инвитро набързо - помощ

  • 8 344
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 35
Едно от важните условия за успех при инвитро е изборът на верния протокол. В моя случай селеновите специалисти си бяха решили къс протокол от еднодневни изследвания. Аз бързах и това беше тяхното предложение за мен. Добре, че се отказах.  Оказа се, че при мен е успешен дългия протокол, но затова беше нужно малко време на лекаря и предварителна диагностика. Така е и в чужбина, поне там , където аз правих стимулацията първия път. Един месец се прави наблюдение и задължителните изследвания. Иначе ако става дума за това, да се започва инвитрото, и ако не стане с къс протокол, нищо вторият път ще опитаме с дълъг, няма проблем. Нали после има и втори опит..
Лори, желая ти искрено успех в инвитрото! Ще видиш разликата в отношението към пациентите.
Успех на всички момичета, започващи процедурите сега!
Няма значение къде ги правим, у нас или някъде по света ни е нужен и късмет. От сърце го желая на всички!

# 46
  • Мнения: 9
dnes mi be6e punkciqta.vsi4ko e Ok, v sabota 6te e transfera i zapo4va golqmoto stiskane na palci.

# 47
  • Португалия
  • Мнения: 3 953
 Живея в чужбина и правих инвитро за много кратък период във Варна при доц.Маркова.
1.не е вярно,че само защото сме от чижбина чакат да ни вземат парите- аз се молих да ме приеме за стимулация и инвитро-ревах буквално, а тя ми казваше ,че й е невъзможно-90двойки на цикъл прави!Слава Богу,смили се над мен, и направи чудо-от първи опит ,за малко повече от месец ,бях бременна с две прекрасни създания !
2.аз имах изследвания от тук-хормони само,приеха ми ги!на мъжа ми също!правих само цветна снимка.
3.стимулацията започна в деня на следващата менструация -ежедневен контрол,много бързане,претупване на всяко момиче/ в смисъл никакво време за въпроси и отговори/,но също така много загриженост,прямота ,нищо скрито-покрито,право на избор за всяка процедура! Аз предпочитам такива отношения,пред супер-обгрижената обстановка в някои софийски болници-там останах с впечатлението ,че се лекуват чупливи кристали-аз не съм била ,и не смятам,че другите борещи се за живот жени са кристали  Peace
4.В чужбина винаги избират дълъг протокол,просто са винаги предпазливи-затова се чудят как нашите имали толкова успехи !Никоя чужбинска клиника /европейска!/не може да се похвали с успеваемост над 45%-само нашенски!
5.едно от най-важните условия за инвитрото е верният избор на лекарства-повечето клиники ползват една камара стимулиращи лекарства,чието действие се недооценява ,сменят се рязко,предвидимите последствия стават непредвидими ...

lori ,дано имаш две чертички на 30-31 август  Peace

# 48
  • Мнения: 4 700
Цитат
4.В чужбина винаги избират дълъг протокол,просто са винаги предпазливи-затова се чудят как нашите имали толкова успехи !Никоя чужбинска клиника /европейска!/не може да се похвали с успеваемост над 45%-само нашенски!
5.едно от най-важните условия за инвитрото е верният избор на лекарства-повечето клиники ползват една камара стимулиращи лекарства,чието действие се недооценява ,сменят се рязко,предвидимите последствия стават непредвидими

Това не е вярно.
Аz бях по къс протокол.
Стимулираха ме само и единствено с меногон и то по 150 единици на ден. Имах достатъчно яйцеклетки, даже останаха оплодени zа zамраzяване.
Моята клиника имат над 50% успеваемост при жени от моята група.

Недей да говориШ/пиШеШ на иzуст беz да си zапоzната.

# 49
  • Мнения: 35
Лори, стискам палци за успешен трансфер и положителен резултат!
Mamagemelar, имала си късмет да попаднеш на добър лекар. За Варна се чуват много хубави отзиви. Явно са добри и имат голяма успеваемост.

# 50
  • Португалия
  • Мнения: 3 953
Миле, не съм никак незапозната, въпреки че ,не във всички страни съм разучила как стои въпроса. Peace
Законодателството е различно навсякъде-имам информация за Португалия ,Испания, Италия ,Швеция и Гърция.С няколко клиники водех кореспонденция,преди да избера, в крайна сметка избрах да си идем в Бг!
Нашият случай е малко по-особен,така че ,може и това да е имало значение Peace
Пишеш ,че в твоята клиника имат успеваемост над 50% при жени от твоята група!- а при жени,които не произвеждат яйцеклетки?Такива никога не биха достигнали бройка ,достатъчна чак и за замразяване! Много добре знам какво съм написала- 45% обща успеваемост могата да отчетат само в Бг!
За клиниките в Португалия ,например ,тя е от23 до 30%!
  bouquet

# 51
  • Мнения: 4 700
Ами всеки гледа своя случай, аz като съм си иzбирала клиниката съм гледала успеваемостта в моята група. В наШата клиника групите са раzделени по въzраст на жената. В групата на жени под 38 години успеваемостта е 55 %.
Не можеШ да бъдеШ сигурна коя клиника колко процента обЩа успеваемост има, zаЩото много малко клиники дават такава информация. За България zнам, че само във Варна иzкарват такива данни.
5те страни, zа които имаШ информация не са целия европейски съюz.

В България има много добри специалисти, това не го отричам. Такива са и в моята клиника в Германия. Иzбрах Германия zа процедурата, zаЩото не искам да съм под натиск от към време, отпуски и т.н.

# 52
  • Португалия
  • Мнения: 3 953
 Точно това казах- не съм изследвала целият европ.съюз ,но имам представа от повече от една клиника  Peace
В крайна сметка -не можем да сравним дори 2 български клиники,камо ли всички европейски  Peace
Навсякъде има и доволни ,и недоволни- всеки лекар си има подход, и не всеки пациент е подходящ  за съответният лекар  Peace
А относно разделянето на групи по възраст- как мислиш какво общо има една жена на 24 без една или дори две тръби , и жена на 38, в добро  здраве ,с мъжки фактор на стерилитета ?!   bouquet

# 53
  • Мнения: 4 700
Иzлиzаме от темата, но все пак Ще отговоря на въпроса ти. Жена на 24 години, тубарен проблем, беz имунологични, генетични и други проблеми. Според мен Шанс zа успеваемост е голям. Процедура се налага само zаради липса на тръби. Т.е. след преодоляване на проблема Шансът е почти като при 38 годиШна жена беz проблеми, но с мъжки фактор. Само дето при 38 годиШната Шансовете доста спадат zаради въzрастта. А и при 38 годиШна дали Ще иzвадят толкова яйцеклетки, колкото при 24 годиШната?

Цитат
Точно това казах- не съм изследвала целият европ.съюз ,но имам представа от повече от една клиника 

Тогава zаЩо пиШеШ, че

Цитат
4.В чужбина винаги избират дълъг протокол,просто са винаги предпазливи-затова се чудят как нашите имали толкова успехи !Никоя чужбинска клиника /европейска!/не може да се похвали с успеваемост над 45%-само нашенски!


За това най ме хвана яд, все пак не си толкова zапоzната.
Аz нямам представа от много клиники. Интересувала съм се само от теzи, между които съм се колебаела.

# 54
  • Португалия
  • Мнения: 3 953
Миле ,недей да те е яд,че бързо се остарява  Peace
Не искам да спорим,още повече,че няма смисъл- всеки си има негова истина- за мен успеваемостта на клиниката във Варна на доц.Маркова е 100%-просто при мен така се развиха нещата  Peace
Дадох примера на прима виста, не съм задълбавала в яйчников резерв и т.н.А именно това е основната разлика в плодовитостта на повечето здрави жени  Peace-ти спомена ,че в клиниката,която си посещавала има разделение по възрастов признак- това ме накара да приведа произволен пример-не можа да се селят по възраст ,защото аз на 28 нямах яйчникова функция, а приятелката ми,на 36 ,която по същото време правеше ИКСИ в Испания-нямаше никакъв проблем и извади 42 яйцеклетки на яйчник- ако си запозната-няма  нужда да ти разяснявам последиците!Наистина изместихме темата!
извинявам се ,ако съм те подразнила с нещо  Peace
  bouquet

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Вижте сега, дали у нас или в чужбина, успеваемостта рязко се повиши в последните години.Пациентките станахме доста капризни.Критериите ни се повишиха до толкова че да даваме оценки за кадърността на лекарите без да имаме необходимата квалификация за това.Явно българина освен от футбол и политика, разбира и от медицина по-добре от лекарите.Имам познати, които осиновиха дечица след дълги години ходене по мъките и тук и в Европа, но това се случва преди 15 години.Тогава ги нямаше сегашните лекари, а за модерно оборудваните клиники и дума не можеше да става.И двете вече са над 45 години, а не всяка жена на 52 години ражда близнаци.Така че днес, с развитието в тази област, всичко е въпрос и на късмет.Въпросът може ли да се направи ивнвитро набързо получи отговора.Може.Целият процес е контролиран от самото начало, пък и първият опит винаги е с малко опознавателна цел, както и да ви звучи.Колкото и изследвания да сте правили няма как да се предвиди реакцията на организма.Ако завърши успешно е най-добрият вариант.Пожелавам го на всички.

# 56
  • Мнения: 35
Не съм съвсем съгласна с теб, Разел. Всъщност, аз зададох въпроса може ли да се направи инвитро набързо. Имах предвид за 5, та дори и за 1 ден преди цикъл. Отговорът е да, може, ако става дума за къс протокол и се стреля напосоки и наистина "ако  завърши успешно е най-добрият вариант".  Не може да се направи, обаче изключително важното изследване за яйчниковия резерв, който дава много ценна информация и ако е необходим дълъг протокол, 5 дни преди цикъл не са достатъчни.  Инжекциите започват една седмица преди цикъла. Да не говорим, че лекарят може да предпише 1 месец преди това противозачатъчни.Това го преценя лекаря и за съжаление ние не сме специалисти, за да го преценим. Форумът е да си помагаме, а не да се критикуваме кой от какво разбира. Ние ако разбирахме, нямаше да питаме с въпроси за помощ. Имаме право да споделяме какво се е случило с нас, кой лекар е бил комерсиален, за да помагаме на други момичета, които четат темите. А всеки да си преценява сам, на база информацията. Аз мога да кажа само огромно благодаря на всички момичета, които се включиха в тази тема и в други подобни теми. Много ми помогнахте, момичета. Наистина звучи зловещо, че първият опит е с опознавателна цел. Дали е така, го знаят лекарите. Аз като пациент зная, че средствата не са никак малко, емоциите и преживяванията още повече. И се моля лекарите да бъдат коректни и да полагат максимални усилия за успех  още при първия опит.

# 57
  • Португалия
  • Мнения: 3 953
smile69 , само уточнение- моите инжекции започнаха в деня на цикъла, а не преди това Peace
не съм пила противозачатъчни -по моя информация-от четене тук и там-дават ги ,за да са сигурни в деня на цикъла, когато пациентката няма редовен такъв ,или когато има някаква схема на работа- т.т. трябв ада се почне процедурата в еди -кой си ден Peace

# 58
  • Мнения: 35
Mamagemelar, аз говоря за дълъг протокол.  При дълъг протокол се започва 1 седмица преди цикъла. При къс, стимулацията започва в началото на цикъла. Противозачатъчните са по преценка на лекаря и ако все пак са необходими, няма как 5 дни преди цикъла да изпиеш 21 таблетки.

Общи условия

Активация на акаунт