ГЪБИЧКИ ПО НОКТИТЕ

  • 79 320
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 527
cleo1984 ,какво става при вас?дъщеря ми също се роди с такива нокти на краката и за сега промяна няма -вече ще стане на 5г.казаха ми ,че такова малко дете не може да има гъбички.когато питах беше още малка.сега видях,че и две пръстчета от ръцете също са станали грапави и на черти.едно съседско дете/по-голямо/също е така-мазаха се с какво ли не,но ноктите остават същите.за краката както и да е,но повече ме притесняват ръцете....


Нито на кратака трябва да се подценяват, нито на ръцете! Naughty

# 16
  • Мнения: 20
cleo1984 ,какво става при вас?дъщеря ми също се роди с такива нокти на краката и за сега промяна няма -вече ще стане на 5г.казаха ми ,че такова малко дете не може да има гъбички.когато питах беше още малка.сега видях,че и две пръстчета от ръцете също са станали грапави и на черти.едно съседско дете/по-голямо/също е така-мазаха се с какво ли не,но ноктите остават същите.за краката както и да е,но повече ме притесняват ръцете....



zdravei v ponedelnik 6te hodq v edna laboratoriq vav varna i 6te my vzemat 4ast ot nokatq da go izsledvat sled tova dr.TOMOV 6te kaje kakvo e le4enieto
6te ti pi6a da ti kaja kakvo e stanalo

# 17
# 18
  • Мнения: 418
значи има гъбички когато ноктите стават грапави и на черти???когато нокътната плочка не е равна?това винаги ли означава че има гъбички?

# 19
  • Мнения: 527
значи има гъбички когато ноктите стават грапави и на черти???когато нокътната плочка не е равна?това винаги ли означава че има гъбички?


НЕ! Stop това е отражение на организма! Могат да се набраздяват когато не достига хормона на щитовидната жлеза, може поради липса на витамини, и по др. причини. Но не гъбички!

# 20
  • Мнения: 2 082
а знаеш ли кой хормон и евентуално кои витамини липсват?

# 21
  • Мнения: 527
а знаеш ли кой хормон и евентуално кои витамини липсват?

За витамини не мога да кажа, за това трябва ГОЛЯМ сециалист с много опит и познания. А хормона е Л-тироксин, когато той не достига на организма ноктите растата много бавно и се набраздяват.

# 22
  • Мнения: 418
много бързо ми растат ноктите,но нокътната плочка не е идеално гладка като преди...на ръцете са леко на вълнички..а на краката са по изразени вълни  newsm78 ..

# 23
  • Мнения: 133
Дори детето да си лапне пръстите няма страшно. ако си от София, има една аптика на пряката на Витошка, Кърниградска. Там има много хубава вода. Струва около 7лв. Има и по-евтини, но мисля, че тази е най-добра.


На коя фирма е, аз купувам на Аркол и е около 4 лв.

# 24
  • Мнения: 527
много бързо ми растат ноктите,но нокътната плочка не е идеално гладка като преди...на ръцете са леко на вълнички..а на краката са по изразени вълни  newsm78 ..


Не смятам, че има проблем. На малко хора ноктите са абсолютно гладки. Не се притеснявай!  Peace

# 25
  • Мнения: 122
В хомеопатичните аптеки се продава сребърна вода. Действа много доре и бих казала бързо. Просто навлажняваш с водата  и оставяш да изсъхне. Изпитано е. И при тежки форми действа. ако има нещо питай.
alra, а тази вода само за гъбички ли е?
питам те, защото имам проблем с нокътя на палеца на дясната ръка.
той е леко грапав ( само  той - другите са си о.к.) и се чупи почти от средата ... много е болезнено.
предположих че е от лаковете които ползвах ... и спрях да се лакирам
купих си калцийй - маже се като лак
има леко подобрение ... ама отскоро пак се прецака нокътя Thinking

# 26
  • Мнения: 527
Не, не е само за гъбички. За много проблеми се взима. Бактерии, микроби, рани, инфекции, по носоглътката проблеми и мн. др. В прискрипцията пише обстойно. Ако искаш можеш да пиеш примерно по 1 ч. л. два пъти на ден. Дано да ти мине по-бързо. Успех

# 27
  • Мнения: 657
Аз имах също.Имам съмнения, че се заразих на морето.Първо уж беше само един пръст, после като почна да отива по съседните взех мерки.Почнах да мажа йод, цитросепт - никакъв ефект.А съм чела, че лечението трябва да е и вътрешно, да се пие нещо .Започнах фунгулон - противогъбичен препарат ,пих го 6 мес. на  7 дена по 100 мг.Много бавно идваше резултата, но ноктите ми вече са идеално чисти.Голяма напаст и много упорито лечение е необходимо.

# 28
  • Мнения: 122
Благодаря ви момичета   bouquet
ще се пробвам след работа да мина през аптека да видя дали ще намеря тази сребърна вода и да питам за фунгулон
 Peace

# 29
  • Мнения: 657
фунгулон без рецепта вече не се отпуска.Можеш да попиташ само информативно да прочетеш листовката.Хубаво е да посетиш кожен лекар и той да ти направи схема - колко време и колко мг.Противогъбичните препарати са и токсични към черния дроб.Понякога се пият с Карзил или подобни препарати-

Общи условия

Активация на акаунт