Ревнувам го,моля за съвет.

  • 9 862
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 431
Ревнивке, няма как да престанеш да ревнуваш, докато той не престане да те провокира с поведението си. А той няма да промени поведението си, докато си трайкаш или третото лице не промени равновесието.

Некомуникирането с оправдания "за каква ще ме помисли" и "ще ми се ядоса" е голяма грешка, само се натрупва мълчание, недоизказаности и отрова, които разяждат основата. За какво е цялата тази "борба" за връзка, в която не общувате? Въобще не си представям какво ще стане, когато се появят истинските теми - деца, пари, роднински отношения.

И говори в единствено число - уж си споделяте, но само ти, уж се борите, но само ти, уж се обичате, но...

# 31
Не съм казала,че няма да говоря с него,но ми се иска ако може да е по начин,че да не ме заподозре в такава чак болезнена ревност,защото за него ще изглежда точно така,поради това,че до сега не сме се ревнували.И мисля,че няма да спре да се вижда с тях,защото с това момче замислят общ бизнес,което означава,че приятелката му ще е винаги около нас,ако стане бизнеса им.Не бих могла да му попреча,та това му е мечтата.Просто исках от вас да чуя дали наистина от изложените факти изглежда така както аз си мисля,или се заблуждавам,но е наистина така май,и сега ще трябва да се справям сама.Но за мен е по-важно да не му казвам нищо директно,да си тая в себе си,да не го упреквам преди да съм напълно сигорна в това и чак тогава вече,ако се окаже истина наистина ще предприемам мерки,но да имам доказателства.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 997
Според мен преди всичко имаш проблем със себе си и след това с мацката и твоя приятел. Това, което ми направи най-силно впечатление, е: 1) Крайно неуверена; 2) Не смееш да противоречиш, търсиш одобрение; 3) Прекалено много се съобразяваш с него. Промени себе си, разреди срещите с тях, кажи, че искаш разнообразие. Не стой, свита като мишле на масата и с ужас да не би да ти повишат тон. Не позволявай да го прави, не си малолетна. Казвай си мнението, дори и да рискуваш караница. Никой мъж не търси до себе си жена с образ на малка сива мишка, без мнение, без право на глас и без право на възражения. Когато нещо не ти харесва, кажи го. Докато не промениш собственото си държание, нагласа към света, не очаквай и той да те приема като фактор и да иска да те изслушва.  В много отношения той се отнася към теб като към малко дете, промени ситуацията
.

# 33
  • Мнения: 674
Не мисля, че ревнуваш напразно. Приятелят ти е хлътнал по момиче, което не може да има, защото явно тя си харесва нейния приятел. Търси компанията и, но мисля, че той осъзнава абсурдността на ситуацията и това, че не може да бъде с нея. Просто е увлечен. Не виждам как можеш да спреш това, но поне можеш съвсем открито да му споделиш какво чувстваш. В това няма нищо срамно. Мисля, че дори, ако те обича и държи на теб, ще се почуства поласкан, че го ревнуваш и го желаеш.Ще се замисли какво ти причинява и в каква глупава ситуация е. Ясно е, че с едно щракване на пръсти подобни пориви не минават, но поне ще се постарае да се дистанцира. Би било нагло от негова страна да продължава да го прави, ако ясно си му казала, че така те наранява.Да не говорим, че ако симпатиите му не са взаимни, той направо се излага с подобно точене на лиги, че и пред теб.
Лошо ще е, ако и тя го харесва повече от собственото си гадже, защото тогава става доста сложно.  Confused
Съгласна съм напълно с теб Пас!!!!
Приятелят на нашето момиче иска СЕЕЕКС ОТ ДРУГАТА 100%%%%%%%

