Отговори
# 30
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
...
*Сигурно повечето от тях ще ме изгледат из под вежди и ще си кажат, тая пък за каква се мисли....
...

Това, между другото, изобщо не е така, моят опит е, че повечето се усмихват в отговор и също поздравяват. Не ги забравяйте тия хубави навици, като се прибирате в България, най-вече за боклука.

# 31
  • Мнения: 613
Възприех:

Денят на благодарността и 4 Юли, като празници и на моето семейство. Независимо къде по света ще живея, винаги тези дни за мен ще са нещо повече, от обикновени;

Начина, по който празнувам Коледа и Великден се промени. С изключение на Бъдни вечер, празнувам тукашно традиционно;

Гледам си детето определено повече по "американски", отколкото по "български", с двете изключения, че тя продължава да е винаги най-навлеченото дете и е винаги запасана  Simple Smile;

Свикнах на пикници и барбекюта през уикендите, това да мога да си полежа на някоя зелена тревичка спокойно и изобщо, за да не навлизам в подробности, начина по който американците си прекарват уикендите като цяло;

Възприех тукашното пазаруване, купувам накуп, без да си губя времето (мразя да пазарувам), но и знам, че на другия ден спокойно мога да върна всичко обратно.

Много ми допада, практичността на американците - особено по отношение на облекло, грим и т.н.

Научих се да върша много неща в колата;

Възприех начина, по който се отбелязват детските празници и партитата им за деца, като цяло;

Прословутата чанта - научих се да я слагам, където ми падне, но и аз с едно изключение, както някой е споделил - винаги е в обхвата на зоркото ми око  Simple Smile
....

Всъщност май мога да пиша още доста. И за цигарите, алкохола и какво ли не. Мисля, че щеше да ми е по-лесно да напиша кое не съм възприела  Simple Smile



# 32
  • Мнения: 3 491
За редица от от нещата, които са изброени, дори и не се замислям някак си, че са "американски" - явно бързо съм ги възприела и са били близко до природата ми.
Като че ли външно око по-лесно може да прецени.
Бяхме например преди време на едно българско събиране, и в един момент като си затръгвахме, започнахме масово да си изхвърляме пластмасовите съдове в сложената за тази цел кофа. Единият от домакините беше гостуващ дядо от България, който като видя това, изкоментира защо така, гости сме били, правели сме като 'американците'. Т.е., очакваше се да оставим целия боклук на масата, и някой друг да шета след нас.
Не знам дали някой от присъстващите гости изобщо се беше замислял дали е като 'американец", но на всички беше по-естествено просто да си отсервират. После като се замислих, си спомних, че наистина в България беше така - сядаш на масата, и ти примък-измъкват. И колко по-некомфортно ми е било това, аз не се чувствам истински комфортно на място, където знам, че не е прието да си измия чинията или поне да я хвърля в боклука, ако е пластмасова.

# 33
  • Мнения: 2 381
Възприех:

- нося си обяд на работа, приготвен у дома. Правя си сандвичи и нося плодове, когато излизаме за по- дълга разходка (парк, ботаническа градина, зоо)
- не слагам червило и спирала за работа, за среща с приятелка  тип "на кафе";
- много опростено облекло за работа и за събирания без повод;
- чантата ми е винаги мини размер- да държи телефон, малко кеш (евентуално), ключове и 1 кредитна карта;
- пари в брой имам не повече от $ 5. Понякога и толкова нямам. Всичко слагам на карта.

Не мога да им свикна с храната: пържено пиле и тортите по- специално (адски са ми сладки); и климатиците през лятото. Направо откачам ако са увеличени до степен, че се налага да слагам връхна дреха в сграда.

