Пролетно слънце изгря и Юнска мама засия!!! Тема 48

  • 11 201
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 199
Една от колежките на работа, бременна в 8 месец, с доста голям корем, трябваше да изслуша подобен коментар от меко казано пълничкия ни системен администратор. После като ни разправяше и много се смяхме как едва се сдържала да не му каже - то аз ще се оправя с размерите и килограмите след 2-3 месеца, ама за теб не знам.
Не се връзвайте на комплексари!

# 76
  • Мнения: 187
Забравих да ви се оплача! Вчера нашия татко постави ограничение в срещите ни от трети вид! Cry Определи квота от един път на седмица, за втори да не се надявам..... Според него щели сме да му направим нещо на малкия човек...

# 77
  • Мнения: 753
Я не се връзвайте на коментарите на разни хора  Naughty

Гордо горе главата и с усмивка, БРЕМЕННИ СМЕ и това е най-хубавото, а по-хубаво то това е само самото бебе на бял свят! И това ще се случи Simple Smile

# 78
  • Мнения: 79
Гъди я не им се връзвай изобщо
Аз преди няколко дни ходих до болницата за болничен,но нали първо се минава през бърза помощ
та дежурната лекарка ме пита Ще раждаш ли? #Crazy

И аз съм качила много килограми,наистина не знам имам чувството че и от водата дето я пия качвам Laughing
а не вечерям само пия едно кисело мляко.И с храната (готвената) съм почти скарана
наблягам повече на сирене и то с пълнозърнест хляб и от време на време някое яйце,че само от тях нямам киселини
и повече плодове но от къде тези кг и аз се чудя
Но не ми пука Hug

Моето момченце се е настанило от дясно,от ляво почти не го усещам,при вас как е?

А това с кучетата е ужасно Sad добре че в нашия малък град няма толкова,
е, намира се по някое но чак на глутници няма и по добре че както ме е страх от кучетааа    animal037 бягам по бързо от тях Laughing

А и още нещо се сетих да питам имаше мами които си бяха купили колани за бременни моля да споделите има ли разлика и по малко ли ви боли кръста като ги носите

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 12:39 от Fresh_

# 79
  • Мнения: 9 814
За килограмите и коремите- големи малки, качили много или не- това е положението.
Страшно ме дразни подобно отношение. И първият път и сега слушам колко ми бил малък корема, и как съм можела да си помисля да родя бебе на 2 кг. с това коремче... #Cussing out ooooh!
А после коментарите за  вече родените бебета също са дразнещи. Кати качваше по 850-900 гр., а другите бебета по кило и нещо.... Едва ли не изкарваха моето бавноразвиващо се. А тя първа започна да се обръща, да седи, да ходи, да говори...

Някой беше писал по-горе, че може да има повече околоплодни води и за това да му е голям корема. Многоводието е също толкова опасно за плода, както и малкото околоплодни води. Peace

# 80
  • Мнения: 69
Май другите се забавляват за наша сметка, а? Simple Smile С разни коментари и шеги Simple Smile А и ние сме твърде докачливи в момента... може би прекалено. Аз също съм супер чувствителна на тема : какъв пол ще са бебетата... или колко ми е голям корема. Едни казват, че съм качила само на корем, други, че съм поналяла, а и нашата чистачка отбеляза, че лицето ми е започнало да оттича. ГАДОСТ!!!! Противодействам с хубав грим и силна УСМИВКА! Simple Smile А околните си приказват и забравят, а ние ревем после и го преживяваме! Момичета, да се стегнем! Все сме хубави! Нали носим най-хубавите деца в нас!!!!!  Sunglasses Wink

Франчи, съчувствие и от мен за случката днес  Hug. Не ми се е случвало да ме ухапе куче, но се е спускало към мен и веднага клякам. Това ги стряска най-много и изчезват на секундата. За тях това е знак, че взимаш нещо тежко от земята, с което ще ги удариш.

След малко тръгвам към данъчното, а после и към прегледа. Поспах си насред седмицата, чистих... колко е хубаво да си в отпуска по никое време, ееех!  newsm10

# 81
  • Мнения: 1 419
Голям майтап с тия кореми  Joy. На мен пък всеки като ме види ми казва - малеее, много ниско го носиш, не трябва ли да лежиш повече  Shocked. Аз само се хиля и им викам - сега е високо, двамата юнаци още по-ниско ги носих, пък не се изсипаха до деветия месец  hahaha. И мен на един-два пъти малко ме издразниха, но по-често ми е смешно  Laughing.
Според мен сме по-чувствителни и на всичко обръщаме прекалено внимание.

Например, мен много ме дразнеше на погачата на децата как всеки ми казваше колко са малки и как се забравяло бързо колко малки били бебетата  Crazy. Сега се усещам, че гласно или мисловно, редовно си мисля точно същото като видя малко бебче и често се изпускам и пред майката  Blush. Явно това са някакви по-инстинктивни реакции, които без даискаме изпускаме - не мисля, че повечето коментари са с лоша умисъл към която и да е от нас. Hug

И за черешка на тортата (и да ви подготвя психически, щото съм гаднярка  Mr. Green) да споделя как в момента в който ми наближи 9ти месец, започнаха всички да ми се обаждат поне по веднъж на ден и да ме питат как съм и дали не съм родила вече  Crazy. Побъркваха ме и по едно време спрях да вдигам телефона просто  Whistling

# 82
  • Мнения: 3
Здравейте  Hug сега се прибирам от болницата и новините са страхотни  newsm44 newsm44 newsm44 беба е вече 1,200 кг а миналата беше 0,840 кг и е качила много добре.......много съм щастлива Joy има ефект от болничните и от лекарствата защото вече и кръвотока и в двете тръби ми е ок......и докторката беше много доволна......каза обаче че сигурно ще раждам след 20 юни някъде към 25 чак термина бил плюс минус 10 дена ...... че беба върви малко назад така че сигурно тогава щяла да се роди каза......

За пола при Марков като ходихме и се виждаха срамните устни показа ни човека и яйчници така че е 100 % момиче......

За коремите моя все така си е по малък ама на мен не ми пука......така ми е супер......само беба да е добре....даже днес не ми измериха килограмите като видя Христова че беба е 1,200 кг много се зарадва.....голям ,малък все тая  важното е бабетата да са добре....а коремите ще се приберат след като родим......

напоследък навсякъде като ме видят с корема ми се усмихват хората......много е трогателно всички са внимателни и мили

За кучетата ужас - направо ужас една приятелка я нахапаха едни улични помиари беше в 9 месец още трепери като чуе куче нейния мъж ги отрови тея помиари.......ние преди имахме куче и много ги обичам ама това не са кучета това са паразити жестоки ненормални животни.....така че аз съм за да се трепят такива гадове......и ние имаме доста в квартала една комшийка има от другия блок дето ги храни понякога и гони момчетата от Еко равновесие не дава  да ги прибират...всички много я мразят в квартала......

Благодаря за съветите за киселините още днес ще ги пробвам.....

Айде да идва срещата че нямам търпение да се видим.......  love001

До после сега отивам да си взема едно душче....и да си спретна една плодова салата.......
 

# 83
  • БЛАГОЕВГРАД
  • Мнения: 8
Gydelichkova, благодаря за информацията!Относно това,че ще има пак ден на Отворените врати,аз не мога да рискувам да пътувам само за да разгледам отделението.Въпреки ,че много бих искала да мога, много ме притеснява това пътуване и не знам точно как ще стане,като дойде времето за раждане.Сигурно ще трябва да постъпя по-рано в болницата,трябва да говоря с лекаря,към който съм избрала.Все пак това са 100 км. отиване и 100 връщане, а пък и се напрягам достатъчно като пътувам всеки месец по веднъж до София на преглед.Вече май ще трябва и по-често, а пък и ми е вече по-тежко,топло и некомфортно.Еее няма да се оплаквам,все пак всичко това си заслужава!Нали е за  newsm30 .Относно коремите и на мен всеки ми казва,че ми е много малък и не ми личало-в началота се притеснявах,но сега като виждам че всичко с бебка е наред "си го пускам покрай ушите".И мен започна по-леко да ме рита,мисля че е някъде навътре обърната и усещам дълбоко някакви тласъци.Пък и нали с предна плацента и направо се шашкам понякога,че не усещам нищо.Добре че прочетох тук ,че тогава е по-слабо.Май се поувлакох...Как го обясних само LaughingВ петък съм на ЖК и ще видим какво е положението с 4470

# 84
  • Мнения: 31
   здравейте момичета!
мислех, че като съм отпуск ще мога да влизам по- честичко във форума и да не изпускам повече теми, пък то какво стана  ooooh! разбихме се от дейност тия дни с мъжа ми, обаче  си направихме най- сладката детска стая  newsm44 в горната половина стените са със сини тапети /с фосфоресциращи звезди и съзвездия/, надолу са жълти с мечета, а фриза е с луни и планети. вечер като изгася лампата и все едно съм сред звездно небе, много сладко! сега остана да напазарувам креватчето и скрина за повиване и ще започвам и аз с бебешките дрешки и аксесоари. като гледам какви готини неща си имате вече чак ми става неудобно, че аз още нищо не съм купила  Embarassed
все си казвам "има време", ама то почти не остана!
Франческа, искрено ти съчувствам за случката с кучетата. за съжаление, това е поредният проблем в София, където се наливат пари в нечии двобове и нарочно не се решава /както и дупките по улиците/. преди години ме ухапа бездомен пес като отивах на тренировка /само че беше лято и бях с къси панталонки, та направо ми загриза голия крак/ и освен, че изпуснах и тренировка и лекции и целия ден обикалях по лекари, мога да ви кажа че мина сигурно месец преди да се възстановя напълно- тия рани от разкъсване бяха доста болезнени! сега си нося белега на десния крак и съм напълно съгласна с унищожаването на бездомните кучета. не съм някаква отмъстителна злобарка, и аз съм гледала куче, котка и т.н., но не ми се стува нормално да не можеш да се разходиш в парка или да покараш колело без да те нападне отнякъде глутница освирепели помияри!
уффф, доста дълго стана, но пък отдавна не съм писала и имах да наваксвам!
 Hug на всички в този слънчев ден и само хубави емоции вече!

