много грозни униформи

  • 15 355
  • 88
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 013
Много ви моля, пуснете снимки на униформите, които обсъждате. Добрите и лошите примери. Да знаем срещу какво ще се борим, като му дойде времето, най-вероятно наесен.

# 31
  • Мнения: 76
Ето тук най-добре се виждат, в случая издавам училището http://oustmihaylovski.com/raw/images/img2193028.jpg
имайте предвид, че поличките и панталоните не са сиви. Цвета е нещо от рода на камуфлажно зелено, на снимките се вижда сиво. Ще направя снимка на униформата от близо и ще я пусна. Моделите на ризите на по-големите ученици са по практични от на тези в началния курс, каките нямат копчета на ръкавите си, а малките имат. Ето и моделите на момчетата http://oustmihaylovski.com/raw/images/img3354191.jpg Ето тук се виждат и ризите http://oustmihaylovski.com/raw/images/img2407648.jpg  Peace

# 32
  • Мнения: 2 013
Струва ми се ужасно непрактично всеки ден да ходиш с подобна пола и риза. Първо, защото трябва да се гладят, но дори и това да се преглътне, не ми се вижда нормално през зимата детето да ходи с такава пола.
Да не говорим, че и цветовете са кофти, със сигурност понижават настроението.
Според мен трябва да има униформени пуловери, жилетки и по-тънки блузи за септември и май. А отдолу някакъв цвят - дънки или тъмни панталони и поли, които всеки сам да си купува според размерите, фигурата и прочие.
Аз съм от поколението, пораснало с тъмносините престилки, до 11 клас включително. Е, не е истина как се страехме да очовечим тази униформа. Спомням си, че са ме водили в директорския кабинет, защото имах средносиньо палто с широки ръкави. Излъгах, че в търговската мрежа са свършили ученическите. 

# 33
  • Мнения: 76
Да, но зависи от педагозите в училището, в което учи детето, защото все пак те са оторизираните да изберат подходящата униформа за децата ни. Незнам, дали до вас някой се е допитал, за материя и дизайн, но при нас нямаше такова нещо. Имаше анонимна анкета "ЗА" или "ПРОТИВ" училищните униформи. В нашия клас е имало най-много отговори против, в другия само един а в третия са били всички "ЗА" , което е много странно, защото сега и те са в стрес от това, което носят децата им.  Peace

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Униформите наистина са въпрос само и единствено касаещ конкретното училище. Министерството няма връзка нито с налагането на такива, нито с избора на модел, материали и цветове, нито с избора на фирми.

В нашето училище въведоха униформи и понеже ме помолиха да помогна, по стечение на обстоятелствата, съм в детайли в течение на цялата процедура /имам пред вид в нашето училище/. Първо, за избора на фирма - това се оказа ГОЛЯМ проблем. Аз съм от сравнително голям град, а се оказа, че фирмите, готови да поемат такава поръчка се броят на пръстите на едната ми ръка. Ако щете вярвайте, но нямаше желаещи. Цяло чудо е, че намерихме фирма, която да желае да ушие униформи за около 1000 деца и да гарантира подобна поръчка в дългосрочен план. Това за мен беше факт изумителен.

Фирмата, която в крайна сметка се съгласи остави нас да избираме платове, модели, цветове. Дадоха ни мостри на платове, дадоха ни цени, калкулираха приблизително един комплект и оставиха ние да избираме. Понеже униформите се ушиха пробно само за една паралелка, изцяло за сметка на родителите, се свика родителска среща и ние си избирахме както материите, така и цветовете и модела. Аз лично не съм особено очарована, но много от родителите се съобразяваха и с цената, което не е маловажно все пак. Така се ушиха първите униформи. На тази родителска среща ни дадоха и около месец срок ако имаме други идеи и предложения, ако имаме пред вид други фирми, които биха се наели или каквото и да било друго да го внесем като предложение.

Децата от този "експериментално униформен" клас ходиха така първия срок. Всички видяха униформите и имаха цял срок време да видят, да кажат харесва ли им или не, да дават други предложения, ако имат, и чак в началото на втория срок се въведоха униформите за цялото училище. Междувременно с тези униформи се кандидатстваше и за някакъв проект към Министерството и се спечели дофинансиране, та сега не се плаща цялата униформа, а само някаква доста приемлива част от нея. Можем да поръчваме по колкото броя пожелаем от всяка част на униформата, няма ограничение, както и няма задължително минимални бройки.

Според мен нещата не могат да станат по по-демократичен начин. Но това зависи от самото училлище явно, а и от Настоятелството и родителите. Основната ми мисъл беше всъщност, че Министерството няма нищо общо, така че няма смисъл от жалби в тази посока.

ПС. Във връзка с униформите мисля ни питаха всичко, което би ни дошло на ум, само и не дали желаем униформи. Или поне аз не си спомням. Simple Smile И друго, при нас е задължително горната част да се носи - ризата, сакото и вратовръзката /последната и тя е доста подвижна Wink/. Надолу допускат, в зависимост от сезона, да се носят други подходящи варианти.

# 35
  • Мнения: 824
Ето тук най-добре се виждат, в случая издавам училището http://oustmihaylovski.com/raw/images/img2193028.jpg
имайте предвид, че поличките и панталоните не са сиви. Цвета е нещо от рода на камуфлажно зелено, на снимките се вижда сиво. Ще направя снимка на униформата от близо и ще я пусна. Моделите на ризите на по-големите ученици са по практични от на тези в началния курс, каките нямат копчета на ръкавите си, а малките имат. Ето и моделите на момчетата http://oustmihaylovski.com/raw/images/img3354191.jpg Ето тук се виждат и ризите http://oustmihaylovski.com/raw/images/img2407648.jpg  Peace
кой болен мозък е решил ,че това са подходящи цветове за деца ooooh!
Нали трябва да учим децата си до виждат красивото в живота и как да стане ,като те са облечени в такива ужасни дрехи
Зная всъщност защо се избират такива цветове,защото не се цапали newsm78Не че не се цапат ами не си личало,все едно аз пера дрехите когато има видимо изцапано,абе луди хора

# 36
  • Мнения: 230
 Ако наричаме униформа преметната вратовръзка върху каквато и да е блуза, риза яке или вързана по всевъзможен начин като парцал на врата- то по-добре да няма униформи. Сигурна съм че няма такава, която да се хареса на всички родители, а още по- малко на учениците. Едни ще искат къса пола, други ще искат дълга, едни ще искат да им е евтина, други да е качествена. Но нека, като се избере някаква униформа (не коментирам как се избира), тя да се носи по нормален начин. Децата ни свикнаха че могат да заобикалят правилата и униформите е едно от тях. Аз подкрепям въвеждането на униформите навсякъде, защото това е израз на принадлежност към дадено училище. Това е въвеждане на отношение към институцията. Ако не е гордееш с училището си- недей да учиш там. Нека училището да е място където да има правила. Извинявам се,но стана дълго.
 Естествено нека униформите бъдат много красиви и стилни, затова трябва да се настоява непрекъснато.

# 37
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Ето тук най-добре се виждат, в случая издавам училището http://oustmihaylovski.com/raw/images/img2193028.jpg
имайте предвид, че поличките и панталоните не са сиви. Цвета е нещо от рода на камуфлажно зелено, на снимките се вижда сиво. Ще направя снимка на униформата от близо и ще я пусна. Моделите на ризите на по-големите ученици са по практични от на тези в началния курс, каките нямат копчета на ръкавите си, а малките имат. Ето и моделите на момчетата http://oustmihaylovski.com/raw/images/img3354191.jpg Ето тук се виждат и ризите http://oustmihaylovski.com/raw/images/img2407648.jpg  Peace
Тея полички нещо много неудобни ми се виждат... а и тази комбинация с такава риза изглежда грозна и разпасана... И за какво са им тия вратовръзки и на момчетата и на момичетата - ще се бесят ли или какво? Мисля, че вратовръзките са излишен елемент за една ученическа униформа. Тя само би пречила на ученика да пише и чете, ще му се пречка на ръцете и погледа.

# 38
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Аз съм от поколението, пораснало с тъмносините престилки, до 11 клас включително. Е, не е истина как се страехме да очовечим тази униформа.
Вярно е - така си беше. Но виж сега какво става ... Преди имаше един модел (то един модел... Laughing) и си го носехме. А сега какви кройки и стилове се измислят...

# 39
  • Мнения: 76
dara
"Фирмата, която в крайна сметка се съгласи остави нас да избираме платове, модели, цветове. Дадоха ни мостри на платове, дадоха ни цени, калкулираха приблизително един комплект и оставиха ние да избираме. "
 Това добре, все пак някой се е допитал до вас и ви е дал да изберете модел, материя и цвят  Peace

"Междувременно с тези униформи се кандидатстваше и за някакъв проект към Министерството и се спечели дофинансиране, та сега не се плаща цялата униформа, а само някаква доста приемлива част от нея. Можем да поръчваме по колкото броя пожелаем от всяка част на униформата, няма ограничение, както и няма задължително минимални бройки."
Този проект покрива 60 или 70 процента от цената на първата униформа за всеки ученик, всяка следваща се заплаща на 100% от родителите. Министерството спуска парите само веднъж, и то според броя на учениците в училището, т.е по една униформа на ученик.

"Във връзка с униформите мисля ни питаха всичко, което би ни дошло на ум..."
Е, такъв филм при нас нема  Naughty Само анонимна анкета ЗА и ПРОТИВ униформите. Общо взето, родителите нямаха възможност предварително да видят модела, да поговорят за цвета или материята на униформата, да уточнят подробностите или изобщо да изкажат мнение по този въпрос. На вас човек може само да ви завиди, за възможностите, които ви дават Peace

# 40
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Спомням си н-те на брой теми тук, където масово се защитаваха униформите по принцип. Не бяхме много тези, които предполагахме, че системата ще се опорочи типично по български - с поръчки 'под масата' и грозни, некачествени и скъпи дрехи.  Чудя се защо очевидни неща се разбират все в последствие, когато опре до нас и нашите деца.

бтв в училището на дъщеря ми униформите са хубави. Не са задължителни, а по желание; Функцията им не е да "всяват дисциплина", а да показват принадлежност; Освен това е практична дреха, която всяко дете носи с удоволствие и не му пречи на игрите. Иде реч за памучен суичър с емблемата на у-щето.

# 41
  • вкъщи
  • Мнения: 704
нашите не са лоши -черни елечета и поли с червени вратовръзки и светлосини блузи от плат

# 42
  • Мнения: 3
Моята дещеря от 7 май е със униформа първи клас сме и аз съм много ЗА униформите но има сега едно голяма НО . Това което казват че струва 90 лв не е така . Поне по мое мнение униформите като цяло са хубави памучни са но не са от толко скъп плат . Цялата униформа е от няколко часи ежедневна - тениска с къс ракав и по - плътна блузка с дълаг ракав и официално -риза сокман и много сладка вратовръзка . Училището ни е с профилирани паралелки хореография - са в червено музика -  са в жълто и изобразително - са в зелено . Много са сладки децата и така разбираш кое дете от коя паралелка е . НО за жалост тези униформи не струват 90 лв. от който 60 лв са отпуснати от министерството и 30 лв поемат родителите . ПАК НЯКОИ ПРИБРА ПАРИ ПОД ВЪЗГАЛНИЦАТА ЗА СМЕТКА НА ДЕЦАТА

# 43
  • Мнения: 76
ПАК НЯКОИ ПРИБРА ПАРИ ПОД ВЪЗГАЛНИЦАТА ЗА СМЕТКА НА ДЕЦАТА

 То принципно това е идеята, а не толкова преодоляване на социалните различия в училищата, но малко от малко поне да освежат децата, не да приличат на войници с тях. Явно при вас добре са обмислили избора си  Peace

# 44
  • Мнения: 18
но пък има училища в които униформите са свежи и практични, сещам се за едно в което униформата е само дънки и жилетка, което е страшно удобно. На жилетката е сложен знака на училището, а дънки можеш да купиш под път и над път, без да си длъжен да се съобразяваш с някоя фирма изпълнител. Другото удобно нещо е, че няма риза и вратовръзка, а детето може спокойно под жилетката да носи фанелка или тениска по избор, евала на това училище в подбора, явно все още има училища, в които педагозите мислят и за децата Peace

И аз това имам предвид ,че униформите могат да бъдат и по- практични и красиви.

Иначе съм много против въвеждането им.Защо е нужно да" правим" децата си еднакви и то точно във възръстта когато се стремят да намерят начин за себеизява? newsm78
Не мисля че така ще се чувстват горди, че учат в дадено училище.

Общи условия

Активация на акаунт