Деца с увреден слух-7

  • 39 132
  • 369
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 660
За ВМИ няма как да отидем вече,понеже и дадохме направлението от педиатърката.И в крайна сметка дори и да имаш направление за хоспитализация и за каквото там трябва се плаща 75 лева за аудиограмата така ли в ИСУЛ,че не ми стана ясно,тоест аудиото се заплаща ,понеже не го поемат от здравната каса. Thinking

# 76
  • Мнения: 8
При проведени изследвания и заключение за Ки операция веднага ли се определя датата на операцията

# 77
  • в моя свят
  • Мнения: 849
За ВМИ няма как да отидем вече,понеже и дадохме направлението от педиатърката.И в крайна сметка дори и да имаш направление за хоспитализация и за каквото там трябва се плаща 75 лева за аудиограмата така ли в ИСУЛ,че не ми стана ясно,тоест аудиото се заплаща ,понеже не го поемат от здравната каса. Thinking
Може би аз не съм се изразила равилно.При обикновено направление за специалист УНГ безплатен е само прегледа т.е. консулта.Аудиограмата и другите необходими в случая изследвания не се поемат от ЗК и съответно се заплащат от родителя.Но ако сте с направление за хоспитализация тогава всички изследвания трябва да са безплатни.
Надявам се и други майки да се включат с информация.

# 78
  • Мнения: 2 543
анаморф, нямам представа за какво са тези 75 лв. В ИСУЛ никога за нищо не сме плащали. Много съм озадачена. А защо ще правите изследване на детето?

Момичета, знам, че не сте съгласни, но изследването, което правят в Токуда на новородените бебета, а и това, за което пише в линка за ВМА (поне предполагам, че и за там важи) е отоакустични емисии. Това не е точно изследване, а само насочващо. Ако вече имам съмнение, че нещо със слуха на детето ми не е наред, бих поискала по-подробно и сигурно изследване. Така или иначе, ако има нещо, ще изпратят детето на BERA. ОАЕ е удобно, защото се прави за кратко време, и за масовото изследване в родилния дом, е преценено, че дава достатъчно информация. Но така или иначе, при някакво отклонение, детето се насочва към специалист. Боби, моля те, поправи ме, ако греша за това нещо.

amador, не, не се определя веднага, а се обаждат допълнително, когато си направят график от болницата. Ние чакахме около 8 месеца, но това беше преди години. Мисля, че сега далеч не е така.


P.S. Сега прочетох написаното от ме4та22 - ние бяхме с талон за хоспитализация също. Обадете се и попитайте дали това им трябва и кажете, че ще вземете от лекарката. Ще се разберете нещо.

# 79
  • Мнения: 176
   Здравейте на всички!
terina,идеята ти е страхотна!И аз бих искала да споделяме повече за развитието на нашите деца,за рехаб.вкъщи,за първите думички...Знаеш,че и ние сме още в началото,но все пак имаме вече няколко смислени думички.Мая отскоро непрекъснато си бърбори по нещо на някакъв бебешки език,опитва се да повтаря думички,но малко от тях са правилни.Имам усещане,че в повечето случаи като и говоря нещо изобщо не ме разбира,само стои и ме гледа учудено.Дано се включат  и други майки с повече опит и да споделят как е било при тях в началото,че на мен все ми се струва,че е малко това,което сме постигнали до момента.
  анаморф,и ние в началото с направление за УНГ отидохме в ИСУЛ,само за преглед.След това си направихме изслед.за кръв и урина
(педиат.ни ги пусна),даде ни и направление за хоспитализация и така вече направихме изслед.за слуха,но нищо не сме плащали също,чудно ми е и на мен за какво точно искат да си платите newsm78.Ако пък решите въвВМА да правите изследването,там при определяне на дата за него,ще ви кажат да си вземете и направление за скенер,т.к. там и двете неща ги правят заедно с една упойка,а не както на нас ни казаха,че ще направят скенер след почти 3 месеца от изследването,а операция след още 4мес.
  amador,Ieppe ти е отоворила за ИСУЛ,там наистина се чака.Аз 2 седмици след ИСУЛ,повторих изследванията на Мая във ВМА,включително и скенер и веднага ми казаха примерна дата за операция,която ми я подтвърдиха след една седмица.За информация на 14април мин.година правихме изсл.,а на 14май я оперираха(можеше и по-рано,но бяха дълги празници,а и бяхме малко хремави).   Септември се обадиха от ИСУЛ да я оперират-без коментар!Всеки има право на личен избор,аз споделих нашия случай.
Ние утре ще правим поредната аудиогр.и настройка,ще гледам по-честичко да пиша как вървят нещата при нас,че Мая напоследък в яслата слуша и повтаря всичко,а в нас се инати и не иска нищо да прави
 