# 34
  • Мнения: 1 761
Спрях да се гримирам по два часа преди да изляза.
Започнах да си купувам обувки,които са удобни, а не само красиви ,токовете ми се снижиха.
Започнах да си готвя ,да внимавам какво ям и в интерес на истината се храня много здравословно, с много плодове и зеленчуци.
Спрях да прекарвам половин ден в кухнята,когато поканя гости.
В чуждите къщи влизам с обувки и у нас гостите влизат с обувки и това вече не ме дразни.
Научих се да отказвам ангажименти,които не мога да изпълня или просто не искам.
Спрях да купувам скъпи подаръци.
Спрях да издържам роднините.
Не очаквам никой да е длъжен да ми гледа детето и не се сърдя,че си го гледам само аз-радвам се. Hug
Спрях да пълня масата с безброй сладкиши,когато поканя някого на кафе у дома,правя кекс и поднасям едно парче.
Почнах да се грижа за себе си и за здравето си,за интересите си, без да ми пука какво ще си помислят хората.
Тук се чувствам много свободна,много обичана и щастлива,съвсем дребни неща могат да ме направят много,много щастлива.А,най-важното забравих-намирам време да чета и да уча нови неща-преди все нямах време.


# 35
  • Мнения: 3 371
единствено се научих да планирам времето си за поне година напред, дори и за повече.

в нищо друго не успях да се похоландча.

# 36
  • Мнения: 580
Аз спрях да пия кафе с кола.
Спрях да казвам на съседите "Минете, когато искате" (но само защото ме смятат за хан, на тях много им харесва!)
Балкона ми не е пълен с туршии, стари столове и счупен шкаф (тези неща си ги държа сега в мазето  Mr. Green)
Целувам почти непознати.
Не ям семки на улицата  Sunglasses
Сервирам яденетата едно по едно, а не всичко наведнъж на масата.
Спрях да пия ракия.
Започнах да пия бира.

# 37
  • Мнения: 191
- За мой най-голям ужас започнах да си оставям чантата по земята понякога. Това много ме дразни, но ето, че и аз почнах да го правя и да си мисля, че навсякъде е чисто.

- Свикнах да си нося жилетка или някаква връхна дреха, дори навън да е много много горещо, защото климатиците в сградите са много силни

- Поздравявам непознати в асансьора и си говоря с непознати

- Научих се, че като клиент съм винаги права  Grinning (без да злоупотребявам)

- Радвам се, че никой не те зяпа, обсъжда и оглежда като си вървиш по улиците, като си на заведение. Аз също съответно по-рядко правя това  Embarassed

- Пресичам само на пешеходните пътеки. Винаги се оглеждам (това е много силен навик, който едва ли ще изкореня, а и си е добре да се оглеждаш).


Иначе не мога да възприема по-небрежния стил на обличане. Винаги гледам да съм добре облечена и прилично гримирана. Научих се обаче да се обличам според повода - ако съм на пикник, няма да се облека така все едно отивам на бал (с високи токчета, тонове грим и т.н) както правят в България.

Ако се сетя още нещо, ще добявя.

# 38
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Спрях да пълня масата с безброй сладкиши,когато поканя някого на кафе у дома,правя кекс и поднасям едно парче.
да не живееш в холандия? Laughing

аз май нямам много за казване.
научих се да си хвърлям салфетките, клечките за зъби и пепелта на земята в бара
толкоз свикнах, че чак сега ми е трудно
за грима -слагам толкоз колкото и преди, съвсем постничко и ако съм в настроение.
боклука виж, да, рециклирам съвестно
да пробвам парфюм, и друг и друг колкото искам и без да ме гледат на криво
и преди съм се обличала по същия начин, просто това си е моя стил. не съм го променяла.
и ние вечеряме късно, около 21.00-22.00
да чакам за преглед по час, два

не възприех : да си гризя ноктите докато чакам зелено на светофара примерно (ей, имам чувството, че всеки втори го прави)
да използвам зоо епитети по повод децата ми, ако са ме ядосали
да  наричам някой с думи като 'мило', 'слънце', 'небе' и т.н
като ми звъннат на вратата и ако не отворя да ми тропат Rolling Eyes


# 39
  • Мнения: 702
1 късам марулата с ръце
2 разни неща по характера ми се промениха които харесвам сега повече
3станах по спокойна
Иначе
1ракия непиех и преди
2децата не съм навличала никога
3от как се помня мойте гости си ходят с обувки из нас
 
За друго не се сещам

# 40
  • Мнения: 2 563
Едно от първите неща, които възприех, беше уважението към общото пространство. Не цапам, не ме е гнус да вдигна чужд боклук.

