Какъв е шанса да забременееш ако кърмиш активно?!

  • 2 011
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте, имам си голяма принцеса на 3 г.и бебе на 3 м., което е само на кърма. Интересува ме до колко кърменето предпазва от забременяване?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 006
Моят съвет е да не разчиташ много на този метод на контрацепция. Уж при изключително кърмене на поискване действало, но при мои познати вместо предпазване се получиха породени дечица  Laughing

# 2
  • Мнения: 9 481
Не разчитай изцяло на кърменето Wink
То с  контрацептиви няма 100% гаранция, така че..

# 3
  • Мнения: 1 740
Моят съвет е да не разчиташ много на този метод на контрацепция.

# 4
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
 За да предпазва кърменето от забременяване, има строги условия: бебето да е под 6 месеца, да е изключително кърмено - без вода, без паузи, по-големи от 4 часа, да не се е възстановил цикълът ти. Но дори да нямаш цикъл, не означава, че нямаш овулация. Аз не бих разчитала на този метод! Все пак виж и това:

http://www.biberonbg.com/info/karmene_i%20_bremennost.htm

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 883
Шанса да забременееш си е почти 100%, независимо колко активно, на какви интервали и т.н. Това ми е казано лично от медицинско лице - КЪРМЕНЕТО НЕ ПРЕДПАЗВА!

# 6
  • Мнения: 5 401
Майка ми ме е кърмила когато е забременяла с брат ми, а аз съм била само на три месеца.  Confused

За да предпазва кърменето от забременяване, има строги условия: бебето да е под 6 месеца, да е изключително кърмено - без вода, без паузи, по-големи от 4 часа, да не се е възстановил цикълът ти. Но дори да нямаш цикъл, не означава, че нямаш овулация...

 Peace

# 7
  • Мнения: 5 776
от личен опит мога да ти кажа НЕ ПРЕДПАЗВА (за мое огромно щастие), когато забременях 2-рия път малкия беше на 4мес и изцяло на кърма,дори водичка не пиеше  newsm10

# 8
  • Мнения: 567
И аз мисля да те посъветвам да не разчиташ на кърменето като предпазно средство. Ами вас гинеколога ви не ви ли е информирал? На мен съвсем ясно ми заяви че не предпазва колкото и да ми се щеше  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 14 133
Мно-о-го голям е шансът. Предпазвай се допълнително.  Peace

# 10
  • Мнения: 288
Моят гинеколог казва , че докато жената кърми , няма истинско сексулно желание . Това било заради хормоните , които влияят за отделянето на кърма . И от тук идвал мита , че ако кърмиш не можеш да забременееш - ако не правиш секс , няма как да забременееш Laughing Но при мен това че кърмя , не ми оказа особено вляние върху сексуалното желание Crazy

# 11
  • Мнения: 1 484
Според  мен  кърменето  въобще  не  предпазва  от  забременяване.Моя  приятелка  2  пъти  прави  аборт  за  6  месеца  ,а  кърмеше  малката.

# 12
  • Мнения: 175
Да, и аз си смятам, че вероятността да забременея си е голяма, просто исках и вашите мнения - за които сърдечно благодаря!  bouquetТрябва повече да внимаваме с мъжа, Grinning

# 13
  • Мнения: 175
А ако случайно съм забременяла, обаче още кърмя и нямам цикъл как ли ще разбера?! Confused

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 883
А ако случайно съм забременяла, обаче още кърмя и нямам цикъл как ли ще разбера?! Confused

С тест.

Общи условия

Активация на акаунт