Колко пъти се храните през нощта?

  • 1 709
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Здравейте!  Rolling Eyes Вероятно сте имали такава тема, но се рових и не намерих. Та въпросът ми е колко пъти се храните през нощта??? Севда много бързо се отучи да яде през нощта и към третия месец спеше по цяла нощ. Но после почнахме да пътуваме напред-назад, тя да спи в легло с мен и малко по-малко да увеличава броя на храненията като вече стигаме и до 4: напр. в 12, 1:30, 3, 5, като всяка нощ часовете се менят. Направо се побърквам. Макар, че като че ли се примирих и вече автоматично я взимам, тя си суче, аз дремя и като усетя че заспива я местя пак в леглото. Вече продължава повече от месец. Мислех, че като се върнем ще и мине но уви, навикът беше създаден. Пробвах да я  люшкам, но рядко помага, а на мен ужасно ми се спи за да я чакам да заспива така. А вода не пие... Случвало ли ви се е и на вас? Как го преодоляхте, ако въобще? Thinking

# 1
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Да няма колики бебчо? Ние също се кърмехме нощно време, но чак по три-четири пъти  - това не е било. Сигурно е от коликите. А може и това, че спи в твоето легло. Синът ми не е спал в нашето легло, а в негово си, но в нашата стая. Опитай да го сложиш отделно да спи newsm78

# 2
  • Мнения: 404
Не се притеснявай нормално е да се буди по няколко пъти. Ние сме така вече 11 м.  Wink. Аз дори не ги броя вече. Взимам я при мен като промрънка, после само вдигам блуза и аз заспивам, а тя като се наяде и също заспива. Ако се събудя по някое време я пренасям, но повечето случаи откарва при мен до сутринта.  А като пробива зъбче е направо smile3511. Радвай се, че поне можеш лесно да я успокояваш с кърмене.

# 3
  • Мнения: 264
Ние също сме така. До скоро не си правех труда да я връщам в леглото й. Незнаех колко е яла и коло пъти просто нямах представа. Отскоро реших, че ще я връщам, и аз чакам да заспи и така. Това не ме плаши чак толкова, но когато се събуди, хапне и се заиграе - е това ме влудява, защото понякога откарва по 3 часа будуване посред нощ.

# 4
  • Мнения: 980
gwenllian, ние сме  точно на една възраст и при нас е така. До 3-месец си спа непробудно цялата нощ, а сега се събужда поне веднъж. Спи си в нейното легло, аз ставам, сядам, кърмя, стаам, слагам.  Close Успях две нощи да я залъжа с топло чайче, вместо да я кърмя. После задобря и не се оставя. И все като се размрънка я намирам по корем, изправена и облещена. Според мен са ни почнали зъбите, макар венеца да не е подут. Или се създаде навик, което ме плаши повече. Ще гледам само ако настоява да я кърмя, не съм "за" нощното кърмене в напреднала възраст. Направо се чудя от къде да купя четки за дрехи. Laughing

# 5
  • Мнения: 980
И заповядай при мартеничките тук
Ще си добре дошла!  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 679
Стана ми някакси по-добре като разбрах, че не само аз имам същия проблем с нощното хранене т.е. 3-4 пъти на нощ, възникна при една почивка през май и от тогава все сме си така. Пробвахме какво ли не и досега без резултат сега мама спи с беба в едно легло в детската стая, а тати се изнесе в спалнята. Единствената разлика е че ние и преди имахме нощно хранене, но само веднъж или два пъти на нощ.

# 7
  • UK
  • Мнения: 1 334
минимум по веднъж и яде с апетит Grinning.а твоето детенце как спи през деня? може да спинка повече и нощем да му е като ден?

# 8
  • Мнения: 877
два пъти сме ние

# 9
  • Мнения: 4 242
3-4 пъти ядем нощем от втория месец до сега и няма изгледи за промяна. На мен ми е добре, като се разбуди леко се успокоявам че всичко е наред, завивам я, подавам гърдата и после заспиваме спокойно и двете. До сега безсънна нощ не сме карали защото не съм си правила експерименти дали ще мога да я успокоя с друго. Просто размърда ли се давам цица и всичко е ок Peace

# 10
  • Мнения: 83
Общо взето ме успокоихте Simple Smile Мислех, че е много странно това ядене толкова на често, но щом толкова бебчета си хапват често често явно не е.

Не са колики определено, минахме ги още в края на първия месец, но пък цял първи месец, та знам какво са.

Тя си спи в своето легло, но аз спя с нея в една стая, а таткото в спалнята, иначе на другия ден е неспособен за работа, само дето ще се местим скоро и в новото място не предвиждаме друго легло в детската стая та не знам как ще е.

Доскоро си мислех, че не изяжда достатъчно през деня - ужасно много се разсейва, но напоследък и давам да яде често често през деня, но няма промяна за през нощта... #Crazy

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Доскоро си мислех, че не изяжда достатъчно през деня - ужасно много се разсейва, но напоследък и давам да яде често често през деня, но няма промяна за през нощта... #Crazy
Mежду другото, има бебета, които наистина поемат основната си порция мляко през нощта и затова за тях е важно да сучат в тези часове - не казвам, че това е вашия случай, но да имаш едно наум Simple Smile Някои бебета именно тогава наваксват.
Мая спеше до 4м нощем (аз я отучих от нощното сукане по съвет на педиатърката  Close а после защо не наддавала добре на консултацията на 40-тия ден!), но като започнаха да никнат зъби, се оказа, че това е единствения начин да заспи - взимах я, суче 5 минути и откърти до сутринта... Добре, че природата си показва кое е най-добро за бебето, та се коригирахме. С времето постепенно я пренесох в нашето легло - на мъжът ми не му пречи, понеже тя не плаче, а суче и отмърква още преди да се е разбудила - роптае само, че аз спя между тях и не можел да я гушка по цяла нощ  Wink. В особено критични моменти е сукала и много начесто - 5-6-7-8 пъти на нощ, явно е чувствала голям дискомфорт, покрай нея и аз, чак са ми изтръпвали гърдите  ooooh! добре, че бяха единични случаи. В общия случай суче по 1-2 пъти на нощ и досега.
Отскоро спи в собствено легло, допряно до моето - ако мога, сядам, подпирам се на нейното и давам да суче, ако не - я примъквам при мен и спим. А по-често сама си пада при нас Simple Smile и пак се събуждаме заедно.

# 12
  • Мнения: 264
Цитат
Mежду другото, има бебета, които наистина поемат основната си порция мляко през нощта и затова за тях е важно да сучат в тези часове - не казвам, че това е вашия случай, но да имаш едно наум Simple Smile Някои бебета именно тогава наваксват.
Цитат

Мисля, че моето е точно от тях. Яде много и често след осем и половина. През деня суче често, но много кратко. Ако мога да съдя по памперсите, следобяд до вечерта хич не ми харесват Thinking

# 13
  • Мнения: 2 784
До 5 месец спеше непробудно до сутринта, сега си цоква 1-2 пъти през нощта. Сърце не ми дава да и откажа, така че ставам, колкото и да ми се спи. Когато мъжо е дежурен, понякога я оставям да спи при мен, но иначе- не. И двамата спим тежко и ме е страх да не я затиснем, а и не спя добре, като ми е в леглото.

# 14
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Добър въпрос...не знам, защото едно че спи при нас, често пъти съм се будила и хищника е вече в "бойно действие" или ако съм заспала с тениска само повдигам и продължавам да спя.

Общи условия

Активация на акаунт