как да отслабна докато кърмя???

  • 22 168
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
След раждането ми останаха мно-о-ого килца за сваляне.Кърмя моят юнак вече четвърти месец и тъи като не мога да правя диета, следователно не отслабвам- даже качих още 2 килца.
Кажете: вие отслабвате ли докато кърмите и как, или отслабнахте по-късно?Аз правя всеки ден степ ,ама и това не помага... малко съм отчаяна Tired.

# 1
  • Мнения: 9 481
Споко-с кърменето и предстоящите дълги разходки навън, ще си върнеш килограмите Peace
Аз лично диета не спазвах-забременях 57кг, качих 13-14, а 4 мес след раждането /без никакви диети и ограничения/ бях 48-49кг.

# 2
  • Мнения: 141
Само спорт му е майката! Peace Винаги съм си похапвала със завиден апетит, но и активно се занимавам със спорт.Преди да родя ,част от хляба си го вадех като  аеробик инструктор.Сега програма я продължавам в къщи за ужас на съседите Laughing, а бебоки много се забавлява с мен и се кефи като почна да подскачам.Така хем ми е пред очите и гледам какво прави , хем си връщам старите пропорции Whistling Joy Сечетание на полезното с приятното! Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 12 102
Има различни случаи. Има жени, които докато кърмят си хапват добре, но отслабват, има и други, които напълняват. Аз бях от третите- не напълнях, но и не отслабнах. Спортувам, хранех се по книга за хранене за кърмачки- т.е. хапвах необходимото без храни с бяла захар, бяло брашно, излишни мазнини и тн. Не отслабнах нито грам. След като спрях да кърмя цикъла ми се възстанови и без особени усилия свалих излишните килограми, които, слава Богу, бяха само 8. Изглежда пречката да отслабна е била хормонална. /предполагам го без да съм лекар/
Не знам от кой тип си, но ако качваш килограми по- добре извади излишните празни калории от менюто си, за да не качиш прекалено, защото е вредно за здравето и често води до депресия.

# 4
  • Мнения: 60
И аз, без да се ограничавам в яденето, отслабнах след раждането. Обаче, не ми се ядяха сладки неща Mr. Green От няколко седмици нещо наблегнах на шоколадите и тортичките, та се надявам с разходките на вън да се пооправя, че ми харесва да съм по-слабичка Laughing

# 5
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
И аз, без да се ограничавам в яденето, отслабнах след раждането. Обаче, не ми се ядяха сладки неща Mr. Green От няколко седмици нещо наблегнах на шоколадите и тортичките, та се надявам с разходките на вън да се пооправя, че ми харесва да съм по-слабичка Laughing

Абсолютно същото и при мен.

Според мен започна да ми се яде сладко заради допълнителните калории, от които имам нужда, докато кърмя.

# 6
  • Мнения: 11 003
Не съм се ограничавала в храненето, но по принцип не ям сладко, газирано и пържено. За щастие имах време и възможност за спорт, което много допринесе до вталяването. Simple Smile Сега съм с около 5-6 кг по-лека от преди. Wink

# 7
  • Мнения: 567
След раждането ми останаха мно-о-ого килца за сваляне.Кърмя моят юнак вече четвърти месец и тъи като не мога да правя диета, следователно не отслабвам- даже качих още 2 килца.
Кажете: вие отслабвате ли докато кърмите и как, или отслабнахте по-късно?Аз правя всеки ден степ ,ама и това не помага... малко съм отчаяна Tired.