# 34
  • гр.София
  • Мнения: 380
Според мен женската ти интуиция не те подвежда. Приятелят ти е увлечен по момичето. Аз също мисля, че най-добре е да проведеш разговор с приятеля си-със спокоен тон, няма нужда да показваш колко много го ревнуваш. Обясни му как се чувстваш, кажи му, че не ти е приятно да ти повишава тон и да се държи грубо с теб. Дори да отрече, че има някакъв интерес към другата, му постави своите условия. Ако не е готов да се съобрази с теб и не промени поведението си, ако продължава да те наранява-има ли смисъл да продължаваш с него? И друго-много унило звучиш/разбираемо е/, но трябва да вземеш мерки. Една жена е привлекателна за приятеля си, а и за околните, ако излъчва самочувствие, ако се чувства добре в кожата си. Щом не работиш, значи имаш достатъчно време-започни да спортуваш, това ще повлияе не само на външния ти вид. Ще станеш по-самоуверена. Другата може и да е по-красива от теб, но ти си уникална по свой собствен начин. Ако приятелят ти не те оценява и не се държи към теб с любов и уважение, не си струва да се измъчваш! Заслужаваш мъж, който да те обича! Успех!

# 35
  • Мнения: 2 153
vanessssa ти направо ме разби, малле как може човек да бъде толкова злобен,
може ли да интригантстваме за всяко едно момиче което е по-хубаво от нас, че видиш че след време мъжа ти ще се отврати от теб, мъжете мразят злобни жени, то по тази логика ти трябва да не допускаш жена в твойто обкръжение, защото не се славиш с особенна красота


Оооо къде прочете, че момичето е било по- хубаво от мен??? Няма такова нещо, пък и красотата е относително нещо и е глупаво да се определя кой е по- хубав и кой е по- грозен! Ревността беше за внимание Rolling Eyes Права си, че мъжете се ужасяват от злобни, а и от ревниви жени thumbsup, но аз не познавам жена, която да не е изпитвала тези чувства....аз никога не съм показвала подобни емоции, особено пред съпруга си. Просто си премълчавам, но никога не забравям....

# 36
  • Мнения: 107
След като се държи зле с теб, представи си след няколко години,какво ще е. Извинявай.Това не е твоят човек. Определено харесва другата. Ти си вземи решение. Само дано след време да не си спомняш със съжаление за моя съвет:"Аз бих го напуснала."  Намеци, въпроси, отговори...винаги ще те врътнат. Намеквах, че не е приятно,когато съм с него подчертано любезен да е с други. Аз се чувствам неловко(да не говорим, че се питах "това ли е момчето, за което се омъжих"). Насаме. Не пред хора, нито пред приятелки, роднини, колеги...Все отговаряше, че просто е любезен и добре възпитан, да не говорим, че накарая и упреци към мен имаше за моето възпитание.
Няма да бъда подробна. От деликатност, чувство за такт,вяра в него и в думите му, накрая се оказа, че си било точно това, което най-малко очаквах. Иначе всички са много смешни,като твърдят, че той е човек, който никога не би ми изневерил и много ме обича Joy Има обаче и други, които знаят пък друго. Не знам защо, обаче не са ни в кръга на приятелите Joy
Сега съм на фаза:"Е ли е нормално да се обаждаш на рождените дни на бившите любовници?" И пак слушам вицове от рода:"Не е ли все пак възпитано да се обадиш за рождения ден на човек, когото познаваш?" Shocked Shocked Shocked Сама си прави изводи.
За протокола:Той е на фаза:"Няма да ми е по-добре,ако се разделим. А мисля, че и на теб няма да ти е по-добре." и "Защо се сърдиш(след толкова години разбра, че и аз мога да се сърдя)?"
Всеки си "кове" съдбата. Аз сбърках. Учи се от грешките на другите.

