Някой махал ли е старият дървен паркет?

  • 10 928
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Пък може и да стане така както исках навсякъде да е една настилка с един цвят

Дано. Но да ти кажа, такъв един ремонт е равен по сила и трагичност на най-дългата и кървава битка в историята на света.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 345
Оо знам и точно за това на мъжът ми не му се захваща. Ще пробваме да сложим отгоре ламината пък ако пак скърца тогава ще му  мислим

# 17
  • Мнения: 153
Ние си пренаредихме паркета в целия апартамент. И аз в началото бях против и мислех да го заменя с ламинат, но сега съм безкрайно щастлива, че не го направих.
Нашия паркет беше на 20 години. Имай предвид, че при пренареждането ще има много фира. Трябва да видиш какъв точно е паркета, защото може и да не намериш такъв който е със същото захващане(или там както се води) като твоя.
При нас този проблем отпадна, защото в част от апартамента сложигме плочки и допълнихме останалия.
Наложи ни се да правим изравнителна замазка. Сега е перфектен.И не скърца;)

# 18
  • София
  • Мнения: 1 345
На мен проблемът ми е точно замазката стигне ли се до замазки изобщо няма да пренареждам стар скаха ми по 20 лв на квадрат за услугата ми аз още 20лв ще додам и ще сложа нов дъбов и пак естествен. Щеше ми се да избегна томчно тая замазка,че толко ремонти направихме и ни се реве от нов такъв голям хаос в къщи.  Мъжът ми си ги прави сам тези строителни неща умее и майстор не викаме и като чу че ще трябва да прави замазка, защото не искам разлика в нивата и тотално се отказа. Трудничко си е в апартамент с такива задачи.

# 19
  • Мнения: 73
Съвсем на скоро и аз махах стар паркет - на около 40 години, решихме да го махаме защото ще правим съвсем цялсотен ремонт. Отгпре си изглеждаше съвсем запазен дъбов, оказа се че и на долу си е като нов (едно време така са ги правили).
Но няма да ви казвам какво излезе от долу, прах събиран с години, в който не знам какво живее...
Пода се оказа доста равен (все пак щом досега е имало нареден паркет) , ще слагаме ламинат и мисля че няма да има нужда дори от саморазливна замаска, освен за да запечати пода, то си е равно.
Съвета ми е ако правите цялостен ремонт да го смените, все пак старото си е старо, дори да е сдрав се заъждар икари какви ли не .

# 20
  • Мнения: 87
само го пренаредете

# 21
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Ние преди няколко години махнахме паркета в хола и сложихме ламинат.Но при нас замаската под паркета беше крива и се наложи всичко да изхвърлим и на нова да правим замазка,но се появи голям проблем самият под беше много крив на места имаше по 18см разлика,абе направо цяла плоча щяхме да изливаме.Само че щеше да и трябва доста време докато изсъхне и затова сложихме стериодур отгоре арматурна мрежа и тогава замазката,но пак се появи разлика в нивото между хола и коридора.На следващата година решихме и в спалнята да сложим ламинат,но без да махаме паркета,да ви кажа честно пак започна да скърца.Първата година беше тихичко нищо не се чуваше,но от известно време забелязах,че пак започна да скърца.

# 22
  • Мнения: 1 788
Аз лично не бих махнала такъв паркет.
Старият паркет е масивен и много по-устойчив от новите, които се продават по магазините - освен, ако не си закупиш от някъде луксозен масивен паркет.
Нашият скърцаше от годините. Изикахме човек, който го пренареди, запълни фугите, изцикли и лакира.
Сега съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт