Още един начин за определяне на фертилните дни

  • 6 083
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 120
За фертилни се смятат около седем дни от цикъла на жената.
По време на фертилните дни урината има  много активен цвят/силно оранжев, тъмен/, важи и след литри изпита вода през деня.
Аз от няколко месеца го забелязах това и винаги съвпада със седмицата, която ми определят програмите за правене на опити, както и ову тестовете.
Преди М. също  придобива  оранжев цвят.
Няколко месеца съм си правила проби на сутрешна и вечерна и повярвайте след ову цветът вече си е само жълтичък.
И още нещо, по време на бременност не е ярка толкова, да же като правех тестове, когато бях забременяла се чудех как ще се появи черта в тази водниста урина, но имаше и то ярка.
предполагам, че тези промени са свързани с хормоните, които се покачват, а в различните периоди ,те са различни.
Преди ову доминира ЛХ, след ову Прогестерона и т.н.
Ако искате пробайте.

Последна редакция: вт, 23 авг 2005, 16:15 от Дара

# 1
  • Мнения: 295
мерси, Дара
ще проверям вече...не съм се сещала

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 688
Любопитна информация Дара , но си пропуснала да споменеш източника  Wink .

# 3
  • София
  • Мнения: 4 272
Ами аз като пия много вода заради бъбреците, урината ми винаги е светложълта newsm78

# 4
  • Мнения: 4 307
За фертилни се смятат около седем дни от цикъла на жената.
По време на фертилните дни урината има  много активен цвят/силно оранжев, тъмен/, важи и след литри изпита вода през деня.
Аз от няколко месеца го забелязах това и винаги съвпада със седмицата, която ми определят програмите за правене на опити, както и ову тестовете.
Преди М. също  придобива  оранжев цвят.
Няколко месеца съм си правила проби на сутрешна и вечерна и повярвайте след ову цветът вече си е само жълтичък.
И още нещо, по време на бременност не е ярка толкова, да же като правех тестове, когато бях забременяла се чудех как ще се появи черта в тази водниста урина, но имаше и то ярка.
предполагам, че тези промени са свързани с хормоните, които се покачват, а в различните периоди ,те са различни.
Преди ову доминира ЛХ, след ову Прогестерона и т.н.
Ако искате пробайте.
  202uu  и аз съм забелязала това, даже малко се притеснявах. Защото точно около ову-то урината ми става много тъмна или оранжева. И понеже миналата пролет имах изолирани в урината някви коки ли бяха коли ли бяха,  настръхвах че пак ще се почне с паренето и т.н. И все си виках " Е, точно сега ли, когато е най-подходящо за  luvbed, аз пак да не мога",  пък то имало друго обяснение  smile3521. Ще видим този месец как ще е Whistling

# 5
  • Мнения: 4 324
Интересно, ще взема да проверя, ама следващия месец.

Аз съм забелязала различна миризма на урината - ама като не съм си записвала, сега не мога да кажа кога каква. Но, няистина по някое време от цикъла усещам различна миризма  Confused

# 6
  • Мнения: 303
Дара, това което си написала е така и при мен, но може би не е валидно за всеки. Аз лично винаги съм го отдавала на факта, че около ову много /но определено не всички/ жени имат кръв в урината - незначително количество, но го има и вероятно то променя цвета и. Преди цикъл е валидно същото.
Ще ми е любопитно колко от нас ще отчетат тази разлика в цвета.

# 7
  • Мнения: 471
Май и при мен е така (поне този месец, за предните не си спомням), но сега би трябвало да съм пред ову - БТ почна да се покачва май, и е доста тъмна. Ще гледам и другите дни и БТ и после пак ще пиша дали има промяна.

# 8
  • Мнения: 3 092
Хм , това наистина е интересно никога не съм обръщала внимание  Thinkingно промени в цвета на урината ми определено е имало само че точно по кое време е било newsm78

# 9
  • Мнения: 4 399
Дара, това което си написала е така и при мен, но може би не е валидно за всеки. Аз лично винаги съм го отдавала на факта, че около ову много /но определено не всички/ жени имат кръв в урината - незначително количество, но го има и вероятно то променя цвета и. Преди цикъл е валидно същото.
Ще ми е любопитно колко от нас ще отчетат тази разлика в цвета.



Аз съм от тия дето нямат никаква разлика. Месеци наред съм се заглеждала, ама не, всеки ден е едно и също. Освен това аз пия много вода и в следобедните Часове урината ми е горе-долу с цвят на вода без знаЧение с ову или не.

Разликите в хормоните са толкова малки, Че това не може да се види с просто око. На мен ми хареса обяснението с кръвта в урината, но по принцип откъде пък ще се вземе кръв? Thinking Кръв в урината, макар и в съвсем минимални колиЧества си е патология...  Thinking

# 10
  • Мнения: 4 307
Докладвам за този месец newsm47
Наблюдавах оцветяване на урината два-три дни преди овуто. Сега вече като мина всичко е бистро. Нарочно пиех и повече вода за да видя дали ще има значение за оцветяването и пак беше оранжевоникакво. Овуто беше потвърдено от УЗ.

# 11
  • Мнения: 1 029
При мен пък няма никаква разлика в урината,като казахте и аз следях,следях,но нищо newsm78Може би не е при всеки  Wink

# 12
  • Мнения: 402
Аз също имам промяна в цвета и точно тази сутрин се чудех на какво се дължи - днес ми е 10 ден от цикъла newsm78

# 13
  • Мнения: 3 010
Преди М. също  придобива  оранжев цвят.

Когато си правех последният тест ден преди да ми дойде, се учудих на оранжево-мътния цвят  Mr. Green. И си викам а сега пипнах те, а то........ предменструално.......... newsm78

# 14
kak da razbera koga sum v ovy kato mi idva kogato si iska. predi mi idva6e v meseca 2 puti,pix kakvi li ne protivoza4atu4ni i pak ni6to. sega puk mi zakusniava vsiaka sedmica s po edna sedmica. molia vi niakoi da mi pi6e

Общи условия

Активация на акаунт