# 80
  • Мнения: 660
Момичета здравейте отново   bouquet Благодаря Ви за бързото включване.
Ieppe и аз останах изключително изумена,след като тя (Спиридонова)ми каза,че трябва да си вземем направление за хоспитал и кръвни и урина изследв. за  юни  и да ми дадете документите,ще платите на касата долу и 75 лева Thinking
Надявам се това да не е начин за изнудване за пари от хората,които са притеснени за децата си и те да те правят на "луд".Не съм им за парите,но така жалко да го правят при положение,че самата ни педиатърка ни праща за тази аудиограма,понеже детето изобщо не говори и да видим дали пък няма проблеми със слуха.
На всичкото отгоре,когато вчера,като отидохме при Спиридонова,тя не ни прие в кабинета си,а само излезе и ни взе направлението за преглед,изобщо не го погледна детето а само ни съобщи какво да носим и кога и къде да платим разбира се Rolling Eyes Naughty
Може би има начин да проверя как точно стои въпроса и дали всичко е в рамките на нормалното,може пък вече да се заплаща всичко,независимо имаш или нямаш направления за хоспитализация и там каквото е нужно newsm78
Мечта,благодаря много и на теб за отговора...   bouquet

# 81
  • Мнения: 554
Много странно е това с плащането .....
И ние щяхме да си правим там ахдиограма, но за пари нищо не са казвали.

едиственото обяснение е да е нещо ново.....

Според мен, попитай ги още веднъж за какво точно плащаш, да ти обяснят по-добре. Проблем според мен е , че е много натоварено за прегледи при Спиридонова. Тя има доста пациенти и затова бърза.
А срещнахте ли се с Попова. Тя е доста по-подробна. Поне с такова впечатление останах

# 82
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
        Здравейте!
        Ние също нищо никъде не сме плащали. Анаморф, ти пита ли я за какво точно ти искат тези пари?

        Ние с Венци в къщи работим вече само по книжки, всички досегашни са научени, доскучали, и всеки ден иска нова. Разглеждаме, обсъждаме, съпреживяваме. Говоря в мн.ч., защото и аз вземам участие, със съответната физиономия, интонация. Прави ми впечатление, че е много милозлив, само някой да си е ударил краче, ръчичка, започва да му трепери брадичката и да му се насълзяват очите. Веднъж едно таралежче беше заспало в горския автобус, че много тичало и играло, той си мисли, че го боли коремче! Иначе, ако се скрие някоя книжка за месец-два, като я извадим наново, той я преоткрива, защото винаги има (нова) думичка за нещо, на което досега не е обръщал внимание.
        А докато стигнем дотук, минахме през дървените пъзели за вгнездяване, низане на мъниста, моделиране с гланцово блокче. С голямо удоволствие играеше с брошурите от "Била" или "Фантастико", първо беше "Какво виждаме тука?", следва изброяване на познатите неща, а после "Какво си купила баба от магазина?" и т.н. Може да се изрежат около двайсетина картинки, и да се играе на магазин, примерно, детето е продавач, нареждаш ги пред него, а ти от другата страна на масата, питаш: "Имате ли краставичка? А сиренце?", то ти ги дава. Или пък за разходка, го питаш кои чорапки избира, сините или жълтите. При нас готвенето заедно е задължително, той е качен на столче до мен, даже вече, когато го питаме какво слагаме в баничката или салатата, ги изброява по памет. Не, че само това готвим, де Mr. Green. Сигурно пропускам нещо, но дано и с това съм била полезна, приятна разходка!