# 37
  • Мнения: 64
Според мен също не ревнуваш напразно. Особено след като преди това не сте се ревнували, за да се появи това нещо сега, явно той ти е дал основания. Според мен, ако е по-повърхностно, това негово увлечение може да бъде пресечено, ако той се уплаши, че може да те загуби. Но за тази цел, ти трябва да си уверена в себе си и готова дори да го изгубиш, а не просто да блъфираш, защото тези неща се усещат. Грижи се за себе си, дистанцирай се малко от него ако трябва, изгради си по-голяма самостоятелност, наблюдавай го, подготви сериозни и систематизирани аргументи за твърдението, че поведението му те наранява и когато настъпи моментът, непременно говори с него. Но не говори като жертва, недей да хленчиш, а сериозно и аргументирано сподели какви са наблюденията ти и как те кара да се чувстваш това. Той едва ли ще признае в разговора, че тя му харесва, но е много важно как ще реагира. Ако е нападателен, груб, манипулативен или отказва да говори с аргумента, че това, което твърдиш няма нищо общо с действителността и е само в твоята глава - лошо. Добре е да знаеш доколко е неприемлива ситуацията за теб и на какво си готова, за да не продължава. Мисля, че е важно, дори и да отрича да има специално отношение към тази жена, той да разбере, че е възможно да те е наранил и да изрази готовност да се постарае за в бъдеще да бъде по-внимателен в поведението си към тази жена. Успех!

# 38
  • София
  • Мнения: 161
Определено е хлътнал по другата! Аз съм с моя приятел от 6 години почти и имаше един такъв период на третата година. Не беше приятелка, а колежка - много си споделяха, много добра беше, чак приятелка искаше да ставам с нея. Но аз съм си устата и на никого не мълча - карах се, виках, казах си всичко. Резултата беше, че поиска да се разделим, защото не можел да издържа да го тормозя. Е точно след няма и месец започна да ми се обажда, да ми се умилква и да ме моли да се съберем. Приех го обратно, но оттогава приятелки да има не позволявам! Недей да мълчиш, така си му удобна и колкото и да е добър един човек, винаги се възползва от авантата така да се каже. Аз от моята случка разбрах, че моя човек май наистина ме обича - с милата колежка нищо не беше имал, явно загубата ми го беше съсипала  Blush Приеми, че винаги ще има по-хубави, по-млади и всякакви по-жени от теб, но трябва да си отстояваш позициите пред него, а не да мълчиш от страх! Колкото и да ядосвам моят приятел знам със сигурност, че ме харесва именно заради това - имам си мнение за всичко и си отстоявам моето - даже съм доста непокорна. Никой не обича жените "изтривалки" и безгласни букви. Моят съвет - кажи му директно, ако трябва дори се скарай с него. Покажи характер, за да осъзнае, че и ти си човек, а не негова притурка. И накрая още един пресен пример то мен - негов приятел си хвана нова приятелка, която в стремежа си да се хареса на всички в компанията, за да я приемем меко казано се лигави и кокетничи - аз естествено пак всичко си казах и обясних, мацката защо е толкова мила и защо например му говори колко е яко да кара с двеста по магистралата, вместо като мен да крещи и мисля, че разбра! Успех ти пожелавам и дано успееш да се справиш!   bouquet

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 15:59 от MaLkO_AnGeL4e

# 39
  • Мнения: 370
ревнивке,какво да ти кажа,при моята приятелка проблема още стои.всичко в последстие се разбра. от доста време този проблем си стоеше.и все още го има. тя и приятелят й минаха през много етапи. и повярвяй ми всеки етап е от труден по-труден.но тя се бори и до днес по простата причина ,че се обичат и двамата.неиска така лесно да се предаде и после цял живот да съжалява,че е седяла и гледала безучастно. ужастно много й коства. и нерви и сълзи и какво ли не.хубавото от цялата работа е,че човека отсреща е отворен за разговори и едно ново начало.и наистина съжалява за станолото.знам за всичко това,защото бях и съм до нея и действието се развива пред очитеми. виждам колко много я боли.наистина гадна ситуация.не се предавай,бори се за човека до себе си щом има надежда и смятаж,че той е човека.искренно ти пожелавам при теб нещата да се оправят и да не стигат до по-труден етап и да ги хванеш в зародиш,зада потушиш пожара ,който в момента тлее. Hugсигурна съм,че ти неревнуваш напразно и това не е плод на въображението ти. ти сама го усещаш. не се залъгвай  с това,че си въобразяваш.просто действай.как?както ти подсказва сърцето и ти си познаваш човека.

