от летища във Великобритания, изискването е за 1 бр. ръчен багаж - в т.ч. дамска чанта. Т.е. можеш да пътуваш само с дамска чанта или само с куфар с определените размери и кг. Така поне ми обясни девойката от Уиз, с която говорих по тел. а останалите дестинации се разрешава дамска чанта + 1 бр. ръчен багаж.

# 78
  • Мнения: 541
Ясно, както си го и мислех. На тръгване от Варна може да съм с тази чантичка, но на вътрешния полет на лондонското летище и на връщане  ще трябва да я прибера в другия ръчен багаж.

# 79
  • Мнения: 6 243
Дени, а с коя авиокомпания ще пътувате от Лондон (Лутън) до Единбург?

Извинявам се за офф-топика? Embarassed

# 80
  • Мнения: 541
С Еasyjet ще сме. Самолета ни пристига в Лутън в 20.10 часа /надявам се да няма закъснение/, а полета за Единбург е 21.15 часа.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 724
Здраейте, знаете ли за Милано /бергамо/ дали важи принципът или дамска чанта или компютър?

# 82
  • Мнения: 2 603
Мисля, че е само за Лондон.

# 83
  • Мнения: 3 215
Да, за английските летища се отнася. На другите са по-малко стриктни и няма такова изискване. Peace

# 84
  • Мнения: 2 697
Енита, дано не те объркам, но на Бергамо помолиха едно момче с раница и отделна чанта с фотоапарат да ги събере в една или да остави едната (не ми беше ясно как очакват да стане това, той също гледаше много озадачено), той започна да се обяснява, че в чантата има фототехника, но му се заядоха сериозно, при това на самия гейт, преди да ни качат на автобусите...Не знам дали се отнася същото и за дамската чанта, затова дано не те объркам. Аз лично предпочитам или да съм без дамска чанта (прибирам я в чекирания багаж и в джоба на чантата на лаптопа слагам документи, т.н.) или да връча лаптопа на някой, който е без дамска чанта Wink, изобщо нося винаги само една чанта, за да не си създавам главоболия.

Имай готовност на Бергамо да ти проверят и лаптопа за вградени бомби - ще те накарат вероятно да го включиш и изключиш пред тях, на мен ми беше за пръв път там и доста се стреснах, докато разбера какво става и с какво съм толкова опасна Mr. Green

# 85
  • Мнения: 1 243
Скоро летяхме с Wizz  и момичето пред мен беше с лаптоп и ръчен багаж. Накараха я да остане само с една чанта или с лаптопа или само с куфарчето. Наложи се лаптопа да го прибере в ръчния багаж без чантата а чаната му плюс малко изваден багаж от ръчния куфар да натъпче в чекирания багаж. Луда работа. Момичето така се притесни, че в чекирания багаж си е сложила телефона, портммонето и документите. За радост на Софийското летище нищо не и липсваше .

# 86
  • София
  • Мнения: 9 974
Онзи ден се върнахме, бяхме 2ма с един сак, раница и дамска чанта, даже на връщане носех и чадър. Проблем никой да нищо не направи. Приятелите ни по съюия начин...според мен си зависи от служителя - ако нещо не е на кеф, може и да се заяде...

# 87
  • Мнения: 914
Ами да ви кажа, ние днес се върнахме от Милано и ме накараха да си сложа дамската чанта в ръчния багаж. Честно казано и аз много се изненадах! Между другото даже ни мериха ръчния багаж колко тежи, а в България на чек-ин само ни накараха да покажем колко са ни големи чантите.

# 88
  • София
  • Мнения: 30 142
Онзи ден се върнахме, бяхме 2ма с един сак, раница и дамска чанта, даже на връщане носех и чадър. Проблем никой да нищо не направи. Приятелите ни по съюия начин...според мен си зависи от служителя - ако нещо не е на кеф, може и да се заяде...

абсолютно зависи от служителя на летището. Аз пътувам по 2 пъти на месец с Wizzair, всеки път е различно. Излитам от Варна с един багаж и няма проблем, после се връщам със същия багаж и на Сф има проблем Simple Smile

# 89
  • Мнения: 541
Момичета има нови изисквания за ръчния багаж на Wizzair. Преди месец като гледах сайта им пишеше , че може да се носи и една малка чантичка. Сега като погледнах пак условията, дебело е подчертано, че се допуска само една ръчна чанта и никъде няма и помен за малката чантичка. Затова явно са почнали да правят проблем и на другите летища освен на Лондонските. Thinking

ето какво пише на сайта им вече:

преносим багаж (ръчен багаж)
На пътниците е позволено да носят само една бройка ръчен багаж с максимални размери 55x40x20 и тегло до 10 килограма.
В допълнение, пътниците могат да носят следните вещи:
палто или одеяло
мобилен телефон
материали за четене по време на полета
за деца под 2 години - бебешка храна, портативно бебешко кошче, сгъваема детска количка
чифт патерици за пътници с ограничена подвижност
В случай, че теглото или размерите на ръчния багаж надхвърлят гореупоменатите граници, багажът ще се транспортира като чекиран багаж и ще бъде начислена такса за багаж.
В допълнение, ако общото тегло на чекирания багаж надхвърля позволения лимит (15 кг), ще бъде начислена и такса свръхбагаж.
Пътниците, които носят повече от една бройка ръчен багаж няма да бъдат допуснати през проверка за сигурността и ще бъдат върнати на гише чек-ин, за да преопаковат или да се освободят от допълнителните бройки ръчен багаж.

Общи условия

Активация на акаунт