 Cry При мен положението е същото. Вече пет месеца се кърмим,а аз съм си все същата- нито дебелея, нито слабея. А тези килца страшно много ме подтискат психически Sad  Надявам се като излизаме на разходки поне мъъъъничко да сваля Sad

# 8
  • Мнения: 210
Така аз също имах този проблем и ми беше много зле попаднах на тази диета http://club.biberonbg.com/read.php?12,984111 и от 23.03 съм на нея ,продължавам да кърмя и съм свалила 2,5кг. всеки ден правя степ и разходки и един път в седмицата сауна. Успех Peace

# 9
Така аз също имах този проблем и ми беше много зле попаднах на тази диета http://club.biberonbg.com/read.php?12,984111 и от 23.03 съм на нея ,продължавам да кърмя и съм свалила 2,5кг. всеки ден правя степ и разходки и един път в седмицата сауна. Успех Peace




Да, интересна е диетата, но нали докато кърмим трябва да се яде от всичко по малко, за да може да се даде необходимото на бебечо?
Мисля, че ще опитам диетата след кърменето?
Сега имам друг въпрос: някои опитвал ли е кремове за отслабване докато сте кърмили? чудя се да опитам ли ,само че ме е страх да не вреди на млякото newsm78 ?

# 10
  • Мнения: 9 481
Да не те отчайвам, но реалността е тази: няма мазило, което да стопи подкожните мастни депа Confused Това става само с изгаряне на въпросните от организма-диети и или физ. натоварване; и др вариант е липосукция-мех разбиване на мастните депа с ултразвук.

# 11
  • Мнения: 543
Колко ли пъти на ден си задавам тоя въпрос, ако знаеш..... Не спазвах никакви диети след раждането - естествено бях свалила няколко кила, но започнах да се храня по- мощно и естествено не само че ги върнах, но натрупах още. И така една година - реших, че след като мине рождения ден на детето, и изядем тортите, ще мина на някаква диета. Е малко закъснях с плана, че празнувахме за последно чак на първи март и след около седмица реших, че няма да ям повече хляб - ядях по 3-4 филии на хранене. Реших,че тъй като са пости ще постя по мой си начин и се зарекох да не си купувам и да не ям нищо сладко. И така вече двайсетина дни от както съм почнала - усетих, че има разлика в положителна посока. Кофти ми е, че става бавно, но какво да се прави - бързото сваляне е вредно. За мен истината е, че за да отслабне, човек трябва да чувства, глад - за да се задейства организмът да се изхранва от запасите, които е натрупал. Това си е моя теория, изобщо не знам дали има дори капка истина в нея, но аз си вярвам!

# 12
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Така аз също имах този проблем и ми беше много зле попаднах на тази диета http://club.biberonbg.com/read.php?12,984111 и от 23.03 съм на нея ,продължавам да кърмя и съм свалила 2,5кг. всеки ден правя степ и разходки и един път в седмицата сауна. Успех Peace
тази диета си я имаме и в нашия форум ето тук:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=384950.0

По повод отслябването, аз още кърмя и благодарение на това си върнах 10кг, дето остаивх в родилния дом.Не помогнаха разходките, докато беба беше с количка съм минавала по 5-6км на ден, при това всеки ден  и именно през тая  година кърмене на поискаване качих килцата.За диета се замислям едва сега, когато намали кърменията, по рано не бих започнала, малката и здравето и са ми по важни от моето тегло. Peace

# 13
  • Мнения: 690
аз не отслабнах, докато кърмех  Rolling Eyes Кърмих до 1 г и 3-4 месеца и след това почнах Дюкан ... килата се свалят, няма къде да идат ...
моят съвет е да си кърмиш детенцето и да си хапваш от полезните храни, не почвай диети, докато кърмиш, било то и специални за кърмачки - след време и килцата ще си дойдат на мястото  Peace

# 14
аз не отслабнах, докато кърмех  Rolling Eyes Кърмих до 1 г и 3-4 месеца и след това почнах Дюкан ... килата се свалят, няма къде да идат ...
моят съвет е да си кърмиш детенцето и да си хапваш от полезните храни, не почвай диети, докато кърмиш, било то и специални за кърмачки - след време и килцата ще си дойдат на мястото  Peace




Аз бях поотслабнала с неговата диета преди да забременея- страхотна е!!! Само внимаваи след това- спазваи добре указанията. Кураж!