# 83
  • Мнения: 47
Здравейте,
Отдавна не съм се включвала,но и аз искам да споделя ,че ние също при изследването в ИСУЛ платихме 75 лв.Във ВМА не сме плащали нищо,само взех от личн. му докторка направление за невролог,а той ми даде за скенера,освен направлението за хоспитализация.
Присъединявам се към Terinа и останалите момичета,че ние ,родителите на скоро имплантираните деца сме в началото на трудния път,които трябва да извървим с децата си.
Ако имате желание,споделяйте как се развиват децата ,какви упражнения правите вкъщи!Напредъкът на вашите деца ще ни стимулира!
За Владко мога да кажа,че засега няма  осезателен напредък.Преди известно време се появиха няколко нови думички,които чух по веднъж-дай,да,не,добре.
Приятна вечер!

# 84
  • Мнения: 179
Мн странно, вчера писах, а днес не си виждам писанието...Както и да е. Въпросните 75 лв се плащат на каста на ИСУЛ за избор на екип лекари, тоест кой да прави изследването. Ако някой е обърнал внимание при постъпването попълвате една декларация във връзка със заплащането на лечението (престой в болницата, избор на екип, скъпоструващи медикаменти)..та по тази линия са парите. Самото изследване е безплатно за пациента(покрива се от касата по пътека).

# 85
  • Мнения: 660
Ok,съгласна съм щом е за екип за лекари,но как си обясняваме факта,че едни са платили а други не,не е ли еднакво за всички пациенти Naughty

# 86
  • Мнения: 2 543
Е, това пък вече е върхът!  ooooh! И от кои екипи можеш да избираш??? Ще падна просто вече!

# 87
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Това явно наистина е ново.И много глупаво според мен.Това да не е операция,че да избираш екип? newsm78  Имаш съмнение,че детето ти не чува и отиваш за изследвания.....защо ти е екип.
анаморф защо не пробваш да кажеш,че не държиш да избираш екип?Нека изследванията направят специалистите,които са на смяна в момента.
И щом е за екип някой попита ли те кои точно специалисти искаш да ви изследват?



# 88
  • Мнения: 199
Здравейте и от мен!
Аз по нашия случай нямам какво ново да кажа(изследването още не е направено),но исках да споделя нещо,което прочетох в някой от ежедневниците преди около година(може би).Беше публикувано интервю с министъра на здравеопазването,в което той ясно казва,че заплащането за избор на лекар или екип в болниците е абсолютно незаконно.След него бяха публикували нещо като отговори на шефовете на няколко от болниците в София(доколкото си спомням Шейново,Тина Киркова,Св.Екатерина(нали тя беше за сърдечно-съдови болести)и още 1-2).Та те бяха казали,че това си е вътрешен правилник(или нещо подобно) и това е положението.Честно да ви кажа бях силно впечатлена.... Shocked #CrazyНе искам да коментирам повече,само ви разказвам...

# 89
  • Мнения: 95
Здравей те момичета! Аз съм от онези майки които писаха преди, когато имаха проблем и спряха да пишат сега когато проблема е само лош спомен. Тук във форума намерих помощ и съдействие от всички майки и най вече от Илонка, на която винаги ще бъда благодарна. Спрях да пиша, защото наистина не мога да ви помагам. Както по голяма час от вас знаят, ние оперирах ме малката на 9 месеца в Австрия и от тогава докторите там се грижат за нея (като изключим Боби). Аз имах възможността да контактувам с нашите лекари само три месеца, които бяха достатъчни да се побъркам...но както и да е. Не мога да кажа нищо хубаво за тях...и това по голяма  час от вас го знаят.Не знам какви са проблемите тук и какъв е начина за тяхното решаване...това е причината да спра с писането във форума, а не защото съм неблагодарна. Поддържам връзка с някой от майките и се опитвам да им помагам...но няма как да се отзова за неща които не знам. Не съм преставала обаче да влизам в темичката и да чета всичко което пешите и никога не съм отказала съдействие.

Общи условия

Активация на акаунт