Това е недопустимо и СКАНДАЛНО

  • 47 706
  • 321
  •   1
Отговори
# 285
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
Преди седмица правих консулт със специалист и той изрично ми подчерта-изследвания на детето се правят най-рано при навършени година и половина.По-рано не биха били реални.
Така , че ,kolibka , спокойно  Peace

# 286
  • Мнения: 838
Galateia, благодаря, че ми писа.
Детето е почти на 11 месеца и не съм сигурна, че за още 1 месец ще има голяма промяна в изследванията. Струва ми се, че е добре че има отр. HBsAg, но това че антителата към него също са отрицателни би трябвало да значи, че няма отговор към ваксината.
Пуснахме също и anti HBc total и резултатът е положителен, което би трябвало да означава, че детето е имало контакт с вируса.
Чернодробните ензими са завишени, защото при бебе трябва да са 12-15.
Знаете ли какви трябва да са резултатите в най-добрия случай при поставена ваксина и имуноглобулин при раждането?

# 287
  • Мнения: 8 585
Преди седмица правих консулт със специалист и той изрично ми подчерта-изследвания на детето се правят най-рано при навършени година и половина.По-рано не биха били реални.
Така , че ,kolibka , спокойно  Peace
Няма такова нещо за "година и половина".
Стойностите на чернодробните ензими на детето са в нормални граници, и НЕ са завишени.

https://www.pediatriccareonline.org/pco/ub/view/Pediatric-Drug-L … 3a+No+local+token

Последна редакция: пн, 24 окт 2011, 13:02 от Birdie

# 288
  • Мнения: 838
Педиатърката на детето счита, че са завишени, но мен повече ме вълнуват вирусните маркери и дали е редно да е с anti HBc total положителен резултат и отрицателен за anti HBs Ag.
Какво означава това и какви мерки да предприемем?

# 289
  • Мнения: 8 585
Педиатърката на детето счита, че са завишени, но мен повече ме вълнуват вирусните маркери и дали е редно да е с anti HBc total положителен резултат и отрицателен за anti HBs Ag.
Какво означава това и какви мерки да предприемем?
Възможни варианти:
* Възстановяване от остра Хеп Б инфекция.
* Дистантно имунен, но теста вероятно не може да открие много ниски положителни нива на anti-HBs.
* Чувствителен към инфекция, с фалшиво положителен anti-HBc.
* Хронично инфектиран с неоткриваеми титри на HBsAg в серума.

Преценката, кое от тези е валидно, е клинична.

# 290
  • Мнения: 8 585
Педиатърката на детето счита, че са завишени...
Има значение кое е валидно и истина.
В случая- греши в оценката.

# 291
  • Мнения: 838
Ще слагаме още 1 бр. ваксина след 4 мисеца за покачване на антителата срещу ХБ.
Така се реши последно, май не е имал среща с вируса, защото той преминава трудно през плацентата, само anti HBc total са преминали.

# 292
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
не е вярно, че вирусът преминава трудно през плацентата. преминава и още как, като количествено този процес зависи от количеството вирус в серума на майката. защото преминава през плацентата, жени с високо количество вирус получават профилактика с противовирусни медикаменти в последния триместър на бременността.
антителата може да са майчини. изследвайте му вирусния товар.
хм, сега видях че дискусията е отдавна. вероятно имате нови резултати вече?

# 293
# 294
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Като майка-носителка на хепатит Б, която може да е предала вируса на дребчо, кога мога да го изследвам и кои точно показатели да проследя, за да знам дали ми е здравичък? Знам че още е доста рано, тъй като още не сме сложили дори третата доза от ваксината, но да си знам за кога да се подготвям психически Rolling Eyes

# 295
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
bradata,
прочети назад и питай ако нещо е останало като въпрос.
ти имаше ли висок вирус по врме на бременността?

# 296
  • Мнения: 8 585
не е вярно, че вирусът преминава трудно през плацентата. преминава и още как, като количествено този процес зависи от количеството вирус в серума на майката. защото преминава през плацентата, жени с високо количество вирус получават профилактика с противовирусни медикаменти в последния триместър на бременността.
антителата може да са майчини. изследвайте му вирусния товар.
хм, сега видях че дискусията е отдавна. вероятно имате нови резултати вече?
Поддържайте темата.
Практиките в Бг са скандални по тези въпроси.
Незнанието сред професионалните кръгове- голямо.

# 297
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
bradata,
прочети назад и питай ако нещо е останало като въпрос.
ти имаше ли висок вирус по врме на бременността?
Мише, ако намеря (случайно) някакво свободно време, ще прочета темата по-задълбочено, но ти благодаря все пак Peace Иначе имах към 80 000 копия по спомен и за всеки случай сложихме и Хепатекс след раждането, а пък и бебко имаше доста контакт с моята кръв при раждането си, което е рисков фактор малко или много и затова се притеснявам Rolling Eyes

# 298
  • Мнения: 0
Здравейте.По въпроса с имуноглобулина, който е добре да се сложи на новороденото едновременно с ваксината за хепатит В, при майка носителка на хепатит В - от Изпълнителната агенция по лекарствата в България ми потвърдиха, че единственият лицензиран имуноглобулин в България  е Хепатект СР, внасян от "Антисел Братя Селидис България" ООД и се поема изцяло от здравната каса.Неонатолог трябва да Ви изпише рецепта за лекарството. Иначе от фирмата вносител продават продукта на дребно на цена от 219 лв с ДДС. Друг имуноглобулин е Имуногам, но по информация от агенцията е оттеглен за приложение.

# 299
  • София, България
  • Мнения: 27
Здравей,
Сигурно ли е, че Хепатект вече се поема от Здравната каса. Защото преди малко звъннах на вносителите му и оттам не знаеха за такава промяна.


Поздрави,
Радо

Общи условия

Активация на акаунт