# 15
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Аз започнах да свалям килцата с разходки и без никакви ограничения. Е, не съм яла много сладко и пържено, но аз и преди не съм . Според мен зависи от организма, но диети и кърмене не е подходящо. Може да избягваш сладко, газирано и да ядеш пълнозърнести храни.

# 16
  • Мнения: 55
Аз преди да забременея бях на разделно хранене и за 6 месеца бях свалила 30кг.(съвсем сериозно).От 54 номер панталон влязох в 44 номер сега си имам от всички номера .Докато бях бременна си се хранех разделно,но с това кърмене качих толкова много ,че направо не искам да се гледам.Сега си мисля пак да започна,но чета тук някакви отзиви как не било полезно.Незнам защо ,като то  всичко си ядеш само ,че не на един прием.Пък и това сладко направо как да го откажа???Трябва воля май.Ще започна някой ден Embarassed

# 17
  • Мнения: 567
Аз преди да забременея бях на разделно хранене и за 6 месеца бях свалила 30кг.(съвсем сериозно).От 54 номер панталон влязох в 44 номер сега си имам от всички номера .Докато бях бременна си се хранех разделно,но с това кърмене качих толкова много ,че направо не искам да се гледам.Сега си мисля пак да започна,но чета тук някакви отзиви как не било полезно.Незнам защо ,като то  всичко си ядеш само ,че не на един прием.Пък и това сладко направо как да го откажа???Трябва воля май.Ще започна някой ден Embarassed

Аз също преди да забременея бях на разделно хранене, но трябваше да сваля 5-6кг Laughing А и това сладко как съм го спряла незнам..Сега ако не хапна нещо сладичко и не "мога да спя" Mr. Green Mr. Green Мислех си и аз за разделно хранене по време на кърмене, но...Наистина всичко си хпаваш, ама пустото притеснение да не спре кърмата Mr. Green Mr. Green

# 18
  • Мнения: 246
И аз по време на бременноста трупнах 27 килца, та от 57 станах 84.  Хем през цялото време съм се съобразявала какво ям. Сладко така и не хапнах, че от него ми се гадеше. Явно цялата история е била на хормоналан основа.
Сега съм 68кг. без да съм спазвала диети. Храня се така, както и когато бременеех. Останалите 11кг. мисля, че ще ги сваля като проходи мъничето  Grinning
За диети не мога и да си помисля докато се кърмим.

# 19
  • Мнения: 376
Това е много болен и мои проблем, аз почнах да свалям на десетия месец на сина ми, и досега съм само наполовина от това което качих през бременността, и то с огромната помощ на форума и други мами кърмачки.  Дори пусках и специална тема във форум диети, ето ти линк ако имаш време, вътре сме обсъдили почти всички и хранителни режими и спортни деиности, и сме оставили линкове за статии по темата.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=343859.msg9367282#msg9367282

# 20
  • София
  • Мнения: 5 285
Прочетох за кърмачки и диети и ми се сви душата. За Дюкан, ако някой ще рискува, мога да се аргументирам по въпроса и да споделя съвети и опит. Момичета, НЯМА БЕЗОПАСНА ДИЕТА ЗА КЪРМАчКИ, по-точно за бебетата им!!! Просто ако сваляте (сравнително бързо) килограми, тялото отделя токсини, които се отделят в кърмата - няма значение каква е диетата... Вие решете... Разбира се, не говоря за разумно хранене и сваляне до 3-4 кг./месечно...

# 21
  • Мнения: 1 098
Ще ти кажа какво правя аз. Последното ми мерене в девети месец показа 70 кг. В момента съм 50. Ходя много пеша,  в къщи карам колело и правя коремни.Гледам да ям често и по малко, здравословни и полезни неща. Хляб хапвам само със салата или на сандвич, което е рядко. Винаги с яденето ми има и салата. След 6 часа ям само плодове. Вече почти не ми се случва да преяждам. Събота и неделя почивам. Ям всичко по колкото си искам. Кърмя вече година и девет месеца. Успех!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 348
След раждането за 2 месеца свалих 5 килограма(без ограничения. Ей така си се топях). После изпаднах в някакъв застой за няколко месеца и след това наново тръгнах надолу. Свалих още 6 килограма и сега съм по-слаба от преди да забременея. Смятам, това се дължи на кърменето. Не само, че не се ограничавам от нищо, а понякога прекалявам, като ми дойде апетита, но въпреки това аз отслабвам. Когато детето започна да се храни с други храни, намали кърменето и спрях да свалям килограми, но и не качвам. А преди да забременея не беше така. Не можех да отслабна ни с диети, ни със спортуване.

# 23
  • Мнения: 4 406
с разходки и балансирано хранене, повече течности, вместо шоколади и вафли  Laughing

# 24
  • Мнения: 579
Аз точно от кърмене отслабвам и сега ми е невъзможно да напълнея. Иначе като проходи детето има да го гониш по цял ден и ще отслабнеш.А кърменето е още един стимул да се храниш по-здравословно. И спортът винаги помага.

# 25
  • Мнения: 56
И моят съвет е да ограничи празните калории-захарни изделия, пържено, снаксове и тн. Казвам "ограничиш", а  не спреш, защото човек може да си хапва от всичко, стига да е умерено и да е във форма. Все пак веднъж се живее Laughing И мноооого разходки...Аз също още не съм си възстановила килцата, но има време, все пак не съм ги качила за един ден!

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Е...как...както и ако не кърмеше - бавно и с разум. Ако някой дойде и ми каже - спрях тестеното, сладкото, боклуците, движих се, полагах усилия, ама не отслабнах - е, няма да му повярвам Wink Просто не е възможно, освен ако няма някакво заболяване. Да, някои жени свалят по-лесно с кърмене, други - обратното, но с правилен хранителен режим и движение се отслабва, независимо бавно или бързо. Аз лично в момента отслабвам ужасно бавно, чак се изнервям Laughing Започнах да се ограничавам в храненето в края на януари, досега съм свалила само 6 кг., имам още толкова почти, но голям праз - важното е, че изглеждам вече като човек и се чувствам като жена, не като хипопотам. Лека полека ще станат работите Simple Smile

# 27
Айде стегни се, момиче, не може да се отслабва при кърменето! Така ще навредиш на детето си, може да ти спре кърмата.... Помисли само какъв зверски як старт даваш на детето си, покърми 3-4 годинки, пък после като го отбиеш ще отслабнеш, спокойно. Детето е по-важно.

# 28
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
При първото кърмене ми останах три килца, след второто имам около 10. Не кърмя вече 2 месеца и се питам как да отслабна въпреки, че не кърмя и не ям много newsm78. Да добавя, че нямам пауза м/у двете кърмения може би и това има значение при мен. Но докато съм кърмила килограмите не са ми били приоритет, а мисълта, че давам най-доброто на децата си. Сега вече мога да се отдам на диети и отслабване, но не е сугурно Embarassed

# 29
  • Мнения: 89
Това, което работи при мен е следното:

измери си точно количество от дадена храна, която ше приемаш на закуска - аз например преди не закусвах, но откакто забременях, родих и кърмя (вече 7 месеца успешно:)) закусвам редовно - напр. 50 гр овесени ядки с три кайсий и три сини сливи - това е около 280/300 ккл; или 70-80 гр макарони и 30-40 гр. сирене и т.н. все неща, които обичаш, но в разумни количества

после около 11 часа (когато вече сме навън) изяждам един плод - ябълка, круша или портокал

около 13.30 - 14.30 когато сме се прибрали за пюрето аз обикновено хапвам две-три пържени яйца или салата с нещо друго (около 350 - 400 ккл)

следобед пак ябълка (понякога ми се дояжда сладолед или нещо още по-сладко!!! взимам си фурми, една шепа ядки)

вечерята, противно на всички режими при мен е разточителна - тогава сме заедно със съпруга ми - говорим си, хапваме салати, риба, пиле, тиквички...

Така за деня се събират около 2000-2200ккл, което е напълно достатъчно за теб, осигуряваш на малкото харнителна кърма и не пълнееш. Като прибавиш по-малкото сън (за компенсирането на което на организма също са необходими калории) и повече разходки в парка, смятам че ще имаш желания резултат до два-три месеца.
Една хитринка - ако много ти се дояде нещо сладко/вредно си кажи, че ще си го позволиш, но след 30-45 мин, например. Аз обикновено си купувам даденото нещо, отхапвам две три хапки и го изхвърлям, за да не ме изкушава повече. Опитай! Успех и гледай да си доволна и щастлива от това, че имаш едно прекрасно дете, за което сега ти си цялата вселена, мисли си за това,което му подаряваш кърмейки го, а останалото ще се получи неусетно Hug

# 30
  • София
  • Мнения: 18 679
Така ще навредиш на детето си, може да ти спре кърмата....
Аха, и един мармот завива шоколада в станиол Laughing Ей заради такъв начин на мислене, на кърмачката у нас се гледа като на крава - правиш мляко като нея, значи ти е простено да имаш и размерите й ooooh! Стига глупости! Може и да кърмиш, и детето ти да е доволно, и да носиш 27 номер дънки и да си убийствено секси Wink

# 31
Разбира се че може. Има жени, които по време на бременността качват 5-10 килограма и веднага след това ги свалят и не им личи, че са раждали.
Има други, които за 9 месеца качват 50 кг и след това я свалят 5, я не.
Всичко е строго индивидуално, просто според мен приоритет по време на кърменето не трябва да бъде отслабването. Има време и за него.
Не знам как се гледа на кърмачката в България, аз лично гледам на кърмещите жени с огромно уважение и респект, независимо от външния им вид.

# 32
  • Мнения: 340
От както кърмя - от 2 месеца - свалих 10 кг. Вече съм в килограмите от преди да забременея, а продължавам да свалям. Това при положение, че се тъпча като прасе и редовно ми се случва да ми падне кръвната захар. Унищожавам невероятни количества храна. Но пък и кърмачето ми е лакомо и се случва да ми разкаже играта - след цял ден сукане нямам сили да мръдна.

# 33
  • Мнения: 660
Уф, дами...много болна тема сте зачекнали и за мен. По време на бремеността качих 14 г. излязох от болницата с 6 по-малко, първите дни у дома свалих още 2 и от тогава вече почти 2 месеца на мърдам. Пустите му 6 кг. много ме тормозят, ама не смея да мина на хранителен режим, защото до сега се кърмим успешно и много ми се иска да продължим така. От 45-тия ден включих по малко степер и коремни, ама много бавно вървят нещата. Тъкмо бях свалила 1.5 кг. за 2 седмици и покрай празника пак леко утежнях на кантара. ooooh! Сега наново действам, ама ми се иска да си вляза в летните дрехи колкото може по-бързо...

# 34
  • Мнения: 593
Отслабнах с олекотената фаза на Дюкан. Синът ми беше на 8 месеца, когато я зпочнах. Кърмех го сутрин и вечер. Прочетох, предцених и взех решение! Не съжалявам за което.
ПС: И в интерес на истината по-здравословно и през бремеността си не съм се хранила.  Peace

# 35
  • Мнения: 73
Здравейте.Аз повреме на бременността качих 20кг.като 9 месеца не хапнах месо под никаква форма.Не че се пазех просто като го видех повращах.От родилното излезнах с 10 по-малко и сега 5 месеца след това съм си толкова колкото като родих.Нито свалям,нито качвам,а много ми се иска да сваля някой друг кг.разхождаме се непрекъснато,не ям кой знае колко сладко(попринцип не съм му фенка).Дори права "коремни преси" заедно с бебка,докато я държа в ръце,но не виждам резултат.Но най-важното е тя да ми е жива и здрава,а пък килограмите ще се свалят след като започнем гоненето(т.е.като проходи). Joy

# 36
  • Мнения: 376
...а пък килограмите ще се свалят след като започнем гоненето(т.е.като проходи). Joy
Djia081, и аз така си мислех, но истината е че с прохождането колкото и да тичате, не става...поне не за всички. Аз почнах да отслабвам едва когато почнах разделно хранене. Важно е да намериш подходящ за теб хрантиелен режим, било то РХ или Дюкан, или зоната, и ако имаш време да съчетаваш със спорт всеки ден, или поне редовно два-три пъти на седмица, ще успееш. Аз в началото седях дълго време с 20 килограма отгоре, защото като отслабвах много бързо ми падаше кърмата, и след това от страх наваксвах бързо за да имам кърма. Нещата се успокоиха едва след като намерих начин да отслабвам само по 2 килограма на месец, и да ги задържам (с РХ при мен стана).  Успех на всички! Peace

# 37
  • Мнения: 17
През бременността качих 30кг.След като се пребрахме от болницата бях само с 4кг. по-малко.След това много бързо за около 15 дена свалих 5кг.Сега свалям по кг. на месец;е не че е минало много-3месеца;но ми косва големи усилия .Отказах се наплно от сладкото;храня се здравословно като залагам на качествени храни и по-малко калорични.Задалжително в менюто ми присъстват плодове;млечни и овесени ядки но ефекта от ослабване е нищожен все пак имам още 20кг за сваляне.Знам че е най-важно да кърмя и се надявам поне до 6-ия месец да продалжа;но всеки път когато се погледна в огледалото виждам една дебелана която не съм аз а се едно е друг човек.До такава степен немога да се възприема че все още се сънувам както преди раждането.Збъдна ми се най-голямия кошмар;винаги съм била страшно суетна;това е по силно от мен.Искамисе да се наслаждавам на моето бебче без да ме тормозят тези мисли;но немого.Можеби много бързам; незнам.Чувала съм че доката не ти се възвърне цикала неможеш да ослобнеш;можеби пак хормоните са виновни;вие знаете ли нещо за това дали е вярно.

# 38
  • Мнения: 641
Така ще навредиш на детето си, може да ти спре кърмата....
Аха, и един мармот завива шоколада в станиол Laughing Ей заради такъв начин на мислене, на кърмачката у нас се гледа като на крава - правиш мляко като нея, значи ти е простено да имаш и размерите й ooooh! Стига глупости! Може и да кърмиш, и детето ти да е доволно, и да носиш 27 номер дънки и да си убийствено секси Wink
белиндасамо така харесваш ми.
И аз съм на това мнение.
Аз се пазя страшно много от доста храни и пак кърмя.През бременността качих +9.5кг ,в род.дом оставих 7и няколко дни след това свалих и другите.И нося 26-27№ дънки.

# 39
  • Мнения: 134

 Намали порцията на половина и не яж след 18 часа.

# 40
  • Мнения: 567
Абе аз намалих храненето и май, май нещонамаля и кърмата, пък знам ли може и да си въобразявам. Но да си се застраховам си започнах да си хапвам пак...Е пък  като спра да кърмя тогава една диета  Laughing Поне си се знам че с диета и за 2-3 месеца и 7-8-9 кг свалям от раз  Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 570
Абе аз намалих храненето и май, май нещонамаля и кърмата, пък знам ли може и да си въобразявам. Но да си се застраховам си започнах да си хапвам пак...Е пък  като спра да кърмя тогава една диета  Laughing Поне си се знам че с диета и за 2-3 месеца и 7-8-9 кг свалям от раз  Laughing
Точно така! Peace Като спреш да кърмиш, без да се притесняваш постоянно за кърмата, ще минеш на по-драстична диета.
Аз се оптивам от няколко дни да правя следното: по-малко въглехидрати - никакво сладко, ограничавам картофите, ориза, тестеното; готвя по възможност без мазнина. Всъщност се опитвам да прилагам режима на Дюкан, но проблема е, че тези зелени салтаки не мога да ги ям без да са овкусени със зехтин. За това се опитвам да съм посредата на Дюкан и Нисковъглехидратния режим. Без крайности.

Общи условия

Активация на акаунт