# 40
Не не ме притеснява,че той ще ми изневери,а това,че ще вложи чувства.Говори ли сме за изневярата и аз съм му казвала,че ще простя стига да е било безразсъдно и само веднъж и не са се влагали чувства в това,просто съм такъв човек,че ще се боря до последно за връзката си и вече като видя,че няма на къде ще се откажа,но тук не става на въпрос за изневяра или по точно не за физическа а за психическа,която още повече ме притеснява,притеснява ме това,че примерно докато го правиме си мисля,че той мисли за нея,това ме измъчва.
Но и не мога да го питам диектно,просто не мога,не ме притеснява да ми се развика,нека да го направи ако мисли че така ще се защити,но нали важното е,че съм му казала какво мисля аз,но тогава всеки път вече ако той погледне някоя или я заговори и ще си мисли,че аз си мисля нещо за неговите чувства и ще си загубим доверието така,а точно това ми е коз  в момента,че ми има доверие и знае,че аз няма да му правя проблем.Но се имачвам аз,но съм склонна да си се измъчвам докато наистина нямам доказателства.
Благодаря ви за всяко едно мнение,ще пиша когато има развръзка по тази тема,трябва пак да се срещнем с тях,за да мога да го наблюдавам отстрани и да го изучавам по обстойно,за да имам какво да казвам все пак(то не,че е малко това което се е насъбрало до сега де).
ivafara,благодаря ти за разбирането и,да мисля,че той е човека,и да ще се боря до край за него.Но искренно се надявам,че ме разбирате,че не мога да говоря открито с него за това,не знам дали сам успяла да обясня разбираемо защо до сега,но не мога,ще търся по друг начин да покажа какво чувствам,но не и директно да казвам,че го ревнувам от това момиче.Точно като твоята приятелка сме,обичаме се,и двамата се борим.И не си мислете,че до сега никога не сме си споделяли кой какво чувства,имало е и такива моменти в които не сме,но и такива в които сме били до болка искренни и сме плакали заедно за нас,за нашите чувства.И точно за това,защото знам какво сме си обещавали и какво сме си говорили не мога да го направя и не мога да си причиня това да се съмнява той в мен постоянно,просто това ще убие връзката ни и всичко което сме постигнали до сега в нея.

# 41
  • София
  • Мнения: 161
Не не ме притеснява,че той ще ми изневери,а това,че ще вложи чувства.Говори ли сме за изневярата и аз съм му казвала,че ще простя стига да е било безразсъдно и само веднъж и не са се влагали чувства в това,просто съм такъв човек


Без да ми се сърдиш за това, което ще кажа, но от това изречение ми се струваш страшно наивна, да не кажа направо глупава. Може аз да съм в грешка, но за мен да дадеш от самото начало на някой картбланш да ти изневерява и да го увериш, че ще му простиш си е меко казано без извинение идиотско. Извинявай, но как очакваш да те уважава пред хора и изобщо и да се съобразява с теб и да не флиртува открито с други момичета при положение, че ти сама си му казала, че едва ли не каквото и да направи ти ще му простиш? Единственото нещо, което ще постигнеш с мълчание е да се измъчваш, но все пак ти си знаеш най-добре. Въпреки това помисли добре - всичко дето сте си говорили за доверие, уважение и едва ли не мълчание пред другия не е ли просто удобен параван за него да си прави каквото си иска, а ти да си страдаш? И се замисли какво печелиш от мълчанието - все пак преди всичко човек трябва да обича себе си и да мисли за собственото си душевно спокойствие и комфорт. Никой мъж - дори и уж единственият не заслужава да страдаш и да се тормозиш заради него! Отново успех и дано намериш правилния път първо към себе си!   bouquet

