(Био) зеленчукова градина

  • 147 746
  • 747
  •   1
Отговори
# 105
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
Здравйте на всички , вчера снимах градината и сега ще се опитам да ви покажа моето производство. Това ще ми е първата публикация на снимки във форума , така че ако има проблем се извинявам предварително.Първо вижте поредния домат , който е поразен от загниването.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13789259
Пръсках с чесън каккто каза Куркума и ефекта все още е миризма и нищо друго за съжаление. Радва ме това ,че вече береме и без петна .

а това са ми лютите и "чорбаджийски чушки " - вечния проблем с расада и сортовете , иначе са вкусни , сложих вече няколко бурканчета за зимата.

# 106
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
Леле, леле ... каква огромна снимка  Shocked
Извинете ме че пълня темата с такива огромности ...
Ще се науча да смалявам ама сега нямам време. Трябва да поливам краставиците .
А между другото какви оръдия на труда използвате за плевене ?
Аз ползвам една тесла , защото с мотичката не си усещам кръста после. Напоследък занемарих градината ама пак трябва да я приведа във форма.

# 107
  • София
  • Мнения: 369
И аз имам намерение да се включа в биоразвъждането.
ще видим кога ще се случи...
Много са интересни точно тези подробности относно кое с кое и кога.
Много ме привлича биоземеделието и си мечтая това да стане повсеместна практика...само дето не знам дали е възможно....Толкова много хора не се интересуват, а  и си нямат понятие, какво точно ядат....
Засега правя декоративни градини, но се надявам някой ден да създадем и такова стопанство....Само дето трябват бая хора с мерак  Grinning

живи и здрави!

# 108
  • Мнения: 2 123
вени-види, много съм впечатлена! Поздравления!
Тези чушлета от колко корена излязоха? /аз нали имам 4 двойни, които точно поприкючват с цъфтенето/
Като ви гледам доматите на всичи и започвам да се чудя какво с моите не е наред...   newsm78  Толкова "по-кичести" и гъсти са...  Идеално поддържани са откъм "братчета" /т.е. колтуча ги редовно... ама че терминология/. Малко по-нагъсто, заради липсата на пространство, но това няма отношение към множеството листа и разклонения.  Thinking

# 109
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
Мерси Ирини   bouquet Много труд  е,ама и е удоволствие като си хапнеш нещо истинско и вкусно.
Нормално е ако не са ти пръскани с химия растенията да са по- дребни и по- малко навързали, особено ако не знаеш някои тънкости.Аз още се уча след 6 години опит. И при нас е така , просто тази година всичко народи пре богато. Има някои болести с които не можем да се справим и всичко отива на кино. От опит знам че градината иска много тор.За съжаление това е нож с две остриета .Дава плод и бурени обилно.
Тея чушлета на снимката са от общо 40 корена люти и " чорбаджийски" бера по толкова на 5-6 дена. Пускам снимки на реколтата от тая вечер и отивам да правя салатата че мойте "хуни"  ще  напдат.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13793065
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13793053

# 110
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Браво, veni-vidi. Имаш чудесни чушки, доматената градина е професионално изпълнение. Както и обещах - в подписа ми е чубицата плюс улова за днес.

Периодично ще актуализирам албума, дано да има какво да показвам Simple Smile

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Здравйте на всички , вчера снимах градината и сега ще се опитам да ви покажа моето производство. Това ще ми е първата публикация на снимки във форума , така че ако има проблем се извинявам предварително.Първо вижте поредния домат , който е поразен от загниването.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=13789259
Пръсках с чесън каккто каза Куркума и ефекта все още е миризма и нищо друго за съжаление. Радва ме това ,че вече береме и без петна . .
Така като гледам снимката... Това петно е неинфекциозно. Ако картината е тази, каквато се вижда на снимката - петната са само по плода и то отдолу... това е върхово гниене и се получава от недостиг на калций в почвата. Така, че мерките срещу гъбни болести са не за лекуване, а превантивни - за да не се получи вторична зараза на поразения участък  Peace

# 112
  • Мнения: 957
Леле, леле ... каква огромна снимка  Shocked
Извинете ме че пълня темата с такива огромности ...
Ще се науча да смалявам ама сега нямам време.
Виж тук http://www.radikal.ru/става най-лесно,не ти трябва да я смаляваш.Качваш я,даваш на загрузит и линковете които ти излязат копираш този в зелено и го поставяш в текста. PeaceЛабракс ме научи и аз ги качвах такива големи в началото Mr. Green

# 113
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
benitta как да вкарам калций ? Не  е  саксийка да му сложа яйчени черупки / така съм чувала и слагам на цветята много рядко /
Не искам от искуствените торове.

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Въпроса е, че аз тепърва започвам да се ограмотявам в практическото прилагана не биоземеделието и не мога да ти бъда полезна със съвет.

Имам това за калция:
Калциеви подобрители
Водорасли (40 – 50% CaO)     0.1 – 0.6   Есен или пролет   Съдържат магнезий и микроелементи. Използват се и  за листно торене  (30 – 50 kg/hа);
Смлян варовик (40 – 55% CaO)   0.3 – 2.0   Есен         Големи производствени и транспортни разходи 
Mергел (15 – 30 % CaO)        3.0 – 15.0   Есен               Използва се при песъчливи почви;
Доломит (25 – 30% CaO)   0.5 – 1.0   Лято или есен             Препоръчва се при почви с недостиг на магнезий;

Малко по-горе имаше линк към Гимел. Там видях, че има комбинирани биоторове.

# 115
  • Мнения: 4 585

Много микроелементи съдържат остатъците от почистването на гъби. Ако има гъбарник наблизо, попитайте за стар компост, не знам какво го правят.
За калций на бременните крави им слагат креда в храната, да им заякват костите на тях и на очакваното теленце.
Точно заради тия петна на доматите ги зачеркнах с дебелия маркер, а първите години ги изнасях от градинката с щайга.

# 116
  • Мнения: 2 652
Искам да ви питам какво ще кажете за това домашно съоръжение за тези, които нямат много място:



http://www.homeandbeyond.com/prod-b0001wynp0.html

# 117
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
Grace много добра идея , бих си купила или направила подобно нещо.
Гъбарник няма наблизо , но водорасли - колкото искаш. На 300 метра от морето съм.Сега при тия ветрове то изкарва най- различни. Кои са най- добри ? Има зелени , кафяви и още един вид който е като косичка тънък.Предполагам че става въпрос за зелените. За кафявите знам че съдържат йод , а той дали е полезен.Мъжа ми каза преди време че България е изнасяла черна мида за Италия и черупките са били смилани и използвани за наторяване , съдържали много калций. Давайте акъл как точно да обработя водораслите, като нищо ще натоваря няколко каси в багажника , само да не ме помислят за луда като някой ми дойде на гости и види водорасли между доматите. #Crazy

# 118
  • Мнения: 4 585
Всички торове се правят по един и същ начин - идеята е да се създаде топла и влажна среда. Изкопаващ с права лопата един трап, примерно метър на метър на метър. Пълниш с водорасли, но да се отцедат наплажа, в щайги е добре. Осоляването на почвите не е добра идея. Това ги води към пустини. Щур скандал направих на мама, пръскаше чесъна със стара зелева чорба против червейчето на чесновата муха.
Отплеснах се. Та трапът се уляга, и нивонто на водораслите спада и носиш пак. Същевременно в трапа може да хвърляш всякакви органични отпадъци - черупките от яйца, обелки от картофи, краставици. Като спре да спада тръпа, хвърляш малко сламиа или стърготини, и отгоре към десет сантиметра пръст. Предполагам докъм края на циганското лято ще угние. копаеш и разхвърляш равномерно из градината, после обръщаш  или ореш, торта да мине отдолу.
Забравих да спомена, тоя трап, когато се сетиш, го поливай с една лейка вода, примерно веднъж седмично.
Grace', в някои градове в планините, дето почвата екът, така гледат домати по покривите, например по гаражиите в тенекии от маслини и сирене. Не мога да си спомня в Смолян, Момчиловци или Девин гледах и се дивих.

# 119
  • В сбъднатите си мечти
  • Мнения: 141
Ще направя трапа с водораслите и ще ви го покажа . Започвам да разпитвам и да търся инфо за тях , кой е по - добър за тая работа.

Общи условия

Активация на акаунт