Какви са цените на недвижимите имоти в страните, в които сте

  • 1 245
  • 16
  •   1
Отговори
Толкова съм се вживяла в новата си работа, че само на тази тема чета всичко що ми падне и изведнъж се замислих какви са цените на къщите при вас. Например къща с две спални, кухня, хол и две бани тук започва от 220 000 долара. И това се води евтино. Интересно ми е колко струва една такава малка евтина къщурка при вас.
МНОГО ПОЗДРАВИ

# 1
При мен е много различно зависи от квартала в добрите кв. запояват от $300 000. По евтино е да си вземеш апартамент с тези данни.Това е за 4икаго Wink

# 2
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
При нас е на всякьде е разли4но.Поне в моя град може да се купи апартамент в най -"гадният" квартал за 130 000 евро с две спални или 3.
В хубавите квартали са по 160 000 евро и нагоре.
По морето можете да си представите ,какви са цените ooooh!

# 3
  • Мнения: 2 452
Много сложен въпрос. Зависи от квартала, размера на къщата, дали е самостоятелна или не, дали има "екстри" (гледка, близо до голяма магистрала, но все пак закътана, кулдесак, училища, паркове, басейн и т.н.). Например в Отава в хубав квартал тристайна самостоятелна къща с приличен двор е от порядъка на 300,000$ и нагоре. Ако е на брега на реката започват от 500,000$ нагоре; в КанАта (силиконовата долина на Канада) дори и таунхауз може да бъде над 350,000$. В общи лоинии в Отава и района средна ръка къщи са между 250,000$ и 350,000$ Оттам нагоре са с екстри. По-евтините обикновено са таунхаузис без двор и наблъскани една в друга - доста клаустрофобско. Имайте предвид, че в канада земя бол и строежа на къщите е евтин (дървени са).
Ако искаш да разгледаш сайта на Отава (официалния); ето го:
http://orebweb1.oreb.ca/index.shtml

# 4
  • Мнения: 2 825
Мдааа, наистина въпроса ти е много сложен. Както е писала Лаура и тука е така, зависи от мястото, от гледката и тн. Самостоятелна къща с 2 спални и 2 бани е много трудно да се намери, минимум са с по 3 спални, но все пак цените за такова нещо започват от около 600 000 евро.... тази май е най евтината, която намерих :  http://www.vivaestates.com/newsearch/details.asp?Recid=MABAEP136 … mp;searchId=20715

А тази ми е една от любимите:
http://www.vivaestates.com/newsearch/details.asp?Recid=MABAEP122 … mp;searchId=20715

За townhouses ... започват от около 290 000 евро, но това са такива нагъчкани и наблъскани... по хубавите, започват от около 390 000
тука намерих нещо интересно , ама е доста мъничко 80 кв. Thinking
http://www.vivaestates.com/newsearch/details.asp?Recid=MAAAAP183 … mp;searchId=20716

за апартаменти... 2 спални, 2 бани, салон,малка тераска, кухня, мазе, комунитарен басейн и парко място... обзаведен лукс, ново строителство 245 000 евро .... в квартал на 10 мин от Марбея (ако няма задръстване)

май много пълно инфо дадох  Mr. Green

Последна редакция: нд, 21 авг 2005, 19:36 от clara

# 5
  • Мнения: 4 244
И при нас в немско зависи в кой край си
Ние имаме едно апартаментче дето от 1 г се опитваме да го продадем, ама не става щото е в едно село, а му искаме само 65000 евро - 3 стаи с кухня и баня е!
А това същото ако е в Мюнхен например просто му сложете една нула отзад
Иначе къщата в която живеем се води към половин милион, ама и ние сме на село Mr. Green та не се брои като достоверна информация
Може да считаш че оттам нагоре почват цените при нас.

# 6
  • Мнения: 513
Къщите с минимум две спални в зависимост от квартала започват от 45к. Ако всичко което глеш е под 100к това означава, че е с споделено участие на други собственици и най-често се купува за да се дава под наем.Иначе минимум 100к за терас. Наш приятел си взе 2002 г. нова къща в много добър квартал за 145к намалена с няколко хиляди заради това, че е била купена и хората са се отказали и тъй като шкафчетата в кухнята и плочките вече са били поставени по техен вкус е била намалена. Къщата е три бед, детачт, с гараж и голяма градина. От тогава насам имотите са започнали много да скачат и същата тази къща, независимо че е ползвана сега се котира за 215к.
Ето почти същата:


Ето още една.

Ето ти един линк от където можеш да провериш за всеки град почти … а имота и цените.

Последна редакция: нд, 21 авг 2005, 12:54 от Елф

# 7
  • Мнения: 2 952
zavisi   v koia 4ast  na Israel si.I sa6to kakvo kupuva6 , ka6ta moje  da e 1 milion  dolara , moje da e  400 000    v ne  barovski kvartal , no v  prili4en takav. A  Apartament  na hubavo miasto v  hubav kvartal i v  hubav Grad kam centara  e okolo 250 000  dolara , ako e star moje da e 140 000 ...., a  ako e  na  eftino miasto kam 100 000 dolara ...taka ...a ka6tite sa  s malki dvorove , niama mnogo  zemia i prostranstvo , ima pove4e  zemia kam planinata  , tam e po-eftino , no koi hodi tam , rabotata e v centara , u4ili6tata sa6to ...i taka...

# 8
  • Мнения: 1 072
Ей, и аз се канех да пускам същата тема. По повод на това, че си продаваме къщата
(можете да я видите на http://www.woonaccent.nl/index.php?action=displayOffering&id … 000333&ref=co)
Иначе много си зависи от това къде е. Има части в Холандия, където за толкова пари може да купиш еднофамилна къща с 2 дка място, както и други, където може да купиш апартамент 50 кв.м (Амстердам например).
Утре ни идват да я гледат и сега чистим, чистим...
Стискайте палци!

# 9
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ами те вече са казали момичетата, че много зависи за какво и къде става въпрос Wink. В Солун цените на апартаментите започват от 1500 евро кв. и стигат до 5000 евро кв. в зависимост от квартала и на колко години е сградата. На Халкидики(първия крак) от 1000евро до към 2000евро квадрата са апартаментите, а къщите и мезонетите, в зависимост от мястото стигат до 300 000 евро за 90кв.
Разбира се това са средни цени Wink, иначе има къщи дето само ги гледаш и не мислиш въобще колко струват Laughing

# 10
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами те испанките са писали ..какт онавсякъде по света има разли4ни цени ..и зависи какво е - така например тук ..не сме 4ак толкова дълбока провинция ..но ..при нас цените варират -за апартамент втора ръка 100 000 евро и къща- дуплекс нова 240 000 .  по същия на4ин и по морето -цените са от 120 000 (все още може да се намери ) до 2 000 000 за подобен дуплекс кото тък е към 360 000 !

# 11
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Наистина е много сложен въпросът. Зависи от града, големината, квартала, вида къща и т.н, т.н. Чела съм, че в момента цените в някои райони дори са спаднали, т.е. къщи се продават на по ниски цени от реалната, особено ако са някъде по селата и провинцията, къщите са много по евтини съответно. Aпартаментите zапочват май от 110 000 евро zа 60/70 квадрата, най евтините и стигат до .... Ние имахме успех и продадохме нашия, който и беше 120 квадрата на реалната цена, но и zащото беше в добър квартал и екслуzивно обzаведен, подържан. А при къщите се zапочва от 250 000 евро zа най евтините до ... По принцип къщите са с повече от две спални, има и такива с градина, при която градината е "да направиш една крачка от терасата и си вече на границата" Shocked

# 12
  • Мнения: 1 545
Както са казали всички, зависи..... От много неща, голям град ли е, в център ли е... По принцип не се продават обзаведени, рядко нови, просто защото няма много места за строене. Нови строежи има в околностите на големите градове, тоест доста далеч от центъра, и са евтини, но пак зависи къде се намират.
При нас в Неапол мога да дам за пример апартамента на наши познати, купен преди около 3 години, на 40-тина км от града, на брега на морето, в селище, което обикновено само летуват, а не живеят постоянно - 130 кв. м. 180 000 евро. Апартамента на свекърва ми е в търговската част на Неапол, нещо като модерния център и се оценява за около 700 000 евро 100 кв.м. строен преди 35г. Нашия е в историческия център, триста годишна сграда, 130 кв с тераси над апартамента, като се има предвид че е последен етаж и с потенциален втори етаж, и с всички подобрения се оценява на около милион. същия на същото мясно, на нисък етаж, неремонтиран може и за към половин , че и по-евтино да се вземе.

# 13
  • Мнения: 1 425
И тук така...зависи от града, квартала и разположението. Мястото, където живеем, е на 20 мин. от центъра, има в близост два супермаркета, детска градина, училище, автобусни спирки, гора за разходки и т.н. Апартаментите в нашето кварталче "Siedlung" са от 500 000 Франка до 1 000 000  Франка. На свекърва ми къщата се намира близо до центъра на Берн и се оценява за над 3 000 000 Франка, но ако иска да я продаде ще е с наддаване и сигурно ще си удвои цената. В близките селца, къщите и апартаментите  са по-евтини.

# 14
  • Мнения: 4 399
Ох, бръкна ми в раната направо с тая тема. Аз не бях се занимавала дълго време с цените тук, но сега искаме да купим нещо и косата ми се изправи. Та знаЧи за Виена мога да ти кажаЧе всиЧко зависи от това къде тоЧно е къщата, в границите на града или извън него, колко е големината на парцела и кога е строена къщата. За мое голямо уЧудване се оказва Че апартаментите и къщите не са с много разлиЧни цени. Може би защото аз търся ново строителство, а новите къщи като цяло са с малки парцели, около 200-300 кв. м. И така нова къща запоЧва малко над 300 000?, апартаментите са с цена около 2700-3000? за кв. м. Това обаЧе е т. нар. нето цена. От там нататък запоЧват процент за този, процент за онзи и ако купуваш Чрез брокер и имаш нужда от банково кредитиране (а май всеки има такива нужди при тия цени) цената се вдига с около 10-12%. Ако искаш къща от 50-60те години, съответно пада до 160 000? и то с по-голям парцел. Аз обаЧе не искам такива старини, тъй Че за нас цените са убийствени...

Последна редакция: пн, 22 авг 2005, 14:44 от Vjara

Общи условия

Активация на акаунт