Eвтини мебели по поръчка?!

  • 23 944
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Може ли някой да помогне с координати за евтини мебели по поръчка?!
(София и околността)
Предварително ви благодаря

# 1
  • Мнения: 527
Е, какви мебели? кухненски, холни, трапезарни, спалня?

# 2
  • Мнения: 175
Ами за цялостно обзавеждане,спалня,гардероб,детска,кухня ,хол и тн Simple Smile

# 3
  • Мнения: 527
Бих ти препоръчала мебелите от чам. стават и за кухня, и за спалня, и за хол. Естествен материал са - дърво, доста различно от талашити (пдч-та, мдф-и и др. подобни измислени), няма нищо вредно. И са много красиви. А и не са скъпи. Има много симпатични моделчета

# 4
  • Мнения: 175
Да ми препоръчаш някоя фирма или сайт в които мога да се ориентирам за цени и модели.

# 5
  • Мнения: 527
Сайт не знам, но на Иван Асен има един мегазин на ъгъл, до магазина на Планета. Там момичето е много симпатично и отзивчиво. Видях, че един кухненски шкаф с шкаф долу на земята и един горе е около 200 лв. Струва ми се безкрайто евтино на фона на 3-4000 лв за талашит. Понеже дървото е меко - има лак, с който може да стане като камък. Аз такива съм избрала за новата кухня. Peace

# 6
  • Мнения: 175
Благодаря ще го проверя този magazin.Казваш че с лак става добре,но могат да бъдат различни цветове или?Извини ме предварително за невежеството ми. Embarassed

# 7
  • Мнения: 527
Да, понеже материалът е мек, с лака на Садолин става като камък. Не знам дали има в цветове - редно е да има. Но си права - чамовите мебели тъмни са много красиви. Не че светли са лоши, но тъмни са много стилни. А и лакирани нямат цена! Peace Party

# 8
  • Мнения: 175
Супер това ми харесва.Имаш ли опит с някои фирма за поръчкови мебели Simple Smile

# 9
  • Мнения: 527
Все още не, но мебелите за кухната ще са от този магазин, а за лак мога да те свържа с майстора от когото го знам за по-точна информация. Холни мебели не ми трябват - имам - но сегашните ми се струват прости и грозни. Аз харесвам по-фините неща.

# 10
  • Мнения: 175
От кой magazin ,не ми стана ясно?

# 11
  • Мнения: 527
От магазина на ул. Цар Иван Асен II до магазина на Пайнер.

# 12
  • Мнения: 175
Благодаря ти ще го проверя ,дано да ми излезе малко по-евтино при положение че искам да си правя почти всичките мебели по поръчка. Praynig

# 13
  • Мнения: 527
С чамовите мисля, че няма да ти излезе никак скъпо. И ще е красиво-о-о.....-м-м-м Hug

# 14
  • Мнения: 175
Още един път ти благодаря за помощта.
Просто искам да обзаведа този път с нещо красиво но евтино.И ако има идеи сам отворена за тях.Защо подчертах евтино?Просто вече от опит разбрах че докато мъничките са мънички мебелите се сменят през време.И затова предпочитам да ца евтини и красиви от колкото да се паникoйсвам всеки път когато мъничето тръгне да проявява своето творчество със скъпите мебели(просто не мога да съм нанякъде и през цялото време). Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 527
Успех! Вярвам, че ще станат красиви. Ако искаш после ще покажеш снимки.

# 16
  • Мнения: 175
Zadaljitelno.Niama probemi Hug

# 17
  • Мнения: 90
Мебели Хоп, провери за координати в интернет. На снимките в сайта няма хубави мебели, но съм виждала много хубави работи.

# 18
  • Мнения: 187
Понеже дървото е меко - има лак, с който може да стане като камък. Аз такива съм избрала за новата кухня. Peace
Проблемът на българските чамови мебели е най-вече, че материалът, от който са изработени много често не е добре изсушен. А това и с най-скъпия лак не може да се компенсира - просто след време започва де се измята и нацепва. За съжаление няма как да разберете дали материалът е бил добре изсушен при покупката на мебелите.

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 10:35 от <º))))><

# 19
  • Мнения: 527
Това се случва (ако се случва въобще) при сглобката на вратите и се поема от гаранцията. Все пак то не съхне след 5 години.

# 20
  • Мнения: 187
Това се случва (ако се случва въобще) при сглобката на вратите и се поема от гаранцията. Все пак то не съхне след 5 години.
О, уверяваме те, че се случва и то не само на вратите! Добре е, ако това се поема от гаранцията на производителя, все пак.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 254
Понеже дървото е меко - има лак, с който може да стане като камък. Аз такива съм избрала за новата кухня. Peace
Проблемът на българските чамове мебели е най-вече, че материалът, от който са изработени много често не е добре изсушен. А това и с най-скъпия лак не може да се компенсира - просто след време започва де се измята и нацепва. За съжаление няма как да разберете дали материалът е бил добре изсушен при покупката на мебелите.
Точно това исках и аз да напиша. Защо мислите са толкова евтини тези мебели, след като са от дърво? То се обработва много по-трудно, необходими са специални умения и т.н. Но това, което наричате ЧАМ, в България е с много ниско качество. Няма парче без чепове, а всеки чеп е както ефект, така и дефект и то голям. ЧАМ всъщност е някакво нарицателно събирателно за всякаква иглолистна дървесина, като тези мебели в България се правят от бял бор или ела, които са толкова меки, че изобщо не бива да се използват за мебели, независимо от лака, с който са покрити. Тази дървесина е подходяща за ламперии или пълнеж за конструкции тип сандвич, има добри топло и шумоизолационни качества.
И все пак.. Като един евтин вариант и красив си е добре идеята Simple Smile Но трябва да имаш предвид, че след време може да ти се понапука тук-там някоя мебел, да изпадне някой чеп, да се счупи лесно.
Относно цвета на мебелите, това не се прави с лак, той си е прозрачен винаги, може да бъде мат, сатен или гланц. Цвета се прави с байц, има каталози с цветове и би трябвало да ти извадят такива в магазин, който предлага чамови мебели.
Успех!

# 22
  • Мнения: 721
абсолютно съм съгласна с горното мнение.мек, цепи се и ако чепа е в края направо пада.по ред причини бях принудена да си взема чамови врати, те са единственото нещо което не харесвам у дома.при първа възможност ще ги сменя, за сега са нови на година/две

# 23
  • Мнения: 175
Уау ами те ако се напукват или чупят,след време има риск направо цялата конструкция да се срути ....така ли?Да кажем че правя двуетажно легло със всичките му там вградени гардеробчетаи шкафчета,е какво след време ако се напука и падаме ,ужас!!!
Не съм много добре информирана за производството на мебели и за това питам таи обстойно.Въпросът ми които се върти в главата ми е следният,има стари мебели които не ми се хвърлят на боклука .Възможно  ли е да се използват в преработката на нови такива, с цел намаляване на цената?

 newsm78

# 24
  • Мнения: 527
Мебелите няма да падната! Не се притеснявай! Нито нещо ще се срути. Това са единични случай, лошо попадение. Затова трябва да се ползвата магазини, вече изпитани и с доказано качество.  Peace

Аз имам такива мебели нито са ми падали чепове (дори има много малко), нито се е огъвало нещо, нито се е цепило. Това са щуротии. Мебелите имат гаранция, в която ако има нещо се отстраняват тези неща. А и мебелите  са доста по-красиви от ПДЧ-та и тем подобни боклуци, на които като им се измъкнат пантите от вратите, кво праниш? хвърляш го, просто защото няма какво друго, а и никой няма да го иска. А дървото си е дърво. Всичко може да се оправи и с подръчни средства Peace

Както е написано по-горе за лака.....  Не си задължена да ползваш байца, за по-евтино не ги лакират, но е много по-красиво е с лак. Иначе са като не завършени!

# 25
  • Мнения: 721
явно много зависи от това чама как е обработен/сушен.преди имах двуетажно легло за децата, ползвахме го няколко години и не сме имали проблем.вратите обаче са ужасни.
ето: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=373116

# 26
  • София
  • Мнения: 1 254
А и мебелите  са доста по-красиви от ПДЧ-та и тем подобни боклуци, на които като им се измъкнат пантите от вратите, кво праниш? хвърляш го, просто защото няма какво друго, а и никой няма да го иска. А дървото си е дърво. Всичко може да се оправи и с подръчни средства Peace
Както е написано по-горе за лака.....  Не си задължена да ползваш байца, за по-евтино не ги лакират, но е много по-красиво е с лак. Иначе са като не завършени!
Красотата на дървото е безспорна. Но "не от всяко дърво става свирка" Както казах и в предишния си пост - "чама" е със съвсем друго приложение. Всеки вид дървесина си има своите качества.
Ако говорим за мебели от масивна дървесина, то трябва да говорим за бук, дъб, орех, череша... Но цените са космически.
А това, което си написала за лака... Едва ли някой предлага не-лакирани мебели от каквато и да било дървесина. Лакирането е задължително. 

най-добрия вариант е МДФ / ПДЧ фурнировано с естествен фурнир. По-евтино е от масивната дървесина, изглежда като нея, обработва се много по-лесно, избягват се евентуални измятания, спуквания и т.н. недостатъци на дървесината.

И последно - ПДЧ-то не е боклук, то е ценно нещо, разработено от хората. Дори на фона на дървесината, пак не е боклук и изобщо не може да се сравняват, защото е все еднод а сравняваш дървесината спластмаса или метал - материали, от които също се правят мебели...

# 27
  • Мнения: 527
А и мебелите  са доста по-красиви от ПДЧ-та и тем подобни боклуци, на които като им се измъкнат пантите от вратите, кво праниш? хвърляш го, просто защото няма какво друго, а и никой няма да го иска. А дървото си е дърво. Всичко може да се оправи и с подръчни средства Peace
Както е написано по-горе за лака.....  Не си задължена да ползваш байца, за по-евтино не ги лакират, но е много по-красиво е с лак. Иначе са като не завършени!
Красотата на дървото е безспорна. Но "не от всяко дърво става свирка" Както казах и в предишния си пост - "чама" е със съвсем друго приложение. Всеки вид дървесина си има своите качества.
Ако говорим за мебели от масивна дървесина, то трябва да говорим за бук, дъб, орех, череша... Но цените са космически.
А това, което си написала за лака... Едва ли някой предлага не-лакирани мебели от каквато и да било дървесина. Лакирането е задължително. 

най-добрия вариант е МДФ / ПДЧ фурнировано с естествен фурнир. По-евтино е от масивната дървесина, изглежда като нея, обработва се много по-лесно, избягват се евентуални измятания, спуквания и т.н. недостатъци на дървесината.

И последно - ПДЧ-то не е боклук, то е ценно нещо, разработено от хората. Дори на фона на дървесината, пак не е боклук и изобщо не може да се сравняват, защото е все еднод а сравняваш дървесината спластмаса или метал - материали, от които също се правят мебели...



Дъб, бук, орех, череша малко хора в Б-я могат да си позволят за кухнята. Те в холовете си слагат талаш, та в кухнята...

За лака - да може да има винаги лак, но той просто не се вижда - толкова е зле. Не една ръка, а ако може половин.

Не съм пивърженик на тези комбинации 10 вида материал в един шкаф. Не смятам, че е естетично. Винаги си личи разликата с дървото. За да се избегнат проблемите описани по-горе просто трябва да се избере внимателно производителя, т. е. по възможност да е изпитан. Или има и други начини при добро желание. А пък ако се случи някакъв дефект, то може и в талашита да се случи. Дори да не е добре изсъхнало дървото, то не съхне 5 години. А за няколко месеца през които важи гаранцията.

