ДОМОУПРАВИТЕЛ - Проблем и търся решение

  • 39 741
  • 128
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 674
Може да бъдеш домоуправител, но с решение на общото събрание. Прочети малко от ЗУЕС, там всичко е описано.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 571
nascar, отговорих ти още преди няколко дни в другата тема.

# 62
  • Мнения: 0
Olive да не би да имаш педвид чл.11 т. 1

# 63
  • Мнения: 0
mentolka да но когато аз отидох да се регистрирам , ми отказаха.

# 64
  • София
  • Мнения: 6 674
Съжалявам, но не си спомням чл., а в момента нямам време да ровя. Ние имаме домоуправител - физическо лице, което сме наели, избра го общото събрание на входа, и срещу заплащане върши тази работа. За целта има протокол от ОС. Той не живее в нашия вход - намерихме го случайно чрез интернет.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 328
   
 та да мина към въпросът ми. понеже не съм собственик, и нямам постоянна регистрация в този блок имам ли право,или е забранено да съм домоуправител. понеже когато отидох да се регистрирам като такъв, за да попълвам домовата книга ми казаха че съм нямал право, да бъда домоуправител. ? та ако има  някои по запознат с темата които може да ми каже. трябвали домоуправителя да е с постоянен адрес в този блок,и да е собственик на апартамент ще му бъда благодарен.понеже някъде прочетох че има фирми на които им плащат да изпълняват тази деиност, едва ли са собственици там кадето са ги наели. благодаря ви. 

 

Управителен съвет (управител)
Чл. 19. (1) Изпълнителният орган на етажната собственост е управителен съвет (управител).
(2) Управителен съвет (управител) се избира за срок до две години.
(3) Управителният съвет се състои от нечетен брой членове, определен с решение на общото събрание, но не по-малко от трима.
(4) Членовете на управителния съвет избират от своя състав председател.

(5) ЧЛЕНОВЕ НА УПРАВИТЕЛНИЯ СЪВЕТ МОГАТ ДА БЪДАТ САМО СОБСТВЕНИЦИ, КОИТО НЕ СА В РОДНИНСКА ВРЪЗКА...

(7) По решение на общото събрание на членовете на управителния съвет (управителя) може да се заплаща възнаграждение.

Наето лице от фирма е нещо различно

# 66
  • Мнения: 0
мама Меца  това го знам,интересуваме има ли друго. решение. но благодаря все пак.

# 67
  • София
  • Мнения: 7 990
Майка ми е 12 години безплатен касиер на входа, но й писна. Направи ремонт, оправи покрива, смени входната врата и на мазето преди 3-4 години и вече изобщо не личи. Периодично чисти тревните площи пред и зад входа, но една птичка пролет не прави. Дори изгорелите крушки не искат да сменят, пак сме ние. А сме 27 апартамента.
Вече 2 пъти се прави опит за свикване на общо събрание за избор на домоуправител и т.н., ефектът е нулев. Избраните отказват да си поемат ангажимента.
Можете ли да споделите ценови диапазон на платена услуга за домоуправител, защото явно няма да се разберем скоро? Да дойде някой фелдфебел да се разправя, защото това е мъка - имаме индивиди, които с години отказват да си плащат водата и останалите разходи.

# 68
  • Мнения: 1 209
Средно 12-19 лв на апартамент за София от фирма и 8 от частно лице, извършващо услугата.

Допълнение- имам и оферта за 3 лв на апартамент но все още не съм я проучила добре от гледна точка на договор, документиране, пълномощия и съвместимост със ЗУЕС.

Последна редакция: вт, 09 мар 2010, 17:29 от harmony_broken

# 69
  • Мнения: 0
 милинка аз сам от бургас , при нас цените не са толкова високи ( 2 лв.) на врата. поне така е в нашия вход. според мен е не правелно да не се плаща на домоуправетеля. тои да се григи за входа в , дори изван входа , с такси (вода , асансьор) ремонти и др. и накрая нищо и недооценен. мн. моля. всеки мн. знае но ко дава без пари. ? а тези които не плащат обикновенно те са с най големите притенции.

# 70
  • София
  • Мнения: 6 674
При нас домоуправителя /физ. лице, който не е собственик/ ни излиза по около 8-10 лв. на апартамент. общата такса е 230 лева на месец за неговата услуга /вътре влиза и дребни ремонти и поддръжка на ел. инсталация/домофони/. Общо сме 25 апартамента.

# 71
  • София
  • Мнения: 7 990
Благодаря за информацията. Довечера ще й кажа, да видим дали от такъв вариант ще се заинтригуват съседите. Като не искат да поемат ангажимент, да си плащат да го върши някой друг.

# 72
  • Мнения: 1
Здравейте на всички! И аз събирам оферти за професионални домоуправители.
Ако може да ми препоръчате фирма или частно лице на ЛС, ще съм много благодарна.
Най-вече става дума за организиране на охраната, поддържането на общите части в блока и събиране на парите за сметките.

# 73
  • Мнения: 1
Olive, Благодаря за инфото! Свързах се с човека - сега чакам оферта - после ще видим как ще се приеме на ОС.
А до тогава мога да запълвам темата с "Проблеми на домоуправителя - няма решение" Sick

# 74
  • Мнения: 0
Аз съм представител на фирма, чиято основна дейсност е в сферата на управление на етажната собственост. Ние излизаме може би най-евтино, в сравнение с конкуренцията. Ако Ви интересува нещо, не се притеснявайте да попитате на ЛС Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт