Отговори
# 30
  • Мнения: 9 973
забавих гърнето с 1м.Първо се издържахме над тоалетната,после дадох гърне.Но свикна трудно с него

# 31
  • Варна
  • Мнения: 773
И ние сме още с памперс. Когато сме в къщи си е по гащи и казва ако и се пиша. На вън и слагам памперс, защото нито веднъж и то след като питам не ми е казала. Не знам на градина как ще се ходи.

# 32
  • Мнения: 24 467
Благодаря вече го чухме как пее тя сама си пожела не съм я карала.Обаче момичета едно нещо ме притеснява хич не и прави впечатление че се е напишкала.Ако не и кажа аз айде мамо да те преоблечем хич няма да се сети.
А памперса искам да го махна защото е с много чувствителна кожа и много се подсича особено лятото е страшно Cry
И това да не те впечатлява, изчакваш малко и сменяш, важното е, че страхът да го няма вече, а той е притеснителното нещо в случая, не дали казва или не казва, че й се ходи.

# 33
  • Мнения: 2 774
И това да не те впечатлява, изчакваш малко и сменяш, важното е, че страхът да го няма вече, а той е притеснителното нещо в случая, не дали казва или не казва, че й се ходи.
Peace
Първия ден и синът ми не се впечатляваше ,не се притеснявай .....
Както писах малко по горе,само ако е прав и струйката облее крачката му.....тогава питаше:какво става?- леко стреснат .
Не се притеснявай,ще започне да се усеща ,само търпение трябва ,щом не се плаши вече милата  и сама е искала да чуе как пее гърнето ,имате голям напредък .

# 34
  • Мнения: 42
спри да настоявяш за известно време-така само се измь4вате и двете.Ние имахме сьщия проблем -нерви,караници,обещавания но нищо не помогна.И един ден доиде при мен и ми каза''мамо пишка ми се''.Сега сьжалявам за дето толкова я томозих-просто не и е било дошло времето.О4аквам второто си дете и сьм си взела поука-Не трябва да бьдем прекалено взискателни!

# 35
  • Мнения: 417
Не съм давала награда, не съм го карала,не съм се ядосвала изобщо.
Забелязала съм че ако детето види че му настояваш нещо и се ядосваш или държиш на всяка цена да го принудиш нещо да прави -резултатът е обратен.
Обяснявах,че големите пишкат и акат в тоалетната. Той не искаше да сяда и не е стоял никога на гърнето, сменихме 2-3 различни гърнета, така и не пожела.
Изведнъж започна да пишка сам на морето, тъй като беше само по бански и му беше забавно да се изпишка на брега -беше на 2г.и 10м. Като се върнахме вече беше без памперс.В къщи направо в тоалетната.
Не настоявай и остави детенцето само да пожелое като все пак го поощряваш.

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 13:29 от boboblina

# 36
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
нашата история с гърнето е мнооого голяма.
Започнах да я слагам успешно на гърне на 6м и половина, но след това се разболяхме - 2 седмици бяме с разстройство и след това категорично отказа да седи там...съгласих се, защото зимата наближаваше и си дадох сметка, че няма да мога да пера и изсушавам такова голямо текучество на дрехи....
Другото лято започнах пак опитите, като за всяко изхождане (по каквато и да е нужда) и давах награда, показвах невероятна радост и възхищение. Благодарих й и т.н...Имахме проблем обаче с следобедния и нощният сън, и разходките навън...Тогава и взех памперс гащи...в началото се пълнеха, но постепенно свикна да се стиска...Изкарахме така и следващата зима..
Сега...от 1 месец е само с гащички. Винаги си казва и дори и на сън не се изпуска...
Ходенето обаче е като ритуал (който и доставя удоволствие)....сама отива взема си гърнето, събува се, изхожда се, взема си кърпичка, почиства се, обува се, след което изхвърля съдържанието на гърнето в общата тоалетна, пуска си там водата..и казва "Чао пиш...пак додиш!" (пак да дойдеш)  hahaha

Хубаво е, когато се изпуска на гащите да показваш видимо недоволство, да и показваш колко мръсни са станали сега гащите и т.н. Аз например когато е нацапвала килима съм и давала кърпичка, и детето е "чистило" заедно с мен напишаното си...
Играли сме си двете с кукли, които сме поставяли на гърнето.карала съм я да идва да ми прави компания когато аз ходя в тоалета, за да види, че тоеа е нещо нормално.
Хубаво е да и въздействаш с положителни стимули и емоционални реакции. Боят ефект няма.

# 37
  • София
  • Мнения: 593
А аа за бой и дума не става и не викам но много ми е странно тя общо взето говори можеш да си проведеш диалог пък с това гърне тцъ.

# 38
  • Мнения: 188
Аз бих изчакала известно време и след това бих сменила гърнето! Успех!!

# 39
  • Мнения: 4 717
Записвам се и аз при вас, запасих се с 30тина броя гащички и започвам да я оставям по-често голичка.
Страх ме е само,че се обърква когато у дома е по гащи, а навън с памперс. Немога да я накарам да пишка след сън, все бърза да става за да си играе. Ако я издържам на ръце й е много смешно и се отпуска назад, все ме е страх да не я изтърва, докато се люшка, нито едно пиш не сме направили така.

Ще ми се да махнем памперса това лято, защото после чак другото, а тръгва и на ясла зимата и ми се иска да се пази чистичка, на мен у дома не ми позволява понякога да губим време в смяна на памперса, а камо ли на учителките в яслата ще даде ooooh!

# 40
  • Мнения: 542
аэ мога да кажа че в яслата не са с памперси!според мен си продължавай,опитай и с дъска ,питай я иска ли да седне на гърнето,ако седне може да й дадеш книжка или играчка,може да и вземеш еещо гърне!моята така започна с кеф да сяда,ние махнахме памерса януари,сега детето вече само си търси гърнето и си пишка!

# 41
  • Мнения: 743
Според мен детенцето само ще си покаже кога е готово. Аз бях започнала да пробвам да махам памперса, но тя не схващаше какво се иска от нея. Като дойде лятото сама поиска гърнето. Сега - 1 година по-късно си казва че има пиш, отива в тоалетната, сваля гащите сяда и пишка, бърше се сама, пуска водата и гаси лампата. Изумена съм. Но само аз си знам по колко пъти минавам тоалетната с дезинфектант.

# 42
  • Мнения: 4 717
на мен притесненията ми са, че пишкайки по диваните може да остави следи, които след това кученцето да реши да маркира
женско куче имаме, ма знам ли до къде ще  стигне в борбата за играчки и внимание Joy

# 43
  • Мнения: 804
на мен притесненията ми са, че пишкайки по диваните може да остави следи, които след това кученцето да реши да маркира
женско куче имаме, ма знам ли до къде ще  стигне в борбата за играчки и внимание Joy

Ние сме с мъжко куче и не се бях сетила за този аспект на нещата  Thinking Направо са замислих .... Може би ще пусна все пак детето да ни напоява ламината, пък ще видим как ще се развият нещата  Mr. Green

# 44
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
И ние имаме проблем с гърнето,близо месец опитвах без резултат и върнах памперса.Не защото не разбира какво прави-прави ми напук можеби му е още рано всяко дете е различно Peace

Общи условия

Активация на акаунт