Северното Черноморие – какво да гледам?

  • 61 726
  • 323
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 042
Мидената ферма е до Българево. Има 2 рибни ресторанта точно до морето.  За гледане препоръчвам - Калиакра и Балчик.
Ние посетихме и Камен бряг, но е опасно за деца.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 272
Препоръчвам десния ресторант, ако си с лице към морето. На външен вид е по-непретенциозен, но готвят по-вкусно.

# 17
  • Мнения: 3 695
и аз ви благодаря за полезната информация   bouquet

# 18
  • Мнения: 1 517
Привет!
Таман се върнахме от разходката. Малко раничко според мен, ама...
Мидената ферма не я намерихме...така и не се ориентирахме къде точно преди Българево да завием. И с Шабленското езеро стана така - стигнахем до някаква бариера и нататък...нъцки. Отстрани имаше къмпинг, на брега на морето, но на самото ерезо не слязохме. Опитахме се да намерим някакъв черен път: на излизане от Шабла, към с. Езерец, но мъжа ми нещо го нахапаха калинките, "къде щал да се вре по чукарите той" и тръгнахме.
Я някой по-ориентиран да си каже думата...за следващия път.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Не се завива ПРЕДИ, а СЛЕД Българево... Когато се движиш от Каварна към Българево и нос Калиакра...
Там където се разделя пътя всред Българево - наляво за Свети Никола и Камен Бряг, направо - за нос Калиакра...
Отбелязваш с колата точно четири километра и едва тогава завиваш ВДЯСНО...
Към морския бряг... Денивелацията е много голяма...
Там е мидената ферма Дълбока... Wink

# 20
  • Мнения: 1 517
Уважаеми Седящ Пън,
Вземи слез от пъна, мятай Деница и Росица на гръб и да ни водиш другия път  Grinning
Българево много ни хареса, не е запуснато...някой да каже нещо за Тюленово...чувала съм, че е много красиво като природа, но лесно ли е да се слезе на самия бряг, ако има такъв, става ли за палатка с деца??

# 21
  • вкъщи
  • Мнения: 704
само Балчик и Шабла да се види

# 22
  • Мнения: 2 401
само Балчик и Шабла да се види

Бабината ти трънкина.  На северното Черноморие има много какво да се види, но то е за ценители. 
И не подценявайте Аладжата.

# 23
  • София
  • Мнения: 121
Почваш - Албена, Балчик - града и двореца, Тузлата - ама тя вече е доста занемарена /кални бани и мин. вода/ с това е известна, Икантълъка-малко полуостровче с 2 малки плажчета, но и там почнаха да строят, Тюленово е село с плаж, но отдавна не съм ходила там, помня, че се слизаше по стълби, Каварна, Дълбока - преди с. Българево е, има табела, но тя е 50 м след отбивката, нос Калиакра, преди нос Калиакра вляво е Болата- малко заливче /плаж/ с форма на мида, ако се гледа отгоре, там има водолази дето се гмуркат в скалите. По-нататък с.Свети Никола, ако се отбиете вдясно е В.С. Русалка, отвисоко се открива хубава гледка, а вдясно се вижда резервата Тауклиман /залива на птиците/, но в него не може да се влезе. Още на север е Камен бряг, в него има информ. тур. център, където миналата година много любезно ме информираха за забележителностите в района. Там е Яйлата - скален резерват с останки от крепост, с бебешка количка не може да се разхождаш, но с бебе на ръце - да Wink. Продължавате към Шабла - и Седящия път го е обяснил. Шабленското езеро няма как да го видите, защото е резерват и се охранява. В къмпинга край Шабла има един ресторант със страхотна прясна риба и рибена чорба. Може да продължите и след Дуранкулак и да отбиете към къмпинга - от него се открива страшна гледка на 7 км пуст плаж. Накратко на север има много резервати и е пущинак, но поне на мен и сем. ми ни харесва, пътя е прав добруджански и разстоянията се минават бързо. Ако отидете през юли ще хванете жътвата, децата много се впечатляваха от комбайните, ако по тъмно минавате край нивите е още по-впечатляващо - нивите са осветени, а хората жънат на пълни обороти. Мин. год. мъжа ми каза - "все едно си в друга държава" - контрастта с южното мръсно и презастроено Черноморие е голям. Айде дано и на мъжа ти да му хареса.

# 24
  • Мнения: 11 747
Ето една снимка от Тюленово
http://media.snimka.bg/2983/012221965-big.jpg

Няма стълби, има скали, като на Камен бряг е, разликата е това заливче. Лятно време много хора ходят там на палатка, но е широко и не става нагъчкано.

# 25
# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Уважаеми Седящ Пън,
Вземи слез от пъна, мятай Деница и Росица на гръб и да ни водиш другия път  Grinning

А Ивелин къде да го зарежа...? Laughing

# 27
  • Мнения: 797
За Дълбока/Мидената ферма/ се завива преди  да се влезе в с.Българево.Малко преди табелата е отбивката вдясно Peace

# 28
  • Мнения: 11 747
Абе, мидената ферма....  Thinking  тя стана адски популярна, комерсиална... Като наспрат колите на 20см от масите, и все едно си седнал на паркинга да ядеш. Стана адска скъпотия - цените качени, порциите намалели, качеството много паднало...  Аз повече там няма да отида и не го и препоръчвам.

# 29
  • Мнения: 1 494
А къде е подходящо за палатки? Има ли бунгала- май бях чувала за Шабла или се лъжа?

Общи условия

Активация на акаунт