Коя марка пюрета предпочитате и защо?

  • 1 505
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
И аз давам предимно Гербер.
Тук, независимо че пазара е голям, има само 3 марки пюрета и разнообразието не е голямо.

А в готовите пюрета солта и захарта по БДС ли се слагат. Не е ли малко рано  newsm78

# 16
  • Мнения: 1 547
Месни - Алете и Хип;
Плодови - Хип, Хаме, Гербер, Семпер.
Зеленчукови - Нестле, Сънвал.
Предпочита ги дъщеря ми, а не аз  Wink. Не е фен на домашните.

Точно! За месните не знам още. След ден-два ще разбера. Заленчукови Алете, някои на Хип, Сънвал, но Семпер не; много са гъсти и не ги ще и разредени нито с кърма, нито с вода. Плодовите на Семпер са много вкусни, Хип също. Хаме да, ама са малко по-сладки отколкото трябва, мисля. Кашите за лека нощ на Хип са като туткал...бляк. Не му харсват изобщо. Но има една оризова с праскови и ябълки за след 4 месец - опитайте! И вие ще си оближете пръстите, не само бебетата  Wink

# 17
  • Мнения: 385
САМО ДОМАШНИ. Един път прибегнах до СЕМПЕР, но се запекохме. Иначе бях ги класирала като ТОП пюре. Иначе нито Ганчев, нито Хип. нито там другите бих давала. На много от тях си пише, че съдържат захар, както и на кашите.  А че ги правят с добра гладка консистенция и  "завладяващ" вкус, говоря за най-добрите в бранша, е ясно.

Значи основна препоръка, ДА СЕ ЧЕТЕ КАКВО СЪДЪРЖАТ, има ли захар, сол или други неща, които до годинка не се дават.

# 18
  • Мнения: 1 250
Това със захарта - какво ви притеснява тя - не слагате ли захар във водата да пиене от 1вия месец?
Допълнително солта (но не в големи количества) е полезна за калцирането на костите - така съм чела. Е, не съм диетолог. Пък и ако е йодирана...

Готовите пюрета според мен са не толкова добри заради това, че по някакъв начин са третирани за дълготрайност. Или някакъв консервант, или някаква радиация за убиване на бактерии;

Така че препоръчвам домашната кухня,... ако е възможно...

# 19
  • Мнения: 2 784
Гербер, Хипп и Бебивита( май са някаква дъщерна фирма на Хипп newsm78). Рядко съм давала на Ганчев, макар че и тях ги яде, аз като съм ги кусвала са като млян картон на вкус  Sick, а и знам ли какво слагат вътре... Изобщо, май само домашно не ядем, за ужас на мама Cry Семпер ми идват много скъпи, Алете не съм ги чувала. Плодови ще започвам отсега и мисля да не си правя експерименти, дали ще яде домашно, а направо да подпукам купешките. Разнообразието при тях, забелязвам е много голямо. Чат-пат и давам парче пресен плод да си чеше зъбите и да опитва- харесва и.

# 20
  • Мнения: 4 915
Това със захарта - какво ви притеснява тя - не слагате ли захар във водата да пиене от 1вия месец?
Допълнително солта (но не в големи количества) е полезна за калцирането на костите - така съм чела. Е, не съм диетолог. Пък и ако е йодирана...

За вредата от захарта май има 2 статии в темата "Библиотека". Отделно болшинството кърмещи майки тук не дават изобщо вода до захранването поне, но и тези, които дават, предлагат без захар - в мнозинството си. Има и изключения, разбира се.
Солта е вредна за бебета до 1 годинка. Необходимия натрий се набавя от млякото и от зеленчуците.

Относно пюретата - готвя домашни храни, но когато пътуваме някъде, купувам Sunval и Alnatura - без захар и без сол са, както и без разни ароматизатори, сухо мляко, нишестета и други екстри (ако се вярва на етикета).

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Това със захарта - какво ви притеснява тя - не слагате ли захар във водата да пиене от 1вия месец?
Допълнително солта (но не в големи количества) е полезна за калцирането на костите - така съм чела. Е, не съм диетолог. Пък и ако е йодирана...

Относно пюретата - готвя домашни храни, но когато пътуваме някъде, купувам Sunval и Alnatura - без захар и без сол са, както и без разни ароматизатори, сухо мляко, нишестета и други екстри (ако се вярва на етикета).

Исках да попитам имате ли някакви резерви към пюретата на ХИП относно съдържание на захар и сол, известни запаси и да зная да ги давам спокойно. На тях пише че няма добавена захар и сол. Само на едно ного озадачаващо пише че има пълномаслено мрясно мляко, не зная това мляко адаптирано ли е?

# 22
  • Мнения: 1 250

Като се роди дъщеря ми направи непоносимост към млякото, по-точно към маслото в млякото. Само ХИП имаха пюрета за проблемни бебета - имат една зелена чертичка на етикета. Дори успях да намеря едно пюре на Ганчев, в което съдържанието на пюрето ми хареса (без домати, лимон и мъхести полодове), обаче от допълнителния пектин дупето и се подсече, така че едиствено ХИП съм ползвала.

Провала съм с други пюрета, но само ХИП имаха такава серия.

(За съжаление поради ГЕРа домашно приготвените пасирани пюрета ставаха леко на пяна и тя ги повръщаше)

# 23
  • София
  • Мнения: 1 326
Цитат
Относно пюретата - готвя домашни храни, но когато пътуваме някъде, купувам Sunval и Alnatura - без захар и без сол са, както и без разни ароматизатори, сухо мляко, нишестета и други екстри (ако се вярва на етикета).
Ние също сме на домашни пюрета. Рядко досега съм давала купешки 4-5 пъти. Предпочитам и купувам само Sunval, поради същите причини като на  Free Soul, а тези Alnatura сега ги чувам.  Free Soul , от къде ги купуваш?

# 24
  • Мнения: 2 784
Това с пълномасленото мляко съм го купила по погрешка и сега си седи резерва за по-нататък. не е адаптирано, пълномаслено краве мляко е. А на етикета пишеше май от 6 или 7 месец, нещо такова.
Иначе от Хипп съм много доволна, макар че по българските магазини са с бг. етикети и повечето се препоръчват след 4 месец, така че редовно се карам с продавачките...

# 25
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Когато ядем  готови пюрета, те са предимно на "Ганчев" bowuu. Не виждам какво толкова лошо им намирате Wink. Пък и дребчо ги харесва. Иначе не вярвам и на нота на рекламите за екологични продукти и разните им там расли на слънце домати и щастливи крави с вкусно мляко, бля-бля.  Stop

# 26
  • Мнения: 2 807
...и седят едни такива желирани, бляяяяк Sick.

Това е така, защото във всяко едно тяхно пюре има нишесте  Mr. Green Sick
Еми дааа, то нишестето е най-евтино защо им е да слагат плодове, зеленчуци, месо - то важното е детето да наддава добре  Wink Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 2 807
Исках да попитам имате ли някакви резерви към пюретата на ХИП относно съдържание на захар и сол... На тях пише че няма добавена захар и сол. Само на едно ного озадачаващо пише че има пълномаслено мрясно мляко, не зная това мляко адаптирано ли е?

Нямат добавена захар, всичко е натурал.
Нямат добавени и: аромати, оцветители, консерванти.

На някой по "воднисти" плодове, като круши и ябълки, имат добавено малко количество оризово нишесте, но вкуса на плодовете си е 1:1 с тези, които ние си похапваме  Wink, т.е. нишестето е в минимално количество.

На повечето от месните имат добавено малко количество сол, но тя е йодирана.
Ако е беше описано това, аз нямаше и да разбера, че е добавяна сол.

За пълномасленото прясно мляко, а също и сметаната - не са адпатирано, а си е прясно  Wink

# 28
  • Мнения: 4 915
Ние също сме на домашни пюрета. Рядко досега съм давала купешки 4-5 пъти. Предпочитам и купувам само Sunval, поради същите причини като на  Free Soul, а тези Alnatura сега ги чувам.  Free Soul , от къде ги купуваш?
От Слатина, магазинче "Под гъбата". Ей тук е , в нова кооперация, за това я няма на картата. Сега погледнах, последния път купих оттам и месно пюре на "Кешкемети" (унгарско производство) - също е без захар, сол, млечни белтъци, глутен.

# 29
  • Мнения: 1 567

........ имат добавено малко количество оризово нишесте, но вкуса на плодовете си е 1:1 с тези, които ние си похапваме  Wink, т.е. нишестето е в минимално количество.



още малко и ще ми кажеш, че плода от компота и пресните плодове имат вкус 1:1? Shocked Shocked Shocked
Общо взето е такава аналогията с готовите бурканчета.....

Общи условия

Активация на акаунт