А пък както е показано на снимката по-горе просто взимаш лепило и го залепваш чепа. И нищо не се вижда. Е, вярно е, че това е работа, която трябва да се свърши и е неприятно, но нека да се отчетат и проблемите, които ще създаде талашита. А и разликата в цената е няколко пъти. Смятам, че никой тук не копае парите и може да се прежали този проблем.   bowuu

# 28
  • Мнения: 18 542
Ще се наложи да те разочаровам, но има изпълнения, при които никога няма да разбереш дали е дърво или "талашит"/мдф с естествен фурнир.
Изказванията ти са доста крайни и лаишки. Нищо лично, но не може с така с лека ръка да категоризираш без да си запозната.

# 29
  • Мнения: 527
Да, за който не разбира е трудно да разбере. Но за ценителите е смешно да се говори за тия.... Аз лично ще разбера само като го погледна, да не говорим за пипане и аромат на дървото, звука който издава.  Но който няма пари си взима талаш. Все пак скъпите орехови мебели на са за всеки

# 30
  • Мнения: 527
Ще се наложи да те разочаровам, но има изпълнения, при които никога няма да разбереш дали е дърво или "талашит"/мдф с естествен фурнир.
Изказванията ти са доста крайни и лаишки. Нищо лично, но не може с така с лека ръка да категоризираш без да си запозната.



А по въпроса за тава дали съм лаик и дали съм запозната Shocked ако обичаш се задръж мнението за себе си! Когато се родиш в тези мебели като в дворец тогава ела да коментираш за талаша! Точно горното мнение е на незапознат човек! Леко си смешничка, но простено ти е. Не всички разбират от дърво, само си доста самоуверена.

# 31
здравейте ето един линк за сайт за кухни http://www.interiorprojects.free.bg/Kitchens..html .мисля чв предимството на подобни сайтове е че те сместява време в обикаляна за да търсиш  кои да те приектите кухнята.до колкото видят хората могат да ти проектират също и гардероб и нощни шкафчета.може би всякакви мебели.просто си прашнат размерите на посочиния е-майл и готово толко много време си сместява така.

# 32
  • Мнения: 175
Molia da podadesh linka pak ,ne e korekten ...

# 33
  • Мнения: 672
Цензуриран е просто, не че не е коректен. Напоследък зачестиха наглите опити за реклама и се налага да се действа по този начин.
По темата - никога, ама НИКОГА повече няма да си купя чамови мебели, ако ще и без пари да ми ги дават. В момента съм с такива, след три години не приличат на нищо. Чепове, дупки цепнатини, чак не ми се изброява. Там където е имало вещи по секциите са останали бели петна, а наоколо е потъмняло. Не ми ги хвалете, талашитената  ми Приста отпреди 20 години е в пъти по-добра. За новите апартаменти обзавеждането ми е изцяло ПДЧ Егер. Като се скапе, ще го сменя и пак ще е по-евтино от качествени дървени мебели, които като цяло не харесвам.
ПП аlra, мисля че не си улучила човека, когото да наричаш смешен и незапознат.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 254
А пък ако се случи някакъв дефект, то може и в талашита да се случи. Дори да не е добре изсъхнало дървото, то не съхне 5 години. А за няколко месеца през които важи гаранцията.
Ааа викаш дървото съхне няколко месеца? Странно... Що тогава хората са създали толкова различни видове сушилни и начини на сушене, избягване на пукнатини и предпазване от дефекти??? Няколко месеца хахахаххахаххаххаха
Да си родена сред дърво, не означава, че си запозната със структурата на дървесината, качествата й, начините на обработка и какво ли още не... Да си чувала за една ключова характеристика на дървесината - анизотропия? Едва ли...
Предполагам, че баща ти, на пример, е дърводелец и цял живот се занимава с дърво, но не си мисли, че той знае всичко за дървесината. Има разлика между занаятчия и инжинер - единия може, другия знае Simple Smile
И пак се сетих как дървото съхне за няколко месеца  Joy Смешно е... Хората изучават дисциплина наречена "Хидротермично обработване на дървесината", това се случва в Лесотехническия университет, в специалност "Дървообработване и производство на мебели". Ако ти се иска да научиш повече по темата, кандидатства се с изпит по математика, а тази дисциплина се изучава във втори курс. Но първи курс има дисциплина "Дървесинознание" - изключително интересно е да учиш за макроскопичния строеж на дървесината и микроскопичния също, за качествата и недостатъците на всеки отделен вид, за дефектите, ефектите и какво ли още не.. Така че.. не се изказвай категорично за нещо, което не знаеш, защото е смешно  hahaha

П.П.: Влажността на дървесината, която е годна за мебели е между 7 и 8%. Може да се провери с влагомер.

П.П.П.: И спри да викаш "талаш" на ПДЧ-то, защото талаш е народното наименование на стружките от дървесина, но не и на изделие от тях.

# 35
  • Мнения: 527
Нещастната, далеч баща ми не е дърводелец! И не си разбарала! Не става въпрос за съхненето на дървения материал, а на готовото изделие. И да, като си го занесеш вкъщи на топло, ако не е добре изсушено изсъхва за няколко месеца. Но който си има талашче няма как да знае това. Все пак това са за бедния народ мебели - затова и названието му е народно. Нищо, че вие може да си му викате както си искате - то си е прост талашит. Евтин заместител на дървото. А това, че отделя вредни вещества, това също не е за всеки. Това ви е за награда, бонус за любовта ви към него! Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 1 254
Какво ли пък и аз си хабя знанията... Съвета към авторката съм си го дала вече Simple Smile

# 37
interiorprojects tochka free tochka bg.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Стаята на детето ми вече 7 година е с чамови мебели. Нищо не се е отчепило и счупило. Учудих се много на това, което прочетох. Тази година купихме и бюро от същият материал.

# 39
  • Мнения: 527
А пък ако се случи някакъв дефект, то може и в талашита да се случи. Дори да не е добре изсъхнало дървото, то не съхне 5 години. А за няколко месеца през които важи гаранцията.
Ааа викаш дървото съхне няколко месеца? Странно... Що тогава хората са създали толкова различни видове сушилни и начини на сушене, избягване на пукнатини и предпазване от дефекти??? Няколко месеца хахахаххахаххаххаха
Да си родена сред дърво, не означава, че си запозната със структурата на дървесината, качествата й, начините на обработка и какво ли още не... Да си чувала за една ключова характеристика на дървесината - анизотропия? Едва ли...
Предполагам, че баща ти, на пример, е дърводелец и цял живот се занимава с дърво, но не си мисли, че той знае всичко за дървесината. Има разлика между занаятчия и инжинер - единия може, другия знае Simple Smile
И пак се сетих как дървото съхне за няколко месеца  Joy Смешно е... Хората изучават дисциплина наречена "Хидротермично обработване на дървесината", това се случва в Лесотехническия университет, в специалност "Дървообработване и производство на мебели". Ако ти се иска да научиш повече по темата, кандидатства се с изпит по математика, а тази дисциплина се изучава във втори курс. Но първи курс има дисциплина "Дървесинознание" - изключително интересно е да учиш за макроскопичния строеж на дървесината и микроскопичния също, за качествата и недостатъците на всеки отделен вид, за дефектите, ефектите и какво ли още не.. Така че.. не се изказвай категорично за нещо, което не знаеш, защото е смешно  hahaha

П.П.: Влажността на дървесината, която е годна за мебели е между 7 и 8%. Може да се провери с влагомер.

П.П.П.: И спри да викаш "талаш" на ПДЧ-то, защото талаш е народното наименование на стружките от дървесина, но не и на изделие от тях.





Баща ми сигурно ти е написал доста двойки докато/ако въобще си била студентка! ИнжЕнер се пише! Но за човек притежаващ талашит това стига.

# 40
  • Мнения: 8 999
За да притежаваш мебели от дърво, то трябва да имаш някои познания. За това как и защо се изменя дървото и как да го съхраняваш /ако това е целта ти/.
Вкъщи имаме чамови мебели на по 20 г. Преработих ги и сега стоят на вилата като мебелни уникати. Но от всяко дърво свирка не става, това трябва да се има предвид, когато си купувате чамови изделия. Този материал не е подходящ за някои модели.
Колкото до напуквания и чепове, не виждам какъв е проблемът.
За интериорни врати със сигурност чамът не е подходящ. За рамки на прозорци - също.
Лаковото покритие също е много важно - вече има достатъчно съвременни лакове, които не пропускат УВ лъчи, водоустойчиви са и за изключително твърди. За жалост, производителите на мебели от иглолистна дървесина все още използват едновремешния лак, който не предпазва достатъчно дървото, с оглед на ниската себестойност на техните продукти. Аз лично препоръчвам на всички, които си купуват такива мебели, да поискат да им бъдат доставени без лаково покритие, а после да си ги лакират с качествен и скъп лак.

# 41
  • Мнения: 18 542
А по въпроса за тава дали съм лаик и дали съм запозната Shocked ако обичаш се задръж мнението за себе си! Когато се родиш в тези мебели като в дворец тогава ела да коментираш за талаша! Точно горното мнение е на незапознат човек! Леко си смешничка, но простено ти е. Не всички разбират от дърво, само си доста самоуверена.
Да, виждам ти колко си запозната щом просто си лепиш чепа с лепило и готово... ще ги познаеш само с поглед ама друг път.

# 42
  • Мнения: 527
А по въпроса за тава дали съм лаик и дали съм запозната Shocked ако обичаш се задръж мнението за себе си! Когато се родиш в тези мебели като в дворец тогава ела да коментираш за талаша! Точно горното мнение е на незапознат човек! Леко си смешничка, но простено ти е. Не всички разбират от дърво, само си доста самоуверена.
Да, виждам ти колко си запозната щом просто си лепиш чепа с лепило и готово... ще ги познаеш само с поглед ама друг път.



Ами ти може и с плюнка да си лепиш, това си е твой проблем Mr. Green. Или може да си седиш с дупката. Пак си е твой проблем. Не ни занимавай със себе си, ако обичаш! Те затова им лепят фурнирчетата, за да не могат такива като теб да разберат нищо. И да сте поредните ........ камилчета! Радвам се за вас! заслужавате си го.


Очевадно си доста далеч от естетиката!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 254
Баща ми сигурно ти е написал доста двойки докато/ако въобще си била студентка! ИнжЕнер се пише! Но за човек притежаващ талашит това стига.
Цъ. Никога не съм стъпвала в Лесото. Тия неща съм ги чела в гугъл...

# 44
  • Мнения: 18 542
Очевадно си доста далеч от естетиката!
Тонът ти е прекрасен, още по-прекрасни са и епитетите, които използваш  Simple Smile не те знам какъв естет си, но ако вкусът ти е като езика, направо ми е жал за теб.

# 45
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Каква "прекрасна" дискусия се е заформила.  ooooh!
Миоки, не се хаби да обясняваш каквото и да било, мисля че всички разбраха кой какво има предвид.

# 46
  • Мнения: 18 542
E ми не се хаби, ама се дразня когато големи разбирачки започнат да раздават правосъдие с такъв категоричен тон и заблуждават хората.
Не от всяко дърво стават прекрасни мебели както и не всичко що е "талашит" е долно качество - е на това се дразня. Също така не всеки може да си позволи да сложи в дома си мебели от махагон с интарзии и дърворезба, това че си е купил мебели от Икеа, които са ПДЧ, значи ли, че си е купил долнокачествени мебели - не мисля...та така.
Друг е въпросът, че има доста мебели с комбинирани в себе си материали.
Както и да е. Който разбрал, разбрал.
Успех с покупките!  Simple Smile

# 47
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Права си, всеки си има вкус и за всеки влак си има пътници. Аз например и не харесвам "тежки" дървени мебели от орех или тиково дърво да речем(много модно напоследък), да много са красиви, но искат място, грижа и т.н(много съм проста явно, според някои мнения дадени тук  Mr. Green ). ПДЧ-то ми е екстра, няма нужда от много грижи, изглежда красиво, евтино е (като ми омръзне го сменям) и е удивително здраво.
Иначе относно другото: ти вече си го написала в подписа си  Wink

# 48
  • Мнения: 175
Не се караите момичета,повдигнах темата за да се информирам ,а не да си разваляме взаимоотношенията.
Ето ние каква кухня сме си харесали и трябва да я направим по поръча.Нашата естествено ще бъде в други размери и по друг начин наредена.
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=36027&AlbumId=130419

Дано да съм пуснала линка правилно.
Видях тук при мен в Germany кухня в която ,микровълновата е вградена над хладилника.Много добре изглеждаше и е много практично.В България да знаете къде мога да се насоча за такъв вариант?

# 49
  • Мнения: 672
Не бих вградила микровълновата над хладилника по две причини. Първата е, че за да се ползва нормално печката, хладилникът трябва да е висок не повече от 120-130 см. което за мен е крайно недостатъчно. Втората причина е, че двата уреда са напълно несъвместими и не се препоръчва изобщо да бъдат монтирани един до друг. Принципно се срещат подобни комбинации, много хора ще те уверят, че няма проблем, но за мен е неприемливо. Ориентирай се към марка и провери дали имат модели за вграждане. Малко по-скъпи са от обикновените, но резултатът си заслужава. Можеш да погледнеш в сайтовете на Техномаркет и Лексгруп за уреди. Успех ти желая   bouquet

ПП Харесва ми моделът на кухня, който си избрала. Намери си читав майстор и действай Peace

# 50
  • Мнения: 18 542
Видях тук при мен в Germany кухня в която ,микровълновата е вградена над хладилника.Много добре изглеждаше и е много практично.В България да знаете къде мога да се насоча за такъв вариант?

Микровълнова спокойно може да сложиш над хладилник, но хладилникът ти трябва да е нисък както  е казала _Nat_. Щом ще правиш кухнята по поръчка, въпросът ти е решен, само трябва да кажеш какво искаш на тези, които ще ти я изработят.

# 51
  • Мнения: 175
Тази на снимката която сам я пуснала ,как точно да я определя на майстора и като материал и като цветове?

# 52
  • Мнения: 18 542
До колкото виждам от снимката е ПДЧ. Цвета е комбинация венге и избелен дъб, кант-дръжки.

# 53
  • Мнения: 8 999
А и във всяка фирма, която произвежда мебели, ще те отрупат с мостри на материали, на механизми за чекмеджета и шкафове, на дръжки. Нищо чудно и да си смениш концепцията!

# 54
  • Мнения: 175
До колкото виждам от снимката е ПДЧ. Цвета е комбинация венге и избелен дъб, кант-дръжки.
HugБлагодаря ти от сърце за помощта

# 55
  • Мнения: 175
До колкото виждам от снимката е ПДЧ. Цвета е комбинация венге и избелен дъб, кант-дръжки.

Ето това е апартамента ,в които сме били с приятелят ми и направо се влюбихме.Къде ли не по света съм ходила на хотели ,но само в този се почуствах като у дома си.Тогава реших да направя и собственият си бъдещ дом точно така.
Миоки това също ли е венге и избелен дъб?

http://www.vipaвенге и избелен дъбpartsofia.com/bg/gallery5.html
Сега остава само да намерим малко по-евтина фирма, да ни го направи.Евтино!!?Еми просто покрай закупуването на новият ни апартамент, финансите нещо намаляха и трябва да се съобразяваме спрямо чергата ни.А понеже почти целят апартамент ще е с поръчкови мебели ,ще трябва да стесним бюджета .
Ако някои има инфо за фирма ,която може да ни помогне и да не ни излезе"през нослето" ще сме благодарни.

# 56
  • Мнения: 175
Ето това е апартамента ,в които сме били с приятелят ми и направо се влюбихме.Къде ли не по света съм ходила на хотели ,но само в този се почуствах като у дома си.Тогава реших да направя и собственият си бъдещ дом точно така.
Миоки това също ли е венге и избелен дъб?

http://www.vipapartsofia.com/gallery4.html
Сега остава само да намерим малко по-евтина фирма, да ни го направи.Евтино!!?Еми просто покрай закупуването на новият ни апартамент, финансите нещо намаляха и трябва да се съобразяваме спрямо чергата ни.А понеже почти целят апартамент ще е с поръчкови мебели ,ще трябва да стесним бюджета .
Ако някои има инфо за фирма ,която може да ни помогне и да не ни излезе"през нослето" ще сме благодарни.

# 57
  • Мнения: 18 542
Всичко ми изглежда тези цветове. Може би само масата и столовете са дървени или комбинация дърво и фурнирован мдф (масата основно).

# 58
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Фурната и МВ ми са до хладилника(една над друга), проблеми няма. Самата фурна се затопля макс до 40градуса, а МВ както знаем не се затопля хич, освен като ползвам грила, ама незнам колко часа трябва да пека за да стопля гранитемайла вътре, че и да прецакам хладилника. При нас нямаше друг вариант за разположение на уредите, но и да имаше така стана много по-изчистено и пригледно. А и в повечето мострени кухни, които съм гледала фурната е нависоко, над нея МВ и до тях хладилник.

# 59
  • Мнения: 672
Фурната и МВ ми са до хладилника(една над друга), проблеми няма. Самата фурна се затопля макс до 40градуса, а МВ както знаем не се затопля хич, освен като ползвам грила, ама незнам колко часа трябва да пека за да стопля гранитемайла вътре, че и да прецакам хладилника. При нас нямаше друг вариант за разположение на уредите, но и да имаше така стана много по-изчистено и пригледно. А и в повечето мострени кухни, които съм гледала фурната е нависоко, над нея МВ и до тях хладилник.

Точно ползването на грила визирах, като казах, че не бих си сложила хладилника и микровълновата едно над друго. Аз го ползвам често по принцип и за мен това е проблем. babyrose, ако си сложиш само микровълнова, както са ти казали момичетата няма да има проблем. Колкото до кухнята заповядай в нашата темичка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=394379.0 В първия пост има албумче с всичките ни кухни. Може да си харесаш нещо друго, после заедно ще изкоментираме бъдещата ти кухня   bouquet

# 60
  • Мнения: 5
Тук можете да видите галерия със снимки на мебели. Нече са с лошо качество, просто хората са производители, а когато не минаваш през последници а купуваш от производителя винаги е по-евтино. Фирмата е от софия, квартал симеоново.
копи-пасте на линка във вашия браузер че май са забранени линковете в тоя форум
мебелите.net/galeria-mebeli/#/content/mebeli

# 61
  • София
  • Мнения: 249
За хора, които живеят в източните квартали на София и по-точно в Младост 4 - ето една фирма за мебели по поръчка. Правят всичко без тапицирани мебели. Вие си казвате какво точно искате, те ще ви помогнат за цветовете, материалите и пр. и ще ви докарат и монтират всичко - www.uvelirbg.info.

# 62
  • Мнения: 8
babyrose според моето скромно лично мнение (съгласявайки се със сиренце) мебелите от дърво не са за препоръчване, от тази гледна точка, че: първо - по мое му ще ти излезнат доста по скъпи, второ - дървото е капризно, трето - както и да ти изработят кухнята....очаквай провисване на вратичките след време, поради простата причина, че тежат. Wink Кухните изработени от ПДЧ си изглеждат прекрасно, можеш да варираш адски много в цветовата гама, а и парите, които ще дадеш за една евентуална такава кухня, определено ще са добри. Аз работя с баща ми в провинцията, ако решиш кажи.. и ще постна един линк със снимки на неща, които сме направили. Мога да гарантирам(колкото и смехотворно да звучи, изказано така в просто един форум) качество и добра цена, която ще предложим за вашия вариант на кухня(която без да шикалкавя(незнаейки колко си наясно с нещата, които се използват за изработването на една кухня) може да варира доста, най-вече заради евентуални механизми в шкафовете, бройката на чекмеджетата в нея и т.н.).... и е твърде вероятно, тя да е по-ниска дори с включен транспорт до София.., отколкото тази, която биха ти предложили там Wink
Поздрави  Peace

# 63
  • Мнения: 21
Здравейте,изчетах много мнения кои от кои по-добри.От години се занимавам с този занаят и ще ти обясня колкото може по-точно.Виждам,че ти препоръчват мебели от дърво,добре,но да не са от чам.Орех,дъб,ясен,бук.Това са водещите масиви.Но от заглавието се вижда,че търсиш евтиното.Най-евтино ще ти стъпят полските кухни с ПДЧ 16мм.Но лично мнение-по скоро са за квартири и общежития.Средния вариант е нашо ПДЧ или немско,гръцко и т.н. 18мм.Малко по-скъпо,но доста по-здраво.Успех

# 64
  • Мнения: 10
Бих препоръчала на всички фирма за мебели Dejavu. (www.dejavu.bg). Аз съм си обзавела целия апартамент по индивидуален проект. Работят с много качествени материали и съм с две ръце за тях!

# 65
  • Мнения: 5
За хора, които живеят в източните квартали на София и по-точно в Младост 4 - ето една фирма за мебели по поръчка. Правят всичко без тапицирани мебели. Вие си казвате какво точно искате, те ще ви помогнат за цветовете, материалите и пр. и ще ви докарат и монтират всичко
Имат ли нещо подобно на тези като цена и външен вид http://xn--90ahbaord7c.net/ofis-mebeli-mebel-za-ofisi-ofisna-mebel.html ?
Да уточня че ме интересуват мебели от масивно дърво, а не пдч колкото и да ме убеждават че евтиното е по-добро.

# 66
  • Мнения: 10
така наречените от вас "талашити" и "някви ПДЧ-а"  лезспорно са за предпочитане пред старомодното според мене дърво! прави са тези които казват че дървото не е добре изсушено. предмоството на ПДЧ е че може да избирате между хиляди декори и цвето, както  икомбинации между тях. да ен говорим за антибактериалните кухненски плотове, които поради българския "евтин" синдром, са почти незвестни в България. а Ви "увисват" пантите и се чупи, по същата причина - че сте си купили "евтини" мебели! и че сте ги купили от АРОН, Метро, ДОМО и такива магазини който внасят некачествена полска мебел от 16мм ПДЧ с хартиени кантове! разберете - не може гардероб да струва 300лв и да хубав!!! в София има 400 фирми за мебели, производители, което е важно за качеството, но не са и евтини, както не може да има евтин Мерцедес - надявам се разбрахте сравнението

# 67
  • Мнения: 13
Добре, да видим сега, за евтини мебели фирми много, но те могат да се направят и от дърводелци.
Дайте да даваме координати на фирми и дърводелци които се заминават с тези неща и които можете да препоръчате.

# 68
  • Мнения: 452
пич айде сега дървото никога няма да излезе от мода ,истински хубавите дървени мебели не са евтини- говоря за дъб,махагон,така че .... а за ПДц кво да ти кажа- имам и такива .....ефектни са ,но първо- ако са на влага мухлясват,докато дървото диша и поема влагата и не мухлясва
освен това имам наблюдения и  върху двете материи
дървото си е дърво
и да се надраска - има начин да се оправи ,а ПДЦ - КРАЙ

# 69
  • Мнения: 5
Абсолютно си прав, и аз съм за масив, а не за пдч.
Веднага пример.
Купих си мебели Арон, красиви и евтини.  Обаче плоскостите се оказаха  ултра тънки и гардероба сега се суче като кръшна девойка, а чекмеджетата му при широчина на гардероба 61 см са ефективно 35!!!
Пълно менте! Затова и ги подарих набързо на брат ми и си взех нови по поръчка от мебелите.net. Пък който кавото иска да казва, не са мръднали, няма и да мръднат. То си личи и като се облегнеш на тях, 95 кила съм и не помръдват колкото и да ги насилвам, а пдчто.... пфу.
Не са от най-евтините въпреки че хората са производители и ги купих директно от тях, но са 10 пати подобри от тия евтините боклуци от пдч дето продават от големите вериги.

# 70
  • Мнения: 106
Не обичам крайните изказвания, но да се намеся. Alra, неподготвена се изказваш ти. Манди Портокалова ти обясни доста добре нещата, а ти с твоите талашити и чамове ми лазиш по нервите. Ясно е, че не разбираш, ясно е, че и правиш реклама на някого. Лошо няма, харесвай си чамовите мебели. Както вече ти казаха, от всяко дърво свирка не става. Така че задръж мнението за себе си или го изказвай коректно, без да се правиш на всезнайка.
Аз също преди години имах чамови шкафчета. Когато ми се налагаше да се местя от квартира на квартира, си купувах и след 5 години изхвърлих. Чамът не е подходящ за мебели. Хората са казали, че цената е за сметка на качеството. Това е и обяснението защо чамът е на такива цени. Още повече кой ти каза, че този лак, който се използва е много безвреден. Цяла Европа изполва ПДЧ и МДФ, и затова си има причина.
И последно - всеки си прави избор според вкуса и възможностите. Така че не налагай мнението си, а само го изказвай.

Ще се наложи да те разочаровам, но има изпълнения, при които никога няма да разбереш дали е дърво или "талашит"/мдф с естествен фурнир.
Изказванията ти са доста крайни и лаишки. Нищо лично, но не може с така с лека ръка да категоризираш без да си запозната.



А по въпроса за тава дали съм лаик и дали съм запозната Shocked ако обичаш се задръж мнението за себе си! Когато се родиш в тези мебели като в дворец тогава ела да коментираш за талаша! Точно горното мнение е на незапознат човек! Леко си смешничка, но простено ти е. Не всички разбират от дърво, само си доста самоуверена.

# 71
  • Мнения: 452
в ЕВРОПА дървените мебели са много скъпи ,затова хората си взимат евтини ПДч,там не може да се секат дърветата когато си поискаш и както си поискаш ,тук чамовите са евтини ,защото просто крадат дърветата и им излиза без пари ,
дървото като материал е вечно ... ходи по света да видиш колко струва една масичка от махагон истински, АЗ СЪМ ЗА ДЪРВОТО - в него има дух ,но се налага да ползвам и ПДч ПО НЕВОЛЯ ,защото е по- евтино от качествените дървени мебели ........така че .....какво да ви кажа ...ако затегнат контрола и тука дървените мебели ще поскъпнат и ще станат по- скъпи от разните там фурнири ,талашити и прочие ...имам една кухня от дъб ,имам е две кухни в от модерните ,ами в тази дето е дъбова ми е най- уютно ...
чамовите вярно че не са много изпипани ,но имам например гардероб от липа ,който е много приятен ,много си го харесвам ...не бих го сменила за ПДЧ за нищо на света ,и понеже една от кухните ми е в сутерен ,кудето е влажно ,съжалявам че не сложих дърво ......толкова пари за тия ПДЦ И МУХЛЯСВАТ БЕ ХОРА , а дървото поема влагата и  диша и не мухлясва - правя сравнение защото имам на същия етаж дървени мебели - по тях няма мухъл ,преди да ги купим имаше стари соц мебели пак талашит и те мухлясваха ......дървото си е дърво и в нормалните държави не е никак евтино
дървото диша ,за разлика от фурнирите

Последна редакция: пн, 02 ное 2009, 12:30 от not responding

# 72
  • Мнения: 85
Безспорно дървото е най-добрият материал, но ако се вземат няколко неща в предвид. Първо неговата обработка, която е много капризна. Една мебел, направена и от най-доброто дърво, при неправилно третиране може да свърши много бързо. Проблемът в България не е само с контрабандбата дървесина, макар че и това е го има като фактор. Специално за чамовете мебели аз съм твърдо "против". Тя може и да издържи дълго, но от нея лъха някаква недодяланост, а като сложим и това, че в България се злоупотребява с нея. При определени условия, би могла да свърши работа, макар че тук някъде се говореше за екологичността им. Повярвайте ми, лака на чамовите мебели е десетки пъти по-отровен от лепилата използвани за ПДЧ. А и имайте предвид, че в момента такива технологии има, че ПДЧ-то е много по-екологично съобразно, отколкото който и да е друг материал. Живял съм в чужбина и там ПДЧ-то и МДФ-а се предпочитат не само заради ниската цена, а и заради това, че е екологичночиста технология, която щади европейските гори. В Европа са маниаци на тема екология. Познавам хора милионери, които по тази причина отказаха оферта на "Версаче" и си поръчаха за сходна цена мебели от ПДЧ и МДФ. Не подценявайте тези материали. Вярно е, че дървото придава уют, но също така носи и консервативно мислене. Хората в Европа се опитват да са в крак с модата и да не робуват на мебели и високи технологии, затова и мисленето им е далеч от нашето. И още нещо - в квартала, в който живеех аз, съседът отива да си пазарува в друг магазин, не в този, от който неговата съседка е пазарувала, защото иска да се отличи от нейната мебелировка. Търсят се и идеи и съвети на дизайнери, защото мебелировката е като дрехата - придава индивидуалност, характер на човека.


в ЕВРОПА дървените мебели са много скъпи ,затова хората си взимат евтини ПДч,там не може да се секат дърветата когато си поискаш и както си поискаш ,тук чамовите са евтини ,защото просто крадат дърветата и им излиза без пари ,
дървото като материал е вечно ... ходи по света да видиш колко струва една масичка от махагон истински, АЗ СЪМ ЗА ДЪРВОТО - в него има дух ,но се налага да ползвам и ПДч ПО НЕВОЛЯ ,защото е по- евтино от качествените дървени мебели ........така че .....какво да ви кажа ...ако затегнат контрола и тука дървените мебели ще поскъпнат и ще станат по- скъпи от разните там фурнири ,талашити и прочие ...имам една кухня от дъб ,имам е две кухни в от модерните ,ами в тази дето е дъбова ми е най- уютно ...
чамовите вярно че не са много изпипани ,но имам например гардероб от липа ,който е много приятен ,много си го харесвам ...не бих го сменила за ПДЧ за нищо на света ,и понеже една от кухните ми е в сутерен ,кудето е влажно ,съжалявам че не сложих дърво ......толкова пари за тия ПДЦ И МУХЛЯСВАТ БЕ ХОРА , а дървото поема влагата и  диша и не мухлясва - правя сравнение защото имам на същия етаж дървени мебели - по тях няма мухъл ,преди да ги купим имаше стари соц мебели пак талашит и те мухлясваха ......дървото си е дърво и в нормалните държави не е никак евтино
дървото диша ,за разлика от фурнирите

# 73
  • София
  • Мнения: 3 857
така наречените от вас "талашити" и "някви ПДЧ-а"  лезспорно са за предпочитане пред старомодното според мене дърво! прави са тези които казват че дървото не е добре изсушено. предмоството на ПДЧ е че може да избирате между хиляди декори и цвето, както  икомбинации между тях. да ен говорим за антибактериалните кухненски плотове, които поради българския "евтин" синдром, са почти незвестни в България. а Ви "увисват" пантите и се чупи, по същата причина - че сте си купили "евтини" мебели! и че сте ги купили от АРОН, Метро, ДОМО и такива магазини който внасят некачествена полска мебел от 16мм ПДЧ с хартиени кантове! разберете - не може гардероб да струва 300лв и да хубав!!! в София има 400 фирми за мебели, производители, което е важно за качеството, но не са и евтини, както не може да има евтин Мерцедес - надявам се разбрахте сравнението

Дървото било старомодно?!! Хахахаха... Дървото е ултрамодерно, всичко вече се предлага с дървесни мотиви, дори мебелите за баня и плочките. ПДЧ и МДФ се предпочита първо заради цената и второ - от екологични съображения да спасим горите. Дървото е най-доброто, което може да се вземе като мебел, носи уют, топлина, та дори и мирисът му внася друга атмосфера в дома.
За обработката - и при дървото, и при ПДЧ-то си има хора, които злоупотребяват, които не разбират и които са пишман-майстори.

# 74
  • Мнения: 18 542
в ЕВРОПА дървените мебели са много скъпи ,затова хората си взимат евтини ПДч,там не може да се секат дърветата когато си поискаш и както си поискаш ,тук чамовите са евтини ,защото просто крадат дърветата и им излиза без пари ,
дървото като материал е вечно ... ходи по света да видиш колко струва една масичка от махагон истински, АЗ СЪМ ЗА ДЪРВОТО - в него има дух ,но се налага да ползвам и ПДч ПО НЕВОЛЯ ,защото е по- евтино от качествените дървени мебели ........така че .....какво да ви кажа ...ако затегнат контрола и тука дървените мебели ще поскъпнат и ще станат по- скъпи от разните там фурнири ,талашити и прочие ...имам една кухня от дъб ,имам е две кухни в от модерните ,ами в тази дето е дъбова ми е най- уютно ...
чамовите вярно че не са много изпипани ,но имам например гардероб от липа ,който е много приятен ,много си го харесвам ...не бих го сменила за ПДЧ за нищо на света ,и понеже една от кухните ми е в сутерен ,кудето е влажно ,съжалявам че не сложих дърво ......толкова пари за тия ПДЦ И МУХЛЯСВАТ БЕ ХОРА , а дървото поема влагата и  диша и не мухлясва - правя сравнение защото имам на същия етаж дървени мебели - по тях няма мухъл ,преди да ги купим имаше стари соц мебели пак талашит и те мухлясваха ......дървото си е дърво и в нормалните държави не е никак евтино
дървото диша ,за разлика от фурнирите
Може ли да попитам корпуса на дъбовата ти кухнята от какъв материал е?

# 75
  • Варна
  • Мнения: 7 709
Голям спор се е разразил и тъй като гледам хора разни мнения също.Мога да препоръчам дърводелец от който доста познати са доволни.Младо момче е работи с желание и работи както масив така и  ПДЧ и МДФ.Идва на място взема ви размери прави проект и после си монтира всичко. http://vashite-mebeli.dir.bg/_wm/pbasic/?df=186&dflid=3 Три от кухните от масив съм ги виждала лично и мисля,че такива цени трудно ще се намерят .Съжалявам,че не знаех за младежът когато аз си правих обзавеждане-"Мартинели"определено щяха да гризнат дървото  Laughing

# 76
  • Мнения: 377
Аз съм ЗА дървото. Но в крайна сметка на кой каквото му харесва и може да си позволи.
Въпреки, че чамът го определят като "материал за горене" Wink  е евтин начин да имаш желаната мебел. Аз имам 4 чамови легла и не са мръднали години (освен потъмняването, характерно за дървото) Ето една снимка на легло широко 120см., струващо 200лв.

# 77
  • Мнения: 1 059
soll , кажи къде го има това легло, хубаво е. Много по-хубаво от това напр. http://www.mebelibanko.com/index.php?m=320&category=123& … %F2%E0&lang=1

# 78
  • Мнения: 377
Ще ти пиша на лични  Simple Smile

# 79
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 193
soll , кажи къде го има това легло, хубаво е. Много по-хубаво от това напр. http://www.mebelibanko.com/index.php?m=320&category=123& … %F2%E0&lang=1
Да се възползвам и аз
А пример за интересни ъглови легла с ракла на сносна цена?

# 80
  • Мнения: 377
Ок, ще пиша тук, ако модовете преценят да трият.
Аз си поръчах от тази фирма, пуснах запитване във форума и който се интересува да прочете темата.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=429725.0
В сайта леглото е в иглолистни, на втора страница.

Общи условия

Активация на акаунт