Момичета и момчета, молим за подкрепа!

  • 63 342
  • 1 416
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 585
По тая "логика", щом ще отидат до магазина да си купят цигари, бира, като поискат и трева ще намерят - да заредим лавките, а?
Sladkish4e,както се казва,взе ми думата от устата  Simple Smile. Добре,да предположим,че в лафките се забранят тези храни.
Какво да предполагаме, те са забранени от 01.01 т.г. Темата и петицията са да се спази тази забрана. Ако правилно съм разбрал.

# 211
  • Мнения: 17
По тая "логика", щом ще отидат до магазина да си купят цигари, бира, като поискат и трева ще намерят - да заредим лавките, а?
Sladkish4e,както се казва,взе ми думата от устата  Simple Smile. Добре,да предположим,че в лафките се забранят тези храни.
Какво да предполагаме, те са забранени от 01.01 т.г. Темата и петицията са да се спази тази забрана. Ако правилно съм разбрал.

Ок,законите са за това,че да се спазват,но в България май е масово явление да не се спазват и то най-вече от тези,които са ги създали. А нали уж в магазините цигари и алкохол не трябва да се продават на лица под 18 год?А трева все още не съм чула и видяла да се продава в магазините.

# 212
  • Мнения: 2 176
Нима има контрол на качеството на сиренето,млякото,кашкавала,колбасите,дори плодовете и зеленчуците дето са пълни с нитрати и незнам какво още.
Това го каза и мъж ми като му показах петицията и е вярно. Simple Smile
Но ние все пак сме върастни, търсим различни храни в различните магазини, отсяваме и избираме по-малкото зло. Не че това е утешение, защото всички сме ощетени от безхаберието на управниците.

Но децата са най-ощетени - те нямат избор! В училище се предлага асортимент, който ние няма как да контролираме и да отсеем. Освен да не им даваме пари... Това справедливо ли е според теб и кое е най-правилното решение?

# 213
  • Мнения: 4 585
Естествено, и нова не се спазва. Всяка сутрин виждам да се продават на ученици цигари, и то разфасовани, на бройка ина по-висока цена.
Колко станаха нарушенията?
1 На непълнолетни.
2 Касова бележка.
3 На по-висока цена.
4 Разфасовани.

# 214
  • Мнения: 1 380
Според мен е до възпитание дали ще яде детето ти чипс, вафла, суха паста, "зайо байо" и т.н....
Аз като вляза в магазин и не слагам в кошницата си такива неща.....
На детската площадка редовно баби, лели и майки предлагат на Калина да си вземе солета, или мини кроасан....но тя има казва:НЕ...
И съм забелязала, че бабите настояват неколкократно  да си вземе и тогава аз се намесвам с думите: не ядем такива неща..... Naughty Mr. Green
Последва учуден поглед от отсрещната страна и шушукане след мен... Tired
Даже има 2  майки в квартала, които не ме заговарят или си тръгват щом се появя на площадката, защото съм споделила, че на детето си месо, салами, полуфабрикати  и детска кухня не давам......
Това си е мое решение и на съпруга ми....това, че комшийки, роднини и познати, не го одобряват не ме засяга.....
Но навика се формира от ранна детска възраст....и ако сега с наслада гледаме как детето лакомо поглъща сухи пасти и солети, няма сила, което да го спре, като стане на 10-15 години да си купува същите неща.

# 215
  • Мнения: 17
Нима има контрол на качеството на сиренето,млякото,кашкавала,колбасите,дори плодовете и зеленчуците дето са пълни с нитрати и незнам какво още.
Това го каза и мъж ми като му показах петицията и е вярно. Simple Smile
Но ние все пак сме върастни, търсим различни храни в различните магазини, отсяваме и избираме по-малкото зло. Не че това е утешение, защото всички сме ощетени от безхаберието на управниците.

Но децата са най-ощетени - те нямат избор! В училище се предлага асортимент, който ние няма как да контролираме и да отсеем. Освен да не им даваме пари... Това справедливо ли е според теб и кое е най-правилното решение?


Разбира се,че не е справедливо и не мога да кажа кое е най-правилното решение. Но за мен не е справедливо и да лишавам детето си от тези неща и точно заради това съм на мнение,че всичко трябва да е в рамките на нормалното придружено с някакъв вид спорт. Никой не може да ме убеди,че едно дете ще предпочете купата с мюсли пред лъскавия шоколад. И да,много е важно домашното възпитание относно храненето и Сладкишчето го е обяснила много точно.

# 216
  • Мнения: 2 176
Разбира се,че не е справедливо и не мога да кажа кое е най-правилното решение. Но за мен не е справедливо и да лишавам детето си от тези неща и точно заради това съм на мнение,че всичко трябва да е в рамките на нормалното придружено с някакъв вид спорт. Никой не може да ме убеди,че едно дете ще предпочете купата с мюсли пред лъскавия шоколад. И да,много е важно домашното възпитание относно храненето и Сладкишчето го е обяснила много точно.

Касае се за право на избор. И не може да бъде натрапвано, както в момента се случва.
Като не искаш да лишаваш детето си, винаги може да му купиш каквото ти душа иска от магазина.  Peace

# 217
  • Мнения: 62
 Naughty И кой е 100% сигурен, че сготвеното в къщи е много полезно? Като не знаем продуктите купени от кварталния магазин или който и да е там.........., какво съдържание имат. Confused

# 218
  • Мнения: 1 896
Не мога да се съглася с позиции, които прехвърлят цялата отговорност върху семейството - един вид възпитавайте си ги вие, пък лавката да си продава каквото иска. WTF? Какъв смисъл има в това и за кого? Защо трябва родителите да се борят с нечий маркетинг и реклама, и накрая не стига че децата им ще са болни, ами и те трябва да се чувстват виновни, че не са победили в тая супер неравна битка.
Би имало поне малко смисъл, ако въпросното предлагане имаше все някаква полза за някой, извън производителите на чипс примерно. Но практически не е така. Всъщност дори производителите на чипс биха могли да произведат нещо по-ядливо и да не си загубят печалбата. А ползите за останалите страни са ясни и неоспорими. Не разбирам какъв човек може да е против.
Относно спазването на закона - смея да предположа, че въпросната наребда ще се спазва, стига да влезе в сила. Забраната на боклуците в лавките все още не е закон, просто се мотат с приемането й - огласиха го широко в медиите миналия ноември и явно смятат че са ни приспали за неопределено време с тази добра новина.
Виж за това какво има в салама и кашкавала проблемът е по-сложен. Което не значи, че саламът и кашкавалът са по-вредни от зръчното и чипса. Ако нищо не се предприеме сега, нито кашкавалът ще стане по-чист от примеси, нито в училищата ще спрат да продават боклук. Не разбирам защо има хора, които винаги ти обясняват, че усилията ти за някаква кауза нямат смисъл и няма да доведат до успех, дори когато вече се вижда, че довеждат до някакъв успех.  Ми не правете нищо да не се минете тогава, но няма нужда да обяснявате на тези, които са активни, че активността им няма смисъл, защото няма да направи света съвършен.

# 219
  • Мнения: 1 896
Но за мен не е справедливо и да лишавам детето си от тези неща и точно заради това съм на мнение,че всичко трябва да е в рамките на нормалното.

Именно в рамките на нормалното е да не се продават боклуци в лавката, така че не се тревожи, нормалността ще бъде защитена от посегателства  Grinning  Ако твоето нормално е детето ти всеки ден да яде вафла или чипс, слагай му в чантата от къщи - никой не те спира.

Naughty И кой е 100% сигурен, че сготвеното в къщи е много полезно? Като не знаем продуктите купени от кварталния магазин или който и да е там.........., какво съдържание имат. Confused

Да бе, точно така, давай му чипс най-добре тогава и няма да се чудиш, поне ще знаеш 100%, че е вредно.

# 220
  • Мнения: 6 029
Naughty И кой е 100% сигурен, че сготвеното в къщи е много полезно? Като не знаем продуктите купени от кварталния магазин или който и да е там.........., какво съдържание имат. Confused

Е глупости. Може да има нитрати в зеленчуците, но поне със сигурност няма 30 вида е-та и хидрогенирани мазнини.

П.П. На моите деца също позволявам някакви количества вредности, за да не се нахвърлят като невидяли, когато мен ме няма.

# 221
  • Мнения: 62
Никъде не съм писала, че ще му давам чипс не, че има на кой да го давам!  Simple Smile Имам в предвид, че е много трудно да ядеш наистина здравословна храна, защото проблема изобщо не е само в чипса и в училищните лавки!

# 222
  • Мнения: 1 380
Никъде не съм писала, че ще му давам чипс не, че има на кой да го давам!  Simple Smile Имам в предвид, че е много трудно да ядеш наистина здравословна храна, защото проблема изобщо не е само в чипса и в училищните лавки!
Така е....аз чипса така между другото го споменах....
Според мен изначало нещата опират до възпитанието в къщи....
То обществото си е гнило и има всякакви хора, не само тук, а в цял свят.....
Какво ще кажете на американците.....аз не ща да ги стигаме...... по затлъстяване и малоумност....напреднала нация били.....човек е това, което яде.....

# 223
  • София
  • Мнения: 5 192
Я да се концентрираме и с положителни мисли да изкараме следобеда... Нали сега ще решават нашия въпрос депутатите?

# 224
  • Мнения: 1 473
Не бих си позволила да обобщавам какви били американците или какви са българите, всеки да си гледа себе си. Обобщения от рода на чипса не е единственият проблем също ми се струват излишни.
Ясно е, че трябва да се започне от някъде. Защо не от лавките и асортимента на предлаганите в тях продукти, особено когато става въпроса за здравето на децата ни.

 Инициативата да се спре продажбата на продукти с вредни за здравето и живота на децата и подрастващите в училищните лавки намирам за много хубава и ви подкрепям абсолютно!
Много се надявам политиците да си свършат работата и да не остават днешната работа за утре, както се казва в приказката.
 

Общи условия

Активация на акаунт