ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 77 547
  • 1 515
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 1 255
Момичета имам един въпрос Rolling Eyes.Как може да се прехвърли профил на дете  което е регистрирано миналата година без да се знае имейла.Изчела съм почти всичко по въпроса  и мисля ,че е не възможно .Но ако някой има идея моля да ми отговори дори и на лични.Защото имам позната която има този проблем и ситуацията е доста объркана пък ми се иска да и помогна.
Благодаря   bouquet

Не може. Трябва да пишете в обратна връзка с ЕГН на детето, е-поща и телефон за връзка - необходима е ръчна намеса. Те ще Ви се обадят, ако има нужда.

# 916
  • Мнения: 1 255
Kakво стана с ремонтите и новите места  newsm78
Кога ще можем да видим тази страница ИСОДГ  Crossing Arms

Актуалната информация е публикувана в секция "Новини" на сайта.

# 917
  • Мнения: 1 255

Молим родителите, които не получават отговор от обратна връзка до 4 работни (!) дена да пишат отново като внимават адреса на е-поща да е валиден. По принцип успяваме да отговорим на всички до 3 работни дена.

Благодарим за разбирането!

# 918
  • Мнения: 1 255

Въпросната ОДЗ 69 Жар Птица, което се коментира, че за 2-ра яслена група приема от 33 е станал 6, сега познайте.


За 2-ра яслена група бройката е вече 11, но до края на месец май не се знае колко бройки ще са обявени... Rolling Eyes
Taзи Жар птица е с най-често променящите се бройки. Гледам и за набор 2006 пак са се променили. Незнам докога ще си правят актуализациите.


А на мен тя ми беше надежадата. Най-много дечица щяха да приемат там, от всички градини в района и близките му райони. И затова ни беше 1-во желание. А сега какво излиза?
Ей как се ядосах значи  ooooh!

Очакваме до края на седмицата да бъдат увеличени свободните места в много градини. Очакваното уплътняване на групите през септември ще бъде извършено предварително, за да бъдат приети колкото се може повече деца още сега.

# 919
  • Мнения: 1 255
Много се изписа за това до колко са справедливи критериите, но: Помислете върху следния случай: Детето е с неизвестен родител - получава 3 т. - окей, но ако не се вмести в 40% отива на общата опашка и тотално губи шансове за прием защото събира мах 7 т с включени в тях 3 за първо желание/т.к. бащата е неизвестен системата отчита че само майката работи и дава само 1 т./ т.е. излиза едва ли не че другият родител , който е неизвестен може да гледа детето и затова то получава 1 т по малко. Освен това системата не дава и 0,1т по ДК 2 - и двамата родители работят - пак защото родителят е неизвестен и системата няма как да го отчете като работещ. Това е лишено от всякаква логика моля ви ИСОДГ - помислете над този казус - моя приятелка сама гледа детето си и се сблъска с тази несправедливост.

Ние не можем да променяме правилата. Обърнете се с молба към Дирекция "Образование". Те могат да дават допълнителни точки в изключителни случаи под контрола на Работната група.

# 920
  • Мнения: 1 255
И мисленето по въпроса за УВЕЛИЧАВАНЕ на приема, явно не взема правилната посока.
Само в тази градина намалението е:
за набор 2007 -     33-11 = 22
за набор 2008-      24- 6 = 18
              или с други думи 40 деца по-малко!!!!


Хайде сега да излезе някой и да обясни ЩО ТАКА!!!

Обяснявали сме го много пъти. Дължи се на поне два фактора: а) старият регламент допускаше прием на деца при навършване на определена възраст - независимо от набора; б) има записани деца като "специални случаи" - поради несъвършенства на стария регламент.

Очакваме към края на седмицата да се увеличат свободните места в много детски градини поради предварително уплътняване на групите.

# 921
  • Мнения: 4 017
Уважаеми екип на ИОСДГ, по мое лично мнение, ще ни направите лоша услуга с тази индикативен шанс за прием. Мисля, че всеки що годе грамотен човек може да си прецени къде шансовете са му по-големи, но ако тръгнете да насочвате всички, наистина ще настане голям хаос и подскачане от опашка на опашка.
Аз лично съм против това.

# 922
  • Мнения: 1 255
Въпрос към екипа: Какво стана с допълнителните критерии? Защо не са включени още в точките в списъците? В профила имаме 10,3 т, а в списъка за яслата 10 (кандидатстваме само за една ясла и тя е избрала тези ДК). И какво значи 10+ т.?