# 42
  • Мнения: 107
Не не ме притеснява,че той ще ми изневери,а това,че ще вложи чувства.Говори ли сме за изневярата и аз съм му казвала,че ще простя стига да е било безразсъдно и само веднъж и не са се влагали чувства в това,просто съм такъв човек


Без да ми се сърдиш за това, което ще кажа, но от това изречение ми се струваш страшно наивна, да не кажа направо глупава. Може аз да съм в грешка, но за мен да дадеш от самото начало на някой картбланш да ти изневерява и да го увериш, че ще му простиш си е меко казано без извинение идиотско. Извинявай, но как очакваш да те уважава пред хора и изобщо и да се съобразява с теб и да не флиртува открито с други момичета при положение, че ти сама си му казала, че едва ли не каквото и да направи ти ще му простиш? Единственото нещо, което ще постигнеш с мълчание е да се измъчваш, но все пак ти си знаеш най-добре. Въпреки това помисли добре - всичко дето сте си говорили за доверие, уважение и едва ли не мълчание пред другия не е ли просто удобен параван за него да си прави каквото си иска, а ти да си страдаш? И се замисли какво печелиш от мълчанието - все пак преди всичко човек трябва да обича себе си и да мисли за собственото си душевно спокойствие и комфорт. Никой мъж - дори и уж единственият не заслужава да страдаш и да се тормозиш заради него! Отново успех и дано намериш правилния път първо към себе си!   bouquet
Абсолютно права. Момичето май не ме е разбрало. Или не му изнася. Нека се "бори с вятърните мелници"(за люовта си). Който се смее последен...

# 43
  • Мнения: 7

Иначе не мога да го питам директно,както споменах вече съм убедена,че ще ме посрещне със закачлива усмивка и няма да ме приеме насериозно,просто го познавам,а и той не ме е виждал до сега като ревнива,не съм му го показвала никога и по никакв повод,а и не съм го ревнувала до сега,не ми е давал повод,но както казах,сега го чувствам различно.
И не можем да спрем да излизаме с тях просто ей така,от скоро излизаме заедно и сме приятели с тях,а и той казва,че много му допадат като хора.

Закачливата усмивка си е едно на ръка,смятам,че трябва да подходиш прямо към него и да поговориш за ситуацията в която се намирате.Друго...ако никога не си проявявала и нотка на ревност,също може да е фактор,който да го провокира,че не ти пука за него,да ходи където си ще,да прави каквото си ще...Не пренебрегвай факта,че всеки иска да се усеща важен и желан в очите на партньора си.Ако ТЯ е внимателна, изслушва го,държи се наивно и мило,то може така да го предизвиква да се търкаля през глава,за да е на нейните услуги.Бъди наблюдателна много и не само той как се държи ,а и тя...въпреки,че теб те касае той  каква позиция заема.В крайна сметка без откровен разговор няма да се оправят нещата,трябва да си кажеш думата и ти иначе никога няма да те вземе насериозно...

# 44
  • София
  • Мнения: 399
Но от друга страна знам,че той не е такъв човек и няма да предприеме каквото и да е с нея,не и преди да сме се разделили и не и преди тя да е сама.


Това значи, че в момента, в който тя остане сама, той би предприел нещо и би се разделил с теб. За какво ти е такъв човек? Мислиш ли, че тя ще ходи вечно с гаджето си? По- малко ли ще те боли, ако той те зареже, отколкото ти да прекъснеш тази изчерпана връзка? Съжалявам, но той наистина е хлътнал, поне така звучи това, което описваш. Все още е с теб, само защото не може да бъде с нея. Унизително е да продължаваш.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт