Отговори
# 60
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Лицензът се издава от Министерството на здравеопазването...
Намирам го за нормално, щом се прави от Министерство на здравеопазването, а не от
медицински университет
  Peace
Защото иначе щеше да е странно. Все едно дипломиран лекар от медицински университет да се лицензира, за да си практикува професията, за която са го подготвяли там от  Академията на Витулкас да речем, само защото се занимава с лечение на хора  Crazy
За изискването лекар по съвременна медицина да има право да практикува като хомеопат, може да се дискутира много, но е напълно излишно. Такива са изискванията в Германия, в Австрия също е така. Но в Англия например хомеопатите не са задължително лекари и по съвременна медицина. А що се отнася до подхода на лечение с хомеопатични средства, направо не ми се захваща дискусия. Всеки случай практиката в Германия и Австрия е по-малко ефективна от тази в Англия и определено се разминава в доста пунктове от основните принципи в хомеопатията, формулирани още от Ханеман (един лекар от Германия, напълно отрекъл алопатичния подход на лечение) .

# 61
  • Мнения: 801
Е, сега ми се изясни и  виждам логиката в решението на СЗО Peace

# 62
  • Мнения: 38
rila11
Цитат
...лекар, който поставя диагноза въз основа на чисто медицински методи

   Рила, до колкото знам, хомеопатите не поставят медицински диагнози нито ползват такива, а те доста често са и неточни и  противоречиви при различните доктори.
  Хомеопатите предписват хомеопатичното лекарство спрямо индивидуалноста на всеки отделен човек, а не спрямо медицински диагнози. Освен това хомеопатичните лекарства не съдържат никакво химическо вещество, освен дестилирана вода.  Laughing  
 Е, кажи ми Рила, кой уважаващ себе си дипломиран и лицензиран доктор, ще предписва дестилирана вода? 
Дано това те удовлетворява.  Peace
  

# 63
  • Мнения: 2 176
Е, сега ми се изясни и  виждам логиката в решението на СЗО Peace
Интересно кое точно смяташ, че ти се е изяснило..., че намираш логика..?   newsm78
и за кое решение на СЗО става въпрос  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 957
Цитат
В Германия всеки практикуващ има лиценз за практикуването и завършено медицинско образование.
rila11 Tова не е вярно.Тук всеки може да учи за лечител и хомеопат,не е задължително да имаш медицинско образование.Факт е обаче че по-голям процент от хората занимаващи се тук с хомеопатия са лекари.За мен лично няма никакво значение дали един хомеопат е лекар по образование или не.За мен е важно да е лекар по призвание.Повярвай ми познавам няколко лекар на които трябва да се забрани веднага да практикуват.

# 65
  • Мнения: 801
За това и не исках да се намесвам в спора, защото познанията ми в тази сфера са малки. Друг е въпроса дали бих доверила здравето си на неквалифициран персонал.

# 66
  • Мнения: 3 098
А кой ще осъди СЗО?Щото и те не са доказали ефективност,тъкмо напротив.

 Joy

  bouquet от мен за този израз.
Така ги 4увствам нещата аз.Оба4е са си изградили по4ти непробиваема защита. Close

Друг е въпроса дали бих доверила здравето си на неквалифициран персонал.
Ти внимавай и с т.н.квалифициран персонал.Трябва ако искаш да си сигурна,4е за теб и семейството ти се прави най_доброто да се у4иш много.Така на доверие не става в традиционната медицина.

# 67
  • Мнения: 38
За това и не исках да се намесвам в спора, защото познанията ми в тази сфера са малки. Друг е въпроса дали бих доверила здравето си на неквалифициран персонал.

  Права си.
  Това за квалификацията се отнася и за хомеопатите, нали?

 

# 68
  • Мнения: 957
За това и не исках да се намесвам в спора, защото познанията ми в тази сфера са малки. Друг е въпроса дали бих доверила здравето си на неквалифициран персонал.

Сигурно 80% от "лекарите" са неквалифицирани.Имат едни дипломи в джоба си и това е.А само с диплома не се става лекар....Хайде да не давам сега примери за лекари и "лекари" спирам да споря че ще ми се разтракат чакрите  Joy и ще ми трябва една седмица да се възтановя  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт