Епидорална или пълна упойка при секцио

  • 2 142
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 510
Предстои ми раждане със секцио по медицински причини.Имам страх от пълна упойка ,но доколкото разбирам и епидоралната е с висок риск.Моля раждалите със секцио да споделят за тяхния избор

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
При секцио е спинална упойката, т.е. слага се еднократно, не ти я вливат периодично като епидуралната.
Аз раждах с такава първия път и смятам да повторя, доволна съм, бях в съзнание, по-лека е, не товари плода.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Изборът на упойка определено не зависи от теб. А от състоянието ти и от преценката на анестезиолога.
Аз съм раждала с пълна упойка, защото беше преценено, че това е по-доброто.
Колкото до товаренето на плода - синът ми бе изваден точно 3 минути, след като е направен разрезът на коремната стена. Имам видеозапис, та се вижда и часовникът  Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 3 789
Мисля, че лекарят ще прецени каква да е. Аз лично си бях в съзнание, чувах и "виждах" всичко, което се случваше, лекарката ме осведомяваше за това, което прави и какво се случва, а анестезиолога ми направи и доста кървави снимки. Но няма нищо по-хубаво от това да чуеш първият плач на рожбата си, отколкото да ти я донесат в един момент и да кажат "това е вашето бебе"

# 4
  • Мнения: 61
Изборът на упойка определено не зависи от теб. А от състоянието ти и от преценката на анестезиолога.
Аз съм раждала с пълна упойка, защото беше преценено, че това е по-доброто.

Съгласна съм. Щом има мед. причини анестезиолога ще реши. Аз раждах със секцио, защото имам силно гръбначно изкривяване и лекаря прецени, че епидоралната упойка няма да подейства. Успех! Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 636
При секцио е спинална упойката, т.е. слага се еднократно, не ти я вливат периодично като епидуралната.
Аз раждах с такава първия път и смятам да повторя, доволна съм, бях в съзнание, по-лека е, не товари плода.

Не е вярно това. Аз родих първият път със спинална, а вторият с епидурална - катетър с вливане. Има доста голяма разлика и с две ръце препоръчвам епидурална при секцио, просто несравнимо е за мен.

 При мен пълната упойка не е за предпочитане, защото имам няколко операции на едно и също място и много сраствания и затова сега отново ще бъда с епидурална. Но при мен режат много досадно дълго време докато стигнат до бебето.

# 6
  • Мнения: 4 335
Секциото ми беше по мед.причини,за упойката ме питаха каква предпочитам.Обясниха ми за едната и за другата.Много се чудих,но още преди да реша се наложи секцио по спешност и ми поставиха пьлна упойка без моето мнение Mr. Green

# 7
  • Мнения: 741
Мен лично при секциото ме притеснява това, че си обездвижен и самата мисъл, че те режат, ти си в съзнание, не можеш да помръднеш, ме ужасява. Като в капан ми се струва, че бих се чувствала.

# 8
  • Мнения: 4 335
Мен лично при секциото ме притеснява това, че си обездвижен и самата мисъл, че те режат, ти си в съзнание, не можеш да помръднеш, ме ужасява. Като в капан ми се струва, че бих се чувствала.
И мен това много ме ужасяваше,и може би щях да избера пак пьлна упойка.Но ме ужасяваше и интубирането при пьлната.Абе минава и заминава,остава само хубавото след това Wink

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 553
При условие , че имам избор бих предпочела пълна упойка .

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 306

Не е вярно това. Аз родих първият път със спинална, а вторият с епидурална - катетър с вливане. Има доста голяма разлика и с две ръце препоръчвам епидурална при секцио, просто несравнимо е за мен.

 

Каква е разликата в усещането, стана ми интересно? Мислех, че епидуралната е опция само при нормално раждане.

# 11
  • Мнения: 3 431
аз бях с пълна упойка. в нашата болница не предлагат друга така или иначе. освен това съм страхлива и щях да се побъркам, ако чувам звука на инструментите  Confused през цялото време на секциото съм сънувала, даже се порасърдих, че ме събуждат  Laughing не съм имала проблеми след това, но съжалявам, че не чух първия плач на сина ни.  Confused

# 12
  • София
  • Мнения: 2 132
Предстой ми секцио в края на месеца и аз  се чудя за упойката и ще следя темата, но лекарката, която ще ме оперира каза, че анестезиолога ще ме убеди за спинална. Аз май клоня повече към пълна. Не искам да не усещам краката си... някак страшно ми се струва, пък и да знам , че ме режат в това време...абе мани...
 На 19-ти имам среща с анестезиолога, та ще видя ще ме убеди ли Mr. Green

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Интубирането наистина е минус при пълната, после кашляш от раздразнено гърло, а кашлянето след секцио много боли  Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
Интубирането наистина е минус при пълната, после кашляш от раздразнено гърло, а кашлянето след секцио много боли  Laughing

Това изобщо не е задължително. Не съм кашляла нито една секунда, нито гърлото ми е било разранено.
Просто отлична работа на анестезиолога!

Общи условия

Активация на акаунт