Гоблени 57

  • 52 467
  • 470
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 618
Didorani , от това произведение лъха толкова стил и красота, че ще са очаровани Grinning
Инче, китките са муци, а панамата така ли си е оцветена newsm78
Yolinka Много красиви стават Peace
 Да са честити ходещите крачета Party

# 31
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ееееее, Дидорани, страхотно е, просто е много нежно. Страшно ми допадна това гобленче и рамката е един път. От Кюстенджа ли е?

# 32
  • Мнения: 643
Как ти се ще да ги подариш , Дидорани , не знам , много са хубави ! Rolling Eyes

И мечоците , и обувчиците , и на Писето селския пейзаж  bouquet

# 33
  • Мнения: 36
Дидорани,  newsm51 гоблена ти е супер, мисля, че завиждам на получателя.

Ей, сръчковци, някой да има схеми на гоблени само с един цвят? Намислила съм да ушия някаква такава с меланжирани конци, нали така се казват онези преливащите се, да видя какво ще се получи. Аз не знам за какво могат да се ползват, освен за нещо такова или някакво мотивче на лента например  newsm78 Вие как мислите?

# 34
  • Мнения: 8
Аз знам как се шият,просто питах на самата схема немога да разбера къде се шие 1/4 и къде се шие 3/4.Пише ето това:Use 1/4 stitch for reduced symbol  and 3/4 stitch for symbol in grey triangle.Благодаря все пак!

# 35
  • Мнения: 1 467
Извинявай, че не разбрах правилно въпроса ти. doh
Според указанието "шийте малките символи с 1/4 бод, а символите в сивите триъгълници с 3/4 бод".

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 13:31 от Ghibli

# 36
  • Мнения: 8
Извинявай, че не разбрах правилно въпроса ти. doh
Според указанието "шийте малките символи с 1/4 бод, а символите в сивите триъгълници с 3/4 бод".

Много благодаря!  newsm51

# 37
  • София
  • Мнения: 418
И аз мога да се похваля, завърших девойката на Вервако. Не съм го гладила и прала, но ще ме извините. Аз съм от тези дето го ушиха на бг панама и с бод 1х4 . Но въпреки това мисля, че се получи. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=266194&pid=12531589

# 38
  • Мнения: 422
Хоп и аз в новата тема Simple Smile
Няма още нищо за показване, таман си окомплектовах това, което ще по4на  Simple Smile

rumi_m2001 , и аз имам мн лошо впе4атления от ТПК "Заря", даже при тях съм ходила да се разправям ...
Преди може би 10г ми подариха за един РД "Воденицата" на Буше. Аз и тогава мн не се доверявах на български комплектовки, ама викам-бе ще пробвам, пък да видим...
И по4вам аз да шия, може би към 10-15см широка лента и гледам-бе нещо уж трябва да има мом4е с лодка, дънер4е някакво...няма. Само някакво кафяво в разли4ни тъмни нюанси. Викам си-ще ходя при тях да видя защо така.
Отивам аз, идва една лелка, обяснвам, тя ми вика-"Вие сигурна ли сте, 4е шиете правилно", викам "Като ме гледате какъв гоблен са ми подарили, мислите ли 4е съм на4инаеща гобленарка " ( Simple Smile )
Извика тя там и някакво 4и4е, гледаха, пулиха се. Викам им-дайте номерата на конците, да сравним, сигурна съм, 4е оттам нещо не е в ред. С 300 зора извадиха (то голямо криене да не видя кое кой номер е) . Таблицата с конците им се оказа една таблица, на която срещу съответния знак, има номера по ДМС  и мостра от конеца и в съседната колонка тяхния конец.
Уж долу-горе съвпадаха.Ама по едно време лелката вика-ааа, 4акай, 4акай.сещам се.Когато пускахме тази партида, нямали не знам си какви конци .Трябвало да са бежови-разли4ни нюанси, ама понеже нямали, тя сложила по-тъмнокафяви. Вика-поне 20 пуснах такива, сега кой знае колко рекламации ще ми дойдат.
Викам й "Хубава работа. Гоблена е голям, може ли такова нещо. Айде дет се вика да е някоя малка въшка, как да е, ама...." и тя една сконфузена, абе гласиха ми пак някакви конци от бежовите и то не нови 4илета извадиха, ами остатъци....
И аз гоблена го зарязах, не се и пробвах да разшивам, да сменям конци.Взех си го вилеров после и така....
Та съвета ми е- не си вади о4ите, за нещо дет ще стане ужасно, няма смисъл, зарязвай го.

# 39
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен  Grinning Всички представяте страхотни неща. Поздравявам Ви!   bouquet
Най после уцелих Didorani - искам да те попитам нещо. Видях твоя снимка с "Пътека към къщата", много бих искала ако имаш възможност да ми пратиш схемите му. Майка ми е страшно запалена по него - а аз искам да я зарадвам, ако мога... Благодаря предварително! На какъв етап си с него - завърши ли го?

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 580
         Хипатия, чудесно оформление на темата.  bouquet
         Момичета отново красоти показвате - и пролетта на Писето, и красивите цветя на адашката /ina/, и мечетата на Йолинка, и хубавите обущета на didkin - честити ходещи крачета!
         Дидорани- просто прелестни са станали цветята и рамката си е точно на мястото.
 От моите четири започнати нито един не спори. Крайно време е да ги подкарам поединично, че скоро бял свят няма да видят.

# 41
  • Мнения: 2 336
smile3501 smile3501 smile3501 много хубави неща сте показали
Аз стоя на едно и също място и за сега нямам нищо за показване Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 7 106
Здравейте и поздравления на всички за красотите, които сте показали   bouquet.

Сега специално за KoteVania етап от лятото. мисля да се напъна да го свърша, че ми върви бързо и чак тогава да се отдам изцяло на зимния. там работата ми е малко по-сложна с тази ситна панама, много ме тормози.... Confused

# 43
  • Сливен
  • Мнения: 295
Здравейте момичета. Аз досега не съм писала в темичката Ви, но редовно я следя. Сега се пристраших да пиша. И то за възмущението си от комплектовка на Заря - имам на мадам Помпадур, е такова грозно нещо няма. Ама и аз съм инат голям. Кучето в краката й стана една черно-кафява топка #Cussing out и зеленото е просто ужасно, но продължавам да я шия, по малко всяка година ей така на инат. Пък после сигурно ще я захвърля някъде да отлежава, то просто не е за показване. Досега съм стигнала на половината, а я имам от около 10 години.
Шия иначе по-малки, на Милена стил за занимавка, сама си окомплектовах количките на Вервако, сега съм приготвила Нежност пак на Вервако за подарък. Wink

# 44
  • с.Николово, обл. Русе
  • Мнения: 707
Зори много благодаря за показания етап. Много ми харесва лятната вила. Определено ми прави впечатление, че си падаш по не толкова разпространени модели на Dimension.  smile3525

Общи условия

Активация на акаунт