С малки деца на кафе??

  • 7 696
  • 179
  •   1
Отговори
# 30
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Казала си-едногодишни деца.С едногодишни съм ходила.Много и навсякъде!Виж, с 3-годишно е по-трудно. Mr. GreenМоите на 1 година спяха и ядяха само.Защо да не пия кафе или да не хапна една пица, не е задължително, докато спят в количката аз да гледам в една точка в градинката, в която нито се пързалят, нито се люлеят. Laughing

Хо хо хо, същата работа.

На кафе с едногодишно е направо фантазия!

# 31
  • Мнения: 800
И аз избягвам това упражнение - и двете ми деца са адски любопитни и немирни. колкото пъти сме се пробвали с мъжа ми да идем с тях на заведение - веселбата е пълна, хапваме или пийваме на смени или с пълна уста тичаш след детето, което се е напъхало при готвача или пък тича към улицата или се е качила някъде на високо. Решихме че това не е особено полезно за храносмилането ни и много рядко ходим.

# 32
  • Мнения: 707
Да, ходила съм. В повечето градове има "бебешки" кафета в непосредствена близост до детска площадка, така че децата да играят, докато майките си пият кафето.
Зависи и от детето и от майката  Wink.

# 33
  • Мнения: 177
Ходила съм със баткото,той беше много мирен,сега пак ходя но малкият си стой във количката  Hug

# 34
  • Мнения: 1 085
Докато не стана на 3 години, не можех да мръдна. Беше много енергичен и палав. Детските клубове са решение. Оставяш детето да поиграе, а ти пийваш кафе.

# 35
  • Sf
  • Мнения: 978
Ходя, да. Не всяко заведение е подходящо за целта. Гледам да е заградено, широко и с по-малко стълби. И моята не се спира, но се сменяме с таткото. Заведения с детски площадки избягваме, все още е твърде малка и там вниманието трябва да е двойно.

Някоя мама спомена за заведение с пясъчник. Ако е в София, моля за координати.   bouquet

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не, никога не съм влачила децата по кафенета. Винаги, когато ги извеждах ги водех в парка. Не съм лющила семки, не съм пушила, не пия и кафе. Щом съм извела децата на разходка - подбирам подходящите места. Едно кафене, с всичкия шум, дим и не детска атмосфера не ми се струва място за малки деца.

Дори и сега не ми е приятно да ги водя по ресторанти. Ако няма детски кът предпочитам да си останат вкъщи, отколкото да прекарат една вечер, изпълнена със забележки от моя страна и неуспешни опити от тяхна страна да се забавляват, без да притесняват никого.

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 10:17 от dara

# 37
  • Мнения: 9 990
Всъщност до годинка, от разходката бебето не разбира нищо, и да бича 10 км пеша по алеите-то си е в количката.На 3 г вече умееше да се храни сама от доста време, както е и нормално да започне да научава основни принципи-човек се храни на масата/независимо дали вкъщи или в заведение/ GrinningВсе пак, когато сме ходили, сме сядали именно с идеята да се нахраниш, а не да висиш с часове на запой.Същото време отнема и в детската градина храненето, малко по-бързо им слагат храната на масата просто. Grinning

# 38
  • Мнения: 8 999
Ходила съм, разбира се. Откакто са се родили децата ми, с мъжа ми си ги отглеждаме сами и единственият начин да посетим кафене или ресторант е да ги вземем с нас. Подбираме заведения, в които има детски кът, ако стоим вътре, или с дворче с детски занимавки, ако сме навън. Преди да проходят децата ни, си стояха в количка, а най-често проспиваха веселбата.
Когато ги водим на заведение, в никакъв случай не е с цел разходка, а за да се видим с наши приятели, да похапнем, а и да попийнем.

# 39
  • Мнения: 3 929
На открито съм го водила няколко пъти, но на закрито - не. Избягвам да ходя с него по заведения като цяло, предпочитам да се разхождаме или да играе някъде.

# 40
  • Мнения: 4 555
Ходили сме с нея на заведние само ако сме на почивка в друг град и трябва да се яде. Иначе не виждам за какво да я водя, никакво интересно занимание не мога да и предложа там, а като отида с приятели на заведение, искам да се видя с тях и да си поговорим, а не да съм нащрек през цялото време каква беля ще сътвори дребното.

# 41
  • Мнения: 1 507
Когато дъщеря ми беше малка, я водех навсякъде със себе си - на кафе, когато искам да се видя с приятелка.
Трябва да си платя таксата в университета или да предам курсова работа - с мене е.
Ще си плащам телефона - айде и количката.
Нова рокля? - познайте кой ме придружаваше в магазина.

Относно кафетата - не помня никакви фрапиращи случаи. Разбира се, лятото е направо песен и понеже тя е родена през юни, по това време вече е била на близо годинка. Като цяло, с откритите заведения никога не сме имали проблеми Peace. В закритите беше малко по-сложно и затова ги избягвах.

# 42
  • София
  • Мнения: 7 097
Не, не сме я водили на тази възраст. Дори сега не ми е любимо да ходим на кафе с нея, защото бързо й писва. Само на пицария или друго заведение за хранене, тъй като обича да си хапва и се задържа по-дълго.

# 43
  • Мнения: 1 046
Докато беше на година и два-три месеца и съответно в количката съм сядала с него всеки ден, но навън само в кафета в морската  градина открити естествено,  изчаквам го да се наспи и след това аз докато си лафя с приятелки му давам следобедна закуска. Ех, златни моменти бяха, сега на кафе с него не си и помислям или пък заведение за хранене.

# 44
  • Мнения: 1 738
Откакто проходи отказва да седи в количката. Мисията кафе е мираж. Постоянно търчи нанякъде, събира боклуци, лапа ги и т.н. Трябва някой да е на 1 ръка разстояние от него. Когато сме двамата с половинката ми правим опити да пием кафе на смени. Единият сяда и поръчва, пие кафе, другият търчи по детето и след това се сменяме. Ама това не си е работа. След 10-ина години като почне да отказва да излиза с нас, ще си наваксваме Laughing

Общи условия

Активация на акаунт