Поздравявам повече, не се бутам, изчаквам си реда.

Изисквам уважение като клиент.

Разчитам на полицията, редовно звъня от будна гражданска съвест, за да докладвам нещо или някой, който е потенциална заплаха.

Дарявам активно, пари и труд.

Понякога пиша коментари до вестниците.

Развих култура на спора. Не се обиждам, когато някой не е съгласен с мен.

Развих уважение към дисциплината "по американски".

Развих нетърпимост към лични въпроси от случайни хора.

Ай стига толкоз.

# 41
  • Мнения: 580

Разчитам на полицията, редовно звъня от будна гражданска съвест, за да докладвам нещо или някой, който е потенциална заплаха.

Това много ми хареса. По какъв повод например звъниш и как реагира полицията?
Аз един път го направих и полицията дойде безкрайно отегчена и мрънкаща...

# 42
  • T"A
  • Мнения: 2 515

Разчитам на полицията, редовно звъня от будна гражданска съвест, за да докладвам нещо или някой, който е потенциална заплаха.

Това много ми хареса. По какъв повод например звъниш и как реагира полицията?

Не съм Hear Again, но мога да отговоря за себе си за какво съм звъняла  Peace
Веднъж за изоставен багаж (тук това буди съмнения за атентат), веднъж за сбирка на тийнейджъри, за които изглеждаше, че следва да си раздават шамари, друг път - някаква подозрителна ситуация с малко момиченце и възрастен мъж, седящи в градинката и пиещи (поне така изглеждаше) бира... имало е и "по-малки" случаи, разни инциденти с коли, за тях предимно мъжът ми инициира обажданията. Абе, не е да не знам номера на полицията  Mr. Green
В случая с младежите, патрулът дойде още преди да съм затворила телефона. Те като минаха и групичката се разпръсна  Wink
За другите поводи дойдоха и направиха проверка, всичко стана пред очите ми  Peace Благодариха ми и си продължих по пътя.

Скоро мислих да звъня на Гражданска защита, но от разсеяност не го направих (за късмет на една сграда, на която щяха да вземат солена глоба) и сега имам намерение да подам сигнал в "Защита на потребителя", че нещо се чувствам ощетена като потребител  Confused

# 43
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
И аз да ти отговоря вместо Hear Again.
Няколко пьти сьм звьняла заЩото имаШе спукана трьба пред работното място.Водата стигаШе над метьр нагоре.Полицията дойде за минимално време ,оба4е тези от водата дойдоха след два 4аса Thinking.
НаШествие на хлебарки hahaha,между две улиЩа и една детска градина имаШе на всеки метьр по 30 хлебарки. Sick Sick Sick Sick Sick,за 4овек който има страх от тези гадини и на когото детето му ходи в едно от тези у4илиЩа беШе Шок да видя онази гледка Confused.
Не се забавих много да се обадя,за да пратят"екипьт за по4истване" Mr. Green

# 44
  • Мнения: 1 473
С толкова хубави неща свикнах Simple Smile, че не мога да си представя вече живота  без тях...
например, свикнах с това, че в неделя магазините не работят,
че няма улични кучета,
че пешеходеца винаги е с предимство,
че няма лош подтекст, в това че хората са усмихнати и любезни с теб,
че кафето се пие със сладкиш, а всички са толкова вкусни Heart Eyes
че трябва всичко да си  планува със седмици и месеци напред,
че всяка стока може да се върне в магазина,
че гаранцията е гаранция,
че в заведенията не се пуши, макар че сега в Люксембург се пуши за съжаление Sad

и като така съм свикнала, само как се чувствам в София #Crazy
още не мога да свикна, че магазините тук работят до 18.30 часа, но ще свикна, какво да правя, това да ми е проблема Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт