Кротна ли се по-голямото ви дете, след като се появи второто?

  • 2 062
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 284
При моите деца разликата е по-голяма, но на близка моя приятелка децата са с 2 години разлика и без да те отчайвам, стана точно обратното. Баткото беше на 2г.3 месеца, когато се роди сестра му и въпреки всички усилия той да не се почувства "ощетен", той така трудно го преживя, че направо не беше същото дете. Дори започна да заеква.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 262
мой те са с доста голяма разлика 11 г . малката е сега на 2.5 а баткото на 13.5 , когато тя се роди сина ми  много ми помагаше в къщи и в грижите около нея , сега като по голяма когато и се караме в и е направила беля винаги търси защита от батко си . Той макар че вече е в пубертета още и обръща внимание и я защитава от нас .

# 17
  • Мнения: 3 268
Моят син се кротна преди 2 години.До тогава беше много луда глава.Разликата между него и дъщеря ми е 12 години появата на бебето не го промени особено.Просто порастна в един момент.

# 18
  • Мнения: 489
По скоро стана обратното. Прави повече бели за да привлича внимание.

# 19
  • Мнения: 49
За сега не!

# 20
  • Мнения: 8
Съвсем не!Дори започна да изисква повече внимание.

# 21
  • Мнения: 25 600
Една колежка ми каза, че по-голямата й дъщеря почнала да спи след като се е родила сестра й, като разликата им е 2 години точно. Чудя се дали има и други такива примери, като ми е пределно ясно, че всяко семейство е различно, децата също. Wink


Ако се надяваш малкото да приспи по-голямото - забрави. По-скоро голямото ще буди малкото.  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, всичко си е по старому. Peace

# 23
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми стана по-дива през деня, но сънят й остана непокътнат. Винаги е спала като заклана. Синът ми е от същата порода. Вилнеят, когато са будни, но, когато дойде време за лягане, просто откъртват на секундата и спят непробудно.
От раждането си и двамата са били сами в стая, на тъмно.

# 24
  • Мнения: 9 973
следя с интерес

# 25
  • Мнения: 6 713
Ако се надяваш малкото да приспи по-голямото - забрави. По-скоро голямото ще буди малкото.  Laughing

А, неееее! Нямам такива амбиции Laughing Laughing

baibibi, в една стая ли спят децата?

# 26
Моето голямо дете се кротна едва като стана на 6-7 години (междувременно вече имаше брат и сестра). Не зависи от раждането на второ дете, напротив - по-лошо става защото иска повече внимание да му се обръща и прави маймунщини, особено като остане някъде само докато си с малкото.
Сега чакам второто дете да стане 6-7 год., че и то да се кротне....
После третото

# 27
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
При мен разликата е 8 години , но и каката си беше добра от малка. Малката е бясна и за двете - тероризира цялата къща вече 4 години. Laughing

# 28
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
При мен разликата е 8 години , но и каката си беше добра от малка. Малката е бясна и за двете - тероризира цялата къща вече 4 години. Laughing

Същата работа, само че мъжка  Laughing
Претенции към големия нямам, даже обратното, грижи се за малкото торнадо и ме отменя.
Има какво да се желае, и то много, по отношение на малкия, ама...

# 29
  • Мнения: 558
Моите дечица са с разлика 2 години... На баткото хич не му е хубаво. Нощем ако кърмя малката става да ме търси... Денем, ако ме види, че я кърмя- реве ей така за спорта... голяма ревност, въпреки, че на практика през цялото време, докато е буден се занимавам с него. Иначе и се радва много сладко, макар и мечешката...

Общи условия

Активация на акаунт