Просто нямам думи за българския съд.

  • 2 027
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
не че нещо...но с безполезното си икономическо образувание ...ще вметна само, че бедни държави няма. Има хищни правителства и небалансирани икономики.
Не че нещо, ама и аз имам такова образование. Има си показатели - БВП, БВП на глава от населението ...
Така че явно има бедни и по-богати държави. А това че правителствата от 20 година насам са предимно лакоми крадливи идиоти от една страна ни държи страната бедна, от друга, дори и малкото средства които са налични се използват по неефективен начин, непрозрачно и само се увеличава неравенството между хората.
Та свързани са нещата.

# 16
  • Мнения: 42
показатели има, връзки има/зависимости и тн. съгласна съм. но сама бедна държава няма именно заради изказаните зависимости, които или източват ресурс(капитал, земя, труд) или наливат такъв...а за да се каже че сме бедна държава отрязъкът от време върху които трябва да се прави анализ е от освобойдението насам....а грешките оттогава са 90% политически и слаби международни отношения.
та идеята за бедната държава я насаждат политиците, за да си прибират малките заплатки. именно защото те продължават да цъкат държавата значи че тя продължава да им дава(което не е характеристика за бедност).

# 17
  • Мнения: 903
Добре де,как в възможно закона да е един и същ?
Няма ли някаква точко,по която,ако детето има специални нужди издръжката да е различна?
Направо нямам думи...
Абе, детето и да няма по-специални нужди, издръжката от 80 лева е смешна...
Да не говорим, колко бащи има, които и нея не плащат  Tired
То е ясно,че е смешна без значение детето.
Но поне за тях можеше да има превилегии някакви...
Гротескно-Обидно-Смешно-Грозно-Тъжно.......- ФАКТ!!!
Аз нашия татко преди близо 2г. трябваше от 100 кладенеца вода да му донеса, за да го убедя, че издръжката на вече 9-годишната му /тогава/ дъщеря, непроменяна от развода /5г./ в размер от 50лв. е нищожна, та едвам кандиса на 80лв. Само за протокола - дъщеря ми е с РЕЛКК 100%-СЧП /С Чужда Помощ/
И да, законите ни са такива, не бих винила съдиите..... Освен това доколкото съм коментирала моя казус с юристи, на основанието ми че моето дете е със специални потребности, съм чувала контра-аргумент: "Е, да, но нали затова получаваш двойни детски надбавки и инвалидна помощ - те са ти отпуснати точно с оглед специалните потребности на детето ти, та не можеш да използваш тоя довод единствено за да обосновеш исканото увеличение" Shocked ------>
Ей това как ви звучи?!?!?! #Cussing out Twisted Evil #Cussing out
Родителите, които като мен получават тия помощи, много добре знаят до къде им стигат.... Ами просто съм благодарна на Господ, че нашата диагноза не изисква някаква наистина скъпо-струваща терапия! Rage

# 18
  • Мнения: 11
С цялото ми съчувствие към проблемът на авторката трябва да се възпротивя срещу някои така поставени съждения в тази тема. В България да си мъж/баща се оказва че е диагноза. Ти на влизане в съдебна зала  по условие си най-долният алкохолик,курвар и побойник, а тази срещу теб е нетленна светица недокосната. Е докога? Докога всички тъпи фусти ще живеят с идеята за недосегаемост само щото са майки? Докога хиляди български мъже ще страдат само защото за заявили "Това дете е моя кръв и чест и точка"?
И отговорът се крие във въпроса. Докато българските  мъже  се оставяме всякакви да ни мачкат и манипулират, докато забравим защо децата носят бащините имена. После само се запитайте..."Дядо ми как би постъпил?".Отговорите са интересни... Whistling

# 19
  • Мнения: 6 441
С цялото ми съчувствие към проблемът на авторката трябва да се възпротивя срещу някои така поставени съждения в тази тема. В България да си мъж/баща се оказва че е диагноза. Ти на влизане в съдебна зала  по условие си най-долният алкохолик,курвар и побойник, а тази срещу теб е нетленна светица недокосната. Е докога? Докога всички тъпи фусти ще живеят с идеята за недосегаемост само щото са майки? Докога хиляди български мъже ще страдат само защото за заявили "Това дете е моя кръв и чест и точка"?
И отговорът се крие във въпроса. Докато българските  мъже  се оставяме всякакви да ни мачкат и манипулират, докато забравим защо децата носят бащините имена. После само се запитайте..."Дядо ми как би постъпил?".Отговорите са интересни... Whistling
Да,има нещо вярно в думите ти.
Но недосегаемост от какво?Или от кого?Ако наистина майката е черна,вярвам че има начини да се докаже.А не всички да се слагат под един знаменател.
Както слагаш всички жени под един знаменател,така и мъжете.Как всички се интересуват от децата си,колко са загрижени за тях.Питай мен,аз ще те опровергая с един случай.
Не искам да се заяжда,просто не искам да категоризираш така мъжете и жените.Всяко стадо си има мърша.

# 20
  • Мнения: 42
С цялото ми съчувствие към проблемът на авторката трябва да се възпротивя срещу някои така поставени съждения в тази тема. В България да си мъж/баща се оказва че е диагноза. Ти на влизане в съдебна зала  по условие си най-долният алкохолик,курвар и побойник, а тази срещу теб е нетленна светица недокосната. Е докога? Докога всички тъпи фусти ще живеят с идеята за недосегаемост само щото са майки? Докога хиляди български мъже ще страдат само защото за заявили "Това дете е моя кръв и чест и точка"?
И отговорът се крие във въпроса. Докато българските  мъже  се оставяме всякакви да ни мачкат и манипулират, докато забравим защо децата носят бащините имена. После само се запитайте..."Дядо ми как би постъпил?".Отговорите са интересни... Whistling


ъммм... в корените на традицията децата са носели фамилията на майката  Wink после вече през патриархата се обръщат нещата.
Но си прав да отстояваш тези които обичаш...жените последните години каточели се освободиха от с години натякваното покровителство на мъжа в семейството...и обърнаха на злоба - така е.
В такъв момент черното е по- черно, а особено съберат ли се 2 + самотни майки на 1 място - горко ти и тежко ти. Защото поне 1 от двете е изживяла истински кушмар и поне 1 от двете има законно право да търси помощ в закрилата на децата си, втората обаче от съчувствие е способна да прехвърли много мръсотия и на своя бивш мъж, само защото е съпричастна на 1та Simple Smile
статистиката не я знам по въпроса но говоря опростено  Wink
за манипулацията...тя присъства навсякъде.

# 21
  • Мнения: 2 723
После само се запитайте..."Дядо ми как би постъпил?".Отговорите са интересни... Whistling

Дядо ми, не би оставил детето си гладно, нито би забравил, че има дете.
Дядо ми би си отделил от залъка, за да са нахранени и облечени децата му.

Ти какво правиш, за да са щастливи твоите деца? (не е нападка, просто питам)

В чужбина децата не носят бащините си имена, това значи, че са ничии деца ли?

Фактът, че детето носи нечии имена, не е достатъчен, този човек да бъде наречен баща и да има претенции в съда.

Всичко това от моята камбанария, какъв е твоя случай немам идея...

# 22
  • Мнения: 65
Към авторката.
Съжалявам за детенцето ти.Но в твоя случай съда е присъдил максималното което може да ти присъди като издръжка.Друг е въпроса че бащата ако го е еня за детето и ако има възможност,може да ти дава повече.
Не българския съд,а правителството има вина в случая.Една държава трябва да се грижи за децата си.Още повече,за деца с увреждания.Държавата е тази която трябва да осигури съответната медицинска помощ на деца като твоето.Всеки ден се сблъскваме,било по телевизия,било по радио,със случаи като твоя,на родители които не могат да заплащат лечението на детето си.Не е така по другите европейски държави.Държавата осигурява всичко необходимо за да може детето да се лекува и да се интегрира като нормален човек в обществото.Към правителството трябва да насочиш гнева си.Остави го бившия,той ако го биваше,нямаше да е бивш,нали.Бори се за правата на детето ти.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт