Раждане в Англия

  • 6 637
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 168
Имам въпрос към мамите в Англия.

След около месец се местим да живеем в Англия за известно време, а аз съм бременна и ще раждам там (термина ми е за средата на декември).
Та искам да попитам какви изследвания /прегледи се правят последните два месеца от бременността(NHS) и какво трябва да си приготвя за болницата. Тъй като сте раждам за първи път, объркването е тотално. #Crazy

Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 508
Здрасти и те чакаме в Англия за събитието:).Така....аз и двете си щерки родих тук.Последните два месеца /поне на мен/ми вземаха само урина ,мериха ми кръвното и слушаха тоновете на бебчо.Но тъй като ти тепърва ще идваш предполагам лекарите тук ще искат да се застраховат и най-малкото ще те погледнат на видеозон.Мисля че също така би било добре да преведеш какви изследвания са ти правили в Родината,мненията на наблюдавалия те лекар по време на бременността и въобще всичко което смяташ че ще ти бъде от полза тук.Иначе за самото раждане не се тревожи-тук няма да те оставят да се чувстваш некомфортно.Ще ти предложат я райски газ,я някоя инжекция против болка,някой хап или епидурална упойка.Внимателни са и няма страшно:).Леко раждане ти желая.
п.с.
В кой град ще бъдеш и кога ти е термина?

# 2
  • Мнения: 508
А забравих да ти пиша че за самото раждане от болницата ще ти дадат много брошури  и там пише какво трябва да се носи в болницата.Това което аз носих беше:
за бебка:2 къси бодита
               2дълги/с ръкавки и крачолчета
               2 жилетчици/едната по-дебеличка/
               памперси
               чорапки
               2шапчици
               ръкавички
               памук
               крем за подсичане
               хавлийка
за мен:пижама/задължително с копчета отпред за да ти е лесно като кърмиш/
            хавлия/за къпане и лицето/
            жилетка
            джапанки
            някаква удобна дреха за през деня/макар че аз не носих/
            белъо
            дамски превръзки/от тези за родилки/
            козметика.......... и колкото и да ти звучи смешно/то си е и смешно/ в списъка за болницата пишеше да си носим и грим:)
И накрая не забравяй дрехи за теб и детето за изпиването.Ох щях да забравя-носи си камера и фотоапарат,любимата ти напитка и храна,снакс,сандвичи,задължително шоколад:)или нещо сладичко и четиво да ти минава времето.Към всяко легло има телевизор и телефон  можеш да ги ползваш след като платиш и се регистрираш:)

# 3
  • Мнения: 2 168
Мерси за бързия отговор, Arliin

Аз идвам всъщност от Дания, така че предполагам, че няма кой знае каква разлика в здравните им системи и съответно изследвания и т.н, ама пак си се притеснjaвам. Иначе нямам нищо напротив още един видеозон, тук направих 2, като втория беше дори 3-D, но за съжаление бебчо се беше обърнал навътре и не видяхме муцунката.

А ще живеем в Кембридж, мажат ми ще учи 2 семестъра там.

Е, щом ще ми дадат и списък от болницата, няма страшно, макар че твоя ми изглежда доста дълъг, колко дена предвиждат да останеш при нормално (чукам на дърво) първо раждане?

 Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 168
Мерси и на теб, Miravmbd

Освен че ще е в Кембридж, не знам къде точно, предполагам, че на място ще изберем болница или ще ни кажат къде ще бъде, ако няма избор?
Мда, предполагам, че болниците са наред, сигурно аз гледам прекалено много Skynews и се притеснявам за всякакви изследвания, super-bugs и т.н. Ще ми мине.

White raven?

# 5
  • Мнения: 508
Списъка наистина си е дълги4ък.ама тоя от болницата беше още по:).Иначе аз родих вечерта в 10:47 и на следващия ден и бях вкаъщи вече.Ако всичко е наред няма смисъл да стоиш повече,макар че като раждах каката ми беше първо и се притеснявах та останах 2 нощи:)

# 6
  • UK
  • Мнения: 1 334
И аз се прибрах на другия ден:)предполагам ще ти вземат кръв щом идваш от друго място,с мен така направиха. понеже,ако разбрах добре ще си тук последните два месеца-това е идеалното време да се запишеш на курс за бременни-обикновено го водят акушерки от болницата. Успех!
в Кеймбридж е много хубаво Grinning

# 7
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Привет и от мен!
Момичетата много подробно са ти го обяснили само да допълня:
Аз се прибрах в края на 6м. и ме гледаха на видеозон към края на 7м.
Акушерката ,която ще е назначена към теб ще ти обясни всичко относно курсове,възможности за раждане ,документация ако ти трябва помощ и т.н.
Лека бременост ти желая  bouquet

# 8
  • Мнения: 579
Здравей и от мен.

Няма да се шашкаш.

Вси4ко ще е наред,болниците се ОК.

Ще ти кажат какво да си носиш за болницата,а относно изследванията моми4етата са ти писали ве4е.

Лека бременност и по4ивай пове4е  сега,4е после няма.

# 9
Мимче, не се шашкай. Много са внимателни персоналите. И двете щерки съм ги раждала тук, но с първата дойдох като бях бременна в 7-ят месец (точно, както и ти ще дойдеш).  На докторите предоставих изследванията си от Б-я преведени на английски, но те ми направиха и техните. Тоест - взеха ми кръвни изследвания, гледаха бебо на видеозон, мерки, теглили - абе всичко, което се прави. Споменаха тогава за предродилните курсове, но аз не знаех бъкел английски и не съм ходила при първото бременеене, което пък не попречи да ни заринат с литуратура, която половинката ми четеше всяка вечер. Hug . Престоят в болницата е безплатен - можеш да ползваш всякакъв вид обезболително, и във вода ако искаш можеш да раждаш. За това какво да носиш в болницата ще трябва да се обърнеш към мидлайфката, която ще ти "назначат" да те наблюдава. Тя ще ти даде списък с нещата, които да занасеш (всяка болница си има свои такива). На изписване дават и скромни подаръчета Wink. Ще те изпишат, когато ти пожелаеш ако няма някакви усложнения. Ще ти обяснят как да кърмиш, къпеш....всичко необходимо. Няма да те пуснат ако не са убедени, че си спокойна и сигурна Grinning. После ще те наблюдават и в къщи. Всеки ден (в Шотландия, до колкото разбрах повечко дни идват) ще идва да те посещава хелтвизиторка и мидлайфка за да те питат как си и да видят и бебо как е. После ти ще ходиш на такива консултации - правят ги групови за да се срещаш и с други мами и бебета.  Grinning

Кембридж наистина е много красив град. Гарвачно наистина живее близо до Кембридж, но тя сама може да се включи ако желае да се срещнете. А като пристигнеш там ще ти дам и координати на друга българска, която живее в същото градче, където е Гарванчо Grinning.

Целувки и леко бременеене. Чакаме те  Hug

# 10
  • Мнения: 3 394
Здрасти мила, първо честито и кураж-ще ти трябва!

Знаеш,че може таткото да присъства на раждането или просто някой близък!
Има по две акушерки докато раждаш, можеш да си крещиш, псуваш, пищиш и прочие НЕприлични за една бъдеща майка емоции, но и никой няма да ти се подиграва че те боли или прочие.

Неща за болницата:

дрехи за бебето:
-поне 4 бодинца (от тези тип прегърни ме, най са лесни за обличане на мъничето) или тип пижамки. Никакви ти там камизолки,че не си е работа с тях

- памперси (поне 20 бр, да си имаш, че то си ака,де)

- дрешки за изписване (можеш да си вземеш тип космонавтче, тъй като ще е декемврийче, а миналато година и сняг взе че валя

- столче за кола (задължително)

- памук (за начало бебето се почиства с памук и водичка, дупето, а не с мокри кърпички)

- хавлийка

Там си имат:

козметика за къпане, адапте (ако се наложи, ти не си носиш)

За теб:

-дрехи (някоя по-стара теничка или нощница за раждането, за после и за изписването)

-дамски превръзки (големи и дебели)

-нещо за гризкане (не храна, защото дават, а нещо да си хрупкаш, вода-ако искаш )

четка за зъби, паста ,сапун, гребен, кърпа за лице и тяло (има си бани и можеш да си се къпеш)

-фотоапарат, мобилен телефон (или монети) и зарядно!!!!!!!!!

И много,много енергия....и не се плаши, дори да не разбираш нещо, никой няма да те изпише с малкото бебе докато основните неща не са ти в гглавата като големи червени надписи Mr. Green

Ако има нещо-питай Hug

# 11
  • Мнения: 513
Здрасти и добре дошла!  Hug
Само нема да се шашкаш;) Аз не съм раждала тук (за голямо мое съжаление), но Хонда и другите мами са ти дали ценни съвети.
Кембридж е много красив град и е на няма и час път от нас. Ако много ти домилее, ще идваме да те жиждаме и да помагаме с каквото можем. Ако искаш да ти дам телефона си или ти твоя пусни ми една лична бележка.
Аз като дойдох тук (а и сега още) това ме спасява. Дрънкам на една дружка по зял ден на главата (тя си знае коя).  Mr. Green
За всичко от което се интересуваш можеш да ни питаш.  Hug Hug Hug

# 12
  • Мнения: 2 168
Ееее, мерси много на всички за отговорите и пожеланията! 

Непременно ще пиша специално като пристигнем, да се разпиша, че и аз съм там, дори и да не е за дълго.

Поздрави на всички   bouquet

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Здравей и от мен!
Престоят в болницата е по твой избор, ако няма усложнения. Можеш веднага да се изпишеш, а може и с дни да стоиш Wink Аз се изписах след по-малко от 24 часа, но това ми е второ дете а и получаваш много подкрепа от акушерките в къщи след раждането. Много майчета обаче оставаха в болницата, защото ги беше страх, че няма да могат да се справят сами в къщи с гледането и кърменето.

# 14
.... Дрънкам на една дружка по зял ден на главата (тя си знае коя).  Mr. Green
......
Пък тя много се кефи и един ден като не те чуе и вече почва да хвърля боба и вдига тя телефона Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт