... и не е вЕрно, че педиатрите не знаят ... /или пак за късното захранване/

  • 2 875
  • 46
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 503
Аз пък почти обратното - много се ядосвах  на моя педиатър, че не ми дава много много инфо през първите месеци и ми вика: "чакай, има време за пюрета!" (аз СЪЩО бях на това мнение инстинктивно), обаче повечето ми бг приятелки ме ръчкаха непрекъснато - какво още съм чакала, те децата в БГ пиели сокчета, ядяли "кюфтета на 8 мес"... Леле леле.

По този повод,  познавам то4но 2 българки тук, които спазват тукашните препоръки за изклю4ително кърмене и късно захранване. Най-странното е, 4е и в 4ужбина много българки си спазват БГ схемите  #Crazy . И това си е тяхно право. Проблемът е, 4е обикновено то4но те оби4ат да дават много препоръки и да натякват на тези, които кърмят изклю4ително - 4е ще им се обезводнят децата, 4е ги държат гладни и т.н. Не слушат лекарите тук  Confused , правят, каквото си знаят, спазват режими, щото то не било хубаво детето да няма режим  ooooh! , не кърмят дълго, щото нямали кърма... То накрая ще излезе, 4е ние, българките, с малки изклю4ения, сме 4удо на природата - нямаме кърма и туй то...  hahaha  Пък някои от местните как кърмят по 2 год., не е ясно... Те друг ген имат сигурно  newsm78 , или пък е защото са израстнали при други условия  Money  и друга храна са яли    chef ...

# 46
  • Мнения: 400
Аз пък почти обратното - много се ядосвах  на моя педиатър, че не ми дава много много инфо през първите месеци и ми вика: "чакай, има време за пюрета!" (аз СЪЩО бях на това мнение инстинктивно), обаче повечето ми бг приятелки ме ръчкаха непрекъснато - какво още съм чакала, те децата в БГ пиели сокчета, ядяли "кюфтета на 8 мес"... Леле леле.

По този повод,  познавам то4но 2 българки тук, които спазват тукашните препоръки за изклю4ително кърмене и късно захранване. Най-странното е, 4е и в 4ужбина много българки си спазват БГ схемите  #Crazy . И това си е тяхно право. Проблемът е, 4е обикновено то4но те оби4ат да дават много препоръки и да натякват на тези, които кърмят изклю4ително - 4е ще им се обезводнят децата, 4е ги държат гладни и т.н. Не слушат лекарите тук  Confused , правят, каквото си знаят, спазват режими, щото то не било хубаво детето да няма режим  ooooh! , не кърмят дълго, щото нямали кърма... То накрая ще излезе, 4е ние, българките, с малки изклю4ения, сме 4удо на природата - нямаме кърма и туй то...  hahaha   Пък някои от местните как кърмят по 2 год., не е ясно... Те друг ген имат сигурно  newsm78 , или пък е защото са израстнали при други условия  Money  и друга храна са яли    chef ...
  Joy Flutter

Да, така е. Точно тези дето са по старата бг схема - демек по-възрастните (лелки и бабички) и някои млади настойно ме съветваха и убеждаваха така да се каже - абе НАПРАВО си налагаха мнението!
То не беше за "водичката" че ТРЯБВА!!! да се дава иначе детето ще е жадно  Shocked при положение, че се кърми, че от кърмата не се наяжда, че трябва сокчета за ВИТАМИНКИ... и тн и тн...

Общи условия

Активация на акаунт