Допълнителните точки ще се появят при разделянето на опашките на социални и общи в началото на май. "10+" означава повече от 10 точки.

# 923
  • Мнения: 1 255
момичета, самоцитирам се за пореден път - моля, кажете ако вече е ясно кога и как ще става за мамите с равен брой точки или ако още не е ясно - кога евентуално да очаквам информация  Confused
Нали последно от ИСОДГ писаха, че в началото на май ще пуснат анкета и варианта спечелил 50+1 гласа ще е. Двата варианта са обратен брояч и случайни числа генерирани от самата система (разбирай лотария).

Да. И при двата варианта, входящият номер ще е случайно число на практика. Има подробни обяснения за това в документите на Работната група.

# 924
  • Мнения: 1 255
Към кой трябва да се обърна,ако знам,че някое дете е с неправомернно попълнени критерии?Защото вече ми писна от тарикати.Значи ние ще си висим по опашките с по 8,7 точки а други ще оглавяват с 10+ точки,че и ще се хвалет,че имат връзки. #2gunfire

Ще има начин да изпращате оплаквания към Дирекция "Образование" и Работната група.

# 925
  • Мнения: 1 255
Здравейте, в Триадица всичките ОДЗ-та са като 2ро, местата са заети предварително, а в градините където мин година групите са биле по 25деца, сега неясно защо са по 20 или 22. Вече писах на Фандъкова, кой и как контролира директорките, но отговор за сега нямам. Самата тя каза на протеста да пишем до нея и ще се разгледат всички сигнали, да видим newsm78. Ето ви един много странен случай-129 ЦДГ Триадица- първи в списъка за 2006 са 2 близна4ета, същите деца са и в списъка за 2005-сега текуща първа група, дори едното е прието. Как става така 4е с 1 ЕГН се кандидатства в 2 набора не е ясно-а системата била прозрачна и работела  newsm78 
Приятна събота и неделя на всички. Simple Smile

Не би трябвало да става. Къде намирате тези близначета, защото ние не можем да ги открием? Пишете на лична поща.

# 926
  • Мнения: 1 255
nivina, мерси за подсказката, че сайтът се отваря с Firefox    bouquet

За доп. критерии - питала съм през обратната връзка защо за някои градини ДК вече се отразяват поне в личните профили на децата, а за други - не. Казаха, че имало доста неточности в подадената от градините информация и ще съгласуват пак с градините, като всичко ще се обновява на сайта, съответно в личните профили на децата. В началото на май ДК вече ще се отразяват и в списъците с чакащи за всяка градина.

Данните са проверени. Градините имат различен избор на допълнителни критерии, следователно за някои ще виждате подточки, за други не. Няма грешка.

# 927
  • Мнения: 1 255
искам да попитам как 1 дете в различни градини има еднакъв брой точки 8?  аз лично немога да си го обесня?става въпрос 4е във всички одз къде кандидатства в люлин е със 8 точки


Така и така го разследваш това дете, виж и списъците на другите близки райони- Илинден,Възраждане и ако и там не го намериш с повече от 8 точки, пиши директно на ИОСДГ, че имаш съмнение за нередност, от която ти да кажем би могла да си пряко засегната.
А за отговора от ИОСДГ можеш да ни информираш и тук публично  Simple Smile

Разбира се, че може. Ние можем да засечем известно количество нередности, но главната проверка се извършва при представяне на документите за записване от директора.

За съжаление от ЕСГРАОН няма да ни съдействат.

# 928
  • Мнения: 4 017
Екип на ИОСДГ: Ще поощрявате ли практика на подаване на сигнали при СЪМНЕНИЕ за нередности? (дори сигналите ни да не се потвърдят). Все си мисля, че от това непрекъснато ровене по списъците, за което модераторът често ни мъмри, може да доведе до нещо полезно.

# 929
  • Мнения: 1 255
Мисля, че е напълно възможно, защото ако на първо е с 9 или 10 т. също може да не бъде прието, заради квотата от 40% за деца с предимство. Така то ще разчита на прием в следващото си желание. Това ми е на мен логиката, но може и да съм в грешка  Thinking

Ами принципно е възможно, но нали и по второ и трето желание също има квота, така че ако не ни приемат по първо шанс почти няма, въпреки че за тези с над 10 т. е възможно и така да се получи но ще е по скоро по изключение

По принцип в яслените групи е възможно да не бъдат приети всички деца със социални точки - има твърде малко свободни места. В градинските групи би трябвало всички деца със социални точки да бъдат приети - на едно или друго място.

Общи условия

Активация на акаунт