БОЛНА ЛИ Е БРЕМЕННАТА ЖЕНА?

  • 7 987
  • 155
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 607
Не е болна.......

Успешен финал и безпроблемно раждане!

# 46
  • Мнения: 2 641
в някои случаи е болна. детето е като тумор и не всяка майка има поносимост към него. има жени с зверско гадене и повръщане, т.е. болестно състояние, да не говорим за други проблеми. затова има и клиники по патологична бременност. не случайно при установяване на бременност се използват  и туморни маркери. но с раждането проблемите отшумяват и се забравя  Peace

# 47
  • Мнения: 61
    Разбира се че не е болна бременната жена.Тя е благословна да дарява новия живот.Всяка бременност е уникална за себе си.И аз съм от лежащите по болници,набучена с абокати,набодена от инжекции и изпълнена с притеснения.Има  моменти,в които се чувствам не болна,а обездвижена,защото съм разчитала и  на чужда помощ Sad
    Вярвам ,че когато гушна моята принцеса никога повече няма да се сетя за тези мъки  baby  На всички мами,които минават по трънливия път пожелавам много късмет и силна воля   bouquet

# 48
  • Мнения: 876
През цялата си бременност и за момент не съм изпитала какъвто и да е дискомфорт, свързан с нея! Бях се наслушала на какво ли не и очаквах един деветмесечен ужас. Всъщност, прекрачвам прага на болницата единствено за контролните прегледи и рутинните изследвания. Единствено порасналият корем и ритниците, които получавам отвътре, ми напомнят, че съм бременна Laughing. Казвам това, за да успокоя бъдещите бременни, че бременността може да бъде и такава!

# 49
  • София
  • Мнения: 5 079
И двете ми бремености не бяха от най - леките. Вярно, че с втората работих и търчах докрая, но пак имах всички от стандартните неразположения.
Бременната жена в никакъв случай не е болна, но е в доста "деликатно" състояние, а това че всичките "екстри", които съпровождат една бременност са определени за "нормални" ми прилича на максима, утвърдена от ... лекар - мъж. #2gunfire

# 50
  • София
  • Мнения: 1 185
Смея да се похваля с лека бременност, по време на която не разбрах какво е сутрешно гадене! Е, имах контракции от 7 месец, леки отоци и малко киселини накрая, но не беше тежко! Зъбите ми се поразвалиха, но нали още един организъм расте и си иска своето! Не мисля, че бременната жена е болна!

# 51
  • Мнения: 1 558
Категорично не е болна Peace
Пожелавам ти леко раждане и ще видиш,че всичко си е заслужавало Hug

# 52
  • Мнения: 718
Не е болна. Леката бременност като моята е един от най-хубавите периоди Peace За проблемната бременност сигурно това не важи, но мисълта за крайния резултат е достатъчно мотивираща!
Според мен бременната жена трябва да запази доколкото може предишния си начин на живот (без вредните неща естествено) Peace Чак сега си давам сметка, че бях ужасно нетърпелива да родя, но всъщност очакването е едно от най-приятните вълнения Heart Eyes
Леко раждане и здраво бебче!

# 53
  • Мнения: 5 026
С първата бременност нямах никакви проблеми.Сега съм както го описваш -отлепване,лежане,миналата седмица в болница с контракции, ......какво ли още не.Ще мине Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 372
Според мен бременната жена не е болна, но е твърде вероятно да не съм обективна тъй като имах лека и безпроблемна бременност.

# 55
  • Мнения: 2 011
Наричай я както искаш бременната жена,важното е накрая да гушнеш едно здраво,сладко бебче.   bouquet Факт е,че някои бременни се приемат като болни и държат другите да се отнасят с тях,като с такива.

# 56
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... Като се замисля, нероденото бебе на 100 % отговаря на всички определения за "паразит". То паразитира в тялото ти... е няма как това да е нормално.

# 57
  • Мнения: 3 483
КатяАБВ, аз това имам предвид като казвам "болна". Не че боледува в истинския смисъл на думата, но тялото се напряга до максимум... Колко мами досега споделиха за болки, неразположения, разваляне на зъби и т.н. Пълнеене - отслабване, вариации в кръвното налягане, това имам предвид под болест.  (оставям радостта и сълзите на щастие настрани, това е нормално)
Просто някои жени (като мен) не усещат това "боледуване". Открай време се казва трудна и бременна - бреме - товар....
Адреналинът при раждането също, кръвозагубата. И всичко това край няма.

Но пожелавам на всички нас да "боледуваме" от тази сладка "болест" Laughing Laughing Laughing

# 58
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Болна е. От бебе.

# 59

Общи условия

Активация на акаунт