Въпроси за помпата на Авент

  • 1 241
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз стерилизилам почти всеки ден, ползвам я пак така, но проблеми не съм имала. Влиза кърма под силикона, но вакуум си има. Само дето ме ядосва мъничко, че отива кърма на вятъра  Rolling Eyes. Без накрайника прави по-хубав вакуум, но пък ми се струва, че с него тече по-добре, явно стимулира по-добре. Ако на онова малко бяло нещо викате клапа - да, слага се отдолу, иначе няма вакуум. Ползвам го 3 месеца, никакъв проблем.

# 16
  • у дома
  • Мнения: 708
мъничкото беличкото трябва да е с гладичкото надолу към шишето и с резбата нагоре към помпата и добе трябва да се подпъхне - иначе не прави вакуум.
Не е от кърмата, че влиза под силиконовия накрайник проблемът.
Пробвай да я сглобиш пак докато стане - имах същия проблем в началото.

ползвам помпата ежедневно по няколко пъти вече 8ми месец - нищо не съм подменяла.
стерилизирам след всяко ползване в стерилизатор на авент - без проблем.

извинявам се за лошата пунктуация - бебката не мирясва, та я държа.

# 17
  • Мнения: 3 550
И при моята помпа влизането на кърма под накрайника не пречи на вакуума. Имах проблеми в началото и от офиса ми казаха, че работи по-добре, когато силиконовия накрайник е намокрен и още по.добре, ако и клапата е мокра.
Не изварявам много често, още е читава.

# 18
  • Мнения: 827
мъничкото беличкото трябва да е с гладичкото надолу към шишето и с резбата нагоре към помпата и добе трябва да се подпъхне - иначе не прави вакуум.
Не е от кърмата, че влиза под силиконовия накрайник проблемът.
Пробвай да я сглобиш пак докато стане - имах същия проблем в началото.
Алсолютно е така.Докато свикнеш е.Аз моята я ползвам с все същата клапа 7ми месец.

# 19
  • Мнения: 772
аз така и не успях да я ползвам с накрайника - не знам дали заради капчиците или по друга причина; клапата ми се обръща понякога, когато започва да тече по-обилно, но не се е напукала още дори първата; много я ползвах - след всяко кърмене се доизцеждах до преди захранването (6 м.), тогва я стерилизирах всеки ден веднъж в МВ, миех след всяко изцеждане, разбира се; сега се цедя по веднъж през ден горе - долу;

# 20
  • София
  • Мнения: 529
Много благодаря на всички за отговорите.
Съпруга ми ходи до Авент и взе нов накрайник - сега вече и при мен не правят проблем на вакуума капчиците под него. Взе и нови клапи - но са му дали  само 2. Дано да не се развалят толкова бързо, че ще ходим всеки месец:-)

За стерилизирането - сега стерилизирам в микровълнова след всяко ползване, а изцеденото съхранявам във фризера. В началото на пътя с кърменето сме и понеже незнам колко време ще имам достатъчно кърма си правим запаси.

# 21
  • Мнения: 1 214
Аз съсипах и трите мънички бели гумички,докато разбера какъв е проблема.Сглобявах помпата гореща-ТАКА СЕ РАЗВАЛЯТ ГУМИЧКИТЕ!За мой късмет моя позната ми даде нейните 3 понеже счупила точно тази част на помпата,за която няма резервна част.Така,че сглобявайте помпата изстинала или правете студена стерилизация.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 825
При ен влизат също капчици под силиконовия накрайник, но това не пречи на вакума. Все още съм с първата клапа и няма проблеми. Стерилизирам помпатта преди всяка употреба в стерилизатора на Авент за микровълнова.До третия месец я ползвах непрекъснато - след всяко кърмене...Сега вече доста рядко...

# 23
  • Мнения: 7 640
Съпруга ми ходи до Авент и взе нов накрайник 
имаш предвид представителството ли? Къде се намира и там по-евтино ли е?

# 24
  • Мнения: 1 341
Аз ползвах една помпа 1 година и един месец, докато не я сложих да я стерилизирам в микровълновата без вода.... Никакъв проблем не съм имала с вакума. Общо взето трябва всички възможни гумички да са много добре прилепнали към пластмасовата част, а малкото беличкото да е с гладкото надолу. Новата ми помпа ми прави проблем точно това малко бяло "габарче" - много често изкача.
Представителството на АВЕНТ е като тръгнеш от Лъвов мост посока Централна  гара   втората пряка от лявата страна (дали не беше първата). Фирмата се намира в някаква къща от дясната страна. Ако някой е ходил да ме поправи ако греша. Пиша по спомени.

# 25
  • Мнения: 180
Съпруга ми ходи до Авент и взе нов накрайник 
имаш предвид представителството ли? Къде се намира и там по-евтино ли е?
Намира се на ул. Листопад (успоредна на бул Сливница в частта между Мария Луиза и Хр. Ботев, ако пътуваш по посока излизане от София - то е от дясната страна на Сливница). Не знам, дали е по-евтино, ходих да ми сменят клапичката, когато помпате беше още в гаранция, и ма просто абсолютно всичко на Авент

# 26
  • Мнения: 4 242
И при мен тапичката се обръща и то по няколко пъти на цедене. Направо издивявам, защото трябва да разглобя почти всичко за да я наместя отново за работа #2gunfire Смених я с чисто нова, не е в това проблема Naughty

# 27
  • Мнения: 1 214
И при мен тапичката се обръща и то по няколко пъти на цедене. Направо издивявам, защото трябва да разглобя почти всичко за да я наместя отново за работа #2gunfire Смених я с чисто нова, не е в това проблема Naughty

Аз малко по-горе писах защо се получава така!Не трябва да се сглобява гореща помпата!

# 28
  • Мнения: 4 242
Никога не съм я сглобявала гореща! Thinking

# 29
Ха-ха-ха! С това мъничкото беличкото наобратно си помислих, че съм се набутала за нещо ненужно Laughing
Нарекох помпата тъпа измишльотина и докторката започна да ми показва как да цедя ръчно! Малеееее! Следкато си видях всичките роднини, ревейки прочетох книжката и видях, че от недоглеждане боли. Сега вече 5 ден се цедя с нея и не ме боли. Как ще е нататък.... нямам идея

Общи условия

Активация на акаунт