Строги или меки родители сте. Вашето лично усещане какво е

  • 4 694
  • 137
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 221
Аз доста честичко се карам,правя забележка и наказвам,но не мога да кажа че съм от строгите, защото като ги накажа изведнъж ми става жал и  омеквам.Накрая се оказва че ако наказанието е било например една седмица без компютър на втория ден вече са пак там.

# 76
  • Мнения: 3 695
По-скоро съм дипломатична - винаги първо опитвам с добро. Ако се касае за нещо опасно или важно съм много строга.  Peace

# 77
  • Мнения: 2 096
Мека Мара съм аз.. само за опасни неща съм безкомпромисна.. но ми е добричко детето - не ми се е качило на главата.. разбираме си се за сега

# 78
  • Карлово
  • Мнения: 4 645
Има няколко железни правила, неспазването, на които води до санкции. Но пък са малко. Не обичам думата послушание. Все пак не може детето за всичко да е на едно мнение с мен, или да се съобразява с всички.

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
По-скоро съм мека.Дъщеря ми е много чувствителна и със строгост не постигам нищо-само я разтройвам.

# 80
  • Мнения: 301
По-скоро съм мека  Embarassed не само към детето. Рядко може да ме чуе човек да викам. Опитвам се първо да постигна успех с дипломация и обяснения. Повечето пъти дава резултат. Всъщност сина ми е на 3,6 години, обаче явно вече ми се е качил на главата, защото напоследък започнахме да "сключваме сделки" - миене на косата срещу пингвин (шок. десерт) и подобни.
Чувствително дете е и много се разстройва, когато накрая стигнем до твърдата ръка. Вероятно успеха на мекия ми подход се дължи на твърдия подход на мъжа ми - детето предпочита да се съгласи с моите изисквания, отколкото да влезе в спор с баща си  Laughing. Тези спорове са безкрайни - и двамата са инати и последния път 3 часа седяха на масата безмълвни, в очакване на другия да си промени решението.  Laughing Не стана  Mr. Green и се наложи да постъпят по моя начин.

# 81
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Хм, само изглеждам строга, като кучето което лае, а не хапе. За това сина ми е станал мамин глезан, чак ме дразни понякога.
Виж, мъжът ми иизглежда много добър, разбран... а малкият само от погледа му замръзва.

# 82
  • Мнения: 2 757
Хм, само изглеждам строга, като кучето което лае, а не хапе. За това сина ми е станал мамин глезан, чак ме дразни понякога.
Виж, мъжът ми иизглежда много добър, разбран... а малкият само от погледа му замръзва.

Друго си е мъж в къщата. Една приятелка ми беше споделила (понеже аз баща никога не съм имала и не знам кво е на практика), че от майка и никога не я било страх, но от баща си я е било. Аз не съм забелязала баща и да е върха на строгостта. Майка и обаче ми изглеждаше голям цербер,  много строга. Но явно само е лаела без да хапе. Така сме си жените. Аз се имам за строга, ама като гледам мъжа ми колко е строг като е строг и брат му особено колко е непреклонен...  ooooh! на мен това ми изглежда прекалено и излишно. Но явно не е защото има ефект, децата тях ги слушат и нямат никакви проблеми.  Thinking

# 83
  • Мнения: 7
Строга съм при мен лигня няма. Ако аз съм там когато се хранят  няма гъг няма мък, ама ако баща им е при тях започват с тате не искам  това а онова, така е и  горе-долу със  спането с него заспиват  по 2часа с мен заспиват за 5мин.Явно виковете и санкциите  помагат иначе ще ми седнат на главата отгоре ако  не се възпита едно дете докато е малко после няма смисъл.

# 84
  • Мнения: 6 031
Строга.....но справедлива!

# 85
  • Мнения: 2 757
Строга съм при мен лигня няма. Ако аз съм там когато се хранят  няма гъг няма мък, ама ако баща им е при тях започват с тате не искам  това а онова, така е и  горе-долу със  спането с него заспиват  по 2часа с мен заспиват за 5мин.Явно виковете и санкциите  помагат иначе ще ми седнат на главата отгоре ако  не се възпита едно дете докато е малко после няма смисъл.

Явно при някои деца. При моите тц  Tired Друга ще да е причината. Аз много повече им се карам и наказвам, ама при мен ни ядат, за спане е невъзможно да ги сложа да спят. Няма да спрат да реват с часове. Баща им само им се озъби и легат на секундата. Явно усещат на кой му пука за тях и на кой не, а не при кой минава. Щото при мен определено не минава, ако става дума за спане. До сега никога не им се е разминал обедния сън, без значение дали ще заспят или ще изберат да реват през цялото време, те са си неизменно в леглата и стават когато аз преценя. Но явно тъпо и упорито отакзват да се научат, че няма да бъде тяхната

# 86
  • Мнения: 1 121
Вече и аз не знам каква съм. Факт е, че детето ми по цял ден реве и пищи за щяло и нещяло. Истерия след истерия и всичко това край няма... в такива моменти нищо не помага-нито каране, нито викане, нито бой Tired едвам съм жива на моменти... айде оплаках се.

Междудругото искам и аз да се озъбя и да млъкне и да спре да врещи и да започне да ме слуша. Ама не - нищо не помага при това моето. Няма страх нито от мен, нито от баща си. Ако ми кажете как да го постигна тоя ефект, ще спасите душата ми от много мъки Laughing

# 87
  • Мнения: 2 757
Вече и аз не знам каква съм. Факт е, че детето ми по цял ден реве и пищи за щяло и нещяло. Истерия след истерия и всичко това край няма... в такива моменти нищо не помага-нито каране, нито викане, нито бой Tired едвам съм жива на моменти... айде оплаках се.

Междудругото искам и аз да се озъбя и да млъкне и да спре да врещи и да започне да ме слуша. Ама не - нищо не помага при това моето. Няма страх нито от мен, нито от баща си. Ако ми кажете как да го постигна тоя ефект, ще спасите душата ми от много мъки Laughing

Дай го на друг да го гледа. Моите в чужди ръце са най добрите деца на света  Thinking

# 88
  • Мнения: 1 121
И това съм пробвала. Живея в чужбина и баба ми беше тук за известно време. Майка ми и баща ми също са идвали за по-месец и още по-лошо положението, когато го гледат те. Там е непозната територия не знае какви са границите и постоянно се опитва да се наложи с още повече рев и тръшканици.

След няколко месеца ще го пускам на ясла и това ще ми е спасението Confused иначе ще лудна.

НикиФин, твоите кротнаха ли се? Всеки път като ти четях темите имах чувството, че пишеш за моя син.       

# 89
  • Мнения: 2 757
Рени, изобщо не са се кротнали. Все по диви и инатливи стават. Но за мое щастие тръгнаха на ясла и мога да си поема въздух. Тия дни ни нямаше с баща им, гледа ги снаха ми и свекърва ми тук в нас и казаха, че веднъж не са ревнали. Даже нощем не се будели изобщо цели 3 нощи. Недоумявам как е възможно щото с мен не спират да реват и нощем се будят по 100 пъти. Но явно е възможно. Има нещо, ама не знам какво е. Да не би баба ти и родителите ти да го глезят още повече. Моята снаха и свеки не ми изглеждат строги бе ама не знам го постигат децата да им се подчиняват. Има нещо в излъчването, иначе не мога да си го обясня. И децата не личи да са подтиснати, въпреки че предполагам са, защото като се върнах като че ли имат нужда да си излеят натрупаните емоции и още повече реват и се тръшкат. Мани ужас.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт