Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Момичета, вече незнам какво да мисля и да направя  Confused Закъснява (или по-точно закъсняваше) ми с 10 дни. Онзи ден направих тест, който беше твърдо отрицателен. Вчера направих още един, който отначало беше отрицателен, после се появи една хоризонтална!!! линия, на мястото, където трябва да е втората чертичка. След около 20 минути хоризонталната вече я нямаше, а определено се появи втора чертичка, както си трябва, ако съм бременна. Днеска сутринта бях решила да взема още един тест, ама май ми дойде... Май, защото е много, много слабо, като за първи ден. Обикновено първия и втория ден са ми най-силни. Вече незнам какво да мисля - бременна ли, не бременна ли, цветна бременност ли... Тъпото е, че лекарят ми го няма. Ще мога да отида чак в началото на другата седмица. Иначе нямам никакви болки, което също е странно, защото обикновено имам поне стягане през първия ден. Посъветвайте ме какво да направя. Благодаря ви предварително! Вие сте страхотни!
Цитирай

София

Tintiri-mintiri изчакай няколко дни. Така и така лекарят ти го няма. Първото за което да изчакаш е да видиш няма ли да се усили теча. Ако след още ден два още те съмнява - направи пак тест. Сега това, което знам аз за тестовете за бременност е че резултата получен след 10 минути (или променил се след 10 минути) не е валидния резултат. Обикновенно на всички тестове пише  да не се правят изводи от късно появил се резултат.

Ако лекарят ти се връща скоро можеш направо да оставиш нещата в неговите ръце, а ако не - просто изчакай още ден два.
Цитирай

София

Тиа, мерси за съвета. На този тест пишеше, че ако чертичките се променят след 3-тата минута, резултата бил колеблив, което незнам какво би трябвало да означава  Confused
Цитирай

София

Цитат на: Tintiri-mintiri
ако чертичките се променят след 3-тата минута, резултата бил колеблив

Така де....за това ми е мисълта да го повториш след два, три дни ако леля Фло не се усили, но като цяло най-доброто решение е доктора (така ще си най-спокойна)
Цитирай

Пловдив

Още една идея - ако си нетърпелива, направи си кръвен тест за ЧХГ. Smile
Цитирай

София

Мели а този тест кога най-рано открива бременност? Имам предвид няколко дни след зачеването може ли - или и за него трябва време за натрупване на показателя?
Цитирай

Пловдив

Тиа, принципно има натрупване, да.

При бременност кръвният тест може да установи нива на ЧХГ между 5 и 10 mIU, така че резултати под 5 mIU не могат да се интерпретират без риск от фалшиво положителен резултат.

При нормална бременност нивото на ЧХГ в кръвта на жената се движи в рамките на 25 mIU на 10 дена след овулацията, 50 mIU на 12 дена след овулацията, около 100 mIU 2 седмици след овулацията.
Цитирай

София

Мели, къде мога да си направя такъв тест? Колко струва и трябва ли ми направление от личния лекар?
Цитирай

Пловдив

Цитат на: Tintiri-mintiri
Мели, къде мога да си направя такъв тест? Колко струва и трябва ли ми направление от личния лекар?

Във всяка частна лаборатория. Трябва да струва около 20 лв. Не ти трябва направление, защото касата не го поема. Smile

Успех!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.