Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 8

  • 45 813
  • 589
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: leet
 Ljuboznatelna ,

Ние, родителите, сме длъжни да опитаме абсолютно всичко, както знаете, аз миналото лято бях готова да го подложа дори на експеримент с ток, но това, което казвам, че да не се разчита само на диетата, а да се използва като подпмагащо средство, защото иначе се губи ценно време.

# 421
  • Мнения: leet
А за поведението - прояната в него идва последна, след многото натрупани знания. Аз 2 поредни години го заснемам на рожден ден на едно и също дете, т.е. точно през една година и разликата в поведението беше нула. А през това време беше усвоил безкрайно много като знания, беше подобрил фината и общата моторика многократно, и промяна в поведението нямаше, което ме притесни безкрайно. На третата година, преди месец, отново го заснех на същия рожден ден и разлика имаше. Но не такава, каквато ми се иска. Поведението се коригира най- бавно и то изисква най- голямо търпение и обяснение, това е, знанията в сравнение с него, ги усвояват много по- бързо, но действително, за околните, като видят поведението му, няма разлика, има само за учителите и терапевтите, които работят с него и които знаят какво знае и може, и за нас, родителите разбира се, но ни е тъжно, че околните не забелязват, а на нас ни се иска по- бързо да става промяната в поведението.
Тя е последна.

# 422
  • Мнения: 79
Ще се включа, за да подкрепя становището и опита на Ljuboznatelna. Аз също бях много притеснена от диетата преди да я започна и в първите седмици от прилагането й, но след като я прилагам детето ми започна да яде много по-разнообразна и полезна храна, а влиянието върху поведението се забелязва още в рамките на първия месец. Имам основание да твърдя, че промените в голяма степен се дължат на диетата, защото започнаха да се случват месец след включването й, а терапията започна едновременно с диетата.

# 423
  • Мнения: 56
благодаря на всички за отговорите и насоките!скоро детето ми беше с диария-някакъв гаден вирус-от което се обезводни не яде нищо 1 седмица-само картофено пюре и ориз и забелязах че се опита да каже "леля"съвсем съсредоточено и стана по концентриран-това само за 1 седмица-та затова си казах дали диетата ще му помогне?явно има ефект но при всеки може би е различен.мисля да продължа и с хомеопатията защото сме едва в началото а за логопеди в такава малка възраст незнам дали ще намеря в нашия град не всеки се заема с толкова малко дете.

# 424
  • Мнения: 14
А какво им предлагате всъщност като храна Rolling Eyes
Искам да попитам и за хомеопатията, вероятно сте ходили при класически хомеопати, но ми е интересно дали едно и също хомеопатично са предписали, може ако искате на лични да ми пишете, защото някой погрешно може да изтълкува и да тръгне да дава, а да не е за тях. Объркано го написах, дано някой ме е разбрал  ooooh!
Ние започнахме да посещаваме специален педагог, която е и логопед. Основно ни показа как да търсим контакт с очите му, как да го забавляваме и да се смее повече и как да си играем с него. Каза, че се надява да не се отключи аутизъм и ще работим в тази посока. Благодаря ви за помощта   bouquet

# 425
  • Мнения: 428
накъде, аз лекувах Мария близо две години с класическа хомеопатия. Лекарствата, които се предписват са различни за различните деца, според симптоматиката и много други особености на децата (знаем, че те колкото си приличат, толкова се и различават). Дори не е пила едно и също лекарстви с една и съща потенция по време на лечението. На всяко проследяване хомеопатът включваше и по нещо друго - примерно лекарство за изчистване на организма от токсините. А някое отпадаше.
Поздравления, че вече сте започнали работа с детето.
Мила, чудесно е, че си взела решение да приложиш БКГ диетата на детето си. Но само на нея не бива да разчиташ според мен. Мисля, че тя е по-скоро в помощ на терапиите, които задължително трябва да прилагате (логопед, психолог...). Не ангажирам никой с мнението си, но споделям от опит. Диетата специално не съм прилагала, но съм опитвала други неща (като хомеопатия примерно) и според мен нищо не дава така добър резултат, както ежедневната работа с детето. Склонна съм да вярвам, че диетата ще подобри в пъти концентрацията, но все си мисля, че не бива да се очакват чудеса.

# 426
  • София
  • Мнения: 4 412
Моето мнение за диетата е нещо по средата - ако майката няма да отделя повече време за готвене да, но ако ще остави детето, за да му прави безглутенови храни мисля, че не е редно. Иначе в темата за диетата има много приятни рецепти, които и за ги правя. И трябва и логопед за съответното ниво на възприятие.

mila12, а в по-близкият до вас град дали няма да се намери логопед? Ако искаш попитай в темата за логопедите. Имаше и други майки, които пътуват по 30-60 мин., за да заведат детето. Ние в Сф също пътувахме по толково, особено когато кмета затвори половината улици за ремонт.

накъде, много e хубаво, че детето е под 2 години. Успех!
Ние започнахме да посещаваме специален педагог, която е и логопед. Основно ни показа как да търсим контакт с очите му, как да го забавляваме и да се смее повече и как да си играем с него.

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 23:18 от TanyaMG

# 427
  • Мнения: 14
Може ли линк към темата за диетата  Blush
Не съм сигурна трябва ли да го подлагам на диета на 1,9. Като превенция, за да не се отключи аутизъм също ли се прилага и има ли изобщо такова нещо като отключване на аутизъм или не съвсем newsm78

# 428
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
накъде, прочети за какво става дума и ще ти е по-лесно да вземеш решение. Ранната възраст е още по-благоприятна, колкото по-малко е детето, толкова по-бързо може да се възстанови с диета.
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=146360
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162943
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189456.0

Тук се опитах да систематизирам преводите http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189456.msg3972674#msg3972674 , но с архивирането линковете се разместиха и в действителност започват от тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=162943.msg3401140#msg3401140 и нататък в темата.

TanyaMG, приготвянето на храната не отнема цялото време на майката Wink Недостатъка е, че и семейството по-често трябва да хапва такава храна, а с другата се налага да се крие. БГБК храна е месо с картофи, месо с ориз, зеленчукови ястия, яйца, супи с ориз вместо фиде, фрикасето се прави с оризово брашно (и също е вкусно), грах, боб, леща и т.н.