# 85
  • Мнения: 6
Прибрах се от ЖК. Всичко е наред. Бебето се е обърнало с главата надолу, гърба му е на ляво, крачета и ръчички на дясно. Лекарката каза, че това е класическата поза и че повече обръщане няма да има.Върви седмицаи половина напред. Каза ми -никакви витамини, защото и бебето ще стане голямо , а и аз ще стана 100 кг.За сърцебиенето ми каза, че е нормално. Според нея бебето тежи между 1600-1700 гр.

# 86
  • Мнения: 255
viper, тц-тц, тия жени друга работа нямат ли си?!? И изобщо аз не мога да разбера какво ги бърка хората на кой фигурата му каква станала. Ей, все в чуждата паничка гледа българинът  #2gunfire

gmarinova, точно тъй  Peace  И аз си мисля, че са води и поне ще се родят идеални плувци  Crazy

ninand, а моята бъдеща свекърва онзи ден, като им бяхме на гости, без да знам, ми сипала малко сол върху главата и ме наблюдавала къде ще се пипна. По една време ми вика: Оооо, девойка ще си имаме все пак, пипна си първо устата!  Shocked  Аз отначало не разбрах за какво иде реч, но тя ми обясни, че ако се хвана първо за устата след посоляване, детето ще е момиче, ако по носа - момче. Леле, идеше ми да й кресна малко, първо, че само ми внушават някакви съмнения относно пола и дори и два лекаря да са ми потвърдили вече момченцето, сега пак започвам да се съмнявам. Вчера като взех поредните дрешки, ми се сви сърцето какво ще ги правя, ако наистина се окаже девойка.

И второ, как може такива бабини дивотии да прилага върху мен  Crossing Arms  Хич не ми стана приятно, честно.
Много смешно ми стана за свекърва ти - не знаех, че още се практикува това Simple Smile Ама споко - на майка ми и на кръсницата им (били са бременни по едно и също време ) са го спретнали този "номер" и майка ми бременна с мен се пипнала по носа, пък кръстницата с момче-пипала се по устата. Абсолютни бабини девитини  Peace

# 87
  • Мнения: 27
Поздравления на майките,завърнали се от преглед!
Франческа, съчувствам ти за случката с кучетата,ужасно е!
 За големината на коремите да ви разкажа една моя случка.Преди 2 седмици ходих на вливания в МД,и от вратата една акушерка ме посрешна с въпроса-"Вие за секцоото ли сте?" #Crazy Аз я изгледах и и казах,че не съм.
После в стаята влезе един лекар,и аз го попитах какво мога да пия за върпалено гърло,а той ме погледна и ме попита-"Ама вие бременна ли сте?"-отговорих му-Да в 7м! Laughing И това в разстояние от 15мин. Mr. Green
Така че да не си го слагаме много на сърцето.Явно преценката на хората е много различна относно размерите!

# 88
  • Мнения: 136
Ех, как се радвам за хубавите новини. И честно казано, завиждам ви благородно. Аз нали напоследък си виждам моето бебче на ехографа веднъж на 30-40 дни и ми е мъчно за него. Само си го представям как изглежда, как е разположено, надявам се всичко да е наред с него, както го и чувствам  Hug

Airina, стаята звучи като да е много красива  Party  Сетих се, че навремето продаваха и едни звезди, луни и планети (повечето бяха със смешни физиономийки), които се лепят по стените и тавана и на тъмно светят. Да сте виждали скоро такива и ако да - къде?

Fantasia, ха, при вас пък точно наобратното. Да не би свекито да се е объркала и затова всъщност да не е познала (за което искрено се надявам)   newsm78

# 89
  • Мнения: 989
Гъди, на теб май много ти въздействат разни гледки и казани неща. Това сигурно е така, защото си много емоционален човек. Няма защо да се страхуваш и да се притесняваш от раждането. Опитай се да не мислиш много за това. А иначе за панталона  hahaha

За майките - и моята ме изнервя много понякога. Особено когато Елена беше съвсем малка, постоянно се карахме, защото имахме различни виждания за това как се гледа, как се облича и т.н. едно дете. Свекърва ми ме слуша и нямаме пререкания. Но майка, в момента в който съм се обърнала с гръб към нея, и прави точно обратното на това, което съм й казала. Но истината е, че я обичам страшно много и много ми липсва. Все пак напуснах "семейното гнездо" съвсем малка... А тя, милата, като разбра, че чакам бебе и ще се женим с приятеля ми, толкова сълзи изплака. Имам чувството, че за един месец се състари с няколко години. И ми е най-мъчно като ми каже колко й липсва това, когато входната врата се отвори, аз да викна "Мамоооо, аз съм"...

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 14:57 от polito_87

Общи условия

Активация на акаунт