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 12:36 от Ljuboznatelna

# 429
  • Мнения: 549
Ето линк към темата за диетата  

Сега се обръщам специално към вас mila12, накъде , райка и всички , които губят безкрайно ценно време, чудейки се дали да започнат диетата особено на тази прекрасна ранна възраст  на която са децата ви и която гарантира почти  100% , че ще има ефект. ЗАПОЧНЕТЕ ВЕДНАГА! ще бъде престъпно спрямо децата ви ако поне не опитате. И си позволявам да бъда толкова крайна , говорейки от позицията на родител, чието дете е вече четири години и половина на тази 'страшна и трудна" диета. Моят син благодарение на Мина я започна , когато беше на 2г. и 10м. Преди това 3 м. докато минем диагностиката в "св.Никола", оставих цялото семейство без  телевизия и дразнители, зарязах домакинство и се опитвах да му привлека вниманието, да ме погледне поне  веднъж, поне за миг, за думи изобщо не смеех и да си помисля и НИЩО  Sad. Започнах диетата- много строго и изключих всичко вредно изведнъж. Още на втория третия ден походката му се промени. Спря да препуска, започна да си прегъва краката в коленете докато ходи, не знам как да го обясня. Започна да се оглежда какво има в къщи все едно, че за пръв път влиза в стаята , в която е израснал. Аз бях по цял ден готвейки на печката с гръб към него и нула внимание и никаква терапия , защото бях сама и с още едно малко дете на 5 г. На втория-третия ден започна да ходи след мен и да ме дърпа , да имитира сестра си , видях поглед първо в устата ми -какво казвам , а на втората седмица се появи и очен контакт. На 13 ден каза първата си дума, като повтори :"тийо(тихо)" , повтаряйки след сестра си. На 30 ден го имам сниман как повтаря:"мама, баба, дядо" след сестра си , естествено доста по-късно започна да го прави осъзнато. А това, че спря да повръща, оправи му се честотата и консистенцията на изхожданията и редица други проблеми с храненето и т. изобщо няма да продължавам, че за не знам кой път го пиша вече. И това уверявам ви без никаква работа с него. Беше зима и по цял ден бяхме сами в къщи. Логопед и психолог видя 3 месеца по-късно. Да не ме разберете сега , че отричам работата с тях? Просто при нас тогава така се случи. Той изобщо не беше в състояние да мога да го заведа където и да е.
Не знам какви доказателства са ви необходими в полза на едно или друго, но решете на кого да повярвате- на тези , които ви казват , че не бива да разчитате  на диетата и хомеопатията ,а на много работа при положение че са хора нямащи никакъв личен опит с диетата , или на такива като мен, Парапланерчето, Любознателна и други за които  не пишат във форума, които са видяли абсолютно доказания и ефект върху децата си дори и само от нея без съспътстващи терапии. Случаят на моят син е такъв. Цели три месеца след като започнахме диетата аз успях да намеря детската градина в която го водех 2 пъти за по един час седмично, а дотогава САМО от диетата постигна такъв грандиозен напредък, какъвто САМО от терапии и от работа с детето трудно се постига и за години. Надявам се никой да не се обиди , защото това на което искам да наблегна е че само с едното или само с другото не става. Истинските и по-бързи и ТРАЙНИ резултати се постигат изключително и с помощта на диетата и хомеопатията поне така е в нашия случай.
И наистина както пишат и други майки подложили децата си на диета, най-бързи са промените в поведението-очен контакт, концентрация, подобрение на стериотипите и т.н  на децата, това което други твърдят , че става най-трудно и бавно. За това за деца на диета , включвам и моето като ги видят казват :"ама това дете има ли проблем?" и ни гледат така все едно си измисляме диагнозата. Друг е въпросът , че само аз си знам какви пропуски има като знания , разбиране , емоционална и социална зрялост, което наистина се наваксва с много работа.

Успех желая на всички борещи се по какъвто и да е начин с проблема, но не пропускайте и най-малката възможност да помогнете на децата си!  Hug

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 13:09 от nadejda.v.l

# 430
  • Мнения: 3 591
Накратко - диетата помага на детето да усвоява това което получава от терапиите.само диета или само терапия дава резултат, но не толкова добър. При малки деца е грях да не се опита - май малкото че това ще изчити организма. След примерно 9-10 месеца може да опитате да върненте мляко или глутен - ако няма реакция. Има майки които са вече без диета и децата им не реагират зле.

Дори и да изберете детето ви да не е на диета, има няколко неща които 100% са забранени за деца с какви да е проблеми в развитието.  това са захар, оцветители, консерванти,подобрители и т.н. Т.е. както и да го погледнем храната на детето с проблем се приготвя у дома. Дали ще махнем млякото и глутена от нея това не усложнява процеса според мен. 

Обаче махането на кравето мляко според мен е задължително за ВСЯКО дете. От него по-голяма отрова на света няма.... Дори за възрастните е храна която трябва да се избягва....Какво остава за малко дете.  То е в основата на толкова много имунологични заболявания, че аз не бих си експериментирала със здравето на децата... това е продукт който е безполезен и вреден за здравето им. Нищо полезно няма в него. НИЩО.

# 431
  • Мнения: 428
Надежда, уж не съм от обидчивите, но определено останах с неприятно чувство като те четох.
Лично за себе си съвсем отговорно заявявам, че НЕ агитирам никого да не започва диета. Напротив! Също мисля, че при толкова малки дечица е грехота да не се опита поне. За моето дете съм направила своя избор. Твърде голяма ми се струва вече, а и постигнатото до тук с терапиите ме удовлетворява, като имам предвид, че тръгнахме наистина от нулата - тотална липса на очен контакт, пълна изолация и почти никаква реч. Още с първите няколко терапии при логопед с Мария постигнахме завидни резултати по отношение на контакта с очи. Има си го и до днес.  Wink Само мога да предполагам, че ако бях комбинирала работата с диета, резултатите може би щяха да са по-добри.

По отношение на хомеопатията за жалост не постигнахме много. Въпреки, че цялото семейство сме абсолютни нейни фенове. Или поне аз не успях да преценя, дали постигнатото с Мими се дължи на хомеопатията или по-скоро на работата с нея.  Confused Но ако тя не е помогнала на нас, в никакъв случай не твърдя, че няма да помогне на другите дечица. И никой НЕ агитирам да не започва лечение с нея. Просто споделям личният си опит.
Предполагам, че след като по цял свят с нашите деца работят терапевти (логопеди, психолози, спец. педагози и т.н.), значи това е пътят! Всичко останало за мен е една съпътстваща терапия, подпомагаща добрата работа с детето.

Всяка от нас се бори и е опитала това, което е сметнала за добре. Нали за това сме се събрали, за да споделяме резултати и да обменяме мнения. Няма как всички да мислим еднакво. То не е и нужно. Но все си мисля, че там някъде в дискусията ще се роди и истината...
Тук сме не за да се караме и да мерим кой колко е постигнал. А за да си бъдем взаимно полезни. Последните няколко страници в тази тема мен много ме огорчиха. Влизам почти без желание. А уж болката ни била направила по-добри...  

Наде, не приемай сега всичко, което написах като адресирано точно до теб. Написах го за всички нас. Това му е лошото на интернет общуването - не можем да се гледаме в очите, не виждаме мимиките, не усещаме интонацията и това понякога поражда недоразумения и излишни спорове. Възможно е и аз да не съм разбрала много от вас. Тук е момента да ви помоля за прошка.

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 14:02 от Calathea

# 432
  • София
  • Мнения: 2 351
Аз пък напоследък си мисля следното.Децата ни са колкото еднакви, толкова и различни.Едни от тях ги е "ударило" на хиперактивност, други на обратното - май беше хипоактивност  newsm78.Едни са със сериозен сензорен дефицит, други с едва забележим.............и тъй нататък.
И именно поради мястото където са най засегнати им е необходимо различен тип алтернативно лечение.Всичко освен психолог или логопед го броя за алтернативно лечение.Едни са доволни от едно, други от друго, но и децата са си различни, и затова различна алтернативна терапия им влияе различно.В тази връзка всичко, което можем да си позволим като финанси, или физически и не вреди на детето - е престъпление да не опитаме.Аз опитах диетата - не му помогна по начина по който се надявах - спрях я, но не съжалявам, че опитах.Но съм и още по щастлива, че я спрях  Mr. Green Всъщност опитвам почти всичко, което мога да си позволя  ConfusedКакво ще опитам си е въпрос на лично усещане - обкновенно не греша  Thinking

Calathea, скъпа свао  Heart Eyes мисля, че Надежда визираше основно лекарите отричащи диетата.Но пък и лекарите пак повтарям НЯМАТ никакво право да препоръчат на родителите НИЩО друго освен логопед и психолог.Това са единствените неща написани в техните учебници като помощни при аутистите.Всеки терапевт натискащ някого от клиентите си да започне алтернативно лечение извън гореспоменатите е меко казано - некоректен.Случвало ми се е - затова го казвам.

Аз и до друг извод стигнах.Това изследване на устната кухина при синът ми не е самостимулация или стериотип.Това си е чист тик.Предполагам, че и при Мими става въпрос за същото.Защото Мишо го контролира точно така, както аз в периода когато се бях тикосала в пубертета  ooooh!.Точно по същия начин.И именно за това не му влияе игнорирането.За тикосването започвам масажна яка с един крем - бях давала навремето линк за него.Тогава му помогна - изчистих един тик, сега почвам пак да опитам.Ако успея - ще докладвам.


Оля, благодаря скъпа за включването   bouquet

# 433
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз си мисля, че сигурно от липсата на пряк контакт, а и при всяко семейство е различен хранителният режим се разпрявяме така. В голямата си част диетата си е съвсем приложима, точно готвенето месо и зеленчуци, дори много семейства така готвят, в детската градина и кухнята обедното меню също беше месо и зеленчуци.
Че не трябва да се ядат консерванти и всякакви отрови от пликчета е всеизвестно. Че глутена се въвежда след 12-18 месец,  по мое време имаше съвети във форума за захранването и достатъчно продукти, че да се спазва.
Лично на мен от диетата ми беше трудно да меся хляб, опитах 2 пъти, така че мога да кажа, че съм опитала. И ме притесняват някои индустриални култури, които се очаква да се ядат. Отделно подсладителите според мен също не са изследвани достатъчно и има нещо като мода сега един е "най-най", а след 2 години започва да се говори, че е отрова. Нищо не послаждам с никаква захар, но яде 2-3 блокчета шоколад и това я успокоява. Прясно мляко никога не съм давала на детето.

Деси, а какво ти е мнението за  адаптираните млека за кърмачета?

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 15:47 от TanyaMG

# 434
  • Мнения: 465
Голям е изборът на адаптираните млека(Формула-както ги наричат тук).И на млечна,и на соева основа,и на прах и готово приготвени.И педиатрите доста лесно откриват признаците на бебешка непоносимост.И една убедителна тенденция има за окуражаване на кърменето до 1+години.Аз виждам една порочна практика(културна или тенденциозна-не знам как да я формулирам)След 1-вата година на детето да започнеш веднага да даваш прясно мляко(само пастьоризирано,неварено) в чашката с дупчица.От 1-2 години на пазара излязоха бебешко-детските кисели млека,които с рекламата за пробиотиците все още са далеч по-непопулярни от практиката с това прясно мляко.
Според мен много бели идват от него.Жената за която работя ми се обади една вечер да ми каже с тон на откривател на "топлата вода" ,че на 3 годишния и бебето ще даваме мляко с лактобацили(активия и кефир).Не се шегувам.Та,тайно се надявам ,че ще пресечем порочният кръг в това семейство.
Аз съм доста голям привърженик на Зелената Партия.И нали прекарвам много голяма част от времето си по паркове,градинки.Та, да споделя.Не напразно Джени Макартни наблегна на факторите на околната среда като причина за А-ма.Забелязвали ли сте ,че детските колички са на височината на аспусите.Колкото е "по-джип" толкова е по-висок аспуха.Или зелените тревни площи-като сложат пестициди и за една нощ умират глухарчетата и "неполезните плевели...Или пласмасовите торбички, алуминиевото фолио,което е част от много кутии и картони за храна;меките  биберони(силиконови);да не говорим колко ме е яд на пласмасовите обувки"Крокс".
Пуснаха в гросериите едни "детоксикиращи)китайски лепенки.Поставят се на петите и..докато спиш ти "изсмукват" токсините.Е,както нещо изсмуква през петите,защо да не влиза през същите пори и ..ходейки по тревата,порядъчно обработена с пестициде,за да е зелена.Абе,крива работа.Мой приятел беше работел 3 години на ферма с крави в Уискансъм(щата на млякото-така го наричат).Произвеждат мляко и месо.НИКОЙ от собствениците и работещите там не консумирал продуктите си.За хормоните,стимулиращи повишаването на добивите сте чували.
А и тенденцията с детоксификацията на тялото е всеобща тук.Мога да ви снимам колко щанда в регуларната аптека ..подканват за този вид хелиране.
Това ми е основното притеснение и неясност-ако изчистим тежките метали и токсините от детското тяло как ще го опазим да не се натрупат отново.Къде да скрием едно дете,че да не завъртим процеса отново.В Таймс имаше наскоро статия доста провокативно написана."Дали човешкото тяло е като водопроводна тръба,че да го отпушваме  с препарати?"
Аз много мисля на тази тема.Стискайте ми палци днес,че май ще пиша от собствен опит за свинския грип. Sad

Общи условия

